Şimdi Ara

Juno uzay aracı, Jüpiter'de 'yunus' görüntüledi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: reshthesucker

Bir şey ifade etmiyor hangi sözlüğü referans gösterdiği. Atatürk'ün kurmuş olması da günümüzde bir şey ifade etmiyor. Neredeyse asır olacak. Hiçbir şey sabit kalmıyor. TDK işini yapmıyor. Bugün anadili Türkçe olan biri bir felsefe metnini ingilizce daha kolay anlıyorsa bu kurum çalışmıyor demektir. Yunus balığı dendiğinde ben yunustan başka bir canlı mı diye düşünüyorum. Bkz: yılan-yılan balığı.

Alıntıları Göster
    Bir makale yazarken terim kullanıyorsaniz elbette o bilim dalının sözlüğüne bakarsiniz, ben istediğimi kullanırım diyemezsiniz. Ha yunus desek de olur ama benim ilk mesajım Yunus Balığı ifadesi yanlış diyenlereydi, yanlış değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Bir makale yazarken terim kullanıyorsaniz elbette o bilim dalının sözlüğüne bakarsiniz, ben istediğimi kullanırım diyemezsiniz. Ha yunus desek de olur ama benim ilk mesajım Yunus Balığı ifadesi yanlış diyenlereydi, yanlış değil

Alıntıları Göster
    Iyi de yunus balığı denen bir 'balık' var. Balık olmayan bir türe düşük zekalı bir güruh balık dedi diye doğru düzgün çalışmayan bir kurum bunu sözlüğe koyuyorsa bu onların iş bilmezliği. Bir şeyin yanlış kullanımını aslında bu da doğru diye gösterdiklerinde tabirin doğru kullanımını gözden düşürtüp dile zarar veriyor duruma geliyorsun. Türkçenin düşmanı bir tdk var ve ciddiye de almıyorum ne sözlüğünü ne de dayatmaya çalıştığı saçma kuralları. Müsait kelimesinin karşılığına fantezilerini koyan saçma sapan bir organizasyon.

• Clickbait

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işin ilginç yanı donanımhaber öyle köklü büyük bir platform ki, clickbaite ihtiyacı yok. ergenlerin kurduğu youtube kanalımı burası kardeşim
  • ne bu şimdi haber mi yani ? suyunu çıkarttınız.

• fthkn F kullanıcısına yanıt
    Hahahaha
    Güldürdün beni "Yarasa kuşu"???
    Yunus balık değildir bir su memelisidir, tıpkı balinalar gibi.
    Halk kullanımı var diye Yunus balık olmaz.

Örneğin Balina balığı diyen biriyle görüşmemek lazım.
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Hahahaha
    Güldürdün beni "Yarasa kuşu"???
    Yunus balık değildir bir su memelisidir, tıpkı balinalar gibi.
    Halk kullanımı var diye Yunus balık olmaz.
    Denizde yaşayan her canlıya da balık denmez.
    Kaça kadar okudun sen merak ettim?

Örneğin Balina balığı diyen biriyle görüşmemek lazım.
  • Hayret sex yazısını kimse görmemiş.

• Bu gereksiz haber için teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.