Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İzmir Ekonomi Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Hakkında Sorularınızı Alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
24
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite ve Bölüm Tavsiyeleri >> Bölüm >> İzmir Ekonomi Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Hakkında Sorularınızı Alıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    0 Mesaj

Merhabalar ben yeni mezun oldum ieü havacılık ve uzay mühendisliği düşünmüştüm bir zamanlar ama çok fazla okul sana bir şey katmaz yorumu var. Peki sizce de öyle mi? Ben havacılık tutkunuyum bayılıyorum okula gitmekteki tek amacım eğitim ve kendimi geliştirmek. Akademik kadroda 5 kişi var yeterli oluyor mu sizce ? Son olarak sizce havacılık bağımlısı biri olarak burayı yazmalımıyım doğru tercih olur mu ? Yorumlarınız çok değerli bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deymis -- 18 Temmuz 2019; 12:52:24 >
    |
    |
    grimjoww kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ya kusura bakma yurtdışındaydım yeni görüyorum, şimdi cevabım belki hiç işine yaramayacak ama cevaplayım yine de...
    Öncelikle havacılık tutkunun ne olduğunu bilmiyorum ama bu okulda sadece pilot yetiştirilmiyor, tamamen mühendislik dersleri alıyorsun.

İEU Havacılık ve Uzay Müh. ders programına baktıysan ME kodlu çok ders görürsün Makine Mühle ortak derslerimiz var 2. ve hatta 3.sınıfta . Derslerimize hem kendi hocalarımız hem de Makine Mühendisliğinin hocaları giriyor. Ama AE kodlu derslere genellikle kendi hocalarımız giriyor. Şimdiye kadar hocaların yetmediği gibi bir durum söz konusu olmadı, hepsi alanlarında çok kaliteli insanlar..

Okul sana şu anlamda bir şey katmaz, hazırlık bana sorarsan aşırı zor değil, ingilizce öğreniyorsun ama asla C1 olmuyorsun tam anlamıyla anca B2 düzeye geliniyor. Gereksiz abartılıyor, sadece belki C kuru sınavı zor biraz. Pie falan çok zor değil.
    Ikıncı yabancı dil var, o dili de asla A2/B1 öğrenemezsin anca A1 seviyesinin sonuna gelirsin.
    Proje sorunları çıkıyor, okul proje konusunda sana her türlü maddi manevi desteği yapıyor ama proje için gerekli yeterlilikte insanları bulup toplamak çok zor gerçekten. Öğrenci kitlesi boş biraz.

Bi de ben Türkiye'de insanların okullardan çok şey beklediğini düşünüyorum. Problemleri okula atmak kolay..Başarı bence %25 okula bağlı..Geri kalan bireye bağlı, öğrenme hevesin varsa okuldaki hocaların da öğretme hevesi var.
    |
    |
    Deymis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    1 Mesaj
    Hocam ben özellikle yurt dışında iş ve yüksek lisans imkanlarını sormak istiyorum İzmir Ekonomi Üniversitesi bu konuda bize neler katar ayrıca şunu sormak istiyorum sizce ODTÜ KKK mı İzmir Ekonomi Üniversitesi mi ?
    |
    |
    fatma çeşme

merhaba eğer hala yaşıyorsanız size bi kaç soru sormak isterim.

2019 yksden mezuna kaldım havacılık ve uzay müh istiyorum fakat itüyü tutturabilir miyim bilmiyorum bu konuda kendime güvenim biraz kırıldı.Şu an sınava 6 ay var mesajlara geç cevap verdiğiniz için şimdiden yazıyorum bu mesaja yaza kadar cevap verin yeter :))

öncelikle itüyrie puanımın yetmeyecrğini söylemiştim tabi kimse geleceği bilemez ama sizce bu bölüm ekonomide okunmalı mı yoksa ekonomide uzay okumak yerine itüde aynı seviyede başka bölüme mi yönelmeli?

ikinci sorum: 2019 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üni bu bölümü yeni açtı Ekonomi yerine Aybü tercih edilebilir mi?

üçüncüsü ise yanlış hatırlamıyorsam 2017 yışında 14 kişi NASA ya gitmişti devam eden yıllarda da bölüm öğrencilerini bu şekilde bir fırsat oldu mu yoksa sadece o yılla mı sınırlı kaldı? önümüzdeki yıllarda da böyle şeyler olur mu acaba

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
seo paketleri
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.