Şimdi Ara

Java Otomasyon Problemim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar javada otomasyon yapıyorum ve otomasyonda SQL kullanmıyorum verileri txt ye yazdırıp ordan çekiyorum.Sıkıntı şurda verileri ilk önce kullanıcıdan alıp txt dosyasına yazdırıyorum sonra kullanıcı kapatıp açtıgında onlar tekrar gözüküyor ancak kullanıcı otomasyonda bir kişiyi silmek istediğinde txt den o veriyi nasıl sileceğim yardım eder misiniz? İnternette araştırdım ancak bir türlü bulamadım bulduklarım da benim işime yaramadı lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.

• how to can delete data from in texts in java ? söyle bir şey yazdın mı silmek için
  • Neden SQL veyahut JSON kullanmıyorsunuz?

Yanlış anlamadıysam TXT'ye kayıt ettiğiniz veriler kurgulanmış/yapılandırılmış değil. O nedenle silmek istediğinizde bile veriyi nasıl seçeceğiniz kurgusu ortada yok. Ya bunu hesaba katıp her kayıt için ID değeri atayacaksınız (HashMap) ya da hazır çözümlerden birini kullanacaksınız. Bence JSON'ı araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-06D4C1909 -- 15 Mayıs 2020; 2:36:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I0SER_b0y

how to can delete data from in texts in java ? söyle bir şey yazdın mı silmek için
    Evet yazdım ancak onların dedikleri şöyle:Mesela txt dosyasında "AHMET","MEHMET","KERİM" var diyelim ve sen mehmeti silmek istiyorsun.Tek tek txt dosyasındaki isimleri oku örn ahmet eşit değil mehmete,ahmeti diğer txt dosyasına at ardından mehmet eşit mehmete mehmeti atma kerim eşit değil mehmete kerimi diğer dosyaya at ve işte bu kadar sildin.Benim kullanıcının hangi veriyi silmek istediğini ben bilmiyorum ve kullanıc 10 tanede veri silebilir 20 tane de o yüzden bu işime yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-06D4C1909

Neden SQL veyahut JSON kullanmıyorsunuz?

Yanlış anlamadıysam TXT'ye kayıt ettiğiniz veriler kurgulanmış/yapılandırılmış değil. O nedenle silmek istediğinizde bile veriyi nasıl seçeceğiniz kurgusu ortada yok. Ya bunu hesaba katıp her kayıt için ID değeri atayacaksınız (HashMap) ya da hazır çözümlerden birini kullanacaksınız. Bence JSON'ı araştırın.
    5 gün kaldı ödevi vermeye 5 günde SQL i öğrenebilir miyim diye tereddütdeydim ancak mecbur gibi gözüküyor
  • Text dosyasındaki tüm veriyi koyup liste üzerinden işlem yap sonra program kapanırken dosyayı en baştan yazarsın en kolay böyle olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SQLite kullan, en kolayı ve hızlısı bu.
  • xkorucux46 X kullanıcısına yanıt
    Hocam bana ulaş. Detaylı şekilde anlatayım sana.
  • SQLite düşündüğün kadar zor bir olay değil. Biraz araştır istersen.
  • Yav bu uzaktan eğitim sistemine geçilince Türkiyede bilg müh vs bölümlerin ne durumda olduğu fiyasko şekilde ortaya cıktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her zaman her bölüm fiyaskoydu.
  • Üniversite mi okuyorum yoksa başka bir şey mi belli değil. Piyango bize vurdu.
  • zaten fileden işlem yapmak yeterince verimli olmadıgı için database ihtiyaç duyuyoruz.Malasef remove işlemi tek tek elle yapılacak tüm liste önüne cıkacak ordan tek tek elle silecek aynı anda çoklu silme diye bir şeyde yok.Sql gibi bir şeyi ögrenmek 2-3 günden fazla sürmez eger yeterince algoritma kurma konusunda iyiysen belli komutları var elindeki veriyi yönetmek için kullanıyorsun öyle aman aman bir şey yapmıyorsun onların asıl işlerini .uzantılılı dosyanda halllediyorsun.
  • Üniversitedeki hodja lar cok yetersizdi ancak... uzaktan eğitim sonrası bu hodja takımının başka bi marifeti daha bonus olarak cıktı: Eğitimi kendilerine muhtaç bırakmak. Hodja takımı eğitim adı altında ad-hoc bi sistem kurmuşlar, bu sistem kişilere yani hodja'lara bağlı. Yani bu sistem hodjaların kariyerlerini garantiliyor, öğrencilerin değil.

• Ekşi Sözlük'te gündem olmuştu: ODTÜ'lü bir hoca sınav sorularını chegg'den almış. Başka sözüm yok.
  • chegg paralı en azından vizyon sahibiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

Text dosyasındaki tüm veriyi koyup liste üzerinden işlem yap sonra program kapanırken dosyayı en baştan yazarsın en kolay böyle olur.
    Kusura bakma tam olarak anlamadım biraz detaylandırma şansın var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasap11

Hocam bana ulaş. Detaylı şekilde anlatayım sana.
    PM attım hocam
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    ÖTTÜ 'lü hodja'lar entellektüel hırsız cıktı hahah :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.