Şimdi Ara

İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
24
Favori
89.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ice_wave

:pchonour
    benim de bir sorum olacak bu sene itü jeoloji müh. girip te 1.sınıfın sonunda kurumiçi yatay geçişten yararlanıp geomatik mühendisliğine geçme gibi bir düşüncem var.bu itü de anlatıldığı kadar zor mu?
    2-diyelim ki yaptım tekrar 1. sınıftan mı başlıyoruz yoksa çoğu ders ortak olduğundan 2 den devam edip kalanları alttan mı alıyoruz??? cvaplarsan sevinirim

Bir elektronik, endüstri veya makine mühendisliği gibi bölümler isteseydin zor derdim Ama eğer geomatik mühendisliğine geçmek istiyorsan yatay geçiş hiç de zor değil. Geomatik mühendisliğine pek başvuran olmadığı için hiç çalışmadan 2.5 ortalamayı tuttursan bile geçebilirsin. Fakat geçiş yapmak için hiçbir dersten kalmamış olman ve 1. sınıfın tüm derslerini almış olman gerekiyor. O yüzden geçiş yapmak için bölüm yazanlara ilk yıldan 4 tane bölüm dersi olduğu için jeoloji mühendisliğini pek önermiyorum. Jeofizik veya Maden mühendisliği geçiş için daha uygun.

Tüm bölümlerin (mimarlık fakültesi hariç) 1. yılı matematik fizik kimya inglizce gibi hemen hemen aynı derslerden oluşuyor. O yüzden geçiş yaptıktan sonra bu dersler sayılıyor ve 2. sınıftan devam ediyorsun.

Buradan kontenjanlara bakabilirsin:
    http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekler/cap_yandal_yatay201210/itu_ici_yatay201210.htm

Bunlar da şartlar:
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/yonetmelik/yatay_yonerge.pdf
    http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekler/cap_yandal_yatay201210/genel_aciklama.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: haydar93

Mimarlik fakultesi hakkinda bilgi alabilir miyim??

Makine Fakültesi 'Taşkışla Kampüsünde' bulunmaktadır. Bence Türkiye'nin yer olarak en iyi kampüslerinden biridir. Yürüyerek, 30 dk aşağısında İnönü Stadyumu- Dolmabahçe Sarayı, 20 dk yukarısında Taksim Meydanı-İstiklal Caddesi bulunmaktadır. Yani şehrin en hareketli olduğu noktalardan birisidir.

Bünyesinde bulundurduğu Dünya Mimari Gelişmesinde söz sahibi olan kaliteli akademisyenleriyle, modern derslikleriyle ve mimarlık kurumlarıyla olan özel ilişkileriyle Türkiye'de mimarlığın öncüsü olan bir kampüstür.

TAŞKIŞLA KAMPÜSÜ: Müthiş Mimarı Eser

İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu]

Mimarlık Şirketlerinin bir çoğunun kritik mevkilerinde İTÜ Mezunları yer bulmaktadır. İstanbul'da olmasıda büyük bir avantajdır. Bunların hepsi sana büyük bir avantaj sağlamaktadır.

İTÜ - İstanbulTeknikÜniversitesi - OSYM Tercih: Sorularınız ve Merak Ettikleriniz [Tek Konu]

Mimarlığın gerektirdiği özel yeteneklerin (çizim-yaratıcılık) sende olduğuna inanıyorsan mimarlığı seçmelisin.

TAKSİM MEYDANI

Zaman Geçirmenin Paha Biçilemeyeceği Meşhur İstiklal Caddesi

İnönü Stadyumu

Dolmabahçe Sarayı

Öğrenci Yurtları

Gümüşsuyu Kampüsünde Öğrenci Yurdu Erkek ve Kız vardır.(yürüyerek; 15 dk)
    Ayrıca buraya yürüme mesafesi olarak 5 dk'da KYK Erkek Yurdu bulunmaktadır.

• buna benzer bilgileri davutpasa kampusu hakkinda verebilirmisin zahmet olmassa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesburak

buna benzer bilgileri davutpasa kampusu hakkinda verebilirmisin zahmet olmassa ?

gunesburak;

Bahsettiğin kampüs İstanbulTeknikÜniversitesi'ne ait değil, YTÜ'ye aittir.

Herhalde bir yanlışlık oldu.
  • quote:

buna benzer bilgileri davutpasa kampusu hakkinda verebilirmisin zahmet olmassa ?

Davutpaşa itünün kampüsü değil ytünün. Ayazağa mı demek istedin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pchonour

quote:

gunesburak;

off cok pardon kafam oyle bulandiki hersey birbirine girdi istanbullu olmadigim icin pek bilmiyorum :)
  • Uçak mühendisliği okuyup aynı zamanda makinede okuma şansım varmı acaba çift diploma almak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intelligence Cube

Uçak mühendisliği okuyup aynı zamanda makinede okuma şansım varmı acaba çift diploma almak ?

Uçak Mühendisliği 1. ana dal konumunda oluyor.

www.sis.itu.edu.tr/tr/capprg/MK.html

Bu listeye göre Makine Mühendisliği ile ÇAP yapabilirsin. Elinde çift diploma olur. Ancak basit bir iş değil. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 19 Temmuz 2011; 17:55:39 >
  • quote:

Yine de verebilirm bilgi
  • quote:

quote:

quote:

gunesburak;

off cok pardon kafam oyle bulandiki hersey birbirine girdi istanbullu olmadigim icin pek bilmiyorum :)

Ayazağa (merkez kampüsü) soracaktın herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

quote:

Yine de verebilirm bilgi

iyi olur lutfen?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

gunesburak;

metalurji-kimya fakultesinin oldugu kampus hakkinda bilgi alabilirmiyim mumkune?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

gunesburak;

metalurji-kimya fakultesinin oldugu kampus hakkinda bilgi alabilirmiyim mumkune?

Kimya-Metalurji Fakültesi, Maslak'taki Ayazağa Kampüsü'nde.

Burası İTÜ'nün ana kampüsüdür. Makine, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı, İşletme, Mimarlık ve Denizcilik dışındaki bütün fakülteler bu kampüste yer alır. Ayrıca Gümüşsuyu Kampüsü'ndeki yurtlar dışındaki tüm yurtlar da buradadır. Rektörlük, Otomasyon (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı), İTÜ Stadı, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Mustafa İnan Kütüphanesi, 75. Yıl Yemekhanesi ve diğer birimlerin çoğu da burada yer alır. Bahar Şenlikleri ve diğer festivaller de burada düzenlenir.

Kampüsün yarısı ormanlık. Sosyal olanaklar yeterli düzeyde; ancak ODTÜ'nün kampüsü kadar zengin de değil. Ama bu sorun değil. Çünkü İstanbul'dasın. Kampüsün hemen çıkışındaki istasyondan metroya atlayıp Taksim'e, Mecidiyeköy'e gitmen zor olmaz. Kampüste de ringler dolaşıyor.

Kampüsün interaktif haritasına şuradan ulaşabilirsin:www.karto.itu.edu.tr/kampus/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 19 Temmuz 2011; 22:08:40 >

• Merhaba Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Küçüklüğümden beri boğaziçi ve İtü arasında gidip geldim ve şu an İtüye girecek gibiyim ama internette değişik sitelerde kötü yorumlar okudum 4 sene boyunca kafa kaldırmadan calısmak gerektığini sosyalliği unutmam gerektiği ve bi süre sonra sadece inek öğrenci olmam gerektiği gibi şeylerdi.

Benim için ders dışı etkinlikler fazlasıyla önemli üniversite hayatım boyunca bateri mi geliştirip değişik dans teknıklerını öğrenmek istiyorum ama duyduklarım beni biraz korkutmaya başladı gençlik zamanımın en güzel yıllarını sadece derslerle boğuşarak geçirmek zorunda kalıcak gibi hissediyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_fb_93

Merhaba Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Küçüklüğümden beri boğaziçi ve İtü arasında gidip geldim ve şu an İtüye girecek gibiyim ama internette değişik sitelerde kötü yorumlar okudum 4 sene boyunca kafa kaldırmadan calısmak gerektığini sosyalliği unutmam gerektiği ve bi süre sonra sadece inek öğrenci olmam gerektiği gibi şeylerdi.

Benim için ders dışı etkinlikler fazlasıyla önemli üniversite hayatım boyunca bateri mi geliştirip değişik dans teknıklerını öğrenmek istiyorum ama duyduklarım beni biraz korkutmaya başladı gençlik zamanımın en güzel yıllarını sadece derslerle boğuşarak geçirmek zorunda kalıcak gibi hissediyorum ?

Tabii ki de basit bir bölüm değil ve zamanla dersler de ağırlaşacak. Bu durumun ODTÜ'ye, BOÜN'e, Bilkent Üniversitesine gittiğinde de çok farklı olacağını sanmıyorum. İş hayatı da kolay olmayacak.

İTÜ'deki hocaların sıktığı, zorladığı doğrudur. Ancak bunun da meyvelerini alacaksın. Ayrıca Bilgisayar Mühendisliğinde benden üst dönemde (2., 3. sınıf) okuyup sosyal etkinliklerini yerine getiren kişiler de gördüm. :)

7/24 derslere boğulduklarının bir abartı olduğunu düşünüyorum. Geçen yılki oda arkadaşlarımdan birisi Makine Mühendisliği 3. sınıftaydı ki burası da ağır bir bölüm, üstelik Kontrol Mühendisliği ile ÇAP yapıyordu ve 3,50 civarı not ortalaması vardı. Derslere çok zaman ayırırdı; ancak kendince sosyal etkinliklerini de zaman buldukça yerine getirirdi. (hat kursu, yüzme, ney kursu, arkadaşlarıyla sinemaya gitmek, kulüp faaliyetleri vb.)

Vizelerin, finallerin ve bazı büyük ödevlerin olduğu dönemler çok yoğunlaşacak. Ancak bu, bütün eğitim hayatını kapsamıyor. Her şeyin dengesini bilinçli bir şekilde kurabilmek önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 19 Temmuz 2011; 22:53:37 >

• Tanıtım Günleri 19-28 Temmuz olarak gösterilmiş. Bu tarihler arasında belirli bir program mı var işte şu şu saatte şu bölümle ilgili şeklinde mi?
    Yoksa genel olarak gidip bilgi alabiliyor muyuz?
  • Konu sağlam, mesajım bulunsun.
  • uçak ve uzay mühendisliklerinin arasındaki farklardan ve iş olanaklarından bahsedebilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray93teiz

Tanıtım Günleri 19-28 Temmuz olarak gösterilmiş. Bu tarihler arasında belirli bir program mı var işte şu şu saatte şu bölümle ilgili şeklinde mi?
    Yoksa genel olarak gidip bilgi alabiliyor muyuz?

Gidip genel olarak bilgi alabilirsin. Belirli bir program yok. Ancak tarihler farklı. Hepsi de saat 10.00 ile 16.00 arasında oluyor.

Tanıtım programları nerede düzenleniyor ve hangi tarihlerde?

tercih.itu.edu.tr

İstanbul için
  • 18-29 Temmuz
  • İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM)
    Maslak
    Telefon numarası: 0212 285 66 11

Ankara için
  • 19 Temmuz
  • İTÜ Evi
    Büklüm Sokak No: 71, Kavaklıdere
    Telefon numarası: 0312 428 53 73 / 0312 428 53 74

İzmir için
  • 20 Temmuz
  • İTÜ'lüler Birliği İzmir Şubesi
    Cumhuriyet Bulvarı No: 134 K: 3, Pasaport
    Telefon numarası: 0232 489 40 26

Antalya için
  • 22 Temmuz
  • Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü
    Sakıp Sabancı Bulvarı No: 5
    Telefon numarası: 0242 238 54 00

Gaziantep için
  • 26 Temmuz
  • Yesemek Otel
    Karagöz Caddesi İsmail Say Sokak No: 4
    Telefon numarası: 0532 420 31 41

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.