Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
6
Favori
73.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • js-2016 bu ürün için çanak anten gerekir mi ve bu ürünün kanalları belli mi yoksa biz mi yüklüyoruz ve nasıl yüklüyoruz link atarsanız çok güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArmeDia

jameson js-3001 var elşmde arkadaşlar star tv ve show tvyi tam ekran göstermiyor ? nedenini biliyor musunuz ?

Anten Ayarı nasıl yapiliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evanazcence E kullanıcısına yanıt
    Tabii ki çanak gerekir. Kanallar konusunda sıkıntı yaşamazsınız ilk planda, sonradan eksik varsa kendiniz ekleyebilirsiniz.
  • Jameson 3003 hd nin kanal geçiş hızı yavaşlığına çözüm için yeni yazılım yada buna ilişkin bir çalışma var mı?
  • Arkadaş;
    Kanal geçiş süresini ben nasıl ayarladım JS 3003 HD de anlatayım , işe yarıyor.
    Normal de fabrika çıkışı olarak kanal geçişi 5 sn gibi yüklü geliyor,
    Sen cihazın ayarlar kısmında OSD ayarlar bölümü diye bir yer var , oraya git.
    Orada gözükme süresi ( kanal geçiş ) kaç sn olsun diye seçenek var , orayı ya sıfır yap ya 1 sn olarak ayarla.
    Kanal geçişlerinde hızlanma göreceksin, ben de rastgele keşfettim o ayarı kurcalarken Şu an için aşırı bir yavaşlık yok geçişlerde

Saygılar.
  • Teşekkür ederim cevabınız için, akşama deniyeyim..
  • Geçen gün hepsiburadadan Jameson JS-3004 modelini 104 liraya (100/20 indirimiyle) aldım. Önceden de biraz araştırmışlığım vardı ancak bu kadar desteğe muhtaç durumda olduğundan haberim yoktu. Doğru düzgün ne konusu var zaten olanlarda eski tarihli. Hal böyle olunca iade fikri aklıma geliyor. Benim işimi görür ama desteğe ihtiyacım olunca ne olacak o muallak? Ayrıca JS-3004 modeli ile muadil bir model var mıdır? Şu yüzden sordum; bazı uydu alıcılar birebir olmalarına rağmen farklı isimlerle piyasaya çıkıyorlar. Eğer bilen duyan varsa iyi olur.

Not: Ekleme yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axilik -- 10 Mart 2014; 9:22:52 >
  • axilik kullanıcısına yanıt
    3003 de aynı Tek farkı sizinkinde skart bağlantısı

• MEVLANA CELALETTİN kullanıcısına yanıt
    Yani js-3003 konularini takip etsem de olur diyorsunuz. Doğru anlamis miyim? Gerçi güncel yazilim,kanal listesi, güncel biss keyleri takip edebileceğim bir yere de ihtiyacim olacak. Jameson kendisi bile desteği bırakmış sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • axilik kullanıcısına yanıt
    Evet

• sürekli reset sorunu var bu cihazın aldığım yere götürdüm uydu silip uydu eklediler kanallar geldi bazı kanallara gelince direk kasılıyor resetliyor resetleyince de ekrana görüntü gelmiyor kanal da değiştiremez oldum reset izin vermiyor kanal değiştirmeme de bu da yeni çıktı cihazı açıp kapadım interneti taktım çıkardım nafile bir yardım edin anlayan arkadaşlar lütfen
  • arkadaşlar ben de js-3004 aldım.

merkezi sistemde tüplü tv kullanıyorum.
    atv hd ahaber hd yi izliyorum.ama trt hd yi izleyemiyorum.
    frekans 11041 miş.ama jameson da 11042 var.manuel tarattım trt hd çıkmıyor.
    nasıl yapmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat1234567

arkadaşlar ben de js-3004 aldım.

merkezi sistemde tüplü tv kullanıyorum.
    atv hd ahaber hd yi izliyorum.ama trt hd yi izleyemiyorum.
    frekans 11041 miş.ama jameson da 11042 var.manuel tarattım trt hd çıkmıyor.
    nasıl yapmalıyım.

trt hd'ler için yukarıda verdiğim linkteki videolara bak
    aramayı yaparken ;
    ARAMA SERVİSİ-MANUAL ARAMA-MODULASYON-DVB-S2 8PSK olacak şekilde arama yap modulasyon kısmı işin püf noktası.
  • cevabın için sağol ama

çıkmadı camokan

başka bir sebebi olmalı.dvb s2 nin ikisini de denedim.
  • quote:

cevabın için sağol ama

çıkmadı camokan

başka bir sebebi olmalı.dvb s2 nin ikisini de denedim.

İlginç olmus bende merkezi sistemde kullanıyorum trt1 hd var mi peki bende cihazi ilk aldigim zamanlarda nazi kanalların eksik bazen olan kanalların ara sıra kaybolması gibi sorunlar oluyordu ben yazilim yukselttim çözüldü aklinda bulunsun
    Frekans 11041 v 8400 bu değer ile yukarıdaki mesajda söyledi gibi arama yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camokan -- 29 Mart 2014; 22:05:08 >
  • yeni yazılımı yuklemeyi ihmal etmemek lazımmış.
    yeni aldığım makinanın 2011 yazılımını kullanacağını hiç sanmazdım.
    12,03 müş.şimdiki 12,10.

trt leri hemen buldu.
    spor ve belgesel kanalı olarak iyi yani yabancı kanallar kadar olmasa da.

tekrar sağol camokan
  • quote:

yeni yazılımı yuklemeyi ihmal etmemek lazımmış.
    yeni aldığım makinanın 2011 yazılımını kullanacağını hiç sanmazdım.
    12,03 müş.şimdiki 12,10.

trt leri hemen buldu.
    spor ve belgesel kanalı olarak iyi yani yabancı kanallar kadar olmasa da.

tekrar sağol camokan

Önemli değil bu cihazda ayrıca server desteği de var belki haberin yoktur diye söyleyeyim dedim facebook gruplarına üye ol bu konu Icin ben yararlamiyorum evde mobil internet kullandigim Icin

• Benim Jameson 3003 uydu alıcımın kumandası bozuldu servisine sorduk yok dediler.Kumanda satan yerlere veinternette kumanda satıcılarına baktık bulamadık.Önerebileceğiniz bir jameson 3003 ile uyumlu universal kumanda aramaktayım.
  • Önceki gün bir dükkandan Jameson -3004 aldım.Evde philips 42 inç 7008 led tv ve Next 2010Tiger receiver+D smart modül kullanıyordum.Başka bir Tv için lazımdı ancak dün gece Philipse taktım.Sadece eski 1.0HDMİ kablosuna bağladım.3004in içinden çıkan kabloyu kullanmadım.Bir de 1080i ye ayarladım.Tv nun renk ve görüntü ayarlarını tekrar ayarlamadım.Next e göre görüntü çok daha kötü geldi ama Tv ayarları belki farkedebilir.Receiverda başka bir ayar yeri varmı? Receiverde tv çıkış seçimi ayarı rgb,cvbs var ama hdmi seçme ayarı yok.kumandadan 1080i sçebiliyorum.Bir de kendi kablosu HDMİ 1.3 acaba bu görüntüyü farkettirir mi?150 tl ve modüllü olduğu için aldım.Yazılımı galiba 12.03 gibi okudum.Değiştrmeli miyim?Çünkü bazen sorun çözmek için hazırlanan yeni yazılımlar görüntü kalitesini bozabiliyor galiba.Halen kullananlar yardımcı olabilirler mi?Şimdiden teşekkürler.

• salvadordali03 S kullanıcısına yanıt
    Bazi televizyonlarda her hdmi girisinin ayari farklidir ve tek tek ayarlamak gerekir. Mesela bendeki Sony 40HX850 modelinde goruntu ayari yaparken gecerliyi secersem o an aktif olan hdmi girisinin ayari yapiliyor. Ortak secenegini secersem hepsi icin ayar yapabiliyorum. Eger sizde de benzer durum varsa iki baglanti icin de ayni goruntu ayarlarini uygulayiniz.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.