Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2083. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20812082208320842085
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablonet, 50 Mbps ve 100 Mbps tarifelerinde yükleme hızını 5 Mbps'e yükseltmiş. Şu an tam olarak 5 Mbps yükleme hızı alabiliyorum.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    AKN kalkınca çok iyi olacak zannediyor insanlar. Sınırsız tarifeler pahalı olacak yine kotalı paketleri koyacaklar önünüze.
  • Olay akn kalkması değil issler düzenlemeleri lazım akn demez adam mkn der seni yine kısıtlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türksata geçicem önümüzdeki günlerde ama bilen arkadaşlara birkaç sorum var

1) hayatı yakala kampanyasıyla 61 liraya 24mbps 150gb AKN + kablotv temel paket + Vizioon sinema paketi var onu en fiyat/performans olarak buldum, doğru mudur?

2) modem ve hd kutu kiralama bu fiyata dahil değil biliyorum ama bu ikiliyi kiralamak 2 + 1 = 3 lira değil miydi aylık? 6 + 3 = 9 lira olarak görüntülüyorum. Bu da hayli artırıyor fiyatı...

3) evdeki telefon numarası üstüme kayıtlı değil ama kabloses de alıyorum, bir sorun olur mu? normalde pederin internet aboneliği vardı bitti. bu sefer kendi üstüme alacağım. kabloses de önceden 50dk bedava, 100dk da ek 1 liraydı. şimdi ise 50dk 3 lira, 100dk ise 4 lira gözüküyor...

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• Yusuf1653 kullanıcısına yanıt
    Geçme kablonet demek rezillik demek şu açtığım konuya göz athttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=130028739

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 4 Ocak 2018; 18:8:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf1653

türksata geçicem önümüzdeki günlerde ama bilen arkadaşlara birkaç sorum var

1) hayatı yakala kampanyasıyla 61 liraya 24mbps 150gb AKN + kablotv temel paket + Vizioon sinema paketi var onu en fiyat/performans olarak buldum, doğru mudur?

2) modem ve hd kutu kiralama bu fiyata dahil değil biliyorum ama bu ikiliyi kiralamak 2 + 1 = 3 lira değil miydi aylık? 6 + 3 = 9 lira olarak görüntülüyorum. Bu da hayli artırıyor fiyatı...

3) evdeki telefon numarası üstüme kayıtlı değil ama kabloses de alıyorum, bir sorun olur mu? normalde pederin internet aboneliği vardı bitti. bu sefer kendi üstüme alacağım. kabloses de önceden 50dk bedava, 100dk da ek 1 liraydı. şimdi ise 50dk 3 lira, 100dk ise 4 lira gözüküyor...

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

1)24 mbps 150 gb için en uygun kampanya o, doğru.
    2)İndirimli kiralama kampanyası bitti. Şu anda 6+3 = 9 liradan kiralanıyor.
    3)Bir sorun olmaz, ancak kampanyaya başvururken hattı taşımak istediğinizi belirtmeniz lazım. Sırasıyla, önce hattı kendi üstünüze alın. Sonra türksat bayi ya da il müdürlüğünden kampanyaya başvurun, bu sırada hattı kablosese taşıyacağınızı belirtin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Ocak 2018; 18:25:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• radko kullanıcısına yanıt
    geçmek zorundayım hocam, SOL bizim pederi kandırmış telefonda, normalde bizim burada SOL fiber yok, 16'ya kadar adsl kullanıyoduk 64 lira ödüyoduk. buna böyle yağlı ballı anlatmışlar telefonda 8mbps paketi 64 liradan vermişler. peder de anlamadığı için sadece fiyatın değişmemesini gördüğü için tamam demiş...

apartmanda türksat fiber varken bari ona geçelim diyorum. yıl olmuş 2018, 64 liraya 8mbps paket kullanacağıma kendimi asarım daha iyi.
  • yakupkaratas255 Y kullanıcısına yanıt
    Kablonetin alt yapısı kendisine aittir.Kontrol ettiğimde ise Mudurnu da tek adrese bile hizmet verilmiyor, Maalasef sizin dilekçe yazmanız bir şeyi değiştirmez ilçeler için araya Belediye başkanlarının vs devreye girmesi gerekiyor kaldı ki illere bile yatırım yapmayan Türksatın ilçeye yatırım yapması şu an için imkansız.
  • Yusuf1653 kullanıcısına yanıt
    Benimde aynı senin gibiydi fakat dowloand yapamadığım için 8 mbps kullnsam daha iyi diorum şimdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayni paketten almak istiyorum ama söyle bi durum var . Evimde modem ve hd kutu yok. TV ve internetten faydalanmak icin bu iki cihazida kiralamam mi gerekiyor yoksa sadece modem kiralasam tv de izleyebilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her ikisinide kiralaman gerekir sadece modem alırsan internet kullanırsın teledünya kullanamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: frturk

Uydunette aylık 79.90 TL'ye Yüzünüzü Güldüren Kampanya ile 100 Mbit&100Gb duran kotalı paket kullanıyorum (24 ay taahhütlü). Aylık 3 yada 4 TL'ye modem kirası veriyorum. Üzerine aylık 10 liraya gece 12 - sabah 9 saatleri arası Uyku Yok paketi alıyorum. Bu şekilde 100 GB kota bana yetiyor.

Hız olayı ise Netmaster modem ile 70 mbit civarlarında download oluyor, apple airport express kullanarak bu hızı 85-95 mbit seviyelerinde kullanıyorum.(2013macbook air kullanıyorum). Upload ise 3.80 mbit altına düşmedi daha.

Sonuç olarak taşındığımız için superonline olmadığından uydunete geçtik ancak ikisi arasında performans açısından fark yok bence.

Hocam benim anlamadığım zaten gece 2 - sabah 8 arası akn den sayılmıyor. Siz niye ekstradan uyku yok paketine üye oldunuz ki?

• Arkadaşlar bilen birisi alıntılarsa çok memnun olurum.
    Bilgisayardan hız testi yapıyorum 5 megabit civarları çıkıyor. kablolu kablosuz dns li dnssiz her türlü max 5 görüyorum.https://www.hiztesti.com.tr/ sitesinden yapıyorum.
    mobil uygulamadan test ettiğimde ise olması gereken 22 megabit civarlarında gösteriyor. Hangisi doğrudur beynim yandı
    Arıza kaydı oluşturup ekipler geldi modeme format attılar problem değişmedi onlar da tam anlamadı

• kablonetle 5 megabit çıktı avea ile 45 megabit

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazyboy2099

kablonetle 5 megabit çıktı avea ile 45 megabit

Anlamadim hocam

Yanlış anlamış olabilirsiniz diye düzeltiyorum PC den test ettiğimde düşük, telefondan wifi ile bağlanıp mobil uygulamadan test ettiğimde yüksek çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

quote:

Orijinalden alıntı: frturk

Uydunette aylık 79.90 TL'ye Yüzünüzü Güldüren Kampanya ile 100 Mbit&100Gb duran kotalı paket kullanıyorum (24 ay taahhütlü). Aylık 3 yada 4 TL'ye modem kirası veriyorum. Üzerine aylık 10 liraya gece 12 - sabah 9 saatleri arası Uyku Yok paketi alıyorum. Bu şekilde 100 GB kota bana yetiyor.

Hız olayı ise Netmaster modem ile 70 mbit civarlarında download oluyor, apple airport express kullanarak bu hızı 85-95 mbit seviyelerinde kullanıyorum.(2013macbook air kullanıyorum). Upload ise 3.80 mbit altına düşmedi daha.

Sonuç olarak taşındığımız için superonline olmadığından uydunete geçtik ancak ikisi arasında performans açısından fark yok bence.

Hocam benim anlamadığım zaten gece 2 - sabah 8 arası akn den sayılmıyor. Siz niye ekstradan uyku yok paketine üye oldunuz ki?

100 mbit 100gb duran kotalı paket, kotalı. 100 gb dolunca internet erişimi kesiliyor. Kotalı paketlerde gece 2-8 olayı yok, sadece akn'li paketlerde var. Uyku yok alınca kotalı paketlerde gece 12 sabah 9 arası kotadan sayılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Ocak 2018; 23:29:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Speedtesten at bakalım ethernetinde sorun olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord87

bende öyle biliyordum ama türksat müşteri hizmetleri kesin bilgi yok dedi, bende aceba bi çakallık yaparlarda 1 yıl fazladan akn kullandırırlarmı diye düşündüm.

Müşteri hizmetlerinin geçen seneki BTK düzenlemesinden bile haberi yoktu. Onları dikkate almamak lazım.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    mail bile attım çok saçma cevap vermişler. sorduğum soru ile cevabın hiç alakası yoktu.
    Bence bilerek yapıyorlar, bu işlerin içinde olupta 2019 da akn'nin kalkacağından haberlerinin olmaması mümkün değil.
  • lord87 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten bilmiyor olabilirler. Belki üst yönetim bilgi vermemiştir.
  • 
Sayfa: önceki 20812082208320842085
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.