Şimdi Ara

KabloNet FTTH'a geçecek mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
9
Favori
27.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adamlar 0 yatırım yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binaya kadar fiber olup olmadığını nasıl anlarız? Mesela şöyle bir kutu var binamda. Sizce bu ne ola ki?
    KabloNet FTTH'a geçecek mi?

• TorukMactoo kullanıcısına yanıt
    Tamamen tahmin, fibere benzemiyor.
    Attığın türk telekomun kutusu hocam.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Ama dışı şöyle idi?

Kutunun icine giden kalin siyah kablolar bakir eski tip. İlk fotoda gosterdiginiz kablo komsularinizdan birine disardan gidiyor olsa gerek. Seninki muhtelemelen turktelekom ozellesmeden once kablotv bunyesindeyken cekilmis altyapi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eneskaanb E kullanıcısına yanıt
    Söylediklerine baktım. Eve gidip tekrar foto çektim. Bildiğimiz kablonet değişik bir tablası var ya hani. Üzerinde 8 10 adet dikey koaksiyel kablo konan. Hah işte tüm onlar yukardaki resimde değil de üstünde turksat yazan kilitli dolabın içinde imiş. Ayrıca içerisinde duvarın arkasından delik delinip siyah kalınca resimlerde eklediğim kablodan çekilmiş. Foto çekemedim ama gözümle gördüm. Yani kısacası turksatın altyapısı kesin olarak var. Ve kutu binanın içinde. Ve binamız sıfıra yakın 7 yıl önce yapıldığından kablolar da yepyeni görünüyordu. Birkaç resim atacağım. Birileri kutu içindeki zor da olsa görsel. Diğeri ise duvarın arkasından gelen siyah kablonun resmi. Duvar arkasında yukarda kalan siyah kablolar turksatın kutu içine gidiyor. Bu durumda hala fiber değil de eski tip midir turksat bağlantım?? Eğer fiber olduğuna kesin kanaat edersem o zaman bağlatacağım arkadaşlar. Sizi de yorduk ama bir el atıverin.

Yok hocam eski tip dolap bu fiber degildir. Uzerindeki etiketler bile eski yeni yaptiklari yerlerde yeni logosuyla olan kablonet yaziyor

• eneskaanb E kullanıcısına yanıt
    O zaman mahallenin başında duran şu kutuya kadar fiber olabilir mi? Fiber değilse o zaman turksata geömek mi turknete 72 mbit ile kullanmak mı? Bilemedim KabloNet FTTH'a geçecek mi?

Farkeder mi
    Senin için önemli olan hız ve ping
    Hangisi yüksek hız hangisi düşük ping veriyorsa ona geç. Kabloya pek takılma.
    Netgalaksi konusuna bak. Adamlar fiber internet kullanıyor. Ama 8 mbps adsl kullanan adamdan kötü ping alıyorlar. Hızlar bazı saatler 3-4 mbps ye düşüyor.

Binana gelen kablonun türünden çok kullandığın iss bağlı olduğun santralden sonra verini hangi yollardan götürüyor. Yurt dışı çıkış kapasitesi yeterli mi. Bunlara bakmak lazım.

• Santa Monica kullanıcısına yanıt
    Kablotv resmi sitesine cihaz kiralama kısmına yeni bir modem eklenmiş gpon destekli. Oturduğu konuta ftth altyapisı var mı acaba ? Cihazın teknik özelliklerine baktığım zaman paylaştığım linkteki gibi sanırım modemin arkasında koaksiyel kablo çıkışı var tv için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Santa Monica

Kablotv resmi sitesine cihaz kiralama kısmına yeni bir modem eklenmiş gpon destekli. Oturduğu konuta ftth altyapisı var mı acaba ? Cihazın teknik özelliklerine baktığım zaman paylaştığım linkteki gibi sanırım modemin arkasında koaksiyel kablo çıkışı var tv için.
    kağıt üstünde çok iyi bir modem gibi görünüyor

2 desibel anteni varmış, yine wifi problemli gibi ama en azından netmasterla uğraşılmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loiloyse -- 11 Haziran 2020; 18:34:19 >

• loiloyse kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle cöpmaster ile aynı kira bedeli yanına bile yaklaşamaz gpon modemin. Keşke 6 ay bekleseydim diyorum altyapı başvurusu için,halihazırda kurulmuş altyapılar yakın bir tarihte upgrade edilmez. Altyapı başvurusu yapacaklar mutlaka gpon için ısrar etmesi lazım. Belki pingler gene düzelmez ama yeni modem için değer en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 16 Haziran 2020; 16:55:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santa Monica

Aynen öyle cöpmaster ile aynı kira bedeli yanına bile yaklaşamaz gpon modemin. Keşke 6 ay bekleseydim diyorum altyapı başvurusu için,halihazırda kurulmuş altyapılar yakın bir tarihte upgrade edilmez. Altyapı başvurusu yapacaklar mutlaka gpon için ısrar etmesi lazım. Belki pingler gene düzelmez ama yeni modem için değer en azından.
    daha 2 ay önce yeni taşınacağım yere altyapıyı çekmişler bile. aah ah birkaç ay geç getireydiniz zalimler...

sanırım en şanssızı benim. 30 yıl beklerim artık

pingler düzelir bu arada. docsisten kaynaklıydı birçok ping sorunu. sırf bu yüzden gpon istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loiloyse -- 11 Haziran 2020; 18:54:6 >

• loiloyse kullanıcısına yanıt
    Umarım istediğiniz altyapı gelir dairenize. Biz de yeni konut aldık orayada kablo altyapısı gelmiş pazarlamacilar müteahhaite sormuş hali hazırda TT fiber var diye biraz düşünmem lâzım demiş. Müteahhit tanıdığım olduğu için arayıp söyledi ne düşünüyorsun diye. İyi ki kabul etmemiş kendisinede söyledim gpon yoksa kurmalarına izin verdirtmem artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 16 Haziran 2020; 16:55:19 >
  • Ben şimdi eski aboneler tarifesinden 82 liraya , 100Mbit (akşam 7 ye kadar) kablo tv vs... kullanıyorum, bana ne faydası olacak bunun ?

• Şu an için Manisa'da bazı bölgelerde FTTH hizmeti var. Diğer iller için ise altyapı çalışması devam ediyor. Kısa süre sonra zaten duyrulacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loiloyse

daha 2 ay önce yeni taşınacağım yere altyapıyı çekmişler bile. aah ah birkaç ay geç getireydiniz zalimler...

sanırım en şanssızı benim. 30 yıl beklerim artık

pingler düzelir bu arada. docsisten kaynaklıydı birçok ping sorunu. sırf bu yüzden gpon istiyorum.

Alıntıları Göster
    GPON modemi kullanmak için FTTH bir altyapıya sahip olmak gerekmiyor mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: omertocarlos

Şu an için Manisa'da bazı bölgelerde FTTH hizmeti var. Diğer iller için ise altyapı çalışması devam ediyor. Kısa süre sonra zaten duyrulacaktır.
    Hocam yeni altyapı projelerine mi uyguluyorlar yoksa komple bir değişim sürecine girilen halihazırda altyapı olan noktalar var mı?
  • Senseight S kullanıcısına yanıt
    Bizim buraya geleli 5 sene oldu(istanbul), hali hazırda bina kutusuna kadar fiber kablo ile geliyor zaten. En kötü saha dolabından bina kutusuna kadar cat kablo ya da coaxial kablo ile getiriyorlar. Altyapıları uzun süre önce değiştirildi ve değiştirilmeye devam ediyor. BTK yüzünden şu an birşey yapamıyorlar. Rekabet kurulu önce paşa Türk Telekom'un mevcut altyapısını geliştirmesini bekliyor. Bu yüzden de ISP'lere rahat hareket alanı sağlanmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.