Şimdi Ara

İYTE yazmayı düşünüp bilgi bulamayanlara yardımcı olabilirim(20k-40k en iyi tercih)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
5
Favori
3.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben geçen sene yerleşirken çok zor bilgi bulabilmiştim. İzmirli olduğum için gidip yerinde bilgi almıştım. Şimdi yazmayı düşünen 4-5 arkadaşa yardımcı oldum ve başka düşünen arkadaşlar varsa hem konudan hem de mesaj yoluyla yardımcı olabilirim. Hiç duymayan arkadaşlar varsa kısaca İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) türkiyenin tek teknoloji enstitüsüdür. Diğer YTE olan ODYTE ve GYTE, ODTU ve GTU olarak farklı alanlara yönlendirilmişlerdir. Asıl amacı teknoloji üretip ve satıp bir pazar oluşturmak ve akademisyen yetiştirmektir. Rol modeli MIT olmasına rağmen ODTU'nün birebir kopyası olmuştur. Hocalarımızın tamamına yakını lisansını ODTUde yükseğini ve doktorasını yurt dışında yapmış insanlar. İstisnası var mı bilmiyorum ama İYTEde öğretim görevlisi olmak için yurtdışı eğitimi almak zorundalar. Eğitimi %100 ingilizce ve yabancı dille eğitim konusunda türkiyenin sayılı okullarından. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz okulla ilgili kampüsle ilgili yaşamla ilgili veya kişisel görüşlerimi hepsini cevaplamaya çalışırım. Bu arada hepinize hayırlı olsun

Bu seneki puan durumu böyle düşünenler için
    İYTE yazmayı düşünüp bilgi bulamayanlara yardımcı olabilirim(20k-40k en iyi tercih)

• Mimarlık nasıl
  • bilgisayar mühendisliğinden bahsedermisiniz?

kaç civarı kapatır bu sene
  • hocam yazdigin özellikler sanirim boğaziçi icin kariştirmişsin hedefim iyteydi izmirliyim sıralamam yetmeyecek diye gidemeyecegim ege yerine yazilabilir 30 k da iseniz ancak arkadaşın yazdigi gibi yer degil sosyal aktivite 0 bilgisayar mühendisliginde prof yok ? yok yani kaliteli okul egitimi güzel okul zor ancak o sıralamayla ege de yazilabilir 5 sene tek şeyiniz ders olmasini istemiyorsaniz cünkü urlada ve öyle bir yerdeki sosyal yaşam abartısız 0 eğitimi cok kaliteli ama sırf egitim düşünenler yazabilir odtü itüye yakin eğitim verebilir ama asla o prestiji veremez arkadaşin objektif yazdigini düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyçenem

Mimarlık nasıl

Türkiyenin en iyi ingilizce mimarlık bölümü diyorlar ODTUyle birlikte çok iyiler yılda 4-5 kere farklı illere gidip oranın mimarisini görüp ödevler yapıyorlar. Kampüsün en güzel manzaralı alanındalar ve genelde fakültede yaşıyorlarmış haftada bir evlerine veya yurtlarına dönüp duş alıp geri gidiyolar jüri dönemlerinde o biraz ağır gelebilir. Sadece birinci sınıfın ilk döneminde calculus'ün en basit kısmını görüyorlar onun dışında hep tasarım dizayn yapı gibi dersler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztealth

bilgisayar mühendisliğinden bahsedermisiniz?

kaç civarı kapatır bu sene

valla bizden önce 39du bizde 33 bu senede 30 olabilir. Yeni binaları yapılacak bu sene tamamen yenileniyor labları falan. Zaten 2 sene önce tamamen yenilenmiş müfredatı falan arkadaşlarımın hepsi çok memnun. Birçok tanıdığım okulumuzun teknoparkında yazılım üzerine şirket açıp okurken iş hayatını deneyimleme olanağına sahip oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirindağları

hocam yazdigin özellikler sanirim boğaziçi icin kariştirmişsin hedefim iyteydi izmirliyim sıralamam yetmeyecek diye gidemeyecegim ege yerine yazilabilir 30 k da iseniz ancak arkadaşın yazdigi gibi yer degil sosyal aktivite 0 bilgisayar mühendisliginde prof yok ? yok yani kaliteli okul egitimi güzel okul zor ancak o sıralamayla ege de yazilabilir 5 sene tek şeyiniz ders olmasini istemiyorsaniz cünkü urlada ve öyle bir yerdeki sosyal yaşam abartısız 0 eğitimi cok kaliteli ama sırf egitim düşünenler yazabilir odtü itüye yakin eğitim verebilir ama asla o prestiji veremez arkadaşin objektif yazdigini düşünmüyorum

Hocam farkındaysanız bende eğitimini övdüm yazımda gülbahçeyi övmedim ki bence başarılı bir mühendis olmak için çok uygun bir yer çünkü zaten okulun ilk 2 haftası dışında 12ye kadar kütüphanede olmazsanız 2.5 üstü bir ortalama yapmanız çok zor okulda ve perşembe günleri burada bulunan barlar falan canlı müzik yapıyor bir tek o gün ben herkesi dışarda görüyorum onun dışında kütüphanede herkes kimsenin vakti yok aşırı eğlenmeye.

• Çoğu kişinin endişesi sosyal olanaklar ve konumu ve benim de öyle
  • quote:

hocam yazdigin özellikler sanirim boğaziçi icin kariştirmişsin hedefim iyteydi izmirliyim sıralamam yetmeyecek diye gidemeyecegim ege yerine yazilabilir 30 k da iseniz ancak arkadaşın yazdigi gibi yer degil sosyal aktivite 0 bilgisayar mühendisliginde prof yok ? yok yani kaliteli okul egitimi güzel okul zor ancak o sıralamayla ege de yazilabilir 5 sene tek şeyiniz ders olmasini istemiyorsaniz cünkü urlada ve öyle bir yerdeki sosyal yaşam abartısız 0 eğitimi cok kaliteli ama sırf egitim düşünenler yazabilir odtü itüye yakin eğitim verebilir ama asla o prestiji veremez arkadaşin objektif yazdigini düşünmüyorum
    A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8F2929295 -- 12 Temmuz 2017; 14:27:44 >
  • Daha guzel bi yerde olsa daha bile artardi siralamasi
  • quote:

prestij olarakta türkiyenin hem yabancı hem türk öğrencilerinin en memnun olduğu devlet üniversitesi (http://www.iyte.edu.tr/Duyurular.aspx?m=12936) ve sanayi kurumlarının önem verdiği bir okuluz bunu kariyer günlerinde falan gelirseniz hissedebilirsiniz

• Sıralamaya bağlı olarak rez
  • yeriyle ilgili eleştiriler sonuna kadar haklıdır ama diğer taraftan bakarsanızda denize yakın çeşmeye yakın bir üniversite ufak kaçamaklar zevkli oluyor yani
    ama benim gözümde okulun en büyük eksikliği öğrencilerin yeterince büyük bir birlik oluşturamaması
    eğer öğrenciler biz buraya şunu istiyoruz derse yapılır ama öğrenciler arası böyle büyük bir organizasyon yok
  • Yurt ve fiyatları hakkında bilgi verir misiniz ? Ayrıca internet hızı nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nineteenninetyseven

Çoğu kişinin endişesi sosyal olanaklar ve konumu ve benim de öyle

Sosyal olanaklar bir postumda belirtiğim gibi cidden aramadığınız şeyler çünkü ders çalışıyor oluyosunuz ama programınızın hafif olduğu dönemde Karaburun çeşme alaçatı özbek köyü gibi turistik yerlerde arkadaş ortamınızla çok eğlenebilirsiniz( özellikle bu yaz cennetleri kışın daha bir güzel oluyor). Onun dışında otobüs ve ya dolmuşla 1 saatte Altaya ordan 10 dakikada konağa alsancağa gidip eğlenebilirsiniz. 12ye kadar dolmuş var gece 1de okula dönmüş olursunuz.
  • yeri çok kötü arkadaşlar
    4 yılda intihar edersiniz kesinlikle düşünmeyin
    aile zoruyla filan gidilicekse anca son çare gidilebilir
    gidin egede okuyun daha iyi
  • Yurt imkanları nasıl ?
  • kardeşim bu yazdıklarını hangi kafayla yazdın bilmiyorum ama ne kadar iyte tercih eden arkadaşım varsa hocalarından, kampüs olanaklarına, yerleşkesine nefret ediyor. çoğu ikinci senesinde yatay geçiş planlıyor. lütfen şu okulu bu kadar büyüterek bilgi karışıklığı yapmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rigbycai -- 11 Temmuz 2017; 17:41:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16GEN

Yurt ve fiyatları hakkında bilgi verir misiniz ? Ayrıca internet hızı nasıl ?

Yaşam Merkezi türkiyenin son karma yurdu sanırım. Bir odada kızlar yanındaki odada erkekler kalabiliyor. Herkes uygun bulmayabilir ondan söyleyeyim dedim. 4 kişilik bazalı oda aylık 550₺, 4 kişilik ranzalı oda aylık 450₺, 2 kişilik oda 850₺, tek kişilik oda 1000₺. Yemek yok ama mutfak var her odada ve tuvalet banyoda her odaya özel. Yaşam Merkezi okulun içinde (hazırlığın yanında ilk sene için çok iyi bu) olmasına rağmen kontenjanlı değil gidip kaydolabiliyorsunuz.

KYK herkese çıkmıyor 500 kız 500 erkek öğrenci kontenjanı var ve 3 kişilik odalar aylık 200₺ ve yemek dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rigbycai

kardeşim bu yazdıklarını hangi kafayla yazdın bilmiyorum ama ne kadar iyte tercih eden arkadaşım varsa hocalarından, kampüs olanaklarına, yerleşkesine nefret ediyor. çoğu ikinci senesinde dikey geçiş planlıyor. lütfen şu okulu bu kadar büyüterek bilgi karışıklığı yapmayalım.

her okulda okulundan nefret edenler vardır kulaktan dolma bilgilerle olumlu ve ya olumsuz bilgi vermesek daha iyi olur o açıdan bakarsaız okulda okuyan 4 tane tanıdığım var 2 si bolum birincisi diğerleri de ilk 5 te onlarda memnun ama kışın yağmurlu ödevli bir dönemi vardır o dönem berbattır doğru ama kendini geliştirmek isteyen hırslı biri için ideal bir üniversitedir yani iyi ve ya kötüden daha çok neye göre iyi neye göre kötü demek mantıklı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.