Şimdi Ara

Kablo Net`te 2 Ayrı Wİ-Fİ Şifresi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
3.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır bu wi-fi şifresi için mücadele ediyorum, bugün yeğenlerim geldi yeni bir şey öğrendim, Kablo Net tarafından verilen modemde wi-fi`sinde A G ayrımı mevcut G`de (sanırım guest) cep telefonu ile girilen konum (bunun şifresi A`dan ayrı değiştiriliyor ve şu anda modem arayüzünde sadece bunun şifresini değiştirebiliyorum)

A`da ise diz üstü tablet masaüstü bilgisayarlar tarafından erişilen wi-fi konumu, bunun wi-fi şifresi; modem fabrika ayarlarındaki şifre ile aynı olmasına rağmen, bunun şifresi ayrı değiştiriliyor. (wifi isimlerinde sonu A ile biten)

modem arayüzünde bu A konumunun şifresinin nasıl değiştirilebileceğine bulamadım, bu Wi-fi a şifresi modem üzerinde yazan şifresi ile öylece duruyor (wi-fi`min hacklanip sömürülmesinin önüne geçememin sebebi buymuş meğer)

Arkadaşlar wi-fi A şifresini nasıl değiştirebilirim?

• A ve G ayrımı diye bahsettiğiniz büyük ihtimalle Guest Network değil de, 2.4 Ghz ve 5.0 Ghz olan iki farklı network'den kaynaklanıyor.

192.168.0.1 (veya Router'ınızın Internal IP'si) ile girdikten sonra Kablosuz ile ilgili ayalarara gelince "Kablosuz Bağlantı Tipi" arasından değişiklik yapınca diğer WiFi ismi ve şifresi ile ilgili değişiklik yapılabilir.
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Evet işe yaradı görünüyor.

Yardımınız için çok teşekkür ederim.
  • Değerli Kullanıcımız,

Adım Adım Wireless Şifreleme yapmak için öncelikle modeme bağlı olmak gerekmektedir. (Kablolu veya kablosuz)
    1.Adım ; İnternet Explorer Tarayıcısını çalıştırın.

2.Adım; Adres Satırına “ 192.168.100.1 ” yazıp ENTER tuşuna basınız ve adrese gidiniz.

3.Adım; Çıkan pencerede Kullanıcı adı ve Parola kısmına “admin” yazıp “Giriş” butonuna basınız. (Mevcut kullanıcı adı parola ile giriş yapamıyorsanız, modeminizin ayak kısmında yer alan reset deliğine ince bir cisim ile 25 saniye basılı tutarak fabrika ayarlarına çevirerek giriş yapabilirsiniz.)

4.Adım; Açılan sayfa modeme giriş parolasını değiştirme sayfasıdır. Bu kısımda değiştireceğiz şifre ile giriş yapılacaktır. (Kullanıcı adı sabittir, değişmez. Giriş yaparken kullanıcı adınız “admin” olarak kalacaktır.)

5.Adım; Ağınızında mevcut görünen ismini değiştirmek için

Kablosuz Bağlantı Tipi: 2,4 Ghz İçin ;

Kablosuz Yayın Adı (SSID) Kısmından istediğiniz herhangi bir ismi verebilirsiniz.
    WPA2-PSK Şifresi Kısmından istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.
    Kablosuz kullanıcı adı ve parolanızı değiştirdikten sonra Uygula butonuna tıklayınız.

Not: Kablosuz yayın adı ve şifre değişikliğinde Türkçe karakter ve özel karakter kullanılmamalıdır.

Kablosuz Bağlantı Tipi: 5 Ghz İçin ;

Kablosuz Yayın Adı (SSID) ” Kısmından istediğiniz herhangi bir ismi verebilirsiniz.
    WPA2-PSK Şifresi Kısmından istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.
    Kablosuz kullanıcı adı ve parolanızı değiştirdikten sonra Uygula butonuna tıklayınız.

Not: Kablosuz yayın adı ve şifre değişikliğinde Türkçe karakter ve özel karakter kullanılmamalıdır.

Saygılarımızla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.