Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.415
Cevap
385
Favori
3.380.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21422143214421452146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 mbps 150 gb akn sınır sizsiniz kullanan var mı 52 tl fatura geliyordu. Yılbaşından beri her ay 80 kuruş zamlı geldi. Taahhüt ettikleri fatura tutarını yansıtmak zorunda değiller mi Bu konuda şikayet edip başarılı olan var mı?
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Antene benzer beyaz kabloyu söküp tekrar taktım düzeldi teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eneshatipoglu E kullanıcısına yanıt
    Bi sıkıntınız olursa yazın hocam. Eyvallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çok teşekkürler

• merhaba arkadaşlar teledünya+altın sinema paketi 100mbit 500gb kotalı internet hepsi tahaatlü 110 tl yaptılar eski müşteri olduğum için yüz güldüren kampanyalarıda güzelmiş

• Arkadaşlar merhaba. Sayfalar önce şöyle bir şey yazmıştım buraya. Kuzenimin neti kopuyor modem sürekli offline moda alıyor modemin DS ışığı mavi yanıyor diye. Burada bir arkadaşta aynı dertten muzdaripti adını hatırlayamadım kusura bakmasın. Sorunu modemi akım koruyucu prize bağlayarak çözdüğünü söyledi. Yani akıllı prize takınca bir daha offline duruma geçmemiş.
    Pek bilgim yok bu konuda, bir çözüm önerisi olarak değerlendirebilirsiniz aklınızda bulunsun. İyi akşamlar.
  • Dsmart üyelik taahütüm bitiyor geleck ay sonu.İntenet ve Tv kampanyasını kullanıyordum gelecek ay sonu itibariyle üyeliğimi sonlandırmayı ve interneti Kablonette geçmeyi düşünüyorum.Bana uygun en iyi ucuz internet şuan kablonette var fakat bilmediğim bazı konularda yardıma ihtiyacım var.Düşüncem AKN'li Ekosınırsız Tarifelerden 24 Mbps 75GB AKN sonrası 8mbps almayı düşünüyorum.

1.si Binamda Kablonet in kutusu var fakat lokasyon aramada ikamet ettiğim apt görünmüyor.Kablonet'in bu kutusu hizmet verdiğini kesin olarak gösterir değil mi ?

2.si Bu hizmeti alırsam eve kadar kablo çekmeleri mi gerekiyor bunun masrafı bana mı yansır ?

3.Şimdiye kadar Adsl kullandım Türksat için faklı modem gerekiyor verdikleri modemde sorun çıkar mı ? Modem Parası ayrı olarak mı kesiliyor yoksa tarifnin içinde mi gösteriliyor ? Modem bize tahsis mi ediliyor yoksa satın mı alıyoruz? Bu modemle Kablosuz olarak evdeki birçok bilgisayara bağlandığımda bir sorun teşkil eder mi ?

4.Adsl kullanımındaki arada hız bakımından fark var fakat hizmet kalitesi ve teknik destek konusunda güvenebilir miyim?

• Tigerspeed kullanıcısına yanıt
    1-) Olmasa o kutu orada olmaz sanırım ama yine de abone olmak için gittiğinizde bunu belirtin.

2-) Kutudan eve kadar kablo çekiliyor. Ben 3 sene önce abone olmuştum , para almadılar. -2. kattaki kutudan 5. kata kadar kablo çektiler havalandırma boşluğundan ve ücret almadılar.

3-) Bende 383ZN modem var ve bir sorunla karşılaşmadım. Sadece Snapdragon 800 çipsetli iki cihazda belli bir hızı geçememe sorunu vardı , onu da 802.11 b/g/n modunun ayarını otomatik seçeneğinden çıkarıp halletmiştim.

Modemi kiralamak veya almak tarifiye göre değişiyor diye biliyorum.

4-) Hizmet bence iyi. Müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsun ve gerektiğinde ekip yolluyorlar. Bir ara pingler yükselip hız düşmüştü. Ekip yolladılar , meğer aşağıdaki ana kutuda birşeyler olmuş. Değiştirdiler birşeyleri ve eve de gelip kontrol yaptılar.

Bir kere de CGN bloğuna alınmıştım ve online oyun oynayamaz duruma gelmiştim. Biraz anlatmam zor oldu ama 2 gün içinde CGN'den çıkarıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tigerspeed kullanıcısına yanıt
    1) kutu olduğuna göre vardır, belki sitede güncellememişlerdir. sorarsınız.

2) evet kablo çekecekler, benden ücret almamışlardı.

3) modem senin isteğine bağlı. ayrı docsis 3.0 modemin varsa gerek duymazsın. modemin yoksa satın da alabilirsin kiralayabilirsin de. sitede cihazlar kısmında fiyatları yazıyor. ubee modem var bende gayet iyi.

4) zaman zaman belirsiz sürelerde kesilme olabiliyor. 1-2 saat olduğu da oldu, burada 10 15 saattir gelmediğiyle ilgili yorumlar da okudum. aradığında bölgenizde arıza var diyorlar. onun haricinde iyi.
  • bazı sayfalarda resimler falan yüklenmiyor, açılmıyor, değerlerime bakarmısınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tigerspeed

Dsmart üyelik taahütüm bitiyor geleck ay sonu.İntenet ve Tv kampanyasını kullanıyordum gelecek ay sonu itibariyle üyeliğimi sonlandırmayı ve interneti Kablonette geçmeyi düşünüyorum.Bana uygun en iyi ucuz internet şuan kablonette var fakat bilmediğim bazı konularda yardıma ihtiyacım var.Düşüncem AKN'li Ekosınırsız Tarifelerden 24 Mbps 75GB AKN sonrası 8mbps almayı düşünüyorum.

1.si Binamda Kablonet in kutusu var fakat lokasyon aramada ikamet ettiğim apt görünmüyor.Kablonet'in bu kutusu hizmet verdiğini kesin olarak gösterir değil mi ?

2.si Bu hizmeti alırsam eve kadar kablo çekmeleri mi gerekiyor bunun masrafı bana mı yansır ?

3.Şimdiye kadar Adsl kullandım Türksat için faklı modem gerekiyor verdikleri modemde sorun çıkar mı ? Modem Parası ayrı olarak mı kesiliyor yoksa tarifnin içinde mi gösteriliyor ? Modem bize tahsis mi ediliyor yoksa satın mı alıyoruz? Bu modemle Kablosuz olarak evdeki birçok bilgisayara bağlandığımda bir sorun teşkil eder mi ?

4.Adsl kullanımındaki arada hız bakımından fark var fakat hizmet kalitesi ve teknik destek konusunda güvenebilir miyim?
    1- Sokak numaranız değişmiş olabilir güncel adresi edevletten kontrol edip bir de öyle sorgulayın ya da arayıp sorgulatın.

2- Evet kablo çekilecek bu gider KabloNet'e ait size yansıtmaz.

3- Verdikleri modemin Wi-Fi çekim gücü biraz zayıf ama Bridge ayarı yapıp Wi-Fi özelliğini eski modeminiz ile kullanabilirsiniz.

4- Bu konuda en iyisidir KabloNet. Çok hızlı müdahale ediyorlar sorunlara.

Yıl sonu yani 2019 itibariyle AKN kalkacağı için sizin paketiniz tamamen sınırsız olacak bu arada 2019 itibariyle sınırsız 24 mbit kullanırsınız. Bunu düşünerek size en uygunu seçin işte. Kotalı paket almayın sakın AKNli tercih edin özellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

bazı sayfalarda resimler falan yüklenmiyor, açılmıyor, değerlerime bakarmısınız...
    Hangi resim sitesi ?

• Birkaç gündür 2'den sonra hızlar yükselmiyordu, düzeltmişler sorunu.

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    Resim sitesi degil hocam, mesela milliyete giriyorum, sayfada ki resimler yuklenmiyor, boynerin sayfasida oyle mesela... telefondan denedim ondada oyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 26 Mayıs 2018; 8:43:10 >
  • Arkadaşlar 1 ay sonra yeni eve taşınacağım binada yok kablonet ama sokakda başka binalarda var bende internetten hizmet almak için kayıt oluşturdum 10 gün sonra falan gidip bakmışlar beni aradılar.

Şimdi yapmaya karar verseler ücret mi alacaklar komple binadan ? Çünkü en uygun şekilde kablo çekmek falan birşeyler bahsetti adam telefonda. Ben apartmanda kimseyi tanımıyorum yönetici harici ya kimse istemezse ? Ne kadar bir ücret çıkarırlar ben tek ödemek istesem ?
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Kurulumda bir ücret istemiyorlar, sadece apartmandan izin lazım. Bir de türksatkablo kutusu koyulacak apartmana ortak elektrik giderine dahil olacak.

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Sinyallerde dalgalanmalar var ama değerler iyi.

Var mi yapmami önerdiğiniz birşey? Kendiliginden duzelmesini mi beklemeliyim?

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Hocam modemi yeniden başlatın öncelikle, gelen sinyaller düzelmiş olabilir, anlık dalgalanmalar yaşanabilir.

• Bir gün içinde kaç düzeltilmiş/düzeltilmemiş tablo olması normal sayılabilir? Bunun bir ölçütü var mı? Modemi yeniden başlattıktan 24 saat sonra 10.000'e kadar normaldir gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 21422143214421452146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.