Şimdi Ara

Kaanlar Tazelen Serisi Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: arbforce1

quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

quote:

quote:

İçinde katkı olmadığı için daha sağlıklı diyebiliriz bence ama fiyat konusunda kesinlikle haklısın. Pazara yeni giriyorsun, tanıtım diye uygun fiyat vermen lazım 5 lira (bir ölçek wheytin iki katı!) fiyat koyuyorsun, herkes vurguncu olmuş ya. Dağıtım ağı vs. olmaması, ürünün bulunamaması fiyasko zaten. Keşke büyük markalar da bu işe girse.

Büyük markların işe girmesi bir şeyi değiştirmez. Hardline da türk markası ona bakarsak. Hem kalitesizler hemde pahalı.

Bu gümrük olayının ortadan kalkması gerekiyo sadece.

Büyük markadan Hardline ı anladıysan bravo gerçekten. Hardline ı kim takar! Sütaş, yörsan, pınar gibi uzun yıllardır bu işi yapıp, yeterli ağa sahip olan ve muhtemelen böyle bir ürünü yapacak donanıma da sahip markaları kastetmiştim.

Sadece protein tozu yaparak piyasaya giremezler. Saydığın firmaların hiç biride o ismi kullanıp supplement işine girmez ayrıca. Supplement için ayrı bir firma kurabilirler tabikide ama pazarda kendilerine yer edinmeleri mümkün değil pek. İllaki yer ederler ama harcadıkları emeğe değer mi ? Hayır. Zaten bu firmalar yurtdışına kendi ürünlerinide satıyolar. Gayet büyük firmalar. Ancak suppelement işinde yurtdışına ürün satmaları mümkün değil. Para kazanıp kazanmayacakları belli olmayan ve potansiyeli olmayan bi pazara girerler mi ? Hayır.

Yazdıklarımı doğru okumuyorsun, ben nerede supplement demişim?? Peyniraltı suyu içeceğinden bahsediyorum, turşucunun turşu suyu satması gibi bir şey aslında yapmalarını dilediğim.

Amacın peynir altı suyu almaksa bunu satan bir çok yer var zaten.

• Merhabalar,

Sizlere geç cevap verdiğimiz için özür dileriz. Tüm sorularınıza tüm samimiyetimizle cevap vermeye çalışacağız. İsterseniz ilk önce kim olduğumuzu kısaca anlatalım. Daha sonra sorularınız olursa cevaplamaya çalışalım.

Tazelen, Kaanlar’ın fonksiyonel ürünler için oluşturduğu markasıdır. Markayı oluştururken tüketicinin bir günde tüm öğünlerde rahatlıkla kullanabileceği ürünler çıkarmak ana hedefimizdi. Bu sebeple Whey Protein yanında tuzsuz beyaz peynir, süt yağı azaltılmış tereyağ, yağ oranı düşük kaşar peynir gibi ürünlerde Tazelen markası ile raflarda yerini alacaktır.

Kaanlar 1978 yılından beri süt ürünleri üreten, şu anda günde 600 ton süt işleyen, 1400 ton/gün kapasiteye sahip, Türkiye’de insan eli değmeden peynir üretebilen tek firmadır. Peynir üretim kapasitesi ve teknolojisi ile Türkiye’de ilk 2, dünyada ise yeni yatırımı ile ilk 5 firma içerisinde yer almaktadır.

Tazelen Whey Protein doğal yollarla üretilen yeni ambalajıyla 300 ml de 30 gr protein içeren aynı zamanda içerisinde 1.5 gr kalsiyum, BCAA vitaminleri, aminoasit barındırn yerli üretim tek Whey Proteindir. Tüm testler kendi laboratuvarımızda ve TÜBİTAK laboratuvarında yaptırılmıştır. Protein denature (yapısının bozulmaması) olmaması için yüksek sıcaklığa maruz bırakılmamıştır. Ürün 30 gr içeriğinden dolayı tokluk hissi yaratır. Yağ oranı %1’dir. Şeker ilavesizdir. Laktoz içermez. Hazmı kolaydır. Doğal yapısı gereği sıvı ve canlı bir içecek olduğu için vücudun enerjiye kolaylıkla çevirdiği bir üründür. Ph değeri vücut Ph değerine çok yakın olduğu için toz proteinlere oranla çok daha hızlı emilimi ve sindirimi vardır.

Daha öncede bahsettiğimiz gibi peynir altı suyundan protein elde edebilecek teknolojiye sahip başka yerli bir firma yoktur. Bu ürüne muadil diğer ürünler protein tozları ve kimyasal karışımı ile elde edilmektedir.

Fiyat konusunda ise protein tozları ile ürünü karıştırmamanızı rica ediyoruz. Fiyat artışları tamamen dönemsel süt fiyatlarına endekslidir. Ülkemizde mevsimsel olarak süt miktar ve fiyatları artışlar göstermektedir. Yüksek artışlarda maalesef ürüne fiyat yansıması olabilir.

Ürünün Zonguldak’ta ve Yalova’da yapılan şampiyonalarda tattırması yapılmış ve gelen istek ve yorumlara göre revize edilmiştir. Örnek olarak sade versiyonu yanında tüketim kolaylığı için çilekli, çikolatalı versiyonları yapılmıştır. Önümüzdeki dönemlerde farklı versiyonları da piyasaya çıkacaktır.

Ürün doğal yollarla üretildiği ve koruyucu içermediği için raf ömrü 3 haftadır. Bu bizim için bir dezavantajken tüketici için avantajdır. Soğuk zincirin kırılmaması için muhafaza şartları bizim için çok önemlidir. Ürünün bozulmaması için gerekli şartları sağlayabilecek noktalarla çalışmak bizim ve tüketicimiz için çok önemlidir. Yakın bir zamanda bu şartları sağlayabilecek ve hızlı tüketim potansiyeline sahip perakende noktalarında da ürünü bulabileceksiniz.

Federasyon ile yaptığımız görüşmelerde supplement ürünlerinden bazıları artık doping sayılmakta ve kullanımı yasaklanmaktadır. Zonguldak ve Yalova’daki şampiyonada bu tarz ürünleri kullanan sporcular katılım göstermemiştir. Fakat Tazelen Whey Protein bu kategori içinde yer almaz.

Ayrıca diyetisyen ve hekimlerle yaptığımız görüşmelerde kanser hastaları, diyet yapanlar, böbrek hastaları için faydalı bir ürün olduğu ve hastalarına tavsiye edecekleri konuşulmuş bu konuda bazı doktorlarımıza sevkiyat yapılmıştır. Ürünün bizim için tek dezavantajı raf ömrüdür. Yani ürün hızlı tüketilmelidir. İlk etapta bu potansiyele sahip satış noktaları ile çalışılmaya başlanmıştır.

İstek, öneri ve şikayetleriniz için bizlere aynı zamandahttps://www.facebook.com/Tazelen sayfasından da ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız cevaplanacaktır. Ayrıca yeni ürünlerde de haberdar olabileceksiniz.

Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü
    Şamil Er

• MErhaba Şamil Bey,

Burada en çok sıkıntı çektiğimiz husus ürünlerinizi bulamamız.

Ben şahsen alıp kullanmak istiyorum ama yok hiç bir yerde. (Jatomi fitness ta yok mesela)

Buna nasıl bir çözüm bulabilirsiniz?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patience

MErhaba,

Forumda benim gibi bu ürünü arayan arkadaşlar var.

Acaba firma ile konuşup toplu sipariş istesek nasıl olur?

Ben firma ile konuştum. Salon fiyatı veremiyorlar. Whey içeceğinde 1 kolide 6 adet var ve koli fiyatı 24TL. Tane 4TL ye geliyor.
    30 kolide alsam bu fiyatı verebilirim dedi. Salon olursa fiyat değişiyor.

Ürünleri kendi soğutucu kamyonlşarı ile teslim ediyorlar yani saklamak için dolaba ihtiyacınız olacak.
    Şuan mesela bu whey içeceğinden ellerinde kalmamış üretimi bekliyorlarmış. Sürekşli sipariş olduğunu söylediler.

Durum budur.

Ya tanıdık salon bulup onun üzerinden sipariş edilecek ya toplu alım yapacağız ya da herkes başının çaresine bakacak maalesef.

O olayı da çözmüştüm ama almaya gidemedim maalesef, aksilik çıkmazsa bu hafta sonu gidebilirim. Enerji içeceği ve protein tozu almaya. Uygun fiyattan hallederiz :D

• T-Dog kullanıcısına yanıt
    Haber bekliyorum o zaman ben :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haber bekliyorum o zaman ben :)

Yeri bana çok ters ama yapacak birşey yok kafafya koydum mu gitmek lazım.
  • T-Dog kullanıcısına yanıt
    Gitmen konusunda manevi gaz veririm :)

Maddi olarakta ürünler vs için pm at cebi göndereyim sana orada ikende konuşuruz.
  • İzmir'de bu ürünleri nasıl bulabiliriz?
  • Storm_Wind kullanıcısına yanıt
    Bulamazsın.

Bu yetkili(!) de hala gelmiş, "raflarda yerini alacak" diyor, e bi alsın artık yani bu kadar mı kötü pazarlama departmanınız? Hala gelmiş firmanı övüyorsun ama icraat sıfır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbforce1 -- 21 Ekim 2014; 13:37:04 >
  • Bizim hoca doldurmuştu dolabı. 2-3 gün sonra gittim bomboştu. Millet kafayı yemiş arkadaş. Bide bizim salonda normalden daha pahalıya satıyolar
  • quote:

Bizim hoca doldurmuştu dolabı. 2-3 gün sonra gittim bomboştu. Millet kafayı yemiş arkadaş. Bide bizim salonda normalden daha pahalıya satıyolar

fiyatı uçuk değil hadi üstüne 2-3 lira kar koysun salonlarda satılan protein tozu ile aynı fiyat.
  • quote:

Gitmen konusunda manevi gaz veririm :)

Maddi olarakta ürünler vs için pm at cebi göndereyim sana orada ikende konuşuruz.

ÖM gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

quote:

Bizim hoca doldurmuştu dolabı. 2-3 gün sonra gittim bomboştu. Millet kafayı yemiş arkadaş. Bide bizim salonda normalden daha pahalıya satıyolar

fiyatı uçuk değil hadi üstüne 2-3 lira kar koysun salonlarda satılan protein tozu ile aynı fiyat.

Protein tozunun ölçeği 2,70 civarlarında bu 4 lira. 100 kullanımda 130 lira fark demek. Bizim salon supplementleri normal fiyatından veriyo zaten ancak kaanların fiyatı normalden fazla. Ona rağmen insanlar alıyo.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

quote:

Protein tozunun ölçeği 2,70 civarlarında bu 4 lira. 100 kullanımda 130 lira fark demek. Bizim salon supplementleri normal fiyatından veriyo zaten ancak kaanların fiyatı normalden fazla. Ona rağmen insanlar alıyo.

Ben, benim fiyattan hesapladım aylık 100 liranın altında hee 2 aylık kullanım hesaplarsak 50 lira zarar öyle söyleyeyim.

• Patience kullanıcısına yanıt
    Bilgi için 0212 437 0090 nolu numaradan Satış temsilcimiz Tuncay Bey ile iletişime geçebilirsiniz.
  • İstek, öneri ve şikayetleriniz için bizlere https://www.facebook.com/Tazelen sayfasından da ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız cevaplanacaktır. Ayrıca yeni ürünlerde de haberdar olabileceksiniz.
  • Resimleri çektim denemesini yaptım, incelemeyi aksilik olmazsa yarın yayinlarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiler'deki Onur Lor ile arasında ne fark olabilir? Bence tadı gayet güzel ve F/P oranı çok daha iyi buna göre, 100 gramında 20 gr protein ve 800 mg kalsiyum içeriyor, Kaanlar ise 10 gr protein ve 500 mg kalsiyum.
  • Pratik ve alternatif seçenek + muadillerine göre en ucuz ürün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Tazelen Protein İçeceğini arayan, bulamayan, denemek isteyenlere, İstanbul'da yaşayan yada yaşamayanlara haberimiz var. Türkiye'nin neresinde olursanız olun Yesilsepetim.com üzerinden sipariş verebilirsiniz. Yeşilsepetim.com Kaanlar Gıda A.Ş. 'nin online çözüm ortağıdır ve tüm Tazelen ürünlerine bu siteden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Tazelen ürünlerini direk Kaanlar Gıda A.Ş.'nin Malkara/Tekirdağ'daki fabrikasından çıkaran Yesilsepetim.com, soğuk zinciri kırmadan ürünleri tüm Türkiye'ye gönderilmesini sağlamaktadır.

Tazelen Protein İçeceğimiz için fiyatına pahalı diyen arkadaşlara bir müjdemiz var, sadece Donanım Haber takipçilerine Yesilsepetim.com olarak özel kampanya başlattık. Kampanyamız 30 Haziran 2015'e kadar devam edecek ve bu kampanyadan dilediğiniz kadar yararlanabilirsiniz.

Tazelen Çilekli Protein İçeceği , Tazelen Çikolatalı Protein İçeceği, Tazelen Sade Protein İçeceği ve Tazelen Karışık Protein İçeceği içinde bu kampanya geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emsay -- 13 Şubat 2015; 23:19:05 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.