Şimdi Ara

iTunes Kullanımı Ve Onunla İlgili Sorular { Ana Başlık } (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.702
Cevap
6
Favori
357.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2) numaralı şekilde yapabilirsin başka türlü iTunes ten yapamazsın
  • arkadaşının bilgisayarındaki itunes un otomatik senkronizesini kapatırsan silinme olmaz diye düşünüyürum.
    quote:

Orjinalden alıntı: MSerkanXXX

ya arkadaslar benim brz kafam karıstı.
    1) şimdi ben evdeki bilgisayarımda sarkıları atıp sonra bi baska arkadasın bilgisayarına i-pod u takınca butun sarkılarım silincek mi.adamda hosuma giden sarkı olunca atamıyacak mıyım ipoda.aynı sey filmler içinde gecerli mi baska bilgisayardan film atamaz mıyım?
    2) yada su olur mu? ipodu flasbellek gibi kullanıp sarkı ve videoları atsam evde itunesa aktarsam olur mu ?

• librariye gir önce sonra seçtiğin müzikleri buraya bi at sonra ipodun içine gir ve orada sol alt köşede auto fill var onabas sonra o librarideki bütün müzikleri ipodda atar okey
  • Soulmate,
    30 GB'lik ipod kullanmaktayım. Daha doğrusu kullanmaya çalışmaktayım. Ama ipod ile yaşadığım keyif eziyete dönüştü . Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız belkide sorunları aşarım.
  • Her şey 15 gün önce bilgisayırıma format atılmasından sonra gelişti. Format öncesi CD'lerden itunes'a oradanda ipod'a sadece şarkı atarak durumu kurtarıyordum. Öyle video film v.s atmak için zaman ayıramıyordum. Şimdi durum şu; format sonrası bilgisayarım İPOD'u görmüyor. Hani ipod'u bilgisayara bağladığınızda bir sayfa gelir ekrana (İpod, Versiyon,Options) bölümlerinden oluşur. işte bu sayfada sadece yukarıdaki iki kısım (İpod ve Versiyon )ekrana gelmekte ve ardından şöyle bir mesaj gelmekte ;

"İ Tunes has detected an ipod inrecovery mode. You must restore this ipod before it can be used itunes"

Bu mesaj sonrası apple destek ile görüştüm. İpod'u bana sıfırlatıp tekrar ama bu kez en yeni versiyon olan 7.1.1.5 itunes'u kurdurdular. Eğer bu da olmaz ise ipod arızalı olabilir gibi bir laf ettiler. Ancak bu kurulum sonrası da bilgisayar ipod'u görmüyor ve yukarıda bahsettiğim şekilde sadece bağlantı sayfasında " ipod ve versiyon" bölümü ekrana gelmekte " options " bölümü gelmemektedir. İpod'u apple center'lardan birine götürdüm problemsiz bie şekilde şarkı ve video tranfesi yaptılar yani ipod'ta problem yok.

Ayrıca defalarca bilgisayardan itunes'u komple silip yeni baştan kurmama rağmen bu problem düzelmedi. Sırf denemek amacı ile başka bilgisayarlarda itunes'u kurup ipod'u bağladığımda sorunsuz bir şeklide ipod'u bu bilgisayarlar tanıdı.

Bu durum ile karşılaşan arkadaşlar var ise veya bu durumun çözümü noktasında önerileri olan tüm arkadaşların yardımlarnı bekliyorum.

Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: foxbats

Her şey 15 gün önce bilgisayırıma format atılmasından sonra gelişti. Format öncesi CD'lerden itunes'a oradanda ipod'a sadece şarkı atarak durumu kurtarıyordum. Öyle video film v.s atmak için zaman ayıramıyordum. Şimdi durum şu; format sonrası bilgisayarım İPOD'u görmüyor. Hani ipod'u bilgisayara bağladığınızda bir sayfa gelir ekrana (İpod, Versiyon,Options) bölümlerinden oluşur. işte bu sayfada sadece yukarıdaki iki kısım (İpod ve Versiyon )ekrana gelmekte ve ardından şöyle bir mesaj gelmekte ;

"İ Tunes has detected an ipod inrecovery mode. You must restore this ipod before it can be used itunes"

Bu mesaj sonrası apple destek ile görüştüm. İpod'u bana sıfırlatıp tekrar ama bu kez en yeni versiyon olan 7.1.1.5 itunes'u kurdurdular. Eğer bu da olmaz ise ipod arızalı olabilir gibi bir laf ettiler. Ancak bu kurulum sonrası da bilgisayar ipod'u görmüyor ve yukarıda bahsettiğim şekilde sadece bağlantı sayfasında " ipod ve versiyon" bölümü ekrana gelmekte " options " bölümü gelmemektedir. İpod'u apple center'lardan birine götürdüm problemsiz bie şekilde şarkı ve video tranfesi yaptılar yani ipod'ta problem yok.

Ayrıca defalarca bilgisayardan itunes'u komple silip yeni baştan kurmama rağmen bu problem düzelmedi. Sırf denemek amacı ile başka bilgisayarlarda itunes'u kurup ipod'u bağladığımda sorunsuz bir şeklide ipod'u bu bilgisayarlar tanıdı.

Bu durum ile karşılaşan arkadaşlar var ise veya bu durumun çözümü noktasında önerileri olan tüm arkadaşların yardımlarnı bekliyorum.

Saygılar...

Arkadaşım,iPodunu açınca fabrika ayarlarına geri dondur.Bundan sonra iTunes iPod'u tarif ettiğin şekilde gorsede açılan bolumde restore diye bir secenek var.Ona tıkla.Restoredan sonrada olmazsa baska bir yol var onu deneriz.

• mümkünse bir format daha atın. yakın zamanda formatladığınızı düşünerek (yedekleme vs.) söylüyorum.. direkt söylemezdim ama itunes silip kuruyorum olmuyor demişsiniz ondan.
  • Fox bats eğer durum cozulmediyse diğer yol var.O muhakkak cozecektir.Haber verirsen sevinirm.
  • sarkılara ekranda gozukmesı ıcın nası resım koyabılırım daha dogrusu album kapak resmı
  • iTunes'u aç.Resim koymak istediğin sarkıya sağ tıkla.Açılan pencerede artwork yazan yere kapak resmini surukle.Bu kadar.Tum albumun resmini teketek koyamam dersen ki dersin eminimAlbumu shifte basarak ok tusları yardımıyla sec.Mavi işaretlenecek hepsi.Ondan sonrada direk ilk işlemi uygula.Resimleri 300*300 olarak atarsan mukemmel sonuc elde edersin.
  • saol soulmate
    bi iki sorum daha olucaktı

1 nano da ekran parlaklıını ayarlayamıomuuz

2 garantı belgesınde ınternetten garantını bılcom a onaylatın yazıyo bunu nası yapıcam hangı sıteden yane

3 benım garantı belgesı kullanım kılavuzunn son sayfasındakı kaat parcası sızınkıde bole mı bu baya onemlı benm ıcın cunku faturam yok ve cıhaza bısey olursa elımde patlar

4 ıpod nanom ıkıncı el ve aldıım arkın ısmı yazılı cıhazda bunu nerden deıstırcem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemark -- 15 Nisan 2007; 20:15:19 >
  • Ben herhangi bir garanti belgesi onaylattığımı hatırlmaıyorum.Zaten videoların garanti kağıdı farklı.Ama işte bir sayfa garanti.Onemli olan fatura.Ust mesajımda parlaklık le ilgili resim var.Yanlız bu sadece videoda gecer.NaNo da yok bu ozellik.Faturan yoksa iPodun seriali ile o kağıdı sakla.Serialden bilkom sana ulaşabiir.
  • Soulmate,
    Öncelikle teşekkürler. Foruma girmeye fırsatım olmadı o yüzden ancak cevap verebiliyorum. Bir de öyle aman aman bir bilgisayar kullanıcısı kurdu değilim. Bunu özellikle söyleme ihtiyacı duyuyorum.Şimdi diyorsunuz ki ipod'u fabrika ayarlarına çevirin. Zaten ben bu işlemi ifade ettiğiniz gibi restore komutuna basarak yapmıştım. Yani ipod'u fabrika ayarlarına çevirmiştim hem de en az on defa. Yani içini tamamen boşaltmıştım. Yani ben dediğiniz defalarca yaptığımı sanıyorum.

Ardından ilk mesajımda da izah ettiğim gibi bir önceki (7.1.1.5'den önceki) İtunes'u da " Ekle Kaldır " ile komple bilgisayarımdan sildim ve ardından 7.1.1.5'i kurdum.

Şu anki durumda ; bilgisayarımda 7.1.1.5 İtunes yüklüdür. Hali hazırda bu İtunes'a cd audio'dan şarkı kopyalabiliyorum, burada sorun yok. Yada bilgisayarımdaki her hangi bir mp3'de itunes'a kopyalabiliyorum.

Devam eden sorun şu ; İtunes öncelikle açıyorum ve ardından ipod'u bilgisayara bağladığımda ;

1. Ekranın (İtunes sayfasının) İPOD tanıtım bölümü var İPOD'a ismim tanıtılmış olmasına rağmen adım çıkmıyor. Sadece seri no v.s gözükmekte.

2. Versiyon bölümü gözükmekte....

3. Options kısmı ile ekranın en altında bulunan ve İPOD'un içinde hangi oranda(GB) nelerin kayıtlı olduğunu gösteren (ne kadar müzük, ne kadar video v.s olduğunu gösteren yatay şeritli kısımdan bahsetmekteyim) kısımda kesinlikle gözükmüyor.

Ve ilk mesajımda tırnak içinde ifade ettiğim ingilizce mesaj her seferinde çıkıp duruyor.
    Böyle olunca da şu an ipod'a hiç bir şey transfer edemiyorum.

Uzun oldu kusuruma bakmayın. Ama beni bu alet deli ediyor. Bu arada ipod'un içine apple centerların birinde videolar attılar, açıkcası güzel şeyler ve fabrika ayarlarına dönersem bunları kaybedeceğim. Ve ebedibillah bir daha ben bu alete video klip v.s atamam. Bunların itunes'un kurulu olduğu ve adam gibi çalıştığı başka bir bilgisayar var ona kayıpsız nasıl atabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Durum bu noktada olup değerli yardım ve önerilernizi beklemekteyim...

Selamlar, saygılar...

• benım bi sorum daha olcak

aleti aynı anda hem flash bellek hemde normal olarak kullanabilir miyim?
    mesela başka bi bilgisayara sadece bi video tasımak veya almak istiyorsam?
  • merhabalar..
    yeni bilgisayar aldım dolayısıyla itunes'um içindeki tüm bilgiler silindi... eski bilgisayardaki dosyaları smart diske kaydedip gçrmiştm ama eski library konumuna nasıl geri döneceğimi bilemiyorum.. 1000küsür şarkıyı yeniden eklemek istemiyorum, ayrıca playlistler ve daha bisürü şey daha vardı...
    daha önce format atıldığında direk kendisi eski haliyle açmıştı itunes'u yükleyince, bu sefer olmadı...
    export-import olayını yeni öörendim lakin yapmamıştım önceden dolaysyla hali hazırda bi exort dosyam yok... başka bi yolu var mı?
    yoksa da eski laptop hala duruyo... export edip bu yeni bilgisayara aktarmam mümkün mü?
    teşekkürler şimdiden
  • ipod u pc ye bagladıımda ve ıtunes u actıımda ıpodun ılk sahıbının ısmı yazıyo bunu nerden deıstırebılırım
  • itunese gir ordan librariye gir istediğin parçaları oraya at sonra sol taraftaki ipod simgesine tıkla ve içine gir ordanda alttaki autofıll yazısına tıkla ve şarkıları ipodun içine atmaya başlıyacak yukarıda göreceksin ve dolma bitince pencereyi kapat oldu ve bitti...
  • O adın yazdığı yere hılıca iki klik.İsim değişitir.Bu kadar...
  • Soulmate,
    3 nolu mesajımda son durumu izah ettim. Önerilerinizi beklemekteyim....
  • Sevgili soulmate ,
    Bu mesajımdan bir önceki mesajın içinde son durumu özetlemiştim. Yardımcı olursanız çok sevineceğim....
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.