Şimdi Ara

iTunes Match Kullananlar (Ana Konu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
13
Favori
15.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dwain

Arkadaşlar ben yaklaşık 3150 tane şarkı koydum itunes a. Match i satın aldım. 3.ncü aşamaya geldi. Burada 1.850 tane şarkı icloud da diyor. Bir yandan da 1.300 tane item uploading diyor. Ben buradan ne anlamalıyım? Sadece 1850 tanesi mi match etti yani?

Bu arada bu işlem bayağı uzun sürüyor sanırım. Gece 2'de bıraktım sabah kalktığımda sadece 500 parça upload olmuştu.

Bu arada upload olanlar match olmamış olanlar mı arkadaşlar? Çok emin olamadım bundan. Eğer match olamamış olanlarsa 1.300 adet çok fazla. Ben bu şarkıların hepsini internetten otomatik tagletmiştim üstelik. O yüzden şaşırdım. Boşuna para vermiş olmayalım da :)
  • 18000 civarı şarkının 15000 kadarını algıladı. 15000 şarkının da 9500 kadarını eşleştirdi. geri kalanı iCloud'a yükleniyor. bir de arşiv düzenleme programlarını denedikten sonra tekrar çalıştırmayı planlıyorum.

yalnız turkcell 3g ile stream çok sağlıklı olmuyor. arada takılmalar, uzun süre duraklamalar oluyor. halbuki turkcell müzik programıyla ya da html5 grooveshark sitesinden takılma olmadan dinleyebiliyorum.

bir de itunes match açıkken telefonun pili daha hızlı tükeniyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalenhourna -- 5 Aralık 2012; 10:15:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sorum olacak. Bilgisi olan varsa sevinirim.

1. Şarkılarımı kendim düzenledim. Kimi şarkılarda şarkı sözü gömülü, kimisinde gömülü değil. Match bunları düzeltiyor mu? Her şarkıya şarkı sözü gömülüyor mu?
    2. Şarkıların türünü rock, pop vs diye düzenlemektense, Türkçe ve yabancı diye düzenledim. Match bunları değiştirirmi?
    3. Arşivimi Match'e yüklediğimde, bunları sonra tekrar aynı bilgisayara geri yükleyebilirmiyim? (bilgisayardaki kalitesiz parçaları kaliteli olanlarla değiştirmek için)
    4. Match'den indirdiğim şarkıların uzantısı ne oluyor? bunları başka bir bilgisayarda veya başka bir aygıtda dinleyebilirmiyim? DRM koruması varmı? (can alıcı soru)
    5. itunes'dan satın aldığım şarkıların DRM koruması varmı? Başka bir bilgisayarda dinleyebilirmiyim? (can alıcı soru 2 )

• TuneUp kullananlara bir sorum olacak : 2 lisans bilgisi satıyor. Biri one-time diğeri de annual olan. Hangisi daha mantıklı? Bazı dönemlerde indirimi falan oluyor mu? Annual olandan daha aşağı bir üyelik modeli yok sanırım. (Aylık gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirvem

TuneUp kullananlara bir sorum olacak : 2 lisans bilgisi satıyor. Biri one-time diğeri de annual olan. Hangisi daha mantıklı? Bazı dönemlerde indirimi falan oluyor mu? Annual olandan daha aşağı bir üyelik modeli yok sanırım. (Aylık gibi)

tuneup demoyu indir yada sitesinden mail ile uye ol ben oyle birşey yapmıştım tam hatırlamıyorum.
    %50 indirim kodu gondermişlerdi.
    gecen ay tekrar gonderdiler ama kasım sonu kampanya bitti. Aralık için yıl sonu tekrar bir indirim kodu gonderirler.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben yaklaşık 3150 tane şarkı koydum itunes a. Match i satın aldım. 3.ncü aşamaya geldi. Burada 1.850 tane şarkı icloud da diyor. Bir yandan da 1.300 tane item uploading diyor. Ben buradan ne anlamalıyım? Sadece 1850 tanesi mi match etti yani?

Bu arada bu işlem bayağı uzun sürüyor sanırım. Gece 2'de bıraktım sabah kalktığımda sadece 500 parça upload olmuştu.

Bu arada upload olanlar match olmamış olanlar mı arkadaşlar? Çok emin olamadım bundan. Eğer match olamamış olanlarsa 1.300 adet çok fazla. Ben bu şarkıların hepsini internetten otomatik tagletmiştim üstelik. O yüzden şaşırdım. Boşuna para vermiş olmayalım da :)

Evet 1850'si match oldu; yani iTunes Store'da bulundu. 1300 tanesi idtagleri yüzünden bulunamamış... Ben de kontrol ediyorum arşivimi bir yandan ve bulunamayanlar ya hakkaten iTunes Store'da olması mümkün olmayan albümler, ya da özellikle Sanatçı Adı yanlış olanlar oluyor... Benim de bir idtag düzenleyici kullanmam lazım...

Upload hızı da çok yavaş evet o yüzden ben de eşleşmeyenleri şimdilik listeden çıkarıyorum yavaş yavaş idtagleri düzenleyerek yüklicem....

• quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Bir sorum olacak. Bilgisi olan varsa sevinirim.

1. Şarkılarımı kendim düzenledim. Kimi şarkılarda şarkı sözü gömülü, kimisinde gömülü değil. Match bunları düzeltiyor mu? Her şarkıya şarkı sözü gömülüyor mu?
    2. Şarkıların türünü rock, pop vs diye düzenlemektense, Türkçe ve yabancı diye düzenledim. Match bunları değiştirirmi?
    3. Arşivimi Match'e yüklediğimde, bunları sonra tekrar aynı bilgisayara geri yükleyebilirmiyim? (bilgisayardaki kalitesiz parçaları kaliteli olanlarla değiştirmek için)
    4. Match'den indirdiğim şarkıların uzantısı ne oluyor? bunları başka bir bilgisayarda veya başka bir aygıtda dinleyebilirmiyim? DRM koruması varmı? (can alıcı soru)
    5. itunes'dan satın aldığım şarkıların DRM koruması varmı? Başka bir bilgisayarda dinleyebilirmiyim? (can alıcı soru 2 )

1) Match eşliyor ancak şarkı sözlerini de koyuyor mu hiç bakmadım.
    2) Değiştirmiyor diye biliyorum.
    3) Evet en güzel özelliği de bu :)
    4) DRM koruması yok; formatı .m4a oluyor ve çoğu cihaz görüyor.
    5) DRM koruması yok ancak birileri en fazla 7 kez cd'ye yazılabiliyor gibi bişey demiş. Başka pclerde dinlersin.

• Bu arada albüm isminden ziyade sanatçı adlarına göre eşliyor galiba... Ya da öncelik sanatçı adında
  • quote:

Orijinalden alıntı: parcali

mac kullananlar için tagalicious tavsiye ederim ben de bunu aldım.
    Tune Up'tan daha ucuz diye bunu aldım. Baktım TuneApp mac OSX'ten pahalı.
    Tum arşivi tarattım. Turk ve yabancı albumlerın hemem hemen hepsini buldu. bir kaç turk albumde yanlışlık yaptı ve bir kaçını bulamadı.
    10 dolar mac app store da ama 3000 civarı şarkıyı duzenledi album kapaklarını koydu, bilgilerini yazdi.
    Ayrıca sundugu bir kaç alternatif kapaktan istediğini secebiliyorsun.

tagalicious için teşekkürler çok yararlı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Bu arada albüm isminden ziyade sanatçı adlarına göre eşliyor galiba... Ya da öncelik sanatçı adında

Şu an bilgisayarımdaki mp3lere baktım 60 GB büyüklüğünde. Peki bunları itunes match ile atsam , sonra iphone'uma nasıl sığacak ki
    ipadim ve iphone'um 64 Gb lık , şimdi nasıl olacak diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deburky

quote:

Bu arada albüm isminden ziyade sanatçı adlarına göre eşliyor galiba... Ya da öncelik sanatçı adında

Şu an bilgisayarımdaki mp3lere baktım 60 GB büyüklüğünde. Peki bunları itunes match ile atsam , sonra iphone'uma nasıl sığacak ki

dinlediklerini indirceksin dinlemediklerini siliceksin hepsini aynı anda dinlemek imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: parcali

quote:

Orijinalden alıntı: kirvem

TuneUp kullananlara bir sorum olacak : 2 lisans bilgisi satıyor. Biri one-time diğeri de annual olan. Hangisi daha mantıklı? Bazı dönemlerde indirimi falan oluyor mu? Annual olandan daha aşağı bir üyelik modeli yok sanırım. (Aylık gibi)

tuneup demoyu indir yada sitesinden mail ile uye ol ben oyle birşey yapmıştım tam hatırlamıyorum.
    %50 indirim kodu gondermişlerdi.
    gecen ay tekrar gonderdiler ama kasım sonu kampanya bitti. Aralık için yıl sonu tekrar bir indirim kodu gonderirler.

Teşekkür ederim. Mac için de mevcuttur sanırım tam incelemedim ama?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deburky

quote:

dinlediklerini indirceksin dinlemediklerini siliceksin hepsini aynı anda dinlemek imkansız

Benim merak ettiğim, upload ettikten sonra senkronizasyon sırasında tüm arşivi indirip indirmediğiydi. Demek ki indirmiyor. Biz istediklerimizi seçip indiriyoruz sanırım.

• Hepsini direk download etmiyor. Zaten stream ve download için opsiyon da tanıyor. Hepsini her cihaza download etse zaman kaybı olurdu. Dilediklerinizi indiriyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNNroaD -- 5 Aralık 2012; 18:34:47 >
  • @kirvem
    @KontG
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    Bu akşam upload'a başlayacağım.
  • iTunes Match'i açtığınız anda müzik dosyalarınızın tamamı iPhone'dan siliniyor beyler :) Bu şahane bir durum bana göre ama telefonun kullanılabilir hafızası bir anda 9GB!a çıkınca dudağım uçukladı durumu anlayana kadar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

iTunes Match'i açtığınız anda müzik dosyalarınızın tamamı iPhone'dan siliniyor beyler :) Bu şahane bir durum bana göre ama telefonun kullanılabilir hafızası bir anda 9GB!a çıkınca dudağım uçukladı durumu anlayana kadar :)

Tekrar geri yüklenmiyormu peki?
  • quote:

quote:

iTunes Match'i açtığınız anda müzik dosyalarınızın tamamı iPhone'dan siliniyor beyler :) Bu şahane bir durum bana göre ama telefonun kullanılabilir hafızası bir anda 9GB!a çıkınca dudağım uçukladı durumu anlayana kadar :)

Elbette yükleniyor :) Müzik programını açınca indirme seçeneği var. Ama istersen stream yapabilirsin.
  • quote:

quote:

Bir sorum olacak. Bilgisi olan varsa sevinirim.

1) Match eşliyor ancak şarkı sözlerini de koyuyor mu hiç bakmadım.
    2) Değiştirmiyor diye biliyorum.
    3) Evet en güzel özelliği de bu :)
    4) DRM koruması yok; formatı .m4a oluyor ve çoğu cihaz görüyor.
    5) DRM koruması yok ancak birileri en fazla 7 kez cd'ye yazılabiliyor gibi bişey demiş. Başka pclerde dinlersin.

çok teşekür ederim.. Sanırım bende match'leyeceğim bu akşam.. :))

• quote:

quote:

quote:

Elbette yükleniyor :) Müzik programını açınca indirme seçeneği var. Ama istersen stream yapabilirsin.

eyvallah... :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.