Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2562. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 25602561256225632564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: **KAAN**

öncelikle yanıtladığınız için teşekkürler. Sanırım mantığı anladım şöyleki ilk resimde attığım bu kablo neden takılmış anlamadığım yazdığım kabloyu ( data olan değil diğer tv yazan) çıkarınca odadaki teledünya yayını gitti. Bende ana gelen kabloyla o tv deki yazan kabloyu birleştirmek için bi aparat aldım o ıkı kabloyu birleştireceğim. Çıkardığım birleştiriciyide ikinci resimde gelen kablonun ucuna takıp data yazanı internete diğer tarafıda mevcut iki televizyona giden switcherı takacağım. Bunun içinde ara kablo aldım elektrikçiden. İnşallah olacak diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    O aparat desiğin ff konnektörse başka bişeye ihtiyacın yok zaten. İkinci soruma cevap verseydin önereceğimde oydu :)

Ff konnektör 3-5 liradır al işin biter
    Aldıysan da tarif edeyim 5 dk da halledersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

Teşekkür ederim. Peki birşey sormak istiyorum. EVe kadar gelen fiber hattım var. Kablonet ten sorgulamada adres sorgulaması iyi görünüyor ama bu fiberden kullanmıyoruz ayrı çekiyoruz dediler. Bu nasıl fiber oluyor emin olamadım. Kaldı ki apartmanda kablonetin kutusunu da görmedim hiç.
    Kablotv-kablonet rg6 anten kablosu kullanır. Binanıza fiber gsliyor muhtemelen ama dairenize rg6 koaksiyel kablo çekikir yada uydu için çekilmiş olan kablo kullanılır. 100mb değil 200-300mb ide cayır cayır alırsınız sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

O aparat desiğin ff konnektörse başka bişeye ihtiyacın yok zaten. İkinci soruma cevap verseydin önereceğimde oydu :)

Ff konnektör 3-5 liradır al işin biter
    Aldıysan da tarif edeyim 5 dk da halledersin

Alıntıları Göster
    iyi günler hallettim ben bağlantıları dediğim şekilde süper oldu bağlantıların son hali bu şekilde oldu.

• **KAAN** * kullanıcısına yanıt
    Doğru yapmışsınız :)
    Size söyleyeceğim yöntemde buydu.

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler ilginç bi şekilde 5ghz wireless 97.5 mb çıkarken 2.4 ghzda 25 mb görüyor sebebini biliyormusunuz acaba. Laptopumda 5ghz desteklemiyor normalde vestelin usb dongeli var bende onu takınca 5ghz seçenegi çıkıyor onla test yapınca çok iyi değerler çıkıyor ama aynı şeyi 2.4 ghz için söyleyemem.
  • sorunu çözdüm netmaster teknik destek hizmetlerini aradım band genişliğini 40mhz aldı dahada arttı hız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **KAAN** -- 9 Nisan 2020; 9:49:14 >
  • Superonline’nin yaptığı gibi upload ne zaman 20 olacak? Yoksa keriz yerine mi konacağız. Merakla bekliyoruz!

• Bence artık kablonet yenilik yapması lazım
  • Keşke olsa ama 20 yapmaları biraz zor altyapıdan dolayı bazı sorunlar çıkabilir. En azından 10mbps olabilir upload hızı bunu nitro upload diye satıyorlar. Ya da herkesin tarifisine göre hızlar belli oranda artırılabilir altyapının kaldırabileceği düzeyde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 9 Nisan 2020; 10:57:34 >
  • Gazi indiriminden dolayı kablonet kullanıyorum ama eylülde taahhüt bitecek ve upload hızlarını yükseltmelerinden ötürü superonlinea geçeceğim. Böyle bir şeye öncü olmaları çok güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Santa Monica kullanıcısına yanıt
    Sorun olacağını sanmıyorum. 6 aydır en yoğun saatlerde bile 1 kere hız sıkıntısı yaşamadım Kablonet ile. Kaldı ki upload hızı bu, 20mbps uploadı kaç kişi efektif olarak kullanacak ki. Hem belki bufferbloatı az da olsa hafifletir.
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Bu süperonline nın yükleme (upload) hızı geçici olmasın, yükleme hızının kaç oldugunu web sayfalarında belirtmiyorlar da zamanı geldiğinde tekrar incele derim.
  • Konu altyapı ile alakalı değil, Kablonet upload hızını 20Mbit'e yükseltirse 500TL'lik simetrik paketi kimseye satamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poko001

Konu altyapı ile alakalı değil, Kablonet upload hızını 20Mbit'e yükseltirse 500TL'lik simetrik paketi kimseye satamaz.
    O 500 lük paket superonlinede 2200tl.

S.online kalıcı 20mb uploadı veremez vermeyecektir. Kokusu çıkacak ama ne zaman bakalım. Tabii temennim öncülük edecek olması dolayısı ile kalıcı olması. Ha bunun etkilediği kişi sayısı gerçekte %10 yoktur ya bakalım ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTech -- 9 Nisan 2020; 19:41:6 >
  • Bence Superonline bir ay verir, yani baldan tattırır, sonra da kendi upload paketlerini satmaya çalışır. Hem de bu arada sempati kazanmış oluyor. Güzel pazarlama...
  • Bahsettiğim konu kablonet altyapısı kullanılarak verilen hizmet, Süperonline'ın fiber veya diğer paketleri değil. Örneğin bu binada sadece ADSL ve kablonet var istesem de VDSL veya fiber kullanamıyorum işte bu tür durumlar kablonet'in işine yarıyor anlamında yazdım. Ayrıca, Süperonline'ın paketlerinin taahhütnamelerinde sınırsız dediği paketlerin aslında 5TB download, 500GB upload ve 30 anlık bağlantı sınırları olduğu ve bu sınırlar aşılırsa yasal yaptırım yoluna gidebileceği yazıyor (bu taahhütler sizin bahsettiğiniz paketleri kapsıyor mu bilmiyorum).
  • Son birkaç gündür kablonet çağrı merkezini arıyorum ve sisteme ulaşılamadığını sorunlu olduğunu söylüyorlar. Yeni modemimin mac adresini kaydettireceğim ama malesef.. Sorunun ne olduğunu bilen var mı?
  • Superonline upload hızlarını arttırmış 20 mbps yapmış.

Ben bunu önce kablonet den beklerdim bir devlet kurumu olarak ama yine ne varsa turkcell de var bu işlerde gerçekten. Turkcelli sevmem fakat bu internet ve telefon olayın da gerçekten iyiler.
  • Ubee modem kullanıp kablosuz 2.4ghz'da 90-100mbps hız gören var mı? Varsa kanal bilgilerini paylaşmasını rica edeceğim. Tüm kanalları tek tek denedim upper lower tüm kombinasyonları denedim hep 20mhz da çalışıyor nedense hiç 40mhz olmuyor... En son otomatiğe aldım tekrar, 2.4ghz dan 40mbps hızı geçemiyor.

5ghzda alttaki ayarlarla tam 98mbps alabiliyorum 80mhz wifi ac zaten onda hiç sıkıntı yok. Ama wifi ac olmayan cihazları 2.4ghz wifi n'den bağlıyorum onları 40mhz dan bir kanaldan bağlasam 40mbps hızın üstüne çıkamaz mıyım ubee modemi olup alabilenler bir yardım lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Superonline upload hızlarını arttırmış 20 mbps yapmış.

Ben bunu önce kablonet den beklerdim bir devlet kurumu olarak ama yine ne varsa turkcell de var bu işlerde gerçekten. Turkcelli sevmem fakat bu internet ve telefon olayın da gerçekten iyiler.
    Açıkçası ben faturalarla ilgili de bir güzellik bekliyordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 25602561256225632564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.