Şimdi Ara

Kablolarım modemim bağlantım hazır Duvardaki prizden neti dağıtamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese selamlar Benim sorunum karışıkmı içinden çıkılmaz bir halmi almış bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim resimlerlede destekliyeceğim.
    ELİMDEKİ MALZEMELER:
    1 adet airties RT211 kablosuz modem.
    çok sayıda ethernet kablosu (resimlerini vericem)
    ve duvarda montajlı ama kabloları takılmamış ethernet girişleri (resimler var)

öncelikle duvardaki ethernet girişlerinin resimlerini vermek istiyorum.
    LEXCOM 125 modeli yazıyor üzerinde...
    resimdede görüldüğü gibi sağ tarafı ve sol tarafı ayrı renklerde
    Bulunduğum evin tesisatında ethernet kabloları mevcut ama bağlı değil.

elimdeki mevcut ethernet kabloları resimlerdekiler.
    benim yapmak istediğim ' bilgisayarımı ayrı odalarda çalıştırmak ve ethernet prizinden diğer prize internet vermek.(2 bilgisayarım mevcut)

Duvardaki prize kabloları nasıl bağlamam lazım yardımcı olun lütfen ve bağladıktan sonra hangi kaloları kullanmam gerekli şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oillamp -- 19 Eylül 2010; 23:28:33 >

•  Kablolarım modemim bağlantım hazır Duvardaki prizden neti dağıtamıyorum.

öncelikle kullanıcağın kablo düz olmalı yani yukarıdaki. sıralamada standarttır aşağıdaki gibi

sana kalan iş kablonun diğer ucundaki damarları prizdeki aynı renkli yerlere geçirmek

http://megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/modul_pdf/523EO0195.pdf

bu pdf nin 31. sayfasında benzeri var yardımcı olabilir

• Öncelikle sorunumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
    İlerleme konusunda 1-2 sorum daha olacak zahmet olmazsa cevap verirseniz bu işe son noktayı koyacağım sayenizde .

Ben bu gösterdiğiniz kabloyu duvardaki priz ve modem arasındamı kullanacağım.(yani bu kablo evdeki tesisata internetimi dağıtacak)
    Başka bir odadan diğer bilgisayarıma internet vermek için yine aynı kablodanmı kullanacağım sıralaması aynı olan
    Duvardaki prize baktığımda A-B diye 2 seçenek var ben hep (A) bağlantısınımı izleyeceğim.(renklerin yanında)
    Yoksa modemin bulunduğu yer -A- olacak Diğer oda veya odalar ise -B- olacak bunada bir açıklık getirirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.