Şimdi Ara

İzmit'te yaşanacak en iyi yer... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
48.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: missayre

quote:

Orijinalden alıntı: Mel75

Atasehirden neden taşındınız ayıptır sorması

Universite icin.Daha dogrusu Istanbul'dan kacmak icin Kocaeli yazdim ilkk tercihlere puanim Istanbul'a yetmesine ragmen..

• Plajyolu cumhuriyet Mahallesi mi yoksa sirintepe mi oluyor? Yani bakma için nasil gidilir aracla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Eskiden Cumhuriyet Parkının üst taraflarında oturuyorduk tam şehrin göbeği çok güzeldi. (gerçi hepsi deprem görmüş bina) Yerleşim yerinin içindeyiz okul yakın market yakın park yakın ne ararsan hepsi 2 adımlık yerde. Sen oradan tut Derince Yenikent'in en üst taraflarına taşın.. Yeminle insana, sese hasret kaldım gezilecek bir yer yok, market desen yüzlerce metre uzakta, okul desen arabaya binmeden gidemezsin mesafe uzun, kasabı pazarı kırtasiyesi hepsi çok uzakta. Keşke gelmeseydik dedim... Kısaca sana şunu söyliyim izmit semtinde çarşıdan ev almak bana göre seni en fazla rahatlatacak şey ancak İzmit'te gördüğün neredeyse tüm binalar deprem görmüş, ufakta olsa hasarı olan binalar. Yukarıda arkadaşların dediği gibi sakin, kafanı dinleyeceğin ve sağlam bir yer arıyorsan Kartepe'yi öneririm. Sakın yukarıdakilerin dediği gibi kozluk, gültepe, paşa gibi yerlere gitme oralarda çok fazla olay var Hiç birşey yapmasan bile başına bela alırsın

depremden önce ben de cumhuriyet parkının yukarısında oturuyordum, harbi çok güzeldi, inerdim aşağı her şey ayağının dibindeydi. atlı karınca vardı o zamanlar çarşı çocuğu gibi takılıyorduk dışarılarda.
    şimdi yuvamdayım bura da iyi güzel ama 12-13 sene oldu hala gelişemedi bura ya

arkadaşın sorusuna gelirsem, ben olsam yahya kaptanı tercih ederim. tek dezavantajı evler eski. belki 2. dezavantajı çok kalabalık ve neredeyse herkesin arabası var.
    yahya kaptanda alışveriş merkezi, kapalı spor salonu, tiyatro ve bir çok okul bulunuyor. 3 anadolu lisesi 1 meslek lisesi var diye biliyorum, ilkokul da var tabi
    ayrıca yahya kaptana yakın yine güzel yeni siteler de var, havuz filan içinde. ayrıca orada doğa koleji var o da yeni yapıldı. (eğitimi hakkında bilgim yok.)
    buralar dışında bahçecik'te yeni evler var, yapılıyor hala da ama orası size biraz ters kalır. ayrıca o evlerin çoğu kuzeye bakıyor, o da bir sıkıntı.
    bunların dışında plaj yolu derince filan var ama oralara pek gitmediğimden bilmiyorum nasıllar.

not: kozluk gültepe filan diyenler olmuş, sakın ciddiye almayın ha. her gün halı yıkanır sokaklarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 19 Temmuz 2013; 17:55:32 >

• Şirintepe ye gelmeden diyebiliriz, İzmit ten çıkıp D-100 den Derince - Çenesuyu yönüne doğru gidiyorsunuz. Kuruçeşme gişelere gelmeden sağ tarafta sapak var Acıbadem hastanesinin önüne geliyorsunuz, orayı buldunuzmu plajyolu nerede diye kime sorarsanız gösterirler.
    Alternatif olarak Sekaparktan birkaç km batıya devam ederekte varabilirsiniz.
    Maps ta plajyolu sahil sokak diye arattırın;

40.760350, 29.881148

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 19 Temmuz 2013; 17:55:23 >
  • Derince...
  • Hocam izmit kaymakamlığımın civarında da güzel evler var merkeze ve yahya kaptana yakın tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kirazlıyalı diyecektim
    hizli tren oralardan gececekse sıkıntı olabilir
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.