Şimdi Ara

İzmir Bornova Fiber çalışmaları -Adil Kullanım Geldi- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
13.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tellcom bana göre Hızı sağlam düşüş yok hatlarda da 6 aydır bağlıyım bir kopukluk yada düşüş yaşamadım.Bucadayım bu arada.Bornova için sizlere şöyle bir bilgi verebilirim.İzyuva tarafında oturan arkadaşım dile getirdi bizim orayada gelmişler kablo döşemeleri yapılıyormuş site yöneticisi ile dahi konuşmuşlar Aralık sonu hizmeti getirmeyi planlıyoruz bilgisi verilmiş sözleşme yapılmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 24 Kasım 2009; 9:45:58 >
  • Adil Demir başvuru formunda hizmet verilen siteler arasında gözüküyor. var mı kullanan?
  • Benim evimin 20 metre ilerisi kazılıyor şimdi.Evka3'te oturuyorum;hukukçular sitesinin yukarısında başka bir site yok;ama adamlar oraya da kablo döşüyorlar.

Şu hızlı internet bir gelse var ya,anında TTNET'e elveda derim.
  • Örnekköy Elit Sitesinin oradada kazı işlemleri başladı Dün itibarı ile. Fiber kablo döşüyorlar. Belediye çalışanları döşüyor ve İzmirNET tabelası vardı kazı yerlerinde. Tam emin değilim SuperOnline belediye ile mi çalışıyor? Yani oradaki apartmanlarada Fiber alt yapı desteği sunulcak mı? Kesin bilgisi olan arkadaş var mı?
    Teşekkürler
  • fibergelsin@superonline.net

Buraya sorabilirsin. Ben Üçyol'daki kazılarla ilgili sormuştum. Birkaç gün sonra da olsa yanıt veriyorlar.
  • arkadaşlar.biraz cahilce olacak ama bilgi verirseniz sevinirim.
    ben de evka 3 deyim.2yıldır taahhütlü smile adsl im yeni bitti.apartmanımıza uydunet için ana bağlantısını yaptırdım,ama uydunet bağlatmadım(fırsat bulamadım.bir de 2 yıllık yeni taahhüt vermek istemedim)
    sorum şu:
    uydunet ile superonline'ın fiberi arasında ne fark var?ikisinin de kalitesi aynı mı?aralarında fark yok ise uydunet alacağım.çünkü ev sahibim(daha doğrusu apartmanın sahibi) çok tutucu.uyduneti apartman bodrumuna bağlatana kadar göbeğim çatladı.
    not: çözünürlüğü çok yüksek,büyük dosyalar ve resimler(röntgen,tomografi gibi) ile işim var.
  • Kesinlikle Superonline Fiber Internet'i tercih edin..

Sebebi 10 mbit download / 1 mbit upload sınırsız ücreti aylık 50 ytl iken

Uydunet'de 2 mbit download / 256kbit yada 512kbit upload sınırsız ücreti aylık 54 ytl dir..

Ayrıca taahhütlü abone olduğunuz takdirde Superonline Fiber internet de "Wireless Modem" için de aktivasyon için de ücret ödemiyorsunuz..Uydunet te ise aralık sonuna kadar geçerli olan kampanyada taahütlü abonelikte kablolu modem veriyorlar + aktivasyon ücreti ödemiyorsunuz..

Uydunet kablo sistemi havuz sistemiyle çalışır ping yani uçtan uca ulaşım süreleri Superonline'a oranla daha yüksektir..Ayrıca günün farklı saatlerinde farklı yoğunluklar nedeni ile performansında değişim olduğunu hala kullanıcı yorumlarından anlayabiliyoruz..

Bahsedilen şartlarda taahütlü uydunete abone olmak maalesef 2 yıl boyunca paranızın karşılığını alamamak demektir..

Bunun dışında apartmana uydunet bağlantısı yaptırmış olmanız birşeyi değiştirmez çünkü kablo tv aboneliği gibi imkanı apartmana sağlamışsınız..Eğer birden çok TV evde var ise kablotv her zaman avantajdır..Ancak internet yönüyle kıyaslarsak sonuçlar ortada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 13 Aralık 2009; 14:21:16 >

• bizim yönetim kabul etmemiş. şaka gibi. adil demirin önüne stand açılmış bu arada. .
  • stand bugün açıkmıydı?
  • Evet örnekköy'de fiber bağlantı döşeniyor
  • Örnekköy ün bazı yerlerine bence , Elit Sitesi ve Cevre Yerlerde kazı işlemleri var fakat. Örnekköy Dedebaşına doğru olan o yerlere Fiber geleceğini hiç tahmin etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCroMaN

bizim yönetim kabul etmemiş. şaka gibi. adil demirin önüne stand açılmış bu arada. .

Hiç açık görmedim ki orayı.Arabanın arkasına stand yapmışlar römork şeklinde,standı oraya park edip gitmişler.

Pek ümidim yok;ama site harici apartmanlara da verseler süper olur.
  • ben pazar günü gördüğümde açıktı. hatta lokma dağıtıyorlardı :D hafta sonu açılır bence tekrar.
  • Süperonline ın Quick Neti geliyor İzmirin heryerine yaşasın ucuz fiyatlara sınırsız hızlı net
  • Tam olarak belli olsun anında geçicem quick nete. yeter artık nedir bu tırt telekomdan çektiğimiz.
  • Az önce müşteri hizmetleri ile konuştum Evka3 için.

Şu anda bu bölgede hizmetin henüz aktif olmadığını,çalışmaların devam ettiğini söyledi.Söylediğine göre sadece sitelere hizmet vermeyeceklermiş,hat geçiyorsa site olsun olmasın,apartmanlara bu hizmetin verileceğini belirtti.

Beklemedeyim.
  • Bornova Manavkuyu'da oturuyorum ve buraya bağlandı. geçen haftada gelip broşürde bırakmışlar eve. TTNET bırakmayı düşünüyorum ama bi kaç sorun olucak.

Kullanan arkadaşlara bi kaç sorum olucak.

1- Başvuru yapınca ne kadar sürede modemi verip gelip kuruyolarmı? internetin aktif olması ne kadar sürer yani.

2- Yanında hediye verdikleri modem normal ADSL modemden farklımı? Modemim marka modeli ne? Kaç portlu?

3- Kablosuz internet hızı nasıl? Kopma oluyomu?

4- Neti toplam 3masaüstü bilgisayara dağıtmak serbestmi? değilse bile paylaşım yaparsam bunu anlarlarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Az önce müşteri hizmetleri ile konuştum Evka3 için.

Şu anda bu bölgede hizmetin henüz aktif olmadığını,çalışmaların devam ettiğini söyledi.Söylediğine göre sadece sitelere hizmet vermeyeceklermiş,hat geçiyorsa site olsun olmasın,apartmanlara bu hizmetin verileceğini belirtti.

Beklemedeyim.

ben de konuştum ama bana apartmanlara vermeyeceklerini söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inch

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Az önce müşteri hizmetleri ile konuştum Evka3 için.

Beklemedeyim.

ben de konuştum ama bana apartmanlara vermeyeceklerini söylediler.

Listeye bakarsanız siteye dahil olmayan apartmanların da bulunduğunu göreceksiniz.Burada şöyle bir durum var anladığım kadarıyla,eğer sitelere çekilen kablolar evinizin önünden geçiyorsa size de bağlıyorlar.

Konuştuğum kişi şu anda bulunduğum bölgelerde bile sitelere hizmet verilmeye başlanmadığını,şu anda altyapıyı oluşturduklarını,ilk etapta sitelere bağlantı sağlanacağını,ardından yayılacağını belirtti.

Bekleyin dedi,ben de bekliyorum.Önümüzdeki günlerde yine konuşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

Bornova Manavkuyu'da oturuyorum ve buraya bağlandı. geçen haftada gelip broşürde bırakmışlar eve. TTNET bırakmayı düşünüyorum ama bi kaç sorun olucak.

Kullanan arkadaşlara bi kaç sorum olucak.

1- Başvuru yapınca ne kadar sürede modemi verip gelip kuruyolarmı? internetin aktif olması ne kadar sürer yani.

2- Yanında hediye verdikleri modem normal ADSL modemden farklımı? Modemim marka modeli ne? Kaç portlu?

3- Kablosuz internet hızı nasıl? Kopma oluyomu?

4- Neti toplam 3masaüstü bilgisayara dağıtmak serbestmi? değilse bile paylaşım yaparsam bunu anlarlarmı?

Kendim bizzat kullanmıyorum ancak yazılan yorumlara dayanarak soruları cevaplayarak yardımcı olmaya çalışalım..

1.) Bölgedeki durum aktif ayrıca apartmana önceden gerekli donanım kurulmuş ise dairenin içine kadar kablo çekiliyor ve bu da 15-20 dakika arası sürüyormuş..Modemin kurulması bağlantı derken 1 saat içerisinde bağlantınız aktif olabiliyormuş

2.) Yanında verilen Pirelli Wireless modem..Direk Cat5 (yada cat6) kablosu ile giriş alıyor ve bunu 3 ethernet, bir usb ve wireless olarak dağıtabiliyor..

3.) Kablosuz hızı bilinen 802.11 b/g yani max 54mbit..100mbit internet alırsanız kablosuz üzerinden tamamı ile faydalanamayabilirsiniz..Kopma olayının sizin wireless adapterınız, aradaki mesafenin uzunluğu ve varsa duvar sayısı kalınlığı ile ilişkili olduğunu düşünüyorum..Herhangi bir anormal kopma şikayeti forumlarda şimdiye kadar yeralmadı..

4.) Neti eviniz yani dairenizin içersinde istediğiniz şekilde dağıtabilirsiniz nihayetinde pirelli modeme bir şekilde bağlı olacak bütün cihazlarınız..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.