Şimdi Ara

İTÜ'ye devam mı Boğaziçi aşkına mı? (çok ciddi konu troll gelmesin) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yok öyle bir dünya gel itüye. Yok okulumda sıyrıldım da yok çok başarılıyım da :Bu saydığın okullardakilerin hepsi okulunda çok başarılı olanlar zaten. 2 sene girerim kazanırım mevzuna gelince de: 1 yıl ders görmedin, 1 yıl daha o stresi nasıl çekeceksin ? Kaybettiğin yıllara değer mi ? Sosyallik istiyorsan kendi bulacaksın. Yine de sen bilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sauron

Yok öyle bir dünya gel itüye. Yok okulumda sıyrıldım da yok çok başarılıyım da :Bu saydığın okullardakilerin hepsi okulunda çok başarılı olanlar zaten. 2 sene girerim kazanırım mevzuna gelince de: 1 yıl ders görmedin, 1 yıl daha o stresi nasıl çekeceksin ? Kaybettiğin yıllara değer mi ? Sosyallik istiyorsan kendi bulacaksın. Yine de sen bilirsin.

Ego tatmini yapmiyorum artik kardeşim. Eger kayda deger farkiliklar varsa bunu bilmek istedim. Bilgisayar alanı biraz farklı, daha yenilikci bir egitim gerekiyor yuksek hedeflerin varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up++Tecrube sahibi insanlar bekleniyor

• Ben itü elektronikteyim ve şunu diyebilirim ki ben itü yü ciddi manada kaliteli mühendislik eğitimi için seçtim, boğaziçi üniversitesinin konumu nedeniyle biraz abartıldığını düşünüyorum.Yani aynı okul bağcılarda olsa bu kadar önde olur muydu bilmiyorum. Adamlarda mühendislik fakültesi varken bizde her dalın ayrı fakülteye ayrılması bile verilen önemi ortaya koyar ki laboratuvar olanaklarından, öne çıkan projelerin itüden olmasından ve teknokentlerinden söz etmiyorum bile. Bu arada mf4 te 1100 civarıydı sıralamam istesem boun bilgisayara giderdim fakat teknik üniversiteden gerek sektördeki konumu olsun gerek verilen eğitim olsun ve diplomanın saygınlığı olsun hemen hemen her açıdan memnunum. Tabi karar senin illa adı boun olsun diyosan başka ama bence böyle bir girişim saçma olurdu fakat yine diyorum kararı verecek olan sensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microwaveengineer -- 23 Ağustos 2014; 23:50:02 >
  • Peki ders içeriklerini tam olarak karşılaştırdın mı? boğaziçinde verilen mühendislik eğitimi genel itibari ile eşdeğer olabilir itü-odtü gibi okullar ile fakat onların önüne pek geçemez.boun.un hedef kitlesi teknik değil teorik insanlar genelde.
    Eğitime başladığında fikirlerinde değişiklik olabilir. İnş hakkında hayırlısı olur.
  • microwaveengineer kullanıcısına yanıt
    İtu Bilgisayar bolumu hakkinda daha genis bilgilerin var mi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: conquerock

Peki ders içeriklerini tam olarak karşılaştırdın mı? boğaziçinde verilen mühendislik eğitimi genel itibari ile eşdeğer olabilir itü-odtü gibi okullar ile fakat onların önüne pek geçemez.boun.un hedef kitlesi teknik değil teorik insanlar genelde.
    Eğitime başladığında fikirlerinde değişiklik olabilir. İnş hakkında hayırlısı olur.

Karsilastirmadim ama sanirim en temel neden ben teknik pratige kafasi basan onu bunu tamir eden yapisiyla ilgilenen bi ogrenci degil de biraz Amerikan tarzi cok yonlu bir egitim alsam belki daha iyi olur gibime geliyor. Ozguven kazanmam sosyal hayata karsi, modern ve uluslararasi bir cevre edinmek beni açar diye dusunuyorum biraz kabugumda kavrulmaktan skldm hissi var

• Açıkçası benim fikrim okulu bırakmadan tekrar hazırlanman... Hayat senin bence ideallerinin peşinde koşmalısın keşke deme...
  • dontspeak00 kullanıcısına yanıt
    Ustam bi bilsem gerçekten değecek bir iş olduğunu canı gonulden hazirlanacagim..Daha kendime en uygun meslegi bile bilemiyorken bu da cok nuans kaliyor bi garip hissediyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: emre2703

İtu Bilgisayar bolumu hakkinda daha genis bilgilerin var mi hocam

Açıkçası bilgisayar bölümü ile ilgili spesifik bir şey söyleyemem. Ancak genel olarak itü ile ilgili genel söylediklerim geçerlidir. Eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bence üst sınıflarla konuşmalısın. Ben elektronikçi olduğum için bölümünle ilgili yanlış bir şey söylemek istemem.Ayrıca itü Alman ekolüdür ve Boğaziçi üniversitesine kıyasla oranın ortamını bilmesem de sosyal etkinlik bakımından belki geridedir ama teknik eğitim bakımından ise daha ileridedir diye düşünüyorum. Tabi sen en doğru bilgiyi almak için her iki üniversitenin bilgisayar bölümünden hocalarla ve öğrencilerle konuş. İnşallah mutlu olacağın bir yolda ilerlersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microwaveengineer -- 26 Ağustos 2014; 17:58:52 >

• microwaveengineer kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkur ederim hocam ilgine ve ayirdigin zamana insallah oyle olur artik🙏

• Hocam daha ne istiyorsun itü ile boğazçi arasında illki farklılıklar vardır ama bence çok farkı olmaz en azından arayı kapatamayacağın bi fark olmaz bence
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.