Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
63.418
Cevap
385
Favori
3.381.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O Türk Telekom yurtdışı çıkışı oluyor.

10.x.x.x ile yurtdışına çıkış var ise Superonline oluyor.

ISS Router iP'leri bunlar.

Superonline 10.x.x.x kullanıyor.

TT ise 212.x.x.x veya 81.x.x.x li iP'ler ile yönlendirme yapıyor. Tracerouteda bunu anlıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

O Türk Telekom yurtdışı çıkışı oluyor.

10.x.x.x ile yurtdışına çıkış var ise Superonline oluyor.

ISS Router iP'leri bunlar.

Superonline 10.x.x.x kullanıyor.

TT ise 212.x.x.x veya 81.x.x.x li iP'ler ile yönlendirme yapıyor. Tracerouteda bunu anlıyoruz.

Google'a yaptığım traceroute sonuçlarım bunlar.

dediğiniz gibi 81 li ip telekomunmuş ve 704 ms verdi normal mi bu?

• Az önce konuyla ilgili şikayet gönderdim kablonete. Benim paketim kotasız 10mbit ve 99 lira ve aynı fiyata 100mbit 100gb kotalı paket var. 1 mayıstan sonra ben ay boyunca 10mbit alırken, diğer tarifeyi kullananlar aynı fiyata ilk 100gb boyunca 100mbit daha sonrasında ise 24mbit hız alacaklar ve benim paketim çok saçma bir pakete dönüşüyor. Konuyla ilgili nasıl bir düzenleme yapmayı düşünüyorsunuz diye sordum. Bakalım ne cevap gelecek
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom için normal diyorum. Bende de 580 ms çıkıyor. Yurtdışı çıkış yeri olduğu için sanırım bu kadar fazla MS yüksek.
  • quote:

Türk Telekom için normal diyorum. Bende de 580 ms çıkıyor. Yurtdışı çıkış yeri olduğu için sanırım bu kadar fazla MS yüksek.

İmkanımız olsada süperonline'inkine geçebilsek :) Kablonetten çok memnunum ancak şu ping sorunları insanı delirtiyor. Keşke biraz çalışma yapsalar şu konuda
    Bu aralar bende stabil. Bundan 7 ay öncesi hiç çekilmiyordu. Akşamları paket kaybı hiç eksik olmuyordu. Pinglerim hiç olmadığı kadar yüksek çıkıyordu. Sonrasında ise bu SO yurtdışı çıkışı olayı Kablonete geldi. TT yurtdışı gelince yüksek pingler oluyordu. Hemen IP değiştir, SO çıkışı gelene kadar. SO yurtdışı geliyordu. 20ms Google'a ulaşıyorsunuz, seviniyor insan.

Şu an çok şükür ikisi de stabil.
  • quote:

Bu aralar bende stabil. Bundan 7 ay öncesi hiç çekilmiyordu. Akşamları paket kaybı hiç eksik olmuyordu. Pinglerim hiç olmadığı kadar yüksek çıkıyordu. Sonrasında ise bu SO yurtdışı çıkışı olayı Kablonete geldi. TT yurtdışı gelince yüksek pingler oluyordu. Hemen IP değiştir, SO çıkışı gelene kadar. SO yurtdışı geliyordu. 20ms Google'a ulaşıyorsunuz, seviniyor insan.

Şu an çok şükür ikisi de stabil.

5 kere ip değiştirdim 3 kez 94 2 kez 24lü ip geldi hiç birindede so çıkışına ulaşamadım. İp değiştiğimiz zaman cidden bu cıkışlar değişiyormu? Ben bu rota olayında kolay kolay değişiklik yapilamayacağını sanıyordum :)
    20 ms ile google'a bağlanmak iyimiş valla ben 50 ms ile bağlanıyorum :)))

Öncelikle IP havuzunda SO çıkışlı bir IP gerekiyor tabii ki. Yönlendirme IP üzerinden yapıldığı için, rota değişikliği mümkün.
  • Kotam doldu ama şu an torrent ile 600 küsür kb/s ile indirme yapabiliyorum. Sanırım Mayıs için hazırlık yapılıyor
  • SO çıkışları IP üzerinden değil routing üzeriden belirlenir. Bölgenizde belki SO altyapısı bile olmayabilir.
  • Meniz kullanıcısına yanıt
    Benide bilgilendirirseniz sevinirim. Şu an 50mbit 250gb paketindeyim yazın biticek taahhüt. Bi değişiklik yapmazlarsa AKK öncesi kotayı düşük al hızı yükselt hani..
  • İzmirdeyim 46 ile baslayan ip e sahibim 20 ms ile google a baglaniyorum.250gb kotam dolucak bakalim hizim ne kadar olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar tekrardan 1 haftadır yaklaşık sürekli dile getiriyorum ancak somut bir adım atılmış değil. 50 megabit 75 gb kotalı pakete sahibim gün içinde alabildiğim hız max 4 megabit ve dalgalı. BİNAMIN GİRİŞİNDE FİBER ALTYAPI BULUNMAKTADIR. Şeklinde afişler asılmasına rağmen aldığım hız bu yan binadan kablo çekilerek eğreti bi bağlantı yapıldı ne bir fiber swich koyuldu ne başka bir çözüm. Bu mail takibinde pazartesi günü de bir çözüm sunulmaz ise BTK ve BİMER kanalı ile şikayet oluşturacağım. Ben artık sıkıldım bu süreçten bağlatmak 15 gün sürdü düzgün bir internet bile yok ortada. Tahüt şartlarını yerine getimreyip beni mağdur ediyorsunuz. Eğer bu hız ve stabilite sağlanmayacaksa tamamen iptal edin cihazlarınızı alın ben başka çözümlere başvuracağım. İyi çalışmalar...

Şu bilgiyide eklemek isterim eğer altyapınız yoksa var yazmayın. Eğer altyapınız varsa en azından sinyalleri düzenleyecek bir swich koyun eğer bunu yapmayacaksanız hizmet sağlayamıyoruz diyin. Çok can sıkıcı bir hal almaya başladı çünkü hergün ekip yönlendirelim şu bu yeter gerçekten.

xxxx DARICA/KOCAELİ Adres bilgim

1130xxxx abone no.

Şeklinde bir mail attım çıldırdım 4 gündür hız 4 megabite düşüyor 50 ye 5 dk çıkıyor tekrar düşüyor. Kulaklarına sokacam modemlerini az kaldı -_-

• mega_north kullanıcısına yanıt
    Şu günlerde sık sık deneme yaptıkları aşikar. Umarım düzenlemeyi uygulamaya koymayı son güne kadar beklemezler, hatta Turknet gibi 2019'da yapılacak şeyi şimdiden uygulamaya koyarlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kablonet iyice sapıttı bu aralar devamlı geceleri çok büyük hız düşüşleri oluyor
    Artık kablonetinde suyu ısınmaya başladı nedir bu ya her ay 105 tl veriyorum
    Doğru düzgün hizmet alamıyorum lanet olsun haram zıkkım olsun verdiğim paralar
    Ayıp ya akn geldimi hemen kesiyolar yeter be yeter bu ülkede düzgün bir hizmet
    sağlayıcı gmremiycekmiyiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronotide

Benide bilgilendirirseniz sevinirim. Şu an 50mbit 250gb paketindeyim yazın biticek taahhüt. Bi değişiklik yapmazlarsa AKK öncesi kotayı düşük al hızı yükselt hani..

Sitemizden takip edin diye cevap geldi, komedi gibi
  • Zaten Kablonet'te binanıza herhangi bir Fiber kablo gelmez (son zamanda yeni altyapı döşenen bazı yerler hariç). Fiber kablolar, sokağınızdaki Türksat logolu kutuya kadar gelir, o kutudan evinize kadar da Koaksiyel kablo ile hizmet ulaştırılır.

Bir de 4 Mbps hızı kablolu bağlantıda mı kablosuz bağlantıda mı alıyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Zaten Kablonet'te binanıza herhangi bir Fiber kablo gelmez (son zamanda yeni altyapı döşenen bazı yerler hariç). Fiber kablolar, sokağınızdaki Türksat logolu kutuya kadar gelir, o kutudan evinize kadar da Koaksiyel kablo ile hizmet ulaştırılır.

Bir de 4 Mbps hızı kablolu bağlantıda mı kablosuz bağlantıda mı alıyorsunuz?

Yan binada benim bağlantımı başkasının swich ine koymuşlar diğer arkadaş nete girince bende otomatik 4 megabite düşüyordu. Bugün arandım türksat tarafından gerekli ayarlamalar yapıldı dediler bugün hiç sorun yaşamadım şu durumdan

bu duruma:
    gelebildim şükür.

Wifi den bu testler ikiside kablolu kablosuz hertürlü 4 megabit idi şimdi düzeldi yeni bir swich bağlandı dediler. Ancak wifim cisco WGA600N masaüstü pc imde kullanıyorum 5 ghz modunda çok kayıp yaşatmıyor.

Süreç şu şekilde oldu mail attım dedim ki 20 dk boyunca 4 e düşüyor bazen 1 saat bazen 2 saat speedtest istediler. Ekran görüntüsü ulaştırdım mail ile 2 saat içinde dönüş yapıp ayarlamalar yapıldı sorun yaşarsanız akşam 10 a kadar ekip göndeririz yazabilirsiniz dediler 5-6 saatir gayet iyi bağlantım kablonet hızlı çözüm sundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaterialScience -- 26 Mart 2017; 20:3:57 >

• arkadaslar aırtıes 5760 modemımı kablonete gecıcem salı gunu kullanabılırmıyım ana modem olarak kullanamaasamda menzıl arttırıcı olarak kullanabılırmıyım bılgınızz varmı ???
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim buralara galiba FTTB sistemiyle yapıyorlar dediğiniz gibi yeni olduğu için , apartman altında türksat kutuları var galiba direk dışardaki kabinden değil bizim burada apartmanın altında bulunan kutudan çekiyorlar koaksiyel kablo hattı ?
  • 
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.