Şimdi Ara

kablonet başka bilgisayarla paylaşım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kablonet bağlantımı başka bir bilgisayarla paylaşabilirmiyim?.....sorumun cevabını biliyorsanız detaylıca yazabilirmisiniz...teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukuf -- 21 Ağustos 2004, 0:19:56 >

• modemindeki girisleri yaz, hemen yardimci olayim sana. ethernet, usb vb...
    saygilarimla...
  • modemde 1 ethernet 1 usb girişi var ama usb girişi kullandıuğım bilgisayara bağlı
  • o halde modemin routerli olmali. o zaman bir pcyi halletmissin zaten, digerine de bi utp kabloyla ethernetten giris yapabilirsin. ama modemde routerli oldugundan emin ol.
    eger oyle degilse bile, suan kullandigin pcye bi ethernet karti takarsin, cross kabloyla, diger pcnin de ethernet kartina giris yaparsin. ama bu durumda, usb ile bagladigin pc kapaliyken digerinden nete giremezsin...
    saygilarimla...
  • peki bilgisayarlarda herhangi bi ayar yapmam gerekecekmi....
  • 1. konfigurasyonda hayir, ama ikincisinde kucuk bir ayar gerekir
    ikincisinde yapman gereken tek sey, baglantilara gidip, ew agi olustur bolumune girip sadece -bu bilgisayar internete direkt bagli, diger bilgisayarlar bu pc uzerinden internete baglanir- demen olacak. sonra restart etmen yeterli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrprof -- 21 Ağustos 2004, 0:44:54 >
  • eywallah teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukuf -- 21 Ağustos 2004, 0:52:34 >
  • Kablonetin paylaşımı detaylı şekilde anlatılmış. İncelersen yardımcı olur.
    http://www.tomshardware.com.tr/howto/20020602/index.html
  • teşekkürler bedo link için
  • peki bu bağlantıyı bluetooth ile yapabilirmiyiz ana bilgisataya bir tane bluetooth ve 2. bilgisayara ki bu bil laptop olacak bluetooth bağlayıp bu işlemi yapabilirmiyiz..ayrıca bir sorum daha var ..bu bağlantıyı illa ethernetlemi yapmamız gerekiyor direkt iki bilgisayarı usb ile bağlasak olmazmı..teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukuf -- 21 Ağustos 2004, 17:00:51 >
  • tabiki agını wireless kart takarak kablosuz olarak kurabilirsin. İstersen router alıp bir bilgisayarı server olarak kullanmaktan kurtulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bedo -- 23 Ağustos 2004, 2:56:13 >
  • saol bedo router fiyatları bayaa yüksek hiç kasmaya gerek yok en iyisi ethernet karta yüklenmek galiba...tekrar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
  • Arkadaşlar, bu kablonet üzerinden internete bağlanmanın dial-up göre avantajları nelerdir.Maliyeti ne kadar oluyor?Yardımcı olursanız sevinirim
  • KabloNeti Paylaştırabilegin routerler 70$+kdv den başlıyor fiyatları. Ethernet kartıyla paylaşım daha uygun oluyor tabiki.

Nw22 Ağustos ayından itibaren KabloNette destek bedeli kalktı. KabloTv bedeli dahil ayda 43 milyona sınırsız 128k internet bağlantısı ve kablo tv sahibi olacaksın.
  • arkadaşlar bağlantıyı dediğiniz gibi yaptım ikinci bilgisayara..resetledimde ilk seferinde gayet güzel internete bağlandım fakat ertesi gün bu bağlantıyı tekrar sağlayamadım...kablo paylaşımı üstünden ikinci bilgisayarı bir tülü internete sokamıyorum....acil çözüm önerilerinizi bekliyorum..teşekkürler
  • .
  • .
  • arkadaşlar bu konuda acil yardıma ihtiyacım var lütfen yardımcı olunuz...bu bağlantı hatasındaki muıhtemel sebepler neler olabilir..nasıl çözebilirim...teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: fukuf

arkadaşlar bağlantıyı dediğiniz gibi yaptım ikinci bilgisayara..resetledimde ilk seferinde gayet güzel internete bağlandım fakat ertesi gün bu bağlantıyı tekrar sağlayamadım...kablo paylaşımı üstünden ikinci bilgisayarı bir tülü internete sokamıyorum....acil çözüm önerilerinizi bekliyorum..teşekkürler

fukuf ilk seferinde oldu diyorsun tamamda sonra ne yaptın bağlantı kurulmuyor.
    Birde işletim sistemlerini söylesen yardımcı olmaya çalışalım.
  • valla ne yaptım bilemiyorum ilk seferinde oldu laptopda bağlantıyı sağladım sonra birileri kurcaladı galiba lap topu ondan beridir bağlanamıyorumç...ana bilgisayarda da laptop dada xp var ..teşekkürler...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.