Şimdi Ara

Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler) Jailbreak Hakkında Herşey *2014* (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.104
Cevap
49
Favori
285.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • püfff... gece gece sinir oldum. beceremedim bir türlü.

bu yazılımın macos versiyonu ne zaman çıkacak biliyormusunuz???
    win versiyonunda beceremedim... 4 defa restore ettim cihazı....

dfu moda alıyorum ancak sonrasında devam etmiyor bir türlü...

türkcellden alındı cihazi. 4.1versiyon en son baseband yüklü...
  • Cihazin 3g mi?
  • ben tinyumbrella dan shsh kaydı alamıyorm iphone 4 4.0.2 var şu hatayı veriyo 10/11/2010 02:20:30.552 Processing SHSH Request... 10/11/2010 02:20:30.569 Asking CYDIA for SHSH blobs for iPhone4 4.1 (8B117)... 10/11/2010 02:21:32.003 HTTP STATUS:504 10/11/2010 02:21:32.013 Timeout - Is your firewall blocking me? 10/11/2010 02:21:32.027 Your SHSH for iPhone4 4.1 (8B117) was NOT saved

bu jb yapılamicak anlamına mı geliyor acil yardım lütfen

edit:alıntı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • arkadaşım iki satır birşey yazacağım diye sayfanın anasını ağlatmışsın. düzelt mesajını
  • bir şey sormak istiyoum baseband yükseltmeyen 4.1 fw yüklersek basebandımız yükselmediğinden dolayı ultrasnow ile unlock yapabilirmiyiz acaba?
  • arkadaslar insallous tan birsey indiriyorum sonra insall yapiyorum ama indirdigim sey home a gelmiyor. nasil bulacagim indirdigim seyi
  • Herkese selamlar,öncelikle hayırlı olsun beklenen jailbreak diyerek başlamak istiyorum.

Sorum şu aslında cevabı araştırarak buldum ama insan sonuçta yinede tedirgin oluyor böyle pahalı bir cihaza yanlış bir şey yaparsam diye.

Telefonun Iphone 4. Amerika dan Apple Store dan aldım,doğal olarak AT&t simkilitli.

Sürüm 4.0.2 (8A400) ve modem Firmware 01.59.00

Şuan yapmam gerekenler bunlar mı?

1)Öncelikle son sürümü kullanmak mantıklı olacağından baseband ı değiştirmeden Tinyumbrella olayı ile versiyonumu 4.1 e yükselticem
    (soru:bu işin riski nedir? Yanlışlılla baseband ı da yükseltme ihtimali var mıdır veya başka herhengi bir problemle karşılaşılabilinir mi?
    Ve "hiç bununla uğraşma sen direkt 4.0.2 iken,versiyonunu yükseltmeden jailbreak işlemine başla sonra üst versiyonun unlock u çıkınca risksiz bir şekilde versiyonunu da yükseltip jailbreak ini ve unlock unu yaparsın" diyen var mı?Varsa neden böyle bir şey diyor?

2)Sürümü 4.0.2 den 4.1 e yükseltip basebandı da 01.59.00 da sabit tuttuktan sonra artık Limera1n olayı ile yönergeleri izleyip jailbreak imi yapıcam

3)Daha sonra ultrasn0w olayı ile unlock yapıcam,ve Amerikadan alınma AT&T simkilitli telefonumu turkcell hattım ile sorunsuzca kullanıcam

Var mı bi yanlışım arkadaşlar,tecrübeli ve bu işlemi yapıp sonuç almış (olumlu veya olumsuz) kullanıcılardan yorum bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mystrious_man

Herkese selamlar,öncelikle hayırlı olsun beklenen jailbreak diyerek başlamak istiyorum.

Sorum şu aslında cevabı araştırarak buldum ama insan sonuçta yinede tedirgin oluyor böyle pahalı bir cihaza yanlış bir şey yaparsam diye.

Telefonun Iphone 4. Amerika dan Apple Store dan aldım,doğal olarak AT&t simkilitli.

Sürüm 4.0.2 (8A400) ve modem Firmware 01.59.00

Şuan yapmam gerekenler bunlar mı?

1)Öncelikle son sürümü kullanmak mantıklı olacağından baseband ı değiştirmeden Tinyumbrella olayı ile versiyonumu 4.1 e yükselticem
    (soru:bu işin riski nedir? Yanlışlılla baseband ı da yükseltme ihtimali var mıdır veya başka herhengi bir problemle karşılaşılabilinir mi?
    Ve "hiç bununla uğraşma sen direkt 4.0.2 iken,versiyonunu yükseltmeden jailbreak işlemine başla sonra üst versiyonun unlock u çıkınca risksiz bir şekilde versiyonunu da yükseltip jailbreak ini ve unlock unu yaparsın" diyen var mı?Varsa neden böyle bir şey diyor?

2)Sürümü 4.0.2 den 4.1 e yükseltip basebandı da 01.59.00 da sabit tuttuktan sonra artık Limera1n olayı ile yönergeleri izleyip jailbreak imi yapıcam

3)Daha sonra ultrasn0w olayı ile unlock yapıcam,ve Amerikadan alınma AT&T simkilitli telefonumu turkcell hattım ile sorunsuzca kullanıcam

Var mı bi yanlışım arkadaşlar,tecrübeli ve bu işlemi yapıp sonuç almış (olumlu veya olumsuz) kullanıcılardan yorum bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

1)Hiç bir riski yoktur.Ve yanlışlıkla baseband yükselmez itunes dan update yapmadığınız sürece. Limera1n olayı ile yönergeleri izleyip jailbreak yapacaksınız.ikisindede risk yok. Size kalmış 4.0.2 ve ya 4.1 sürümü .
    2)Evet.
    3)Ultrasn0w ile unlock yapmadan önce at&t kartı ile aktive edeceksiniz. Daha sonra turkcell hattınız takılı halde ultrasn0w yükleyeceksiniz. Bulunduğunuz yerde WİFİ ağı sağlıklı olsun.

• blackrider Şu Mesajını düzeltirmisin. Sayfayı alt üst etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eryigitttt

quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN

quote:

Orijinalden alıntı: oskis

ya bişy sorsam şurda takildim cydya kurduktan güncelledikten sonra 3 secenek çikti user(graphical only) hacker(+command line) developer no filitres die bişy çikti hangisini seçicem acil yardim edebilirmisiniz

User.

dostum banada bi cevap verirmisiniz

User dedim.

quote:

Orijinalden alıntı: kenandeveci

üçncü keredir takılı kalıyor dfu mode geçerken itunes birşeyleri check etmek istiyor orda mı bir sorun yaşıyorum acaba?
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kenandeveci

in dfu mode...wait yazısı takılı kaldı bende. bunun kısa sürmesi gerekiyor değil mi?

Hg Kenan:)
    Ewet kısa sürmesi gerekli. Kesin olarak DFU mode geçiş kısmında sıkıntı yaşamıssın. Bi kaç kez daha dene.

Kablo takılı olsun DFU mode a geçmeye çalışırken.

quote:

Orijinalden alıntı: koraygokhan

püfff... gece gece sinir oldum. beceremedim bir türlü.

bu yazılımın macos versiyonu ne zaman çıkacak biliyormusunuz???
    win versiyonunda beceremedim... 4 defa restore ettim cihazı....

dfu moda alıyorum ancak sonrasında devam etmiyor bir türlü...

türkcellden alındı cihazi. 4.1versiyon en son baseband yüklü...

DFU mode a alamıyorsunuz. Türkcellden alınmış bir cihaz için baseband sürümü önemli değil.unlock ile işiniz yok.

quote:

ben tinyumbrella dan shsh kaydı alamıyorm iphone 4 4.0.2 var şu hatayı veriyo 10/11/2010 02:20:30.552 Processing SHSH Request... 10/11/2010 02:20:30.569 Asking CYDIA for SHSH blobs for iPhone4 4.1 (8B117)... 10/11/2010 02:21:32.003 HTTP STATUS:504 10/11/2010 02:21:32.013 Timeout - Is your firewall blocking me? 10/11/2010 02:21:32.027 Your SHSH for iPhone4 4.1 (8B117) was NOT saved

bu jb yapılamicak anlamına mı geliyor acil yardım lütfen

Jb yapabilirsiniz. shsh kaydı geri eski fw e dönüş için gereklidir.

quote:

Orijinalden alıntı: hougras

bir şey sormak istiyoum baseband yükseltmeyen 4.1 fw yüklersek basebandımız yükselmediğinden dolayı ultrasnow ile unlock yapabilirmiyiz acaba?

Evet zaten amaç ultrasn0w u kullanabilmek.

• http://limera1n.com/limera1n.exe SİTE PERT OLMUŞ DURUMDA...
  • quote:

arkadaslar insallous tan birsey indiriyorum sonra insall yapiyorum ama indirdigim sey home a gelmiyor. nasil bulacagim indirdigim seyi

Bazı programlarda olabiliyor. Hepsinde öyle ise. cydiadan installous u silip yeninde yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

http://limera1n.com/limera1n.exe SİTE PERT OLMUŞ DURUMDA...

Tekrar upload Ettim.
  • quote:

ben indirdim tekrar şu an sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

quote:

ben indirdim tekrar şu an sorun yok

15-20 Yere Upload Ettim. Sıkıntı yok
  • Herşey normal gibiydi ama,şimdi gözüme çarptı,telefonu dün akşam jailbreak yaptıktan sonra ;

Ana menüden Ayarlar / Genel / Kullanım a girdiğim zaman Son tam şarjdan sonra geçen süre kısımı bomboş, -- var sadece ve dün gece tam şarj yaptığıma eminim.Cihaz Iphone 4 4.1 baseband 01.59 unlocked.Benim gibi aynı sorunu yaşayan başka birisi var mı,yada sorunun çözümünü bilen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeuscool

Herşey normal gibiydi ama,şimdi gözüme çarptı,telefonu dün akşam jailbreak yaptıktan sonra ;

Ana menüden Ayarlar / Genel / Kullanım a girdiğim zaman Son tam şarjdan sonra geçen süre kısımı bomboş, -- var sadece ve dün gece tam şarj yaptığıma eminim.Cihaz Iphone 4 4.1 baseband 01.59 unlocked.Benim gibi aynı sorunu yaşayan başka birisi var mı,yada sorunun çözümünü bilen?

istatistikleri sıfırladınızmı hiç?
  • quote:

quote:

arkadaslar insallous tan birsey indiriyorum sonra insall yapiyorum ama indirdigim sey home a gelmiyor. nasil bulacagim indirdigim seyi

Bazı programlarda olabiliyor. Hepsinde öyle ise. cydiadan installous u silip yeninde yükleyin.

dostum tskler vaktini ayirdigin icin. tek bir sorum daha olacak. apps lari aldigimiz yerler soruyor uye olursan su fiyata hizli download yapabilirsin diye bedava bolumu ya bekletiyor yada cok yavas downloaden yapiyor ozellikle buyuk uygulamalari mesela navigasyon gibi.

peki bu yerlere parayla uye olmadan hizli indirmenin yolu yokmu.
  • evet sıfırladım hatta ilk jailbreak yaptıktan sonra ayarlara girip baktım yoktu,daha sonra istatistikleri sıfırlarsam tekrar kapatıp açtığımda düzelir diye düşünüyordum ama olmadı
  • quote:

quote:

quote:

dostum tskler vaktini ayirdigin icin. tek bir sorum daha olacak. apps lari aldigimiz yerler soruyor uye olursan su fiyata hizli download yapabilirsin diye bedava bolumu ya bekletiyor yada cok yavas downloaden yapiyor ozellikle buyuk uygulamalari mesela navigasyon gibi.

peki bu yerlere parayla uye olmadan hizli indirmenin yolu yokmu.

ne yazıkki yok. pc den indirip kurabilirsiniz istediğiniz ipa ları.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.