Şimdi Ara

ivy bridge -P170EM ve P150EM Hakkında,sipariş bekleyenler,düşünenler,,, (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
0
Favori
11.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler önceki soruma verilen cevaplar için :D
    Birşey daha soracağım bu P150EM ler ile ilgili, bunlarda tek harddisk seçeneği gözüküyo monster ın sitesinde, ben bu laptopu almayı düşünüyorum ama sonradan ssd takviyesi yapmak istesem mesela normal 500 gb ın yanına takabilir miyim 120 ssd + 500 hdd olarak yoksa 500 gb ı çıkarıp tek ssd ile mi idare etmem gerekir ? Yabancı sitelerde ssd + hdd seçeneği var çünkü merak ettim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Teşekkürler önceki soruma verilen cevaplar için :D
    Birşey daha soracağım bu P150EM ler ile ilgili, bunlarda tek harddisk seçeneği gözüküyo monster ın sitesinde, ben bu laptopu almayı düşünüyorum ama sonradan ssd takviyesi yapmak istesem mesela normal 500 gb ın yanına takabilir miyim 120 ssd + 500 hdd olarak yoksa 500 gb ı çıkarıp tek ssd ile mi idare etmem gerekir ? Yabancı sitelerde ssd + hdd seçeneği var çünkü merak ettim ?

dvd yi söküp bir aparata hdd takıyorsun bu aparatı da dvdnin yerine takınca 2.hdd takılmış oluyor,ssd yi de şuanki hdd yerine takıyorsun sanırım monster özelleştirme kısmında bu aparat satılıyordu bir ara görmüştüm ama ,,dvd kutuları da var onlardan alıp dvd okuyucuyu da usb kullanabiliyorsun,,,bunu yapmak yerine 17 inch 2000 tl ye bi kampanya var facebook monster sayfasında onu almayı düşünsen daha iyi olabilir senin için

• mSATA SSD imiş o gördüğüm SSD takma seçeneği, acaba burdaki monster serviside yapabilir mi bunu sonradan :/
    Ve 17 inch evet daha rahat ama çok büyük benim için taşımak zor bana taşınabilirlikde lazım. 15.6 inch istiyorum o yüzden.
    http://www.pcdepo.com/msi-gt683dxr-805tr-notebook-urun7287.html
    http://www.monsternotebook.com.tr/urun_liste.aspx?lang=tr-TR
    bu iki ürün arasında kaldım ya msi olanında gtx 570m + 16gb ram + i7 2670qm + çift depolama seçeneği vs var, monsterda ise ışıklı klavye + ivy bridge 3610qm, gtx 675m, 8 gb ram, tek depolama seçeneği var ve monster 200 tl kadar fazla oluyo bu konfigurasyonlarda. O kadar para sıkıntı değil benim için ama bu laptopu ben genel olarak oyun, film, web vs gibi şeyler için kullanacağım. Hangisi uygun sizce benim için ?

• quote:

mSATA SSD imiş o gördüğüm SSD takma seçeneği, acaba burdaki monster serviside yapabilir mi bunu sonradan :/
    Ve 17 inch evet daha rahat ama çok büyük benim için taşımak zor bana taşınabilirlikde lazım. 15.6 inch istiyorum o yüzden.
    bu iki ürün arasında kaldım ya msi olanında gtx 570m + 16gb ram + i7 2670qm + çift depolama seçeneği vs var, monsterda ise ışıklı klavye + ivy bridge 3610qm, gtx 675m, 8 gb ram, tek depolama seçeneği var ve monster 200 tl kadar fazla oluyo bu konfigurasyonlarda. O kadar para sıkıntı değil benim için ama bu laptopu ben genel olarak oyun, film, web vs gibi şeyler için kullanacağım. Hangisi uygun sizce benim için ?

bunları kıyaslaman bile bir hata başlı başına ,, monster da bu modelin aynısından sattı artık satmıyor 780 serisi modelinden satıyor fakat klavyesi ışıklı değil ,, kıyaslaman hata dedim çünkü

1) monsterda ivy bridge işlemci var diğerinde sandy bridge
    2) ekran kartları arasında epey fark var
    3) işlemci daha az enj tüketeceğinden ve tabi msi dakine denk ekran kartı olarak 670m alırsan kepler olduğu için çok daha serin çalışacaktır
    4) ışıklı klavye olacak monsterdaki em modellerinde

bence kesinlikle monster almalısın ki msi ın teknik hizmetine bildiğim kadarıyla penta bakıyor ve epeyce bi yazı okudum çok sorun yaşayabilirsin sonradan ben zaten en çok bu yüzden monster alıcam

son olarak da taşıma işi çok sıkıntı değil ben anlamıyorum bazen bu yorumları,15'' ve 17'' olunca ne oluyor ki,çok mu ağır oluyor :D şuan benim kullandığım notebook epey eski ve alacağım 17'' notebook kadar ağır :D ki 15'' olmasına rağmen ve sana şunu söyleyeyim sırt çantası aldığında ne ağırlık hissedeceksin ki ? ben gerçekten taşınabilirlik takıntısını anlamıyorum ya da ben alışkınım mı diyeyim ne diyeyim,bilmiyorum insanlara neden max 5 kilo(herşeyiyle beraber ) neden fazla geliyor :D şimdi yok omzunda taşırsın yok uzun süre taşıyınca zor olur diyenler olur :D

öğrenciyim ve çok elektronik eşyam var tahmin bile edemezsiniz hele geçen sene yurt emanetteki eşyaları alma zorunluluğu getirince ankaraya kaç bavulu aynı anda taşıdığımı görenler aşti de 3-4 kez dönüp dönüp baktılar nasıl oluyor diye özetle arkadaşlar 17 inch bir monitörün keyfini yaşamak 1 kg olsun varsın bence 17 inch ten şaşmayın :D her gün odama dönerken mutlaka kola meyva suyu vs şu bu alınca hiç düşünmedim valla kaç litre eder diye :D sanki imam sırtınıza yükleyecek bir ömür sırtınızdan dakika indirmeyecek gibi davranıp neden uzunca bir süre kullanacağınız notebook için 1 kg ağır 1 kilo hafif olsun diye diretiyorsunuz ki :D:D:D (bu benim görüşüm tabi )

• quote:

mSATA SSD imiş o gördüğüm SSD takma seçeneği, acaba burdaki monster serviside yapabilir mi bunu sonradan :/

Kesinlikle monster bir kere işlemciden kaybediyor tabiri caizse onların modası geçti kardeş

SSD sorusunuda kim sormuştu , bilimoyrum yine sendin ise
    SSD için 2 harddisk seçeneği olanı seç ben ce 17 '' ler çok güzel ama 17 fazla diyorsan MSI kasa tipli monsterlar var onalrda çift HDD seceneği var ama klavyedeışık yok ama tasarım güzel :)
    Ben 17'' lik seçtim normal HDD li saçtim ilerde param olunca SSD ekletttircem ne olsa 2. HDD desteği var :D

• quote:

Orijinalden alıntı: altan99

quote:

bunları kıyaslaman bile bir hata başlı başına ,, monster da bu modelin aynısından sattı artık satmıyor 780 serisi modelinden satıyor fakat klavyesi ışıklı değil ,, kıyaslaman hata dedim çünkü

3) işlemci daha az enj tüketeceğinden ve tabi msi dakine denk ekran kartı olarak 670m alırsan kepler olduğu için çok daha serin çalışacaktır

bence kesinlikle monster almalısın ki msi ın teknik hizmetine bildiğim kadarıyla penta bakıyor ve epeyce bi yazı okudum çok sorun yaşayabilirsin sonradan ben zaten en çok bu yüzden monster alıcam

son olarak da taşıma işi çok sıkıntı değil ben anlamıyorum bazen bu yorumları,15'' ve 17'' olunca ne oluyor ki,çok mu ağır oluyor :D şuan benim kullandığım notebook epey eski ve alacağım 17'' notebook kadar ağır :D ki 15'' olmasına rağmen ve sana şunu söyleyeyim sırt çantası aldığında ne ağırlık hissedeceksin ki ? ben gerçekten taşınabilirlik takıntısını anlamıyorum ya da ben alışkınım mı diyeyim ne diyeyim,bilmiyorum insanlara neden max 5 kilo(herşeyiyle beraber ) neden fazla geliyor :D şimdi yok omzunda taşırsın yok uzun süre taşıyınca zor olur diyenler olur :D

öğrenciyim ve çok elektronik eşyam var tahmin bile edemezsiniz hele geçen sene yurt emanetteki eşyaları alma zorunluluğu getirince ankaraya kaç bavulu aynı anda taşıdığımı görenler aşti de 3-4 kez dönüp dönüp baktılar nasıl oluyor diye özetle arkadaşlar 17 inch bir monitörün keyfini yaşamak 1 kg olsun varsın bence 17 inch ten şaşmayın :D her gün odama dönerken mutlaka kola meyva suyu vs şu bu alınca hiç düşünmedim valla kaç litre eder diye :D sanki imam sırtınıza yükleyecek bir ömür sırtınızdan dakika indirmeyecek gibi davranıp neden uzunca bir süre kullanacağınız notebook için 1 kg ağır 1 kilo hafif olsun diye diretiyorsunuz ki :D:D:D (bu benim görüşüm tabi )

Düzeltme yapayım

670M ve 675M Kepler değil Fermi yani eski mimaridir.
    660M ve 680M Kepler dir, daha serin çalışır.

• Arkadaşlar ram olayında seçimim Corsair in Vengeance 8GB: 1866MHz, CL10-10-10-27, 1.5V modeli olurdu ama seçeneklerde yok

Kingstone Hyperx 1866Mhz zamanlamaları CL11-11-11-32 (kesin incelemede gördüm)
    Kingstone Hyperx 1600Mhz sanırım son değer 24 olmalı CL9-9-9 1,5V. diye geçiyor heryerde tam değerleri yazan bir review de bulamadım ama jedec değerleri o doğrultuda ve Corsair in Vengeance 8GB: 1600MHz, CL9-9-9-24, 1.5V (kesin) eşdeğer olduğunu varsayaraktan pc de ufak bir test yaptım
    AIDA 64 Memory Benchmark değerleri şöyle, işlemci her durumda 3333mhz de sabit i7-960

read write copy latency

9-9-9-24 2t 17731MB/s 14474MB/s 18599MB/s 52,7ns 1600Mhz

10-10-10-27 2t 18709MB/s 19047Mb/s 21242Mb/s 48,2ns 1866Mhz

11-11-11-31 2t 17289MB/s 15597MB/s 20476Mb/s 50.0ns 1866Mhz (32 seçeneğim olmadığından 31 le deneyebildim ama çok fark etmez)

Latency komutun tekrarlanma süresi, yeni bir komut işleyebilene kadar geçen süre, kısa olması iyidir. Okuma oyunlarda fark eder kopyalama sıkıştırma kodek işlerinde falan fark eder. Oyun açısından cas9 1600mhz biraz daha üstün duruyor 1866mhz kingstone hyperx cl11 e nazaran. Yanlız Corsair in Vengeance 8GB: 1866MHz, CL10-10-10-27 yani ortadaki seçenek her açıdan üstün duruyor temin edilirse benim tercihim o olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nm1 -- 25 Nisan 2012; 21:07:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

quote:

quote:

Düzeltme yapayım

670M ve 675M Kepler değil Fermi yani eski mimaridir.
    660M ve 680M Kepler dir, daha serin çalışır.

Teşekkürler kardeş
    şimdi benim 1866 mhz ramim iyi olmamış mı yani, 1866 iyi diye düşündüm corsair nerden bulcam monstarda hyper x kingston var :D
    neyse 1866 da iyidir açıkcası 1600 mhz yapmayı düşümüyorum :)

• Güzel bir kıyaslama olmuş.

Bence herşeyden önce ramlerde önemli olan saat baz frekansıdır. Ondan sonra komut timingleri gelmelidir. Bu arada bax frekansa da nasıl ulaşıldığı da önemlidir. bir JEDEC var bir de XMP var malum. Örneğin ben JEDEC'te 1333Mhz olan ancak XMP1600Mhz desteği sunan HyperX'lerden kullanıyorum. Bu ramleri 1600'de çalıştırabilmek için BIOS'a özel bir müdahelede bulunmak gerekiyor. Şu an ben de bu ramleri 1600(9-9-9-27) şeklinde kullanıyorum. Sondaki 27'yi sonradan 24 olarak değiştirdim. %2 civarı + performans farkı yarattı.

Bugün makina alıyor olsam kesinkez 1866 veya daha üst frekanslarda ramler bakar, aralarında en düşük komut değerlerine sahip olanları takardım. Mümkünse bunu 2 parça ram ile sınırlardım 4 yerine..
  • 4 slot kullanım ile 2 slot kullanım arasındaki farkı bende hissettim. 2 slotta gayet hissedilebilir derecede olumlu bir fark vardı.
  • İşte ram başına veriyolu bölünmesi hikayesi.. Aslında Quad-Channel desteği laptoplara da gelse 4 parça ram 2 slotun verdiği performansı verecek..
  • Hmmm güzel olmuş yorumlar, 1866 mhz iyi olmuş yani biliyordum :D:D konfigürasyonum iyi ya idare eder işte
    MONSTER® Q72P170EM03 17.3"
    1GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 660M 128-Bit DX11 : (-660,00 TL)
    8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz CL11 SODIMM Kingston HyperX KIT : (222,00 TL)
    16 Temmuz - 31 Temmuz 2012 tarihlerinde stoktan teslimat !.. : (0,00 TL)
    %25 İndirimli Fiyat İçin Ürünü Lütfen Sepete Atın !.. : (0,00 TL)
    Intel® Core i7-3720QM 4-Cores; 6MB L3; 2.60GHz > 3.60GHz; 1600 MHz; 45W; 22nm (QS/OEM) : (0,00 TL)
    Intel® HM77 Chipset : (0,00 TL)
    17.3" Full HD ( 1920 x 1080 ) Parlak LED Ekran : (0,00 TL)
    30 Gün Sıfır Pixel Hatası Garantisi : (0,00 TL)
    500GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB ST9500420AS : (0,00 TL)
    Yok : (0,00 TL)
    Yok : (0,00 TL)
    8x Multi DVD +-RW/-RAM WRITER; Dual Layer; Tray Load; SATA : (0,00 TL)
    Türkçe Klavye (TR) : (0,00 TL)
    Ücretsiz İşletim Sistemi " Linux " : (0,00 TL)
    2-in-1; 802.11b/g/n WLAN and Bluetooth v3.0 Module; Half Mini-Card PCIe Adapter : (0,00 TL)
    2.0 MP Kamera : (0,00 TL)
    Parmak İzi Okuyucusu : (0,00 TL)
    Internal Bluetooth v3.0 : (0,00 TL)
    Notebook Sırt Çantası : (0,00 TL)
    +
    sitelerde 2133 mhzlik ramlar gördüm bunların laptoba uygunun bulabilir miyiz acaba
    esas soru 2000 mhz lik tipler mevcut laptoplara göre herhangi bir tane alsak uyum sorunu olur mu ki anakarttan ve işlmeciden dolayı olmazdiye düşünüyorum ama bilmiyorum?

• Ben GeForce® GTX 660M li modeli iptal edip, 7970 ati seçip 680gtx istedim ramlerde 1600mhz corsair i seçtim şayet bunun cas10 1866 sı gelirse ona dönerim. 1866 üzeri sodim ram e ben rasst gelmedim belki ileride olabilir.
  • Ben 7970M beklemeye kara verdim geç olsun daha iyi olsun :)
  • Sn. Forum Üyeleri ve Değerli Arkadaşlar;

Önerinizi değerlendirerek NVIDIA GTX 680M ekran kartlı Q61P150EM08 ve Q61P170EM08 modellerimizde yaptığımız kampanya BUGÜN ( 30 Nisan ) sona eriyor.

" 30 Nisan' a kadar Q61P150EM08 ve Q61P170EM08 modellerinden ÖN SİPARİŞİNİ AMD 7970M ekran kartlı olarak geçen İLK 10 arkadaşımıza ürünleri NVIDIA GTX680M ekran kartlı olarak teslim edilecektir.

http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p1066&opr=3976

Selamlar,

İlhan YILMAZ
    Genel MÜDÜR

Not : IVY Bridge işlemcili modellerimizden daha önce sipariş vermiş olan arkadaşlarımız tercih etmeleri halinde mevcut siparişlerini iptal ederek 30 Nisan' a kadar % 25 indirimli olan bu 2 modelden istedikleri herhangi birine geçiş yapabilir arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fokusshop.com -- 30 Nisan 2012; 14:45:13 >

• arkadaşlar merhaba. dün aşağıdaki aletin siparişini verdim.

http://www.monsternotebook.com.tr/P170EM-GTX660M-MONSTER%C2%AE-Q61P170EM03.html

daha önce hiç laptop'ta oyun oynamadım. kağıt üstünde ne kadar güzel gözükürse gözüksün performanstan korkuyorum bir desktop'a kıyasla.

notebookcheck'in benchmark listesinde benim 3 yıllık radeon 4850'mden (tahmini olarak tabii) 6-7 basamak üstte gözükmesi korkutuyor beni. ayrıca 660m'in shader hızının düşük gözükmesi ve 128 bit olması da aklımı kurcalıyor. Kepler mimarisi olmasından dolayı mıdır bunlar?

sonuç olarak siparişimi desktop'a çevirme imkanım yok, mecburen laptop almak durumundayım. ama içim de rahat etsin istiyorum.

ben bu aletle diablo 3, guild wars 2 vs. oynayamazsam (performanslı bir şekilde tabii) ölü bir yatırım olmasından tırsıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskican

arkadaşlar merhaba. dün aşağıdaki aletin siparişini verdim.

daha önce hiç laptop'ta oyun oynamadım. kağıt üstünde ne kadar güzel gözükürse gözüksün performanstan korkuyorum bir desktop'a kıyasla.

notebookcheck'in benchmark listesinde benim 3 yıllık radeon 4850'mden (tahmini olarak tabii) 6-7 basamak üstte gözükmesi korkutuyor beni. ayrıca 660m'in shader hızının düşük gözükmesi ve 128 bit olması da aklımı kurcalıyor. Kepler mimarisi olmasından dolayı mıdır bunlar?

sonuç olarak siparişimi desktop'a çevirme imkanım yok, mecburen laptop almak durumundayım. ama içim de rahat etsin istiyorum.

ben bu aletle diablo 3, guild wars 2 vs. oynayamazsam (performanslı bir şekilde tabii) ölü bir yatırım olmasından tırsıyorum.

Diablo 3'ü full detaylarla rahatlıkla oynarsın bu sistemle merak etme

• Merhabalar
    Acaba bu ürünün ne zamana gelir tahminen 30 hazirana mı?
  • quote:

hocam 4850m diye bir kart bulamadım ben listede 6 basamak altında demişsin ya 660m in 4850 diye masaüstü kart var listede fakat 130 küsür sıradan sonra ve old arşivinde ekran kartı sıralamasının ,,, buradan bakabilirsin ekran kartlarının performanslarına ,,http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

• quote:

quote:

hocam 4850m diye bir kart bulamadım ben listede 6 basamak altında demişsin ya 660m in 4850 diye masaüstü kart var listede fakat 130 küsür sıradan sonra ve old arşivinde ekran kartı sıralamasının ,,, buradan bakabilirsin ekran kartlarının performanslarına ,,http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

4850 desktop kartı evet. dekstop ve notebookları birlikte listeleyince aralarında 15 sıra oluyor.

zaten belirtmiştim daha önce hiç laptop almadım oyun oynamak için diye. 4850'den gtx 660m'e 15 sıra fark edecekse, oyun performansının bu paraya değecek bir upgrade olup olmadığını merak ediyorum o yüzden.

aynı paraya desktop toplamak daha yüksek performans mı sağlar?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.