Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25642565256625672568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yine bize router yolları göründü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

Hocam ne yaptınız o standart dediğiniz değerlerle modem ciddi sorunlar yaşar. 20db ussnrı çalıştıran modem ancak ıkına ıkına belki. O da 16qam bir iletim söz konusu ise 64qam geri yön kanal modülasyonuna sahip bir modem hiç bir şekilde çalışmaz.

size standart ve en ideal aralıkları hatırlatmak amacı ile yazayım.
    Resimi açamadığım için @Sinerfru senin değerlere bakamadım sende kıyasla buradan.

DsSnr min 32 ile çalışır türksat standardı 35dir
    UsSnr 16qam kanal ile 25, 64qam kanal ile min 28db ile çalışır. Turksat standardı min 28dir, kaliteli iletişim için en ideali min 32 dir. 40-41 maximum değerdir.
    DsPwr turksat standardı -8 15 arasıdır, ideal aralık -7/+7 mükemmel aralık isr -5/+5 arasıdır.
    UsPwr turksat standardı 30-50 arasıdır, 30-52 de çalışır ama mükemmel aralık 37-45 dir.

Saygılarımla
    Bu bilgi için teşekkürler.

• mehmetkara3457 M kullanıcısına yanıt
    Evet aldığım pakette 50dklık konuşma paketi var ama telefon vs bağlı değil. 17.ayım bu paketle hiç yanmıyordu ilk defa geçen hafta yanmaya başladı ondan şaşırdım ama sorun değilmiş NetMaster’ında dediği gibi, cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

Doğru yapmışsınız :)
    Size söyleyeceğim yöntemde buydu.
    Merhabalar, bugun internet baglandi cihaz olmadigi icin tv baglantisi yapilmadi. Ben kutuyu temin ettigimde internetten tek ihtiyacim biraz kablo ve 2 yonlu dagitici mi olacak? Internete giden kabloyu dagiticiya verip iki ucdan birini yine modeme digerinide uydu alicisina mi takiyorum? Bu isten servis ucreti gibi para aliyor mu uydunet bilmiyorum tabi, almiyorsa cagirayim onlar yapsin ama basitse anlattigim gibi hic isten izin aldigima degmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Tarifenizde tv aboneliği bulunuyorsa, cihaz yok diye tv için kablo çekmemek olmaz. Kabloyu direk modeme bağladılar ise yanlış olmuş. Çağırın ekibi modemden önce bir data-tv aparatı kullansınlar ve tv ayağından televizyona kadar kablo çeksinler. Siz cihazı bulduğunuxda sadece kabloya bağlamak kalsın.

Bu durum aboneliğiniz içinde tv aboneliği varss geçerli. Smart kart verdilerse zaten tv aboneliği de var demektir

Eğer ktv bağlantı işlerinden pek anlamıyırsanız yapacağınız ferdi işlem internetinizi de kötü olarak etkileyebilecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTech -- 14 Nisan 2020; 16:43:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablonet 2 gündür sizde de çok mu kötü, ne yaptıysam bulamadım çözüm online oyunlarda ışınlanıyorum, ip değiştirme talebinde bulunduktan sonra da facebook twitter gibi sitelere girememeye başladım. Önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fr0st4

Kablonet 2 gündür sizde de çok mu kötü, ne yaptıysam bulamadım çözüm online oyunlarda ışınlanıyorum, ip değiştirme talebinde bulunduktan sonra da facebook twitter gibi sitelere girememeye başladım. Önerisi olan var mı?
    Ben 1 haftadır uğraşıyorum upstream değerleri çok kötü ve sürekli kopmalar oluyor bu yüzden acaba statik ip tanımlatmak bu soruna çözüm olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harmonyoa

Ben 1 haftadır uğraşıyorum upstream değerleri çok kötü ve sürekli kopmalar oluyor bu yüzden acaba statik ip tanımlatmak bu soruna çözüm olur mu?

Alıntıları Göster
    Nefret ettim ya. Bu 178'li dandik ip grubu geldi ölüm gibi adeta.
  • bu statik ip hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar daha öncesinde bu kopmaları çözdüğünü söylemişti bir arkadaş bu benim upstream değerlerimdeki dalgalanmayı giderirmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harmonyoa

bu statik ip hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar daha öncesinde bu kopmaları çözdüğünü söylemişti bir arkadaş bu benim upstream değerlerimdeki dalgalanmayı giderirmi acaba?
    Upstream değeriniz kaç acaba? Karşılaştırmak için soruyorum da.
  • şuanda 46.5 gibi ve bir kesinti yok ancak gece 12 den sonra 100mbps çıktıktan sonra hız sapıtmalar başlıyor ve anlık kopmalarda başlıyor mesela saat 7 den beri hızım 24 e düştü uzak masaüstü 1 saate yakındır bağlı herhangi bir kopma olmadı ama ne zamanki akıllı sınırsız saatlerde çıkıyoruz hız yükseliyor kopmalar başlıyor ekip geldi bölgedeki portta sıkıntı varmış 2 gündür ortalığı ayağa kaldırdım bakalım yarın düzeliceğini söyledi yoksa taahhütü yeni yenilemiştim hiç beklemeden iptal edicem...
  • fatura diğer aylar 103.8 lira iken bu ay 105 lira olmuş nedense ? sizlerde de var mı böyle bir artış ?
  • Benim internetim kopmuyor fakat online oyunlar oynarken inanılmaz dalgalanmalar yaşıyorum 2 gündür, ışınlanıyor karakterler adeta.
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun arıza talebi girdim 6:20 de 3dk sonra kapı çaldı şaşırdım bizim burdan geçen bir ekibi hemen yönlendirmişler. Şu hayatımda aldığım en hızlı destek oldu. Gelen arkadaşta şaşırdı, pakedinizde var neden kurmamışlar bilemiyorum dedi. Net bağlayanlar kutuyu kendiniz alın kurun dedi tamam demiştim. Ben bunu nereye bağlayacağım dedim ne kablo çekmiş ne çoklayıcı koymuş. Normalde bunları yapması gerekiyormuş. Müdürlerini aradı oda farklı bir birimi aradı siz kutuyu aldığınızda arayın gelip hattı çekecekler dedi. Akşamüstü NETA 8970 cihazı aldım bir arkadaştan. Yarın arayacağım bakalım gelirlerse..
  • Normalde bu satte 25mbps olması gerekmiyor mu?

• Son 5-6 günden beri ne online oyun oynayabiliyorum nede adam akıllı oyun indirebiliyorum.

Zaten önceleride kopup duruyordu tel bağlanmıyordu wifi ye.

M. T. Ne dese beğenirsiniz? Yoğunluk var efendim.

Sanırsın yoğunluk olduğunda daha az ücret istiyorlar veya o ay hayrına ücretsiz veriyorlar İnterneti.

Az kaldı taahhüt bitsin kurban kesicem neredeyse.

Sakın ama sakın bulaşmayın!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Statik ip de tanımladım bakalım fayda edicekmi kopmalara 46 ile başlıyordu ip adresim onu sabitlediğini söyledi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • William Lakewood W kullanıcısına yanıt
    Kopma sorunu yoğunluktan olamaz. Belliki hattınızda sorun var. Onu gidermeye çalışın.
    Yok kablolu bağlantı var wifi kopuyorsada yüksek ihtimal kanal çakışmasıdır. Wifi analyser uygulamaları ile kontrol edebilirsiniz
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    Low Latency DOCSIS veya GPON dönüşümü gibi ping sürelerinde azalma sağlayacak teknolojilere geçiş planı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senseight -- 15 Nisan 2020; 0:11:17 >
  • Son 2 gündür olan hayvani packet loss'u nasıl çözebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 25642565256625672568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.