Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (372. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.032
Cevap
95
Favori
752.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tramp.life

Merhaba. Ay basinda sifir Juke aldim 1.6 cvt skypack. İkinci haftadan itibaren sabahlari araci calistirdigimda ozellikle geri vitese aldigimda sanki bi trim sesi geliyor. Park ve normal pozisyonda gelmiyor. D konumunda bikac kez duydum. Arac isininca zaten geri vitesten de gelmiyor. Vites topuzunda ve direksiyonda bi titreme yok bu esnada. Ilk hafta havalar iyidi acaba ondan mi yapmadi acaba bilmiyorum. Zaten ilk haftadan sonra 10 derecenin uzerine cikmadi hava. Servise danismadim normal derler diye. Aranizda otomatik kullanan arkadaslardan karsilasanlar oldu mu acaba sikintili bir durum mudur? Youtube'a ekledigim videoyu izleyip yorumlarsaniz sevinirim. Iyi aksamlar dilerim.

https://youtu.be/lFVjuzCug6M

Merhabalar,

Benim anladığım kadarıyla hava soğuk ve araç ilk defa çalıştığı için ve siz geri vites e aldıktan sonra ayağınız frende olduğu için araç kalkmaya müsait ama siz frene basıyorsunuz ve araç ilerleyemiyor, Hava soğuk ve motor ısınmamış. Normal araçlarda da ilk soğuk havada motor ısınmadan kalkarken falan debriyaj gaz ayarı biraz farklı olur, araç motoru soğuk olduğu için ama biraz ısınınca kendine gelir.

Şunu deneyebilirsiniz, o sesi aldığınızda ayağınızı frenden çekip aracın gitmesini sağlayın ses kesilcek mi?

Benim nacizane fikrim bu yönde.

Havalar ısınında deneyin belki geçecektir, yada bir gece dışarıda değil de kapalı garajda otoparkta falan bırakıp deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GKS06

quote:

Merhaba. Ay basinda sifir Juke aldim 1.6 cvt skypack. İkinci haftadan itibaren sabahlari araci calistirdigimda ozellikle geri vitese aldigimda sanki bi trim sesi geliyor. Park ve normal pozisyonda gelmiyor. D konumunda bikac kez duydum. Arac isininca zaten geri vitesten de gelmiyor. Vites topuzunda ve direksiyonda bi titreme yok bu esnada. Ilk hafta havalar iyidi acaba ondan mi yapmadi acaba bilmiyorum. Zaten ilk haftadan sonra 10 derecenin uzerine cikmadi hava. Servise danismadim normal derler diye. Aranizda otomatik kullanan arkadaslardan karsilasanlar oldu mu acaba sikintili bir durum mudur? Youtube'a ekledigim videoyu izleyip yorumlarsaniz sevinirim. Iyi aksamlar dilerim.

https://youtu.be/lFVjuzCug6M

Merhabalar,

Benim anladığım kadarıyla hava soğuk ve araç ilk defa çalıştığı için ve siz geri vites e aldıktan sonra ayağınız frende olduğu için araç kalkmaya müsait ama siz frene basıyorsunuz ve araç ilerleyemiyor, Hava soğuk ve motor ısınmamış. Normal araçlarda da ilk soğuk havada motor ısınmadan kalkarken falan debriyaj gaz ayarı biraz farklı olur, araç motoru soğuk olduğu için ama biraz ısınınca kendine gelir.

Şunu deneyebilirsiniz, o sesi aldığınızda ayağınızı frenden çekip aracın gitmesini sağlayın ses kesilcek mi?

Benim nacizane fikrim bu yönde.

Havalar ısınında deneyin belki geçecektir, yada bir gece dışarıda değil de kapalı garajda otoparkta falan bırakıp deneyin derim.

Videoda hepsini denedim. Ayak frendeyken yada degilken, el freni inikken yada kalkikken. Bunlarda farketmiyo ses oluyor. Sadece gaza basip hareket ederken ses olmuyo, rolantide beklerken ise oluyor. Anladigim kadariyla benden baska ayni durumla karsilasan yok aranizda. Haftaya havalar isinacak diyordu. Bakalim o zaman da devam edecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://youtu.be/lFVjuzCug6M

• Bu arabanin tipi acayip hosuma gidiyor...

• Bu konu nasıl popüler oldu diye bi bakim dedim belki 5 10 bin indirim vardır ama hüsran

• volvole V kullanıcısına yanıt
    CX-3'te zaten benzinli yok. Manueller 4*2, otomatikler 4*4. Aisin 6 ileri şanzıman kullanılıyor.
    Motoru 105hp/270nm gücünde. Araç yaklaşık 1400kg ağırlığında. Dolayısıyla aşırı bir performansı yok ama gayet keyifli ve yeterli. Yakıt tüketimi de klima alındığı günden beri açık olmak üzere sürekli devirli ve yüksek süratli kullanım şehir içi/şehir dışı ortalaması 6.6-6.8 arasında geziyor. 32.000km oldu.
    Beyaz deri döşemeleri / Bose müzik sistemi / Head-up display / Led farları da ayrıntılardaki kalitesi
  • Sudafed kullanıcısına yanıt
    En son 65-66bin TL'ye Sky Pack 1.6 cvt alanlar oldu. Bayi ile görüşmek lazım. Aracın kasa değişimine az kaldı, dolayısıyla fiyatları cazip tutmaları lazım...
  • johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Aracı ben de beğeniyorum ancak fiyatı Qq'nin de üzerinde ;

Mazda CX-3 , SUV, Reflex, 1.5 SKYACTIV-D 2WD MT 101 Binden başlaya fiyatlar !!?
    http://www.mazda.com.tr/modeller/yeni-mazda-cx-3/teknik-ozellikler-ve-karsilastirma/

Qq 1,5 dCi Tekna 110 Hp. 2WD. M/T Skypack (cam tavan), 99 bin ...
    http://www.nissanktepretogullari.com/yeni-nissan-qashqai-fiyat.aspx

Haklısınız 2. el olabilir ancak daha önemlisi, 2.el ve servis yaygınlığı olayı var ...

• Evet Mazda aylar sonra ilk kez güncelledi fiyatlarını. Bu fiyatlardan çok fazla satış yapabileceklerini sanmıyorum. Bayiye gidip sorar zaten alacak kişi.
    Bu arada verdiğiniz Nissan linki çalışmıyor ve sitedeki fiyatlar buradaki gibi ;
    https://www.nissan-cdn.net/content/dam/Nissan/turkey/fiyat-listesi/Subat-2017-AA-Tavsiye-Edilen-Fiyat-Listesi.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnkoot -- 3 Şubat 2017; 23:59:13 >
    Sayfasında bakabilirsiniz ...

• İrfan 3448 İ kullanıcısına yanıt
    Çok önemli değil zaten araç değiştirmeyeceğim de, neden ısrarla K. Tepretoğulları sayfasını veriyorsunuz ki
    İndirimsiz fiyatları da tutmuyor Nissan ana sayfasıyla, güncellememiş olabilirler.
    Yine de teşekkürler.
    Evet,
    çizgileri güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

CVT hassas bir yapı, endişelenmekte haklısınız. Vuruntu ve silkeleme dışında şikayet hatırlamıyorum ama varsa çıkar zaten. Motor kaputunun altındaki kısımlardan titreyen bir şey varsa eğer belki aracın içinde birisi R'ye alıp frende tutarken, siz de motor kaputunu açarak dinleyebilirsiniz.
    İyi geceler.

Sizin dediginiz gibi icerde biri viteste tutarken motor kaputunu actim. Sunu farkettim geri vitese alindiginda motor ileri hareket ediyor.2-3 cm one geliyor. Diger viteslerde normal konumuna geciyor. Sanirim one geldigi zaman bi tikirti olusuyo. Tam cozemedim nerden geldigini. Geri viteste motorun one geldigini biliyor muydunuz yoksa bu benim aracta mi var sadece?

• tramp.life kullanıcısına yanıt
    Hep rölantide dinlediğim için hiç böyle bir şey farketmedim. Motorun öne doğru gelmesi "Renault'un gaz tepkilerine vites topuzunun ileri geri oynayarak tepki vermesi gibi" mi?
    Zayıf ihtimal ama motor kulakları belki kontrol edilebilir, torkun itme gücüyle motoru ileri geri normal olarak ne kadar hareket ettirebileceğini servisteki motor ustaları bilir diye düşünüyorum. Tıkırtı motor ve şanzıman dışındaki bir yüzeye temas/çarpma sesi gibi miydi peki?
  • quote:

Hep rölantide dinlediğim için hiç böyle bir şey farketmedim. Motorun öne doğru gelmesi "Renault'un gaz tepkilerine vites topuzunun ileri geri oynayarak tepki vermesi gibi" mi?
    Zayıf ihtimal ama motor kulakları belki kontrol edilebilir, torkun itme gücüyle motoru ileri geri normal olarak ne kadar hareket ettirebileceğini servisteki motor ustaları bilir diye düşünüyorum. Tıkırtı motor ve şanzıman dışındaki bir yüzeye temas/çarpma sesi gibi miydi peki?

Bi sorun gibi gelmedi motorun oynamasi. Geri vitese alindiginda arac motor stabil bir sekilde one geliyor. Diger konumlarda eski yerine geciyor. Kulak verdim ama anlayamadim belki one geldiginde ses yapardir diye. Bu ses isini anlamak zor is hakikaten. Servis yok bulundugum sehirde. Gidip biraksam arac kalacak ertesi gun bisey yok dicekler bozulacam.

Geri viteste motorun one gelmesi normal dedi bi arkadas her arabada oyleymis. Bilmiyodum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tramp.life -- 5 Şubat 2017; 22:58:32 >

• Kıymetli dostlar bana aracınızın ön camında sağ alt köşede bulunan değişik simgelerin olduğu kısmın fotoğrafını atabilir misiniz? Geçen gün ön camı serviste değiştim de eskiden olmayan bir kulak simgesi gözüme çarptı. Belki de vardı ama ben dikkat etmemiş olabilirim. Aslında cam değişimi olmadan önce o tarafın fotoğrafını çekecektim ama nedense ihmal ettim.

Şimdiden teşekkürler.

• arkadaslar aracta bulunan mevcut radıo u degıstırıp nıssan connect taktık.yanlız acılısta once sıstem kontrol edılıyor sonrada satıcınıza basvurunuz dıye hata alıyorum .yardımcı olabılcek kımse varmı acaba

ardından setup tusuna basınca sıstem acılıyor hersey calısıyor yanlız yarım saat sonra tekrar aynı hata gelıyor ve gıtmıyor aracı ıstop edene kadar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volvole

quote:

quote:

Ses ilk aldığınızda yoktu da sonradan mı ortaya çıktı? Parçaların alışma sürecinde olabilir belki. 2-3bin km'ye geldikten sonra devam ediyorsa o zaman servise gidin bence.
    İlk kez rastlıyorum bu sese. Sanki geri vitesin kuvveti ve vibrasyonundan dolayı arabanın herhangi bir yerinden trim sesi (şanzımanla ilgisi olmayan bir yerden) geliyormuş gibi geldi.
    Ben 6 ay 6500km kullandım makyajlı kasayı. Bende sarsıntı problemi vardı. Örneğin 80km ile cruise açıyorsunuz, yolun eğimi değiştikçe motor gazı açıp kapatıyor ya, o eğimin sıfıra yakın olduğu zamanlarda açıp kapamak arasındaki noktada içeridekileri rahatsız edecek şekilde sarsıntı (vuruntu benzeri) oluyordu. 2 defa da servise gittim. Sözde bilirkişileri (uzmanları) gelip inceledi ve normal olduğuna kanaat getirdi. Ben de kesinlikle normal olamayacağını, daha önce 12 yıl başka bir markanın cvt şanzımanlı aracını kullandığımı, cvtnin karakteristiğini çok iyi bildiğimi söyledim. Ancak olumlu yanıt alamadığım için 9 yıl farklı modellerini kullanmış olduğum Nissan markasını kendi gözümde çöpe attım. Juke ilk çıktığı günden (hatta prototip iken bile) her gördüğümde aynı heyecanla baktığım bir otomobil. Ama Nissan maalesef zihniyet olarak yanlış yolda.
    Sizin ses probleminiz benimkiyle hiç alakalı değil ama marka bakış açısını bilmeniz açısından yazdım.
    Sizinki; sanki araçların motor devrinde belli bir aralıkta motor vibrasyonu dolayısıyla içerideki trimlerden bir cızırtı gelebilir ya, aynı o tipte bir sese benziyor. Mesela eski aracım olan golfün içindeki piano black kaplamalar 2000-2500devir aralığında bazı yerlerinden cızırtı yapardı. Veya Juke'um kilit taş yolda düşük hızlarda sanki tavan sacından bir titreme sesi gelirdi. Umuyorum sizinki de şanzımanla alakalı değildir.
    Çok uzattım ama kusura bakmayın. Çok fazla dinlememenizi öneriyorum. Sevgiyle kalın

Bende anlayamadim sanzimandan mi degil mi ama trim sesi gibi. Ilk hafta yoktu bu ses. Dis sicaklikla alakali olabilir diye dusunuyorum. Ilk hafta 15 derece civariydi havalar. Ancak havalar isininca kesecekmi bilmiyorum, gormem lazim. Araci calistirdigimda 4-5 dakika rolantide bekleyip oyle geri vitese alirsam olmuyor ses. Sesi siddeti fazla oldugu zaman ileri viteste de az bi ses oluyo. Ama videoda dedigim gibi gaz verdigimde yani hareket ederken o ses yok. Zaten isinica arac yapmiyo zaten. Cok da rahatsiz eden bi ses de degil ama konu sanziman olunca korkuyo insan. Benden baskasinda da var mi merak ettim.

Hocam boş yolda gaza basın, sanki 0-100 testi yapıyormuşsunuz gibi düşünün devir iyice yükselsin araç bağırsın, tam bu sırada 70-100km hız aralığında devir ibresi sapıtıyor mu? Dalgalanma yapıyor mu ? kararsızlık yaşıyor mu? buna bakın, eğer dediklerim oluyorsa cvt beyninde veya cvt ile ilgili başka bir sıkıntı olabilir, şimdi bulamadım ama bunu başka bir yabancı forumda okumuştum, sonucu burada paylaşırsınız.

Kolay gelsin

Dediginizi karlar cekilince bi kac gun sonra dener buraya yazarim. Ama daha once bastigim oldu farkederdim sanki sapitsa.

Hocam denemeyi yaptınız mı? durum nedir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ses ilk aldığınızda yoktu da sonradan mı ortaya çıktı? Parçaların alışma sürecinde olabilir belki. 2-3bin km'ye geldikten sonra devam ediyorsa o zaman servise gidin bence.
    İlk kez rastlıyorum bu sese. Sanki geri vitesin kuvveti ve vibrasyonundan dolayı arabanın herhangi bir yerinden trim sesi (şanzımanla ilgisi olmayan bir yerden) geliyormuş gibi geldi.
    Ben 6 ay 6500km kullandım makyajlı kasayı. Bende sarsıntı problemi vardı. Örneğin 80km ile cruise açıyorsunuz, yolun eğimi değiştikçe motor gazı açıp kapatıyor ya, o eğimin sıfıra yakın olduğu zamanlarda açıp kapamak arasındaki noktada içeridekileri rahatsız edecek şekilde sarsıntı (vuruntu benzeri) oluyordu. 2 defa da servise gittim. Sözde bilirkişileri (uzmanları) gelip inceledi ve normal olduğuna kanaat getirdi. Ben de kesinlikle normal olamayacağını, daha önce 12 yıl başka bir markanın cvt şanzımanlı aracını kullandığımı, cvtnin karakteristiğini çok iyi bildiğimi söyledim. Ancak olumlu yanıt alamadığım için 9 yıl farklı modellerini kullanmış olduğum Nissan markasını kendi gözümde çöpe attım. Juke ilk çıktığı günden (hatta prototip iken bile) her gördüğümde aynı heyecanla baktığım bir otomobil. Ama Nissan maalesef zihniyet olarak yanlış yolda.
    Sizin ses probleminiz benimkiyle hiç alakalı değil ama marka bakış açısını bilmeniz açısından yazdım.
    Sizinki; sanki araçların motor devrinde belli bir aralıkta motor vibrasyonu dolayısıyla içerideki trimlerden bir cızırtı gelebilir ya, aynı o tipte bir sese benziyor. Mesela eski aracım olan golfün içindeki piano black kaplamalar 2000-2500devir aralığında bazı yerlerinden cızırtı yapardı. Veya Juke'um kilit taş yolda düşük hızlarda sanki tavan sacından bir titreme sesi gelirdi. Umuyorum sizinki de şanzımanla alakalı değildir.
    Çok uzattım ama kusura bakmayın. Çok fazla dinlememenizi öneriyorum. Sevgiyle kalın

Bende anlayamadim sanzimandan mi degil mi ama trim sesi gibi. Ilk hafta yoktu bu ses. Dis sicaklikla alakali olabilir diye dusunuyorum. Ilk hafta 15 derece civariydi havalar. Ancak havalar isininca kesecekmi bilmiyorum, gormem lazim. Araci calistirdigimda 4-5 dakika rolantide bekleyip oyle geri vitese alirsam olmuyor ses. Sesi siddeti fazla oldugu zaman ileri viteste de az bi ses oluyo. Ama videoda dedigim gibi gaz verdigimde yani hareket ederken o ses yok. Zaten isinica arac yapmiyo zaten. Cok da rahatsiz eden bi ses de degil ama konu sanziman olunca korkuyo insan. Benden baskasinda da var mi merak ettim.

Hocam boş yolda gaza basın, sanki 0-100 testi yapıyormuşsunuz gibi düşünün devir iyice yükselsin araç bağırsın, tam bu sırada 70-100km hız aralığında devir ibresi sapıtıyor mu? Dalgalanma yapıyor mu ? kararsızlık yaşıyor mu? buna bakın, eğer dediklerim oluyorsa cvt beyninde veya cvt ile ilgili başka bir sıkıntı olabilir, şimdi bulamadım ama bunu başka bir yabancı forumda okumuştum, sonucu burada paylaşırsınız.

Kolay gelsin

Dediginizi karlar cekilince bi kac gun sonra dener buraya yazarim. Ama daha once bastigim oldu farkederdim sanki sapitsa.

Hocam denemeyi yaptınız mı? durum nedir?

Denedim devir sorunu yoktu. Dis hava sicakligiyla da ilgisi yoktu, hava 18 derece iken de yapiyodu ses. Motorun soguk olmasiyla ilgiliydi. Cuma gunu servise gittim 2 saat mesafedeydi bana. Videodan sesi dinlettim sanziman degil dediler. Lifte aldilar altini kontrol ettiler, kaputu actilar icini kontol ettiler kurcaladilar biraz. Makineye bagladilar filan. Bi sorun gozukmuyo dediler. Bekletelim motor sogusun sesi duyalim tespit etmeye calisalim dediler. 3-4 saat beklettik. Denedik ses yok. Arabayi birakin serviste dediler birakmadim isim vardi. Ama ses kesildi. Hergun yapan ses 3 gundur hic yapmadi. Herhalde bi temas sorunu vardi farkinda olmadan temasi cozduler serviste. Muhtemelen yine baslar yakinda diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tramp.life -- 14 Şubat 2017; 1:5:18 >

• 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.