Şimdi Ara

Kablo TV FX, Fox Crime, Fox Life, Nat Geo Kanalları Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
9.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Televizyon üreticilerinin Fox grubu ve Kablo TV ile birlikte yaptığı müdahale sonucu sorun çözülmüştür. Televizyonunuzu İnternet'e bağladıktan sonra yazılım güncellemesi yapınız, güncelleme yok dese bile yeniden aynı yazılımı yükleyiniz ve televizyonu bu işlemden sonra fabrika ayarlarına döndürünüz. Televizyonun ülke ayarından varsa Almanya yok ise Finlandiya'yı seçiniz ve ardından otomatik kanal araması yapınız sorun çözülecektir.

* Kablo TV NAT GEO HD, NAT GEO PEOPLE HD, NAT GEO WILD HD, FX HD, FOXCRIME HD, FOX LIFE HD, FOX SPORTS HD ve 24 KITCHEN HD kanallarının frekansları 330.000 MHz olacak şekilde güncellenmiştir.
    * Bu kanalların izlenebilmesi için yeniden kanal taraması veya belirtilen frekasın taranması gerekmektedir.
    * Bu taramayı yaptığınız halde bahsi geçen kanalları yeni frekansından izleyemiyor ve modül kullanıyorsanız önce televizyonu sıfırlayınız, ardından varsa televizyon yazılımını güncelleyiniz, ardından sıfırdan otomatik kanal taraması yapınız.
    * Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sizde konu içerisindeki sorunu yaşıyor ve kanallarını izleyemiyorsanız bu durumda bize katılarak destek olabilirsiniz.
    * Ayrıca resmi olarak da aşağıdaki hazır metni kullanarak şikayetinizi kuruma ve Şikayet Var benzeri sitelere iletebilirsiniz.

Kablolu TV yayınlarını Conax modül ile izleyenleri kapsayan bir sorun genel bir sorun yaşanmaya başladı. TV NAT GEO HD, NAT GEO PEOPLE HD, NAT GEO WILD HD, FX HD, FOXCRIME HD, FOX LIFE HD, FOX SPORTS HD ve 24 KITCHEN HD kanallarının 330.000 MHz frekansına taşınması ile birlikte bu frekansa özgü yeni bir sistem geçişi olduğu iddia edilmekte.

Konu hakkında kesin teknik bilgilere sahip olmadığımız için ne yapıldığını bilemiyoruz ancak bahsi geçen kanalları gereken her şeyi yaptığımız halde izleyemiyoruz.

Eğer sizde yeni frekans taramasını yaptığınız halde parasını ödediğiniz hizmeti alamıyor ve bu kanalları artık izleyemiyorsanız konu içerisinde durumunuzu belirtip bize destek olabilirsiniz.

Konunun amacı yüzlerce aboneyi etkileyen büyük bir mağduriyeti önlemektir. Kablolu TV'ye zarar verme gibi bir amaç güdülmemektedir, tam aksine sistemin daha çok kullanıcıya sorunsuz şekilde ulaşması istenmektedir.

Destek olan herkese teşekkürler.

GÜNCEL: Sorun genelde İstanbul'da ve İzmir'in bir kısmında görülmektedir.

Şikayet var ve diğer siteler için hazır şikayet metni.

* Şikayet yapmadan önce televizyonu sıfırlayalım.
    * İnternet desteği var ise İnternet bağlantısı kurup güncel yazılıma güncelleyelim.
    * Güncellemeden sonra sıfırdan otomatik kanal taraması yapalım.
    * Diğer kanallar sorunsuz ancak FX ve Nat Geo kanalları hala açmıyorsa gerekli şikayetimizi yapalım.

quote:

Hayırlı günler,

XXXXXX Hizmet numarası ile Dijital Kablo TV kullanmaktayım. 2 gün önce yapılan FX, Fox Crime, Fox Life, Nat Geo, Nat Geo People, Nat Geo Wild, Fox Sports ve 24 Kitchen kanallarının 330.000 MHz frekansına taşınmasından sonra modüllü üyeliğimle bu kanalları izleyemiyorum. Mevcut televizyonumu güncel yazılımına güncelledim, televizyonu fabrika ayarlarına döndürdüm ve sıfırdan kanal taraması yaptırdım, ayrıca tesisat açısından bir sorun tespit edilemediği halde kanalları izleyemiyorum.

İki tarafı da bağlayıcı etkinlikte olan hizmet sözleşmesine göre ve Tüketici Hakları Kanunu kapsamında bu durum "ayıplı hizmet" ayıplı ürün kategorisinde değerlendirilmektedir.

Yaşanan bu sorunu en kısa sürede çözmenizi ve parasını ödediğim kanalları izleyebilmeli talep ediyorum. Alt yapıda yapılan değişiklik sonucu başladığı sosyal medya ve forumlar üzerinden duyurulan ancak kurum tarafından hiçbir resmi duyuru yapılmayan bu sorun çözülmez ise gerekli yasal haklarımı kullanacağımı ve gerekirse aboneliğimi fesih edeceğimi beyan ederim.

XXXX XXX

SON GELİŞMELER

31 MART 2018 SAAT 12:00 İTİBARİYLE SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-905980A01 -- 1 Nisan 2018; 0:4:59 >

• Samsung 55h6470 model tv kullanıyorum. Model yılı 2014. Son güncellemeden sonra bahsi geçen kanallar modülle açılmıyor. Öncesinde açılıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung 55D7000 kanal listesini güncelledikten sonra bahsi geçen kanallar tekrar açıldı.Model yılı 2011 olması lazım.

• Gaziantep'denim.Dün Nat Geo çalışmamasından dolayı ufak bir araştırma sonucu liste güncellemesi gerektiğini öğrendim.Şuan da yayınlarda bir sorun yok hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurs27 -- 30 Mart 2018; 10:43:26 >
  • ark kullandığınız modulleri de yazarsanız tv modeli ile cok iyi olur
    ark dediği gibi bende sony 55w955 ve neotion conax var ve acılmıyor yer bursa
    sırf annem foxcrime sevdiği için üyeyim yoksa dt de var ama bu kanal için devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 30 Mart 2018; 11:5:35 >
  • Şifreleme sisteminin Irdetto olduğu yönünde bir bilgi var diğer forumda ya da modülasyon DVB-C2 ile yapılıyor doğrusu kurumdan resmi açıklama talep etmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salonda ki tv samsung orada bahsedilen kanallar açılıyor, diger odada ki tv lg onda açılmıyor! Nasil bi frekansa gectilerse modul destegi gitti bazi tv modellerinde demek ki ! Ağır basiretsiz bi firma cidden! Tez vakitte bitse de taahhüt kurtulsak.

• İki tv nin modullerini degistirip taktim bu sekilde sorunu cozdum kanallar cikiyor, suanda...

• quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

ark kullandığınız modulleri de yazarsanız tv modeli ile cok iyi olur
    ark dediği gibi bende sony 55w955 ve neotion conax var ve acılmıyor yer bursa
    sırf annem foxcrime sevdiği için üyeyim yoksa dt de var ama bu kanal için devam ediyorum.

yer bursa
    tv samsung c650 --2010 model veya 11 olabilir
    modül kablotv nin kendi modülü
    bahsi geçen kanallar olsun diğer kanallar olsun sorunsuz açık ve de seyrediliyor
    bu gün tekrardan yeni tarama yaptım sizler için sorun yok
    ALLAH tan kanal sıralamasını bilgisayarda proglamla yapılabiliyor olması bu işin kolayı
    yoksa kanal sıralaması çok berbat kurumun
    ayrıca neta ve pozitek cihazlarda da sorunsuz bilginize
  • bursalı963 kullanıcısına yanıt
    moduluuz hani su kablo tvnin web sitesinde bulunan mavi modul mu ?

bursada nereden nasıl temin ettiğinizde yazabilirmisiniz olmadı bende ondan aliyim
  • 530mhz'den elle dijital kanal aratın... otomatik kanal aratma gibi yeni kanalları ekler... açılıp açılmadığına bi daha bakın...
  • Kablo Tv konusunada yazdim, hatta sorunu forumda ilk ben dile getirdim herhalde.

Saka olmali bu. 2009 uretimi LG 47LH5020 kullaniyorum, Xnet ve dcac belirttikten sonra bir kac sene once alinmis yeni bir samsung da kendi modulumu denedim, sorunsuz calisti. 2 farkli modulu 2 farkli kartla 2 farkli tv de degisik sekillerde denedim, modullerde kartlarda sorun yok, sorun tv lerde, ama esas sorun turksat yetkililerinin kafasinda bence. O zaman hd kanallar gelince sd leri cikartsinlar, 4k lar gelince hd leri cikartsinlar. Bu mantikla kendi modullerini sattiklari eski sistem tv sahipleride yayin alamayacak, bunun icin ne yapacaklar. Iyimser dusunuyorum ve bunun bir hata sonucu olustugunu ve en kisa surede duzeltilecegini umit ediyorum.

Diger konuda Diyar_21 turksatin kendi moduluyle eski tvlerde kanallarin izlenebildigini belirtmis, fotosunu paylastigim 2 modul yeni tv lerde aciyor ama eski tv lerde acmiyor.

Kablo TV FX, Fox Crime, Fox Life, Nat Geo Kanalları Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmorali -- 30 Mart 2018; 15:26:38 >

• Merhaba Model Samsung UE 48H 6470.

Conax modül var , Yer İzmir
    Teledünya üst paket 2 yıl taahütle vizion kanallar açtırmıştım
    29 Mart Perşembe'den beri Nat Geo kanalları Fox crime ve Kitchen24 açılmıyor.
  • Yaptığım araştırma sonuçu frekansı 330.000 Mhz'deki yeni gelen pakette. Daire içi tesisatlarda özelliklede ankastre ( sıva altı ) tesisatlarda orta bantlar göçtüğünden yayın alamama gibi sorunlarla karşılaşılmıştır. Sinyal kontrollerinin yapılması lazım. ya daireye çıkan sinyallerde sıkıntı yada şebekeden binaya gelen sinyallerde sorun olabilir.

Önerim şudur. Arıza kaydı vererek gelen teknik ekibe panodan televizyona yada decodere kadar seyyar kablo çekilip denenmesidir. Bunun sonuçunda yayın geliyorsa. tesisatı kontol ettirmeniz gerekmektedir.

Şuanda benim kullandığım hizmette sorun gözükmemektedir.

Conax modüllerde yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Televizyonları yazılım sürümünü güncelliğini kontrol edilmesi gerekmektedir. Hariçisinde ekipler tarafından bir test cihaz ile kontrol edilmesi lazım.

Son olarakta eski tip conax modüllerde bu paketlerin içeriğini açmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sHorLe -- 30 Mart 2018; 16:19:14 >

• yuh... 10 yıllık antika tv kullanıp yeniliğe karşı çıkmak... çok garip tiplersiniz... tvnin yazılımını hiç güncellemezler böyle saçma konular açarlar...
  • Her sene tv mi alacaz sacma sapan yorumlar yapiyor bazilari da anlamak mumkun degil, bozulana kadar kullanilir, ekstra bi sikayet yetersizlik olmadikca, turksatin sacma isleri bu yapılan her zamanki gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 30 Mart 2018; 17:23:45 >
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    yasasin kapitalizm diyorsun, sende haklisin, genc bir kardesimiz oldugunu tahmin ediyorum, bu duzene dogdun bu duzenle buyudun. Empati yapmani tavsiye etmekten baska bir sey gelmiyor elden

• 2009 üretimi Samsung 651 serisinde de bu sorun başlamış. Modül biberli conaxtı. Yeni modül mü almam gerekiyor? Dark vs birkaç yeni modül gördüm veya kutu mu almalıyız?
  • tmorali kullanıcısına yanıt
    siz resmen sistemi güncellemeyin biz antika donanımla sürünmeye bayılıyoruz diyorsunuz... tv yazılımını bile güncellemez öylece sorun yaşarsınız...
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    530mhz'den kanal arat + TV yazılımını güncelleme var mı kontrol et... sadece yazılımlada çözebilirsin...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.