Şimdi Ara

İzmire Yerleşecekler-Yurt Hakkında Bilgilendirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @EmreKpln787 Ege'de bornova kyk vardı ama kız-erkek her öğrenciye açıktı fakat (siyasete girecek ama) ülke yönetimini idare edenlerin fikirleri doğrultusunda oradaki tüm erkekler İzmir içindeki başka yurtlara gönderildi ve sadece kız yurdu olarak devam etmesine karar verildi. Yani eğer ege'de okuyacaksan ve Kyk da kalmak istiyorsan alternatiflerin İnciraltı kyk ve Çiğli kyk. Bu ikisinden de okula gitmen en az 1 saatini alıyor (kendi araban yoksa tabi). Hele Çiğli çok çok daha zor. Bana sorarsanız özel yurda kayıt olun ama sözleşme sürenizi ayarlayın. Çünkü genelde 1 yıllık alıyorlar , sene ortasında eve çıkmak istiyorsun bütün yılın parasını ödemek zorunda kalıyorsun. Her koşulda ilk tercihiniz öğrenci köyü , sonrasında özel yurt , en son kyk olsun hatta mümkünse kyk olmasın dostum.

@mk5555 Bölümlerde sıralamadan gelenlere öncelik sağlandığı doğru fakat kesin net bir kontenjan ayrılmıyor. Herkesten erken giderseniz kayıt edebilirler sizi de. Ege'yi önermememin sebebi ise üniversiteye benzemiyor. İnsanlar elini kolunu sallaya sallaya giriyor , kimse de bir şey diyemez çünkü içerde Forum var. Bu da aslında bir güvenlik açığı doğuruyor. Geçen sene olan olaylar, (ki hiç normal şeyler yaşanmadı (1 ölü ve sayısız yaralı olması sonucu eğitime verilen 1 hafta ara ve aksamalar vs.)) gelecekte de böyle şeylerin yaşanabileceğini gösteriyor. Her görüşten olay çıkarma potansiyeline sahip öğrencilerin Ege'de çoğunluğa sahip olması , ihtimalleri güçlendiriyor. Benim böyle şeylerle işim olmaz falan diyebilirsin fakat giriş ve çıkışlarda dahil buna maruz kalabiliyorsunuz. İkinci ve bana göre en önemli nedeni eğitim kalitesi. Hazırlık sınıfını ele alıyım mesela (çünkü her bölümden öğrenci içeren bir yer). Hazırlıktan mezun verdikleri öğrencilerin ne kadar İngilizce bildikleri tartışılır. Diğer bölümlerde de maalesef durum pek farklı değil. Bu dediklerimi sakın yanlış anlamayın lütfen, kötülemiyorum olan şeyleri söylüyorum ki gitmeden bilin. Daha önce de dediğim gibi dostum artık tercihinizi yapmışsınız. Bundan sonra kötü şeyleri görmezden gelip iyi şeylere sahip çıkarsanız iyi bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelmüftü

@EmreKpln787 Ege'de bornova kyk vardı ama kız-erkek her öğrenciye açıktı fakat (siyasete girecek ama) ülke yönetimini idare edenlerin fikirleri doğrultusunda oradaki tüm erkekler İzmir içindeki başka yurtlara gönderildi ve sadece kız yurdu olarak devam etmesine karar verildi. Yani eğer ege'de okuyacaksan ve Kyk da kalmak istiyorsan alternatiflerin İnciraltı kyk ve Çiğli kyk. Bu ikisinden de okula gitmen en az 1 saatini alıyor (kendi araban yoksa tabi). Hele Çiğli çok çok daha zor. Bana sorarsanız özel yurda kayıt olun ama sözleşme sürenizi ayarlayın. Çünkü genelde 1 yıllık alıyorlar , sene ortasında eve çıkmak istiyorsun bütün yılın parasını ödemek zorunda kalıyorsun. Her koşulda ilk tercihiniz öğrenci köyü , sonrasında özel yurt , en son kyk olsun hatta mümkünse kyk olmasın dostum.

@mk5555 Bölümlerde sıralamadan gelenlere öncelik sağlandığı doğru fakat kesin net bir kontenjan ayrılmıyor. Herkesten erken giderseniz kayıt edebilirler sizi de. Ege'yi önermememin sebebi ise üniversiteye benzemiyor. İnsanlar elini kolunu sallaya sallaya giriyor , kimse de bir şey diyemez çünkü içerde Forum var. Bu da aslında bir güvenlik açığı doğuruyor. Geçen sene olan olaylar, (ki hiç normal şeyler yaşanmadı (1 ölü ve sayısız yaralı olması sonucu eğitime verilen 1 hafta ara ve aksamalar vs.)) gelecekte de böyle şeylerin yaşanabileceğini gösteriyor. Her görüşten olay çıkarma potansiyeline sahip öğrencilerin Ege'de çoğunluğa sahip olması , ihtimalleri güçlendiriyor. Benim böyle şeylerle işim olmaz falan diyebilirsin fakat giriş ve çıkışlarda dahil buna maruz kalabiliyorsunuz. İkinci ve bana göre en önemli nedeni eğitim kalitesi. Hazırlık sınıfını ele alıyım mesela (çünkü her bölümden öğrenci içeren bir yer). Hazırlıktan mezun verdikleri öğrencilerin ne kadar İngilizce bildikleri tartışılır. Diğer bölümlerde de maalesef durum pek farklı değil. Bu dediklerimi sakın yanlış anlamayın lütfen, kötülemiyorum olan şeyleri söylüyorum ki gitmeden bilin. Daha önce de dediğim gibi dostum artık tercihinizi yapmışsınız. Bundan sonra kötü şeyleri görmezden gelip iyi şeylere sahip çıkarsanız iyi bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.

Çok teşekkürler vakit ayirip bilgilendiriyorsunuz doğru olan olmuş artık kötü seylere de yapacak bişey yok. Kayita gidince inşallah şu yurt işini iyi bi şekilde halledebiliriz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen de çöpsün bu yorumla. Milleti yanlış yönlendirmeyi seviyorsun demi

• Seninle beraber tüm arkadaşlara da hayırlı olsun şimdiden, ayrıca burdan bir tavsiye veriyim sadece size değil tüm İzmir'e yerleşecek arkadaşlar aklınızda olsun Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra öğrenci köyü başta olmak üzere tüm iyi yurtlar dolmaya başlar. Eğer kyk sonuçları açıklansın onları da bekliyim derseniz büyük yanlışa düşersiniz. Hatta kayıt için gittiğimizde yurdu da ayarlarız derseniz sokakta bile kalabilirsiniz. Mutlaka geç kalmadan yurt kayıtlarınız ve yerleşiminizi yapın kafanız rahat olsun. Yerleştirmeler 2-3 güne açıklanır kayıt tarihleri 1-5 Eylül civarı olur genelde. Arada 1 ayı geçik bir zaman var ki bu çok büyük bir zaman. O sürede olabildiğince erken gidip kayıtlarınızı yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StereoLove

Sen de çöpsün bu yorumla. Milleti yanlış yönlendirmeyi seviyorsun demi

Boş ver , hayatında Dokuz Eylüle gelmemiş insanlar burada insanlara laf atıyor işte Biz biliyoruz ya okulumuzu gerisi boş.

Burayı konu dışı zannedip insanların kararına olumsuz etki yapan arkadaşlar, insanlar burada yazılanları önemsiyorlar. Lütfen yazdıklarımızı iki kez düşünüp öyle yazalım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: StereoLove

Sen de çöpsün bu yorumla. Milleti yanlış yönlendirmeyi seviyorsun demi

Boş ver , hayatında Dokuz Eylüle gelmemiş insanlar burada insanlara laf atıyor işte Biz biliyoruz ya okulumuzu gerisi boş.

Burayı konu dışı zannedip insanların kararına olumsuz etki yapan arkadaşlar, insanlar burada yazılanları önemsiyorlar. Lütfen yazdıklarımızı iki kez düşünüp öyle yazalım.

Hocam böyle yorumları gördükçe sinirleniyorum, düşünmeden yazıyorlar, o kadar insan memleketlerinden gelecek bu yorumları okuyup herkesin morali bozuluyordue eminim. Bilmiyorlar çünkü. Neyse.. Allah ıslah etsin.

• quote:

Seninle beraber tüm arkadaşlara da hayırlı olsun şimdiden, ayrıca burdan bir tavsiye veriyim sadece size değil tüm İzmir'e yerleşecek arkadaşlar aklınızda olsun Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra öğrenci köyü başta olmak üzere tüm iyi yurtlar dolmaya başlar. Eğer kyk sonuçları açıklansın onları da bekliyim derseniz büyük yanlışa düşersiniz. Hatta kayıt için gittiğimizde yurdu da ayarlarız derseniz sokakta bile kalabilirsiniz. Mutlaka geç kalmadan yurt kayıtlarınız ve yerleşiminizi yapın kafanız rahat olsun. Yerleştirmeler 2-3 güne açıklanır kayıt tarihleri 1-5 Eylül civarı olur genelde. Arada 1 ayı geçik bir zaman var ki bu çok büyük bir zaman. O sürede olabildiğince erken gidip kayıtlarınızı yaptırın.

Hocam Kayıtlar sıkıntı Bu Yıl 3-7 agustos da yapılacakmıs, Eylulde degil yani o Nasıl olucak peki .s ne ara Kayıt olcs Yurta zaman sıkıntısı var

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreKpln787

quote:

Seninle beraber tüm arkadaşlara da hayırlı olsun şimdiden, ayrıca burdan bir tavsiye veriyim sadece size değil tüm İzmir'e yerleşecek arkadaşlar aklınızda olsun Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra öğrenci köyü başta olmak üzere tüm iyi yurtlar dolmaya başlar. Eğer kyk sonuçları açıklansın onları da bekliyim derseniz büyük yanlışa düşersiniz. Hatta kayıt için gittiğimizde yurdu da ayarlarız derseniz sokakta bile kalabilirsiniz. Mutlaka geç kalmadan yurt kayıtlarınız ve yerleşiminizi yapın kafanız rahat olsun. Yerleştirmeler 2-3 güne açıklanır kayıt tarihleri 1-5 Eylül civarı olur genelde. Arada 1 ayı geçik bir zaman var ki bu çok büyük bir zaman. O sürede olabildiğince erken gidip kayıtlarınızı yaptırın.

Hocam Kayıtlar sıkıntı Bu Yıl 3-7 agustos da yapılacakmıs, Eylulde degil yani o Nasıl olucak peki .s ne ara Kayıt olcs Yurta zaman sıkıntısı var

3-7 ağustos tarihleri bana gerçekçi gelmedi çünkü her bölümün kayıtları benimki gibi kolay olmuyor. Örneğin denizcilik fakültesi için Gemi Adamı raporu alınması gerekiyor devlet hastanelerinden. Hastaneler bu raporu en az 10 günde veriyor. Bunun daha bir sürü belgesi var. Bilmiyorum ama ileri bir tarihe atılabilir kayıtlar.

Eğer yine de 3-7 ağustos olursa sizler için daha iyi çünkü iki kere gitmenize gerek kalmayacak. Erkenden halledeceksiniz hem kaydı hem yurdu. Tabi eğer 3-7 ağustos olursa sizin 1 ağustos gibi gitmenizde yarar var. En azından çeşitli yurtlar gezme ve tanıma fırsatınız olur.

• StereoLove kullanıcısına yanıt
    Neyi yanlış yönlendircem benim görüşlerim yanlış yönlenmeye meyilliyseniz bilemeyeceğim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmreKpln787

quote:

3-7 ağustos tarihleri bana gerçekçi gelmedi çünkü her bölümün kayıtları benimki gibi kolay olmuyor. Örneğin denizcilik fakültesi için Gemi Adamı raporu alınması gerekiyor devlet hastanelerinden. Hastaneler bu raporu en az 10 günde veriyor. Bunun daha bir sürü belgesi var. Bilmiyorum ama ileri bir tarihe atılabilir kayıtlar.

Eğer yine de 3-7 ağustos olursa sizler için daha iyi çünkü iki kere gitmenize gerek kalmayacak. Erkenden halledeceksiniz hem kaydı hem yurdu. Tabi eğer 3-7 ağustos olursa sizin 1 ağustos gibi gitmenizde yarar var. En azından çeşitli yurtlar gezme ve tanıma fırsatınız olur.

Valla Hocam Bologna Surecine Uyum Amaclı 1 ay öne çekilmiş kayıtlar Baya Kısıtlandıgımız düşünüyorum zaman açısından

• kelmüftü kullanıcısına yanıt
    Hocam dokuz eylul iibf ye yakin ozel yurtlar hakkinda bilginiz var mi ? Fiyat konusunda falan? Max 600 liraya iyi yurt bulabilir miyim ?

• DEU yü anlatmamdan rahatsız olan arkadaşlar olmuş, özel mesajdan saygısızca hatta hakarete kadar giden mesajlar attı.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki forumun genel amacı insanlar fikirlerini belirtir, konuları inceleyenlerse iyi de okur kötüyü de okur ona göre kararını verir. Bugüne kadar DEU hakkındaki ve Buca hakkındaki handikaplardan da yeri geldiğinde bahsettim. Şimdi kayıt olacak arkadaşlar için de bildiğimi anlatıyorum ki bilgi sahibi olunsun. Hiç bir üniversiteyi yüceltme ya da yerme amacı gütmeden , sadece yardımcı olmak amaçlı yaptıklarımdan hala rahatsız olanlar varsa da kendilerinden herkese açık şekilde özür diliyorum.

Bu konuda artık üniversiteler hakkında tek bir kelime dahi etmeyeceğim. Yurt ve barınma hakkında da bilgi almak isteyen arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.
  • Hocam Biz Verdiginiz bilgler icin Sizden tesekkur ediyoruz, Cidden cok yardımcı oldunuz, Size laf edenleride takmamanızı rica ederim , zira Banada Özelden hakeret iceren mesajla oluyo, kyk yurtlarının elverişsiz Şartlarn anlatınca Köylü diyen vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreKpln787 -- 22 Temmuz 2015; 15:43:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OksiToksi

Hocam dokuz eylul iibf ye yakin ozel yurtlar hakkinda bilginiz var mi ? Fiyat konusunda falan? Max 600 liraya iyi yurt bulabilir miyim ?

Güven Öğrenci Yurdu diye yakın bir yurt var , arkadaşım memnun kalmamıştı.

Oraya yakın yurtlardan Myvia'nın iyi olduğunu biliyorum. Ama orası yüksek fiyat istiyor. Ona yakın bir yurt daha var ama ismini bilmiyorum. Orası hakkında @yayamaz :) arkadaşım sana yardımcı olacaktır. Hatta mümkünse yurdun telefon numarasını falan versin ara görüş bilgi al.

Onun dışında DEU'nun kendi yurdu bu sene sadece erkek öğrenci alıcak bu yüzden tercih etmeniz halinde orası sizin için iyi bir alternatif. Yemekleri dışında her şeyi çok güzel.

Okulun hemen yanında Anatolia var küçük ama sevimli bir yere benziyor, kalan arkadaşım yok, o yüzden pek bilgi sahibi değilim.

Son olarak eve çıkmasaydım oraya kayıt yaptırırdım dediğim bir yer var ama broşürü İzmirde kaldı. Google Maps'den baktım konumunu biliyorum ama isim de yazmamışşlar. Tarif ediyim eğer beğenirsen bir şekilde halledersin. İki kişilik ve tek kişilik odaları var. Apart havasında. Her gün odan temizleniyor. Bina yeni. Yemekleri güzelmiş. Sabahları kahvaltı ve konaklama dahil 2 kişilik oda 650 tek kişiliği 1100 tl civarındaydı geçen sene. Ama zam gelmiş olabilir. Okula da 5 dakika yürüme mesafesinde uzak değil.
    Yurdun Bulunduğu Yerin Linki
    Bu linkteki arazinin yanındaki bina.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmüftü -- 22 Temmuz 2015; 15:55:12 >

çok sağol. dokuz eylül kesin gelirse. ulaşırım tekrardan sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Akın Simsek

Neyi yanlış yönlendircem benim görüşlerim yanlış yönlenmeye meyilliyseniz bilemeyeceğim

Ben niye yanlış yönleneyim dokuz eylülde okuyorum ? Milleti yanlış yönlediriyorsun beni değil.

Ege hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: avenged_sevenfold

Ege hocam

Yukarıda arkadaşlara bazı önerilerde bulundum , onları da incelersin. Madem ki ege , ilk tercihin öğrenci köyü olsun sonrasında özel yurt en son kyk alternatifini düşünürsün. Orada bildiğim önerebileceğim özel yurt yok maalesef. Artık internet sitelerinden bakarak fikir sahibi olursunuz.

Fiyat konusunda da İzmir de okullara yakın yurtlar 400 tl den başlıyor 1250 tl ye kadar var (aylık ücretleri). Kaç kişilik oda olduğu kahvaltısı , akşam yemeği gibi faktörlere göre fiyatlandırılıyor. Bu aşamada sadece internetle yetinmeyin imkan varsa gidin görün yoksa telefonla iletişim kurup yurt hakkında bilgi isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmüftü -- 22 Temmuz 2015; 23:41:27 >

Sağolasın hocam öğrenci köyü çıkmayabilir dediler araştıracagım özelleri tekrar Teşekkürler

• Up

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.