Şimdi Ara

Java Öğrenmek İstiyorum-Eclipse Çalıştıramadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Java Öğreniyorum diye youtube a videolar konmuş ordan Java öğrenmek istiyorum.Yalnız videolar 2012 tarihli.Verdiği linkten eclipse indirdim tepki vermiyor eclipse açınca.Eclipse Classic yazdım 4.2.2 yi indirdim internetten onda da aynı şekil.Windows 8.1den dolayı mıdır acaba?
    Sorum şu eclipse in çalışması için hangi eclipse i indirmeliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Verdikleri linkleri degil guncel olanlari indirmen gerekli..
    Eski videolar java 7 falandir sanirim..
    Ayrica eclipse yerine netbeans oneririm daha pratik ve kullanisli bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada indirirken bilgisayarın x86 ise x86 x64 ise x64 indir. yoksa yine hata verir. eclipse mars son sürüm onu indirebilirsin. son sürümü. yada arkadaşın dediği gibi netbeans indir. çünkü netbeans direk paket olarak indirme sunuyor. yani ayriyetten jdk falan uğraşmıyorsun
  • İlk yazılım denemense java ağır gelir. Visual basic ile başla gerisi gelir.

edit: hocam niye eksiliyosunuz yav? Tamam biraz kafiyeli olmuş ama bilerek yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmstg -- 11 Eylül 2015; 1:05:42 >
  • Tom Hagen kullanıcısına yanıt
    kakalemefurk kullanıcısına yanıt
    ahmstg kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam ben zaten JDK 8i kurdum sanırım.Şimdi bunu silip mi netbeans yükleyeyim?
    @Tom Hagen
    Hocam Eclipse Classic indirin diyordu videoda , O yüzden diğer sürümlere bakmadım , 64 bit indirdim evet orası doğru da , Eclipse in her sürümü işe yarar mı?
    @kakalemefurk
    İlk denemem pek sayılmaz kurs sayılabilecek bi yerde Java öğrendim çok az , Hesap Makinesi yapabiliyordum , sonra JavaScript HTML'e geçildi ondan da biraz aldım , Java yarım kaldı yani , o yüzden baştan başlamak istiyorum.
    @ahmstg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnowJon -- 7 Eylül 2015; 1:48:47 >
  • SnowJon kullanıcısına yanıt
    her sürüm olur ama sen yeni sürümleri kullanmaya bak genelde daha az hatasız oluyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnowJon

Cevap için teşekkürler hocam ben zaten JDK 8i kurdum sanırım.Şimdi bunu silip mi netbeans yükleyeyim?
    @Tom Hagen
    Hocam Eclipse Classic indirin diyordu videoda , O yüzden diğer sürümlere bakmadım , 64 bit indirdim evet orası doğru da , Eclipse in her sürümü işe yarar mı?
    @kakalemefurk
    İlk denemem pek sayılmaz kurs sayılabilecek bi yerde Java öğrendim çok az , Hesap Makinesi yapabiliyordum , sonra JavaScript HTML'e geçildi ondan da biraz aldım , Java yarım kaldı yani , o yüzden baştan başlamak istiyorum.
    @ahmstg

Silmek zorunda degilsin ikisini dr kur istersen hangisine alismak kolay gelirse onu kullanirsin..
    Ben eclipse'in çok farkli versiyonlari vsr hangisini kurucam diye bilemeyip netbeans kurmustum mesela birde eclipse kepler'di sanirim adi o vardi..

• Oracle resmi sitesinden calismak istedigin jdk versiyonunu kur.
    Windows kullaniyorsan cmd den, unix kullaniyorsan terminalden java -version yazip dogru bir sekilde kurulduguna emin ol.
    Sonra eclipse.org dan 64 bit ( 64 bit kullandigini varsayiyorum ) java ide yi download et.
    Eclipse acildiktan sonra properties altinda Installed JRE kismini bulup, buraya az once kurdugun jdk yi goster ve default yap.

• Cevaplar için saolun arkadaşlar.Son cevapları görmemiştim ondan JDK'yı sildim , Netbeans indirdim Jdk yı da kendisi kurdu . Program şuan güzel bi şekilde çalışıyor.

• Eclipse'te bu sorunu alanlar muhtemelen 64 bit işletim sistemi üzerine 32 bit JDK kurmuşlardır. Onu kaldırıp 64 bit JDK kurunca sorun çözülüyor.
    Bu arada Eclipse candır, Eclipse'den sonra diğer IDE'leri çok denedim ama alışamadım bir türlü.
  • javaturk'e bir göz gezdirmeni tavsiye ederim.
  • ben daha önce eclipse kullanmadım da eclipsenin uygulama dosyası hangi klasörde var
  •  Java Öğrenmek İstiyorum-Eclipse Çalıştıramadım

Bu kursu tavsiye ederim ben direk hızlıca öğrendim geçtim 1 sene oldu kurs biteli hala hocalara bir mail atıyorum takıldıgım yerde cevap dönüyorlar
    Coder Bilişim Akademisi tanışmalısın
  • Sin5an var youtube dan

• mightyduck M kullanıcısına yanıt
    Direk klasör olarak inio zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.