Şimdi Ara

Ivar Bjornson | Sınava Hazırlık Günlüğüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

- Çıkmış paragraf soruları

- YDT soru bankası

- Fonksiyonlar

- Türkçe dil bilgisi

- Benzerlik 

- BS Problemler

• 09.01.2021

- YDT soru bankası

- Fonksiyonlar

- Türkçe dil bilgisi

- Benzerlik 

- BS Problemler

• Başarılar hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.01.2021

Paragraf çözdüm, problem çözdüm. YDT odaklı çalıştım ve Acil'in fonksiyonlar fasikülüne başladım.

• 11.01.2021

- Acil ilk 12 soru

- 3D Sayı/Kesir Problemleri

- YDT Gramer & Soru Tipleri

- Acil Fonksiyon Fasikülü

- Birey A Benzerlik 

• 12.01.2021

- KPSS Paragraf

- Acil ilk 12 soru / deneme 3

- Endemik geometri fasikülüne başlandı / 2 test

- YDT Soru Tİpleri

- Acil Fonksiyon Fasikülü / 11-19

- Mert Hoca PKOB Kampına başlandı / Video 1

- Birey B Benzerlik Test 47-48

• 13.01.2021
    - KPSS Paragraf
    - Endemik Geometri Fasikül / 1 test
    - Endemik Problemler Fasikülüne başlandı / 1 test
    - Acil ilk 12 / deneme 4
    - Benim Hocam TYT Kimya

bugünün genelinde yattım, fm oynadım.

• Ivar Bjornson kullanıcısına yanıt

aga siz akşam kafayı vurup yatıyor musunuz? forumda günlüklerin %90'ı 7 ile 8 arasında giriliyor

• brosbeforehoes kullanıcısına yanıt

şahsen evet hocam, genelde bu saatte çalışmayı bitiriyorum ve erken yatıyorum

• Ivar Bjornson kullanıcısına yanıt

mezun musunuz hocam?

• brosbeforehoes kullanıcısına yanıt

yok hocam 12.sınıfım, zaten günün çoğu boş geçiyor tamamıyla istediklerimi yapamıyorum, erkren kalkıyorum o yüzden

• 14.01.2021

Elimde yazın almış olduğum 2 adet eski basım mat denemesi var (orijinal ve 3d) bunları ocak ayında soru görme ve pratik amaçlı eritip şubatta yeni basım denemelere geçeceğim, zaten çok konum eksik. Bir yandan da konuları bitirmeye çalışıyorum. (fonk - pkob - geo'nun yüzde 70'i - problem pratiğim de pek yok. )

- KPSS Paragraf 

- 3D TYT Mat Denemesi - 3 (eski basım) / 13.5 net 

- Arı dil bilgisi denemesi + konu tekrarı

- Kronometre Sosyal Denemeleri (kısa kısa konu öğrenme amaçlı her gün çözeceğim) 

- Endemik Geometri Fasikülü / 1 test

- Acil ilk 12 soru / Deneme 5 (olm çok güzel sorular var içinde) 

- Endemik Problemler Fasikülü / 1 test

- Benim Hocam TYT Kimya 

- Acil Fonksiyon Fasikülü / 19-28

Çok yoğun geçmedi, bi türlü geometri konu rutinimi oturtamadım, şubatın ortasına kadar yani 1 ayda katı cisimler hariç bitirmeye çalışacağım. Üçgen dörtgenleri halletsem bi katı cisim kalıyor, onda da KK Acil'den fasikül çıkarmış onunla ilerlerim. Geri kalan aylarda full soru, hallolur ya bence. Üçgen için alan ve açı kenar kaldı bi. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Ivar Bjornson

14.01.2021

Elimde yazın almış olduğum 2 adet eski basım mat denemesi var (orijinal ve 3d) bunları ocak ayında soru görme ve pratik amaçlı eritip şubatta yeni basım denemelere geçeceğim, zaten çok konum eksik. Bir yandan da konuları bitirmeye çalışıyorum. (fonk - pkob - geo'nun yüzde 70'i - problem pratiğim de pek yok. )

- KPSS Paragraf 

- 3D TYT Mat Denemesi - 3 (eski basım) / 13.5 net 

- Arı dil bilgisi denemesi + konu tekrarı

- Kronometre Sosyal Denemeleri (kısa kısa konu öğrenme amaçlı her gün çözeceğim) 

- Acil ilk 12 soru / Deneme 5 (olm çok güzel sorular var içinde) 

- Endemik Problemler Fasikülü / 1 test

- Benim Hocam TYT Kimya 

- Acil Fonksiyon Fasikülü / 19-28

Çok yoğun geçmedi, bi türlü geometri konu rutinimi oturtamadım, şubatın ortasına kadar yani 1 ayda katı cisimler hariç bitirmeye çalışacağım. Üçgen dörtgenleri halletsem bi katı cisim kalıyor, onda da KK Acil'den fasikül çıkarmış onunla ilerlerim. Geri kalan aylarda full soru, hallolur ya bence. Üçgen için alan ve açı kenar kaldı bi. 

Kalan sürede böyle devam ederseniz hedefinize rahat bir şekilde ulaşırsınız bence hocam. Ben hala düzgün bir rutin oluşturabilmiş değilim, bir de üstüne mezun senemdeyim. Sizin konuya bakıp çalışma motivasyonu kazanıyorum  

• Louis Bloom kullanıcısına yanıt

Umarım diyeyim hocam, katkım oluyorsa sevindim. Siz de ulaşacaksınız yalnızca yapmanız gerekenleri bitirmenin bilincinde olun yeter, gerisi azimle geliyor. Kendinizi bunaltmamaya çalışın yoğunluğu yavai yavaş arttırın, ben öyle deniyorum.

• **Değişik bir planım var, normalde bir soru bankasından 4-5 test çözmeyi denesem çok bunalıyorum, o yüzden aklıma bir fikir geldi.

Cem Yılmaz'ın da dediği gibi, little little into the middle taktiği yapacağım:D Elimde yeterli soru bankası-fasikül vb var, her gün hepsinden birer test bitirerek bunalmayacağım ve uzun vadeye yaymış olacağım.

Yani aklıma yatan fikir bu. GÜNLÜK MATEMATİK İÇİN düşündüklerim:

*Acil TYT Mat girişeceğim, her gün 1 test olur 2 test olur fark etmez ama çözeceğim, eğlenceli soruları var. 

*Endemik Geometri fasikülünden 1 test 

*Endemik Problem 1 test

*Karekök TYT Mat 1 test (yeni basım olan, deneyeceğim, çok zaman kalıyor.)

*Acil Geometri 1 test (kaliteli soru görmekten zarar gelmez, 1 testcik + kenan kara faktörü)

*Karekök TYT Geo 1 test (yeni basım, rutin olmayan kısımları çözeceğim, çözmeyi deneyeceğim.)

*BS Problemler fasikülüne normal konu çalışmak için devam edeceğim, onda sayfa test limiti yok. Ama sondaki deneme kısımlarına geldiğimde günde 1 tane çözerim.

*Acil'in fonksiyon fasikülüne bakacağım.

*Mert Hoca ile PKOB kampına başladım, eş zamanlı olarak Acil'in pkob fasikülünü bitirmeye çalışacağım.

* Acil'in ilk 12 soru denemeleri var elimde, onlara bakmaya devam edeceğim zaten arkada çözümleri var çabucak halloluyor. 

* Kenan Kara ile birlikte geometriye devam edeceğim. TYT müfredatında artık çember, analitik vb yok çok şükür:D Alanı vb bitirip dörtgen çokgen geçeceğim, sonra da katı cisim fasikülü çıkarmış KK, onunla ilerlerim.

****Bunları toplasam 5 SAAT sürüyor, testlerde az sorular var (geo ve mat konu videolarıyla daha da artabilir tabii), günde uyku hariç 17-18 saatim var, zaten matematik harici bi tyt fen bakıyorum fakat YDT çalışması da eklemem gerek. Yani zamanım bol gün içinde. Kendimi sıkmayacak şekilde gün içerisine bölersem kendimi tanıdığımdan dolayı bunları yapabileceğimi düşünüyorum, deneyip göreceğim, olmuyorsa planı değiştiririm. Amacım kendimi sıkmayacak şekilde birçok şeyden azar azar yapıp uzun vadede fazla soru görmek. Zaten sıkılıyorum evde ders çalışmasam yapacak bi şey yok. Kalan 5 ay yoğun geçecek, yani geçmeli. Hem yoğunluğu sağlayıp hem de bunalmamayı başarmalıyım.

Fikri saçma bulanlar vb olabilir tabii eğer okuyan varsa, göreceğiz. Aklıma eseni yapmayı severim:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ivar Bjornson -- 15 Ocak 2021; 4:26:12 >

• 15.01.2021

- Paragraf çözmedim, ara vermek lazım
    - Orijinal TYT Mat 3 (eski basım) : 11.50 net geldi, baya zorlandım bunda problemlerden sadece 1 tane yaş problemini yapabildim. Yeni basım %95 değişmiş onu da çözeceğim ilerleyen aylarda. Çözmeye çalıştığım kolay fonksiyon sorusu da yanlış geldi:D
    - Acil ilk 12 soru / Deneme 6
    - Endemik Problemler / 1 test
    - Acil Geo / 1 test
    - Acil Mat TYT / 1 test
    - Karekök Geo / 1 test
    - Karekök TYT Mat / 1 test
    - BS Problemler fasikülü / Yaş P. Konu Anlatımı kısmı
    - Acil Fonksiyon Fasikülü / 29-31
    - Acil PKOB Fasikülü / 5-8
    - Kenan Kara Üçgende Alan 1-2-3-4-5
    - Benim Hocam TYT Kimya

• 16.01.2021

- KPSS Paragraf
    - 3D TYT Mat Deneme (eski basım) : 13.75 net (geo ellemedim, fonk pkob polinom boş)
    - BS Problemler / Yaş Problemleri
    - Benim Hocam TYT Kimya
    - Acil TYT
    - Endemik Problemler

Bugün 6 saat dil hocamla birlikte online ders vardı kurs dahilinde, hafta sonları ydt ağırlıklı geçiyor bu yüzden. Çok bir şey yapamadım dünkü gibi.

• bence acil karekök çözme onun yerine seri 345 bitir bitirmediysen netin daha hızlı yükselir gereksiz o seviye 2 kitap aynı anda çözülmesi, netlerin 20 üstü olunca acil geçersen daha verimli olur

• hocam çok bölük pörçük çözdüm 345'i ya, o yüzden ne yapsam bilemiyorum

belki sadece acil'e devam ederim, zaten net kaçan yerler genelde daha aşina olmadığım konular problemler ve diğer işlemediklerim vb, ilk 12 sorudan da az az kaçıyor

direkt acil'e girerim sanırım, 345'ten de ösym tipi problemleri çözeceğim geri kalan kısımdaki soruları az çok çözdüm problem sonrası konular hariç *ama unuttum işte tekrar amaçlı o konulardan tekrar çözmem gerek, o yüzden acil tyt'yi deneyeceğim bi süre, karekök'ü ihtiyaç olursa daha sonra çözerim, son denemelerde kaçmaya başladı ilk konulardan biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ivar Bjornson -- 17 Ocak 2021; 11:28:35 >
  • mantıklı mı hocam sizce acil'i böyle böyle bitirmek? 345'i cidden çok bölük pörçük çözdüm araya zaman girdi bazılarında testler eksik vb adam gibi baştan tekrar edip geliştirecek kitap lazım bu konuda, zaten az soru kaçıyor ama kaçıyor, tekrar 345 ayarında kitap da çözmek istemiyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.