Şimdi Ara

java udemy

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba yazılım mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim okulda gördüğümüz dersler yeterli gelmiyor ekstra kendim de ilerlemek istiyorum önerebileceğiniz udemy veya YouTube kursu var mı? Ingilizce olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim

• Bence Udemy gibi kanallar verimsiz cunku 40-45dk videolar verimsiz. Master öğrencilerinin bile dikkatini toplama süresi 20dk kadar.

Youtube da en verimli kanallar 3 - 5dk ila 15 - 18dk videolar yayınlayan programcıların kanalları örneğin B. Fraser'ın kanalı:https://www.youtube.com/user/DrBFraser/videos

Fraser'ın kanalı dikkat edilirse reklam geliri de hedeflemiyor. Kanal Java Android Eclipse ve Spring gibi orta ve üst düzeyde konular anlatıyor ancak bunun gibi iyi ve başlangıç düzeyinde de birçok kanal bulabilirsiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim. Zaten konu açma sebebim çok fazla kaynak olması hangisi daha verimli olur bilemedim.https://www.udemy.com/become-a-junior-java-software-developer/learn/v4/content udemy den şu kursu satın aldım. umarım işimi görür. sizin attığınız kanal da epey iyi gözüküyor teşekkür ederim.
  • Bllhlskr1 B kullanıcısına yanıt
    B. Fraser Eclipse IDE üzerinden Github kod repertuarlarını güncelleme konusunda iyi videolar yaptığı için keşfettim ben de. 2013'te Eclipse 4.3 için yapılmış videosu günümüz Eclipse 4.7 farklı olmasına ragmen işe yarıyor. Video kaliteli ise eski olsa bile işe yarar.

Engineyard'ın Ruby On Rails üzerine başlangıçtan orta düzeye çıkaran 19 dklık kaliteli bir videosu vardı , Vimeo'da yayınlanmıştı, fakat sonra kaldırıldı ve youtube a da düşmedi. O video:

Rails-Dispatch_Build-a-Blog-Update-HD.mp4 - disk.yandex.com

• Cidden çok kaliteli kaynaklar bunlar.Okulda direkt kod şudur if şunu yapar kodu şöyle değiştirirseniz böyle davranır gibisinden anlatıyorlar ben biraz daha class lar nedir ana kod ne işe yarar java nasıl çalışır gibisinden geniş kapsamlı öğrenmek istiyorum yoksa oturmuyor bende tamamen öğrenmek istiyorum. Algoritma mantığı kitapları aldım algoritmaları da geniş kapsamlı öğrenmeye çalışıcam yeni başlamışken geniş kapsamlı öğreneyim. yani umarım öğrenebilirim
  • Ben teamtreehouse öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkün yaptığı kaliteli eğitim kanalına örnek olarak Barış Yüksel 'in Emacs Tricks and Tips kanalı var :https://www.youtube.com/channel/UCibKclzsnnHjQZFOLuykZ1A/videos

Ancak dikkat, tüm videolar ingilizce. Barış yüksel, en geniş kesim tarafından kullanılsın diye özellikle ingilizce anlatımış konuları. Ve anlattığı konu, Emacs editörü C/C++ IDE olarak kullanma üzerine. 2014'te VIM editörü bırakıp Emacs kullanmaya başladıktan sonra fark ettim bu kanalı ben de.

Bunun dışında Udemy, teamtreehouse, Khan Academy, udacity gibi IT eğitim kanalı olarak O'Reilly Video Training 'i önerebilirim. O'Reilly IT kitapları konusunda yaşayan efsanedir.

O'Reilly Java videoları :https://www.youtube.com/user/ifskills/search?query=java Dikkat, Java EE videoları da geliyor. Java EE konuları Java SE'ye göre zordur.

• Mustafa Murat Coşkunun udemy derslerini ben hiç almadım ama yazılım bilimi adlı youtube kanalından ücretsiz derslerini dinliyorum ve buna dayanarak ileride udemy derslerini satın almak istiyorum bi araştır derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Udemyde de güzel başlangıç videolar var. Mesela Chad darby abimiz var. Spring kursu güzeldir bende almıştım o kursu güzel bir başlangıç yaptım sayesinde. Gerisi kişinin kendi becerisine kalmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.