Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21592160216121622163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

infinity 401 köprü moda alma ile ilgili anlatım bulamadım nette

https://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/internet/kk/kk_infinity401.pdf

13.sayfa, bridge mod konfigürasyonu. (Bu işlemi yaptıktan sonra modem arayüzüne 192.168.100.1 adresinden girebilirsiniz.)

Alıntıları Göster
    access point(tplink ttnetmodem) bağlamıştım 192.168.0.84 yapmıştım ip sini netmaster dan da sadece wifiyı kapamıştım. şimdi access pointin ip sini de değiştirmem lazım değil mi? bridge moduna aldıktan sonra
    ya da ap ayarları çok zor netmasterın ip sini 192.168.0.1 yapsam tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 8 Temmuz 2018; 0:9:17 >

• quote:

access point(tplink ttnetmodem) bağlamıştım 192.168.0.84 yapmıştım ip sini netmaster dan da sadece wifiyı kapamıştım. şimdi access pointin ip sini de değiştirmem lazım değil mi? bridge moduna aldıktan sonra

Bridge moda alınca tplink bağlanmadı mı? Netmaster'in modem arayüzüne girmek için 192.168.100.1'ü kullanacaksınız. Arayüze girmek dışında 192.168.100 ile işiniz yok. Eğer bridge modda tplink ile internete çıkamazsanız router moduna dönebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 8 Temmuz 2018; 0:25:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Bridge moda alınca tplink bağlanmadı mı? Netmaster'in modem arayüzüne girmek için 192.168.100.1'ü kullanacaksınız. Arayüze girmek dışında 192.168.100 ile işiniz yok. Eğer bridge modda tplink ile internete çıkamazsanız router moduna dönebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Yok daha denemedim. İşyerinde. Yarın deneyeceğim. Şu an. Net masterda sadece wifi kapadım. Ttnet modemi access point yaptım sorunsuz bağlanıyoruz. Yarın sonucu yazarım. ( tplinkte aysr yaparken. İp sini 192. 168.0.84 olarak değiştirmiştim. Bulduğum kYnak. Netmasterın ip aralığında olsun diyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 8 Temmuz 2018; 0:37:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Netmaster ı bridge moduna aldım,olmadı, accesspointin(ttnet tplink modem) ipsini de 192.168.100.35 yaptım yine olmadı.
    eski ayarlara geri döndüm.
    Access point ya da router olarak satılan bir cihaz almam gerekecek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 8 Temmuz 2018; 12:0:25 >
  • quote:

Netmaster ı bridge moduna aldım,olmadı, accesspointin(ttnet tplink modem) ipsini de 192.168.100.35 yaptım yine olmadı.

Cihaz bridge modunda dışarıdan gelen kablodaki veriyi, ethernet ile kullanılabilecek hale getirir. İp vs ile işi olmaz. TTnet modeminde elle ip girmek yerine, otomatik ip alması gibi bir seçenek varsa onu seçin. Ttnet modeminde DHCP'yi kapattıysanız dhcp'yi açın. Bridge modunda netmaster sadece kabloyu ethernete dönüştürüyor, ip vs ile işi olmuyor. Dolayısı ile iki cihazı aynı ip bloğuna çekmenize gerek yok. Hala olmuyorsa Tp link modeminiz w9970 ise wan(mavi port) portundan bağlamayı deneyin. (Netmaster'dan, tp'link wan portuna ethernet kablosu bağlayın.)

Başka bir konuda w8970 ile bridge modda kullanan biri yazmış: "Routerda oncelikle mode secme ozelligi varsa (adsl modemse vardir) Wireless Router modu sececeksin. Wan ayarinda dinamik IP olacak." yazılmış. Modem arayüzünde öyle bir yer varsa wireless router modunu seçmeniz gerekiyor olabilir.

Hala olmuyorsa dediğiniz gibi farklı bir durum olabilir. Router olarak satılan ayrı bir cihaz almanız gerekebilir. Yine de netmaster router modunda iken bir sorun yaşamıyorsanız masrafa gerek yok gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 8 Temmuz 2018; 13:07:40 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ilk fırsatta dener sonucu yazarım.
    Modem şu: w9970https://www.zorluteknoloji.com/tplink-td-w9970-access-point-ayarlari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 8 Temmuz 2018; 13:51:51 >
  • Wireles router modu varmış

• Merhaba,
    Yaklaşık 2-3 aydır kısa süreli kopma sorunu yaşıyorum.
    Kimi zaman 30-40 sanıyede geliyor kimi zaman modemi kapatıp açmam gerekiyor.
    Arıza kaydı bırakmıştım ekip falan gelmeden merkezden çözüldü diyerek geçiştirmişlerdi.
    Ayrıca şöyle bir gariplik var dicord üzerinden sesli konuşurken internet gidiyor benim sesim karşı tarafa iletilmiyor ve hiçbir siteye erişim sağlayamıyorum lakin karşı tarafın sesi bana 15-20 saniye daha gelmeye devam ediyor.
    Sinyal değerlerim şu şekilde

Önceden böyle bir sorun yaşamıştım, merkez kaynaklı demişlerdi 1-2 ay içinde düzelmişti. 2 ayı geçti hala sorun devam ediyor, özellikle oyunlarda çok can sıkıcı oluyor. İstanbul Fatih civarında bu sorunu benden başka yaşayan var mı ?
    ( Modem ısınıyor vs. diye düşündüm modemin üstüne küçük usb fan koydum gene çözüm olmadı )
    Bölgemde tek fiber türksat olduğu için elim kolum bağlı nasıl çözerim ben bu sorunu

• Selamünaleyküm arkadaşlar 4822 düzeltilmemiş tablolar var ne anlama geliyor nette yavaşlama yaşıyorum bundan kaynaklımı acaba ?.
  • deep1993 D kullanıcısına yanıt
    downstream power 11 db tüm frekanslar, bunu biraz düşürmeye çalış,
    turksatdan istesen 15 dbye kadar yolu var normaldir derler yapmazlar
    sen modeme gelen kabloya bi splitter tak ondan gelsin modeme, power db 8lere düşücektir, bak bakalım sorun düzelecekmi olmazsa eski haline getirirsin

edit: şimdi farkettim upstream power 33 db lerde, dediğimi yaparsan bu da 30 db altına düşerse modemin online olamayabilir, deneme yap
    bazı arkadaşlar buna karşı çıkacak, eve gelen turksatın elemanlarıda buna dahil ama tecrübeyle sabittir, downstream powerın 10 db den yukarı olması iyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sculpneo -- 8 Temmuz 2018; 23:40:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep1993

Selamünaleyküm arkadaşlar 4822 düzeltilmemiş tablolar var ne anlama geliyor nette yavaşlama yaşıyorum bundan kaynaklımı acaba ?.
    Değerleriniz normal düzeylerde. Eğer abone yoğun bir bölgedeyseniz yavaşlaması normal çünkü abone sayısındaki artışı artık analog altyapı kaldıramıyor. Servis ücretsiz servis çağırın ve modeme gelen sinyal kalitesine baksınlar ayrıca servis gelince apartmandaki kutuya kadar fiber gelip gelmediğini sorun gelmiyorsa çalışma planı var mı onu sorun.

• quote:

quote:

Netmaster ı bridge moduna aldım,olmadı, accesspointin(ttnet tplink modem) ipsini de 192.168.100.35 yaptım yine olmadı.

Cihaz bridge modunda dışarıdan gelen kablodaki veriyi, ethernet ile kullanılabilecek hale getirir. İp vs ile işi olmaz. TTnet modeminde elle ip girmek yerine, otomatik ip alması gibi bir seçenek varsa onu seçin. Ttnet modeminde DHCP'yi kapattıysanız dhcp'yi açın. Bridge modunda netmaster sadece kabloyu ethernete dönüştürüyor, ip vs ile işi olmuyor. Dolayısı ile iki cihazı aynı ip bloğuna çekmenize gerek yok. Hala olmuyorsa Tp link modeminiz w9970 ise wan(mavi port) portundan bağlamayı deneyin. (Netmaster'dan, tp'link wan portuna ethernet kablosu bağlayın.)

Başka bir konuda w8970 ile bridge modda kullanan biri yazmış: "Routerda oncelikle mode secme ozelligi varsa (adsl modemse vardir) Wireless Router modu sececeksin. Wan ayarinda dinamik IP olacak." yazılmış. Modem arayüzünde öyle bir yer varsa wireless router modunu seçmeniz gerekiyor olabilir.

Hala olmuyorsa dediğiniz gibi farklı bir durum olabilir. Router olarak satılan ayrı bir cihaz almanız gerekebilir. Yine de netmaster router modunda iken bir sorun yaşamıyorsanız masrafa gerek yok gibi gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Maalesef ttnetin tp-link w9970 modemi v3 sanırım ve operation mode ve firmware güncelleme seçeneği yok

Şunu almayı düşünüyorum. Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim bütçe önemli değil
    Özetle netmastrer ı bridge mode a alıp routerla dağıtmayı düşünüyorum ya da access pointle. Kullanıcı sayısı çok değil. Kopma olmasın yeter.

https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr940n-450mbps-kablosuz-wps-destekli-access-point-menzil-genisletici-router-p-BD803589

edit: bridge moda almadan sadece wirelesss ı kapatarak ttnetin modemiyle interneti paylaşabiliyorum
    şuradaki ayarlarla: bunda da kopma oldu bir kere pcdeki wireless usb sticki pcden söküp takınca düzeldi.

https://www.zorluteknoloji.com/tplink-td-w9970-access-point-ayarlari/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 9 Temmuz 2018; 15:18:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-71A6AE17A

Değerleriniz normal düzeylerde. Eğer abone yoğun bir bölgedeyseniz yavaşlaması normal çünkü abone sayısındaki artışı artık analog altyapı kaldıramıyor. Servis ücretsiz servis çağırın ve modeme gelen sinyal kalitesine baksınlar ayrıca servis gelince apartmandaki kutuya kadar fiber gelip gelmediğini sorun gelmiyorsa çalışma planı var mı onu sorun.

Alıntıları Göster
    Bizim burada mahalle dolabına kadar fiber geliyormuş altyapı yeni sayılır, sizce değişim yaparlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunusPhp

Bizim burada mahalle dolabına kadar fiber geliyormuş altyapı yeni sayılır, sizce değişim yaparlar mı?

Alıntıları Göster
    Altyapı yeni ise değişim yapmazlar. Servis gelince modeme gelen kabloya sinyal ölçüm cihazını takar ve sinyali kontrol eder eğer düşükse apartmandaki kutudan yükseltir. Ev içi tesisatta eklerden dolayı veya kapıdaki dağıtıcıdan dolayı sorun varsa onları ücreti karşılığında değiştirir.
  • dr.pupa kullanıcısına yanıt
    Sorunu şöyle açıklayayım bize verilen hız genelde dalgalı verilir bu yüzden twitch olsun veya diğer birçok net bazlı video siteleri hep takılma yaşatırlar.

Bu genel bir sorundur çözmen zor tek şansın paralı vpn geçmek. Ben vpn modem içine ekledim ve ps4 twitch ve diğer tüm net bazlı içeriklerde en ufak bir takılma dahi yaşamıyorum.

Super Online için işler asıl bilemem ama kablonet bu tarz bir sorunu evet var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-71A6AE17A

Altyapı yeni ise değişim yapmazlar. Servis gelince modeme gelen kabloya sinyal ölçüm cihazını takar ve sinyali kontrol eder eğer düşükse apartmandaki kutudan yükseltir. Ev içi tesisatta eklerden dolayı veya kapıdaki dağıtıcıdan dolayı sorun varsa onları ücreti karşılığında değiştirir.

Alıntıları Göster
    Mahalledeki tesisat tahminen 8-10 yıllık yeni sayılır mı sizce?
  • quote:

Maalesef ttnetin tp-link w9970 modemi v3 sanırım ve operation mode ve firmware güncelleme seçeneği yok

Şunu almayı düşünüyorum. Önerisi olan varsa yazarsa sevinirim bütçe önemli değil
    Özetle netmastrer ı bridge mode a alıp routerla dağıtmayı düşünüyorum ya da access pointle. Kullanıcı sayısı çok değil. Kopma olmasın yeter.

https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr940n-450mbps-kablosuz-wps-destekli-access-point-menzil-genisletici-router-p-BD803589

edit: bridge moda almadan sadece wirelesss ı kapatarak ttnetin modemiyle interneti paylaşabiliyorum
    şuradaki ayarlarla: bunda da kopma oldu bir kere pcdeki wireless usb sticki pcden söküp takınca düzeldi.

https://www.zorluteknoloji.com/tplink-td-w9970-access-point-ayarlari/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Access point olarak attığınız linkteki şekilde kullanınca çok fazla kopma olmuyorsa sorun yok hocam. Söküp takınca düzelmişse pc-usb tarafında anlık bir sıkıntı olmuş olabilir. Modemden kaynaklı sorunlarda genelde modemi kapatıp açmadan düzelmiyor. Böyle bir durum sık sık başınıza gelmiyorsa bridge modda kullanmak için masraf yapıp yeni router almanıza gerek yok.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Kalenderxxx K kullanıcısına yanıt
    sinyal değerlerinde bir sıkıntı yok. her şey normal.
  • deep1993 D kullanıcısına yanıt
    değerlerde bir sıkıntı yok. sadece sinyal dalgalanması var. tablolar sinyal dalgalanmasından artar.
  • 
Sayfa: önceki 21592160216121622163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.