Şimdi Ara

İZMİR VATAN BİLGİSAYAR ÜRÜN İADE SORUNSALI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 Ocakta vatan bilgisayardan bi konfigirasyon topladım, işlemci, anakart, ve ram..velhasıl bu sistemden memnun kalmadım, tutmadım, beğenmedim yani..
    Urunleri topladım, paketledım, bugun iade etmeye götürdüm:
    Anakartı ve ramkerı alabilecekerini, fakat işlemci kutusu acıldıgı ıcın bunu alamayacaklarını soyledıler..??
    Neden ?
    Çunku biz bu işlemciyi başkasına satamayız, fakat anakart ve ramleri bu sekılde tekrar rafa koyabılırız..

Ürünü belli bir sure icersinde iade etme hakkım:?

İşlemciler için boyle bir hak maalesef gecerli değil, burası bir ticarethane..?

Müşteri hizmetlerinden sonra departman şefiyle görüştüm, aynen bunları tekrarladı:,
    işlemciyi alamayız, biz bunu nasıl satalım? kutusunu açmıssınız?
    Anakart ve ramlerınde kutusunu açtım?
    Evet ama onları tekrar paketleyebiliriz, işlemci kutusunu paketleyemeyiz..

??

Bu ürünleri iade edip başka ürünler alıcaktım, sonra boyle bır muamele gorunce para iadesi talebinde bulundum, buda redle karsılandı..

Sözün özü benim bu işlemciyi iade hakkım var mı yok mu arkadaşlar:?

• tüketici yasası geregi bal gibide iade hakkınız var,onlar ve bu kafadaki insanlar ilk bunu size dayatırlar yerseniz diye,eger adam gibi laftan anlamıyorlarsa,onlara eger ürünleri almazsanız mahkemeye başvuracagınızı söyleyin,%90 işe yarar,baktınız yaramadı mahkemeye verin,

aynısını babam uyguladı,senelece kulandıgımız ürünleri bile geri verdi
  • vatan kadar iğrenç bi müşteri hizmetleri yok yani hemen geri alamayiz diolar süre dolamasada bu nasil iş anlamadim ben benim amcaoglumunda topladigi kasa yamuk cıktı gece gece gorememişiz evde gorduk degişieme goturdugumuzde aldilar kasayi degistirin dedik sonra gittik almaya ayni yamuk kasayı yaptik die verdiler kasa yamuk yumuk kullanioÜ
    VATANA

• anakart ve rami iade et işlemciyi ikinci elde sat bence burası Türkiye anakart e rami aldıklarına dua et.
  • niye dua etsinki hakkı var bence vatan dua etmeye başlasın mahkemeye vermemesi için ve bencede ver hakkını ara
  • rezil bir durum ya, paketı acmıssın diyor bana şu dahada komık;

Eger paketı acılmamıs olsaydı ıslemcıyı gerı alabılırdık..
    Paketını acmayacağım ürünü neden alayım:? Çeyizmi yapıcam oem ürünleri ?

Dahada komiği ordakı bir gorevlıye hafta sonu sordum, aldığım urunler sunlar sunlar; iade edebilirmiyim:? elbette edebilirsiniz getırın alalım dedı..
  • mahkemelerle uğraşacak sabrın ve vaktin varsa uğraş.
  • mahkemede ugraşacak hiç bir şey yok türketici mahkemeleri,tüketiciden yanadır,parada almıyorlar mahkeme için sadece 7.5 lira harç parası hepsi bu gerisini vatan düşünsün

bu işin kralı babamın agzından
  • acıkcası yarın islemciyi iade almazlarsa, mahkeme hususuyla seve seve uğrasırım..hiç sakınmam
  • Yardım için Tüketici hakları derneklerine başvurabilirsiniz.Tüketici hakları yasası gereği herhangi bir ürünü 15 gün içerisinde iade edbilir veya değiştirebilirsiniz.Mahkemeye de verebilirsiniz ama o da ayrı mesele
  • burada açılmış kutulu işlemciyi alacak kaç kişi vardır? yokmudur! bence de. o zaman kimse şikayetlenmesin. diğerlerini almış olması ürünü alabileceği anlamına gelir. satıcı ile başta konuşup, durumu bildirerek alış verişe başlamak lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dokuzeylul

acıkcası yarın islemciyi iade almazlarsa, mahkeme hususuyla seve seve uğrasırım..hiç sakınmam

izmir konakta tükoder var oayada ugra,gözleri korkakr,

tükoder:0 232 445 44 87-445 67 00
  • quote:

Orjinalden alıntı: wineleven

burada açılmış kutulu işlemciyi alacak kaç kişi vardır? yokmudur! bence de. o zaman kimse şikayetlenmesin. diğerlerini almış olması ürünü alabileceği anlamına gelir. satıcı ile başta konuşup, durumu bildirerek alış verişe başlamak lazım.

HOcam "digerlerini almıs olması ürünü alabileceği anlamına gelir" cumlesı harıcındekiler için bi çözeltiye ihtiyac duydum:?

• quote:

Orjinalden alıntı: e.b.a.i

quote:

acıkcası yarın islemciyi iade almazlarsa, mahkeme hususuyla seve seve uğrasırım..hiç sakınmam

oo bak bunu verdiğine sevindim, nerde mekan tam olarak konakta?
  • quote:

Orjinalden alıntı: breathofdeath

vatan kadar iğrenç bi müşteri hizmetleri yok yani hemen geri alamayiz diolar süre dolamasada bu nasil iş anlamadim ben benim amcaoglumunda topladigi kasa yamuk cıktı gece gece gorememişiz evde gorduk degişieme goturdugumuzde aldilar kasayi degistirin dedik sonra gittik almaya ayni yamuk kasayı yaptik die verdiler kasa yamuk yumuk kullanioÜ
    VATANA

"vatan ticarethanesi"ne göre, ayıplı bir ürünün para iadesi yapılabilirmiş..öyleymiş yani..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: e.b.a.i

quote:

oo bak bunu verdiğine sevindim, nerde mekan tam olarak konakta?

saray iş hanı olması lazım siz arayın size tam tarif ederler,belediyenin sol çaprazına düşüyor,
  • kutusunu açmadan işlemciyi kullanmak marifet herhalde sanırım galiba....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: breathofdeath

vatan kadar iğrenç bi müşteri hizmetleri yok yani hemen geri alamayiz diolar süre dolamasada bu nasil iş anlamadim ben benim amcaoglumunda topladigi kasa yamuk cıktı gece gece gorememişiz evde gorduk degişieme goturdugumuzde aldilar kasayi degistirin dedik sonra gittik almaya ayni yamuk kasayı yaptik die verdiler kasa yamuk yumuk kullanioÜ
    VATANA

"vatan ticarethanesi"ne göre, ayıplı bir ürünün para iadesi yapılabilirmiş..öyleymiş yani..

bu ülkede kanunlar var vatan ülkesi degil burası ,Türkiye cumhuriyeti,performansından memnun olmadıgınız ürünü 2 senede oosa gri verebilirsiniz

• Bencede tüketici mahkemesine başvur...

Bu arada sistemi sayarmısın? işlemci E2160 ise uygun verirsen elden alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metintekin -- 22 Ocak 2008; 23:13:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: astek 92 sprıng

kutusunu açmadan işlemciyi kullanmak marifet herhalde sanırım galiba....

kutudan delik açarak kullansaydı belki bi şansı olurdu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.