Şimdi Ara

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
11.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu üniversitede burslu okuyan arkadaşlar varmı? Bugün gidip ziyaret ettim okul gayet güzel. Kötü yanı ABD doları üzerinden para ödüyoruz dolar fırlarsa diye korkuyoruz işte :) Ve 2.00ın altına düşünce bursun kesiliyor + 2.00ın tekrar üstüne çıksan bile burs geri verilmiyor. Fakat busene okulda toplam 1kişinin kaldığını söyledi rehberlik servisi. Tecrübesi olan?

• ben orda 1 yıl okuyup bıraktım. 4 5 tane de burslu okuyan arkadaşım oldu. bursları kesilmedi ve zaten kesilmesi de zor, çünkü burslu giren kişi paralı girenlerden seviye olarak üstte olacağı için ister istemez 2.00'ın üstüne çıkılıyor. okul hakkında söyleyebileceğim, yapı olarak güzel, modern, devlet üniversiteleriyle karşılaştırırsan 5 yıldızlı otel gibi... bahçesi yok denecek kadar az. bir üniversite havasında değil de büyük bir lise havasında. okulda oturacak bir yer yok sayılır, genelde dışarı çıkar öğrenciler. yurtlarına girdim, bana göre küçük, ama herkesin beklentisi başka olur. dersler ve hocalar konusuna pek giremeyeceğim çünkü bölümden yarı dönem ders alabildim ve onlar da genelde bölümle alakasız derslerdi.
  • gel kardeş gel arkadaş haklı izmir ekonomiden çıktıktan sonra ege üniversitesinin binasına girince ilkokul gibi gelir sana ege üniversitesi binası eskidir kokusu eskidir. ekonomi tertemizdir herşey yenidir. ilk sene ingilizceyi çok çalış yeter.ayrıca öyle düşünme tikiler conconlarla ben anlaşamam diye kendi ortamını kurarsın rahat. bence gel ama tercih senin
  • Ödeme konusunda canın sıkılmasın. İsterse dolar 5 liranın üstüne çıksın üniversite makul bir seviyede kuru sabitliyor. Geçen sene 1.49'da sabitlediler mesela. Sınıflar küçük olduğu için hocalarla sürekli içli dışlı olacaksın yani bursluların kalması için ekstra çaba sarf etmesi lazım. Ve 2. yabancı dil gibi bir avantaj ileride iş dünyasında çok işine yarayacak.
  • bursunun kesilmesinden korkma hiç.derslere gitmemezlik yapmazsan kolay kolay öyle bir tabloyla karşılaşmazsın.arkadaşların dediği gibi okul temiz ve modern bir yapıya sahip.devlet üniversiteleri ile kıyaslanmayacak kadar iyi.hocalar genel olarak kariyerlidir.kendi bölümüm için diyebilirim ki(ulus. iliş) yurtdışı master ı olmayan hoca yoktur.genel olarak öğrenci profili biraz geliri yüksek kesim tabi ki ama çok aşırı zengin ve hava atma peşinde olan kesim az.genel olarak ortalama gelire sahip ailelerin çocukları vardır okulda.ben tavsiye ederim.izmirde gidebileceğin en iyi okul bile diyebilirim.ege üniversitesindeki arkadaşlarımla da konuşuyorum ondan karşılaştırma yapabiliyorum.kendi bölümüm adına bu geçerli.ikinci yabancı dilde büyük bir avantaj.dile hakim olamıyorsun ama en azından bir temele sahip olup ilerde geliştirebilirsin.
  • Herkese teşekkür ederim..Öğretim dili ingilizce evet ordada söylediler fakat mesela bazı okullardada öğrenim dili ingilizce ama %30türkçe %70 ingilizce... bu ünide full ingilizcemi==?
  • evet eğitim tam olarak ingilizce.tabi ki öğrencilerin anlamadığı noktalarda türkçe açıklamalar ve bazı hocaların kıyak geçmesi ile bazı günler derslerin türkçe olduğunuda görebiliyoruz
  • Hazır başlık açılmışken ben de sorayım. Görsel iletişim tasarımı bölümünü burssuz okumaya değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknolabs -- 5 Ağustos 2011; 12:35:25 >
  • İzmir ekonomi iyidir. Yazılım ve mimarlıktan mezun olan arkadaşların İng ve Almancası var çoğunun.
    Paralı gidenleri de düşük seviyeli sanma. Bizim İal den çok giden vardı.(İal ye girmek zordur) Üniversite sınavını hiç biri kasmamıştı. Şimdi hepsi çok iyi yerlerde. Evlenen bile epey var
  • Mesajım bulunsun
  • İEU görsel iletişim tasarımında burslu okudum 2 sene. ikinci sene pek gitmedim gerçi okula...
    öncelikle en azından bu bölüm için bursunu kaybetmenin gerçekten zor olduğunu söyleyebilirim. derslere devam ettiğin sürece bir şekilde geçiyorsun, geçmemek için kassan bile hocalar baya yardımcı oluyor. zaten dönem not ortalaması değil genel not ortalaması 2nin altına düştüğünde kesiliyor burs. benim ilk sene 2.50 civarı bir ortalamam vardı. ikinci senenin ilk dönemi okulu dondurdum, ikinci dönem de dondurmadan gitmedim okula ve bütün derslerden kaldım. sanırım yaz okuluna gidip 3 dersten BB ile geçsem hala bursu kurtarabilme şansım vardı. (burslulara yaz okulu da ücretsiz bu arada)

Görsel iletişim tasarımını burssuz okumaya değer mi demiş bir arkadaş. Bölümden ne beklediğine bağlı. Bölümün hocaları falan gerçekten alanında iyi insanlardır ve verebilecekleri en iyi eğitimi vermek için ellerinden geleni yaptıklarına kuşkum yok. Eğer sanat ve tasarım konusunda bir temelin yoksa sıfırdan başlamak için iyi bir yer, ve burssuz okumaya da değer muhtemelen. Ama bu konuda zaten bir temelin varsa ilk iki sene müthiş sıkıcı ve bunaltıcı geliyor, çünkü hiç bir temeli olmayan insanlarla aynı yerden başlamak durumunda kalıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: liliala

İEU görsel iletişim tasarımında burslu okudum 2 sene. ikinci sene pek gitmedim gerçi okula...
    öncelikle en azından bu bölüm için bursunu kaybetmenin gerçekten zor olduğunu söyleyebilirim. derslere devam ettiğin sürece bir şekilde geçiyorsun, geçmemek için kassan bile hocalar baya yardımcı oluyor. zaten dönem not ortalaması değil genel not ortalaması 2nin altına düştüğünde kesiliyor burs. benim ilk sene 2.50 civarı bir ortalamam vardı. ikinci senenin ilk dönemi okulu dondurdum, ikinci dönem de dondurmadan gitmedim okula ve bütün derslerden kaldım. sanırım yaz okuluna gidip 3 dersten BB ile geçsem hala bursu kurtarabilme şansım vardı. (burslulara yaz okulu da ücretsiz bu arada)

Görsel iletişim tasarımını burssuz okumaya değer mi demiş bir arkadaş. Bölümden ne beklediğine bağlı. Bölümün hocaları falan gerçekten alanında iyi insanlardır ve verebilecekleri en iyi eğitimi vermek için ellerinden geleni yaptıklarına kuşkum yok. Eğer sanat ve tasarım konusunda bir temelin yoksa sıfırdan başlamak için iyi bir yer, ve burssuz okumaya da değer muhtemelen. Ama bu konuda zaten bir temelin varsa ilk iki sene müthiş sıkıcı ve bunaltıcı geliyor, çünkü hiç bir temeli olmayan insanlarla aynı yerden başlamak durumunda kalıyorsun.

Burs için yetenek sınavları oluyor mu? Yoksa ts-1 puanına mı bakılıyor?

• İzmirin Eniyi üniversitelerinden bir tanesidir.

Dünya eniyi üniversiteleri sıralamasında 2662. sıradadır.http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=tr&offset=50

ODTÜ nün yapmış olduğu sıralamadada Türkiyenin eniyi 11. vakıf üniversitesi olarak gösterilmiştir.http://tr.urapcenter.org/2011/2011_7_t6.php

İleriki günlerde çok daha iyi yerlere geleceğine eminim üniversitenin.

Çok daha eskiden açılmış bir konu var üniversite hakkında.http://forum.donanimhaber.com/m_25811793/mpage_15/tm.htm bu linkten üniversite için yapılmış olumlu ve olumsuz yorumları görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknolabs

quote:

Orijinalden alıntı: liliala

İEU görsel iletişim tasarımında burslu okudum 2 sene. ikinci sene pek gitmedim gerçi okula...

Burs için yetenek sınavları oluyor mu? Yoksa ts-1 puanına mı bakılıyor?

ts-1 puanına bakılıyor işte burslu kontenjandan yerleşmen lazım.

• Bende kısmetse yarı burslu medya ve iletişime giricem,ama hazırlık sınıfı için 5 arkadaşıma sordum 3 ü ingilizcenin sağlam olması için ilk kurdan başla dedi,2 side biraz zorlanırsın dedi orta seviyeden başla dedi ama ilk kurdan başlıcam çünkü yeterlilik sınavında sanmıyorum o kadar yapıyım,neticede 1 yıl pek bakmadık ing, bazı tense kalıplarını unuttuk

Siz ne düşünüyonuz...
  • Ekonomiye %80 gitcek kimler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aso2 -- 8 Ağustos 2011; 10:33:46 >
  • Ben gidebilirim kafama eserse bilemiyorum
  • Bende ordayım.
  • bugün başarı bursu aldığımı öğrenmiş bulunduğum okulum.daha çok sevdim bugün
  • quote:

Orijinalden alıntı: cm3589

bugün başarı bursu aldığımı öğrenmiş bulunduğum okulum.daha çok sevdim bugün

not ortalaman kaç ve nekadar vurs verdiler?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.