Şimdi Ara

Java ile yaptığım film listesi tutma sitesi (movieflask.com) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: revivo72

@funky-nd mysql vt cok önemli deil dedim ancak önemli oldu, sunucumda baya hazırlık yaptım uygulamanın doğru çalıştığını da bir görmek istedim o yüzden vt 'nin bir yedeğini de verebilirsen cok makbule geçecek.

şimdi vt 'nin yedeğini nasıl alacağım diye sorabilirsin onu da şu 2 yöntemden biri ile:

1- sunucuya direkt erişebiliyorsan (örneğin kabuk hesabıdan ssh veya putty ile) ve mysql prosesi de erişimine açıksa:

$ cd yedekleme_dizinim

$ mysqldump -uroot -psifrem YEDEKLENECEK_VT > YEDEKLENEN_VT.sql

komutu ile yedeklemek cok kolay (benim en cok kullandığım yöntemdir) -uroot -u root'un birleşik yazımı, -psifrem de -p sifrem'in birleşik yazımı; kafa karıştırması ihtimaline karşı küçük bi açıklama; sifrem de tabi ki mysql'deki root kullanıcısının şifresi.

2- Bu yöntemi kullanamıyorsan en cok kullanılan diger yöntem phpMyAdmin paneli üzerinden vt'yi seçip Export seçeneğinden Format:SQL olacak şekilde dosyayı indirmek.

Bu yöntemleri tabi ki biliyorsundur ancak birden bire bir SQL yedeği yapman gerekince tam hatırlamıyor olabilirsin ve istekte bulunan kişi olarak o durumda yardımcı olmak için ilettim. Bi el atarsan harika olur. Sağol.

hocam o projeyle ilgili ortada database de kalmadi, hosting de kalmadi :( model packageinda classlara bakarak cikaramaz misin hangi tableda ne columnlar var?

yarin bi bakicam projeyle ilgili dosyalara, belki ben cikarabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky-nd -- 16 Ekim 2017; 23:38:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: funky-nd

quote:

@funky-nd mysql vt cok önemli deil dedim ancak önemli oldu, sunucumda baya hazırlık yaptım uygulamanın doğru çalıştığını da bir görmek istedim o yüzden vt 'nin bir yedeğini de verebilirsen cok makbule geçecek.

şimdi vt 'nin yedeğini nasıl alacağım diye sorabilirsin onu da şu 2 yöntemden biri ile:

1- sunucuya direkt erişebiliyorsan (örneğin kabuk hesabıdan ssh veya putty ile) ve mysql prosesi de erişimine açıksa:

$ cd yedekleme_dizinim

$ mysqldump -uroot -psifrem YEDEKLENECEK_VT > YEDEKLENEN_VT.sql

komutu ile yedeklemek cok kolay (benim en cok kullandığım yöntemdir) -uroot -u root'un birleşik yazımı, -psifrem de -p sifrem'in birleşik yazımı; kafa karıştırması ihtimaline karşı küçük bi açıklama; sifrem de tabi ki mysql'deki root kullanıcısının şifresi.

2- Bu yöntemi kullanamıyorsan en cok kullanılan diger yöntem phpMyAdmin paneli üzerinden vt'yi seçip Export seçeneğinden Format:SQL olacak şekilde dosyayı indirmek.

Bu yöntemleri tabi ki biliyorsundur ancak birden bire bir SQL yedeği yapman gerekince tam hatırlamıyor olabilirsin ve istekte bulunan kişi olarak o durumda yardımcı olmak için ilettim. Bi el atarsan harika olur. Sağol.

hocam o projeyle ilgili ortada database de kalmadi, hosting de kalmadi :( model packageinda classlara bakarak cikaramaz misin hangi tableda ne columnlar var?

yarin bi bakicam projeyle ilgili dosyalara, belki ben cikarabilirim.

Muhakkak kodlardan da vt tablolar çıkarılabilir fakat vt 'yi içerikle doldurmak falan biraz üsendim, hazır varsa daha iyi olur. Yarın bulamazsan yani vt hiç yoksa o zaman bir el atarım ancak.

yok malesef de app calisiyosa uye olup siteye film search edip ekleyebilirsin. boylece db dolmus olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.