Şimdi Ara

KABLOSUZ AĞDA DAVETSİZ MİSAFİRLER ***LÜTFEN YARDIMMMMM***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende d-link wireless modem var ve bu modemi bizim sitede 3 bilgisayar paylaşıyoruz
    Son zamanlarda birkaç kişi bu kablosuz ağı fark etti sanırım izinsiz kullanıyorlar
    Benim istediğim bu bilgisayarların girişini engellemek
    Önlem olarak öncelikle bu wep ve wap şifreleme nasıl oluyor adım adım anlatabilirmisiniz
    Asıl öğrenmek istediğim benim kablosuz ağıma giren bilgisayarlara nasıl girebilirim en azından uyarı mahiyetinde mesaj atmak istiyorum arkadaşlara hala ısrar ederlerse gereken dersi verebilmek için

BANA YARDIMCI OLANLACAKLARA ŞİMİDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MENEME2002 -- 16 Şubat 2006 23:07:24 >

• arkadaşım sana
    öncelikle bir program yollacagım bir tür inerneti şifreleme proğramı bunu kur
  • nedir program bekliyorum birde nasıl kullanılacağını da açıklarsanız sevinirim
  • mac filter kullanın sorun kalmaz,
    başlat/çalıştır/cmd yazın ipconfig /all ile fiziksel adres kısmında yazan değerleri bir yere kaydedin, (dlink te nasıl yapılıyor bilmiyorum kullanma kılavuzuna bakın) modem arayüzünde mac filter kısmına bütün bilgisayarın mac adreslerini girin, o zaman bu adresler dışında kimse ağa giremez
  • bendekinde

source mac
    ve
    destination mac

var bunlardan hangisine yazmam gerekiyor
    çıkan değeri olayı çözmek üzereyim biraz daha ipucu verebilirseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MENEME2002 -- 16 Şubat 2006 14:55:26 >
  • birde şöyle bir sayfa var
    enable access list buraya tik koyuyorum
    sonra mac adreslerini mi ekliyorum
    teşekkürler
  • muhtemelen öyledir, çünkü yukarıda dediğin gibi source mac veya destination mac ile ilgili olamaz
    quote:

Orjinalden alıntı: MENEME2002

birde şöyle bir sayfa var
    enable access list buraya tik koyuyorum
    sonra mac adreslerini mi ekliyorum
    teşekkürler

• bu yöntem tutmadı denedim olmuyor hala mac dan eklemediğim ıp adresi girebiliyor ağa
    Ayrıca diğer bilgisayarlara nasıl girebilirim veya onları nasıl kapatabilirim
    hala çözüm önerilerini bekliyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: arkitrom

mac filter kullanın sorun kalmaz,
    başlat/çalıştır/cmd yazın ipconfig /all ile fiziksel adres kısmında yazan değerleri bir yere kaydedin, (dlink te nasıl yapılıyor bilmiyorum kullanma kılavuzuna bakın) modem arayüzünde mac filter kısmına bütün bilgisayarın mac adreslerini girin, o zaman bu adresler dışında kimse ağa giremez
  • Arkadaşlar benim modemin markası D-LİNK modeli G604T hala olayı çözemedim
    birisi bana adım adım wpa ve wep şifrelemeyi bir mac filter i anlatabilir mi ben de mi bir problem var yoksa makina da mı çözemedim sinirden patlayacağım adamlar benim hattı çatır çatır kullanıyor birşey yapamıyorum
  • sorunu hala çözemedim yok mu şu forumda bana yardımcı olacak bir arkadaş
  • ayoglu@messengeruser.com
    Dostum gel msne çözmeye çalışalım.
  • ekledim
  • Kablosuz ağlar şifreli yapılabiliyor. Ağa şifre koyarsan bağlanmak isteyenler bağlantı girişimi yaptıklarına karşılarına login ekranı çıkar ve doğru şifreyi giremezlerse bağlanamazlar. Senin şifren varsa değiştir yoksa şifre oluştur! Bunun modem ayarlarıyla değil winxp nin ayarlarıyla yapıyorsun. Kolay gelsin.

Not: bu arada ayarlarda değişiklik yaptığın zaman bağlantıyı kesip yeniden bağlan.
  • modemle ilgili herhangi br işlem yaparken wifi kanalıyla yapma zaten modem sen okeylesende kabul etmez.modemle bilgisayarı ethernetle bağla ve wpa yada wep şifrelemeyi dene.en iyisi wpa şifreleme diye biliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.