Şimdi Ara

# İTÜ 2013 Girişliler # (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.276
Cevap
45
Favori
158.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lagari Hasan Çelebi

eyvallah hocam çok makbule geçti.peki bu seçime bağlı derslerin hepsini almam lazım demi?

Kaç tane seçmeli MT grubu varsa o kadar seçmeli MT dersi alman gerekiyor. Kaç tane seçmeli TM grubu varsa o kadar seçmeli TM dersi alman gerekiyor.

Yani, her bir seçmeli MT grubundan birer ders almak zorunda değilsin. Atıyorum, 7. yarıyıl seçmeli MT grubundan ders almazsın da 8. yarıyıl seçmeli MT grubundan iki ders alırsın. Yerine sayılır.

Aynı şey seçmeli TM gruplarında da geçerli. Ders planında gözüken seçmeli gruplarının sayısını elde etmek önemli.
  • Beyler okul hala 14 ün de mi açılcak malum 28 ine çektiler bizimki hala aynı mı?
  • arkadaşlar İng 101'den muaf oldum çünkü prof sınavında yüksek puan yapmıştım.Şimdi arkadaşlar muaf olmuş olsan bile başka bir ingilizce almak zorundasın diyorlar ing 101 yerine.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: potcu

arkadaşlar İng 101'den muaf oldum çünkü prof sınavında yüksek puan yapmıştım.Şimdi arkadaşlar muaf olmuş olsan bile başka bir ingilizce almak zorundasın diyorlar ing 101 yerine.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Profta 75in üstünde aldıysan 101i almıyosun evet , 102-103-201 diye gideceksin. 75i aşmadan geçenler de 101-102-201 alıyor,aynı kapıya çıkacak her türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: nlbrkknr

quote:

Orijinalden alıntı: potcu

arkadaşlar İng 101'den muaf oldum çünkü prof sınavında yüksek puan yapmıştım.Şimdi arkadaşlar muaf olmuş olsan bile başka bir ingilizce almak zorundasın diyorlar ing 101 yerine.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Profta 75in üstünde aldıysan 101i almıyosun evet , 102-103-201 diye gideceksin. 75i aşmadan geçenler de 101-102-201 alıyor,aynı kapıya çıkacak her türlü

abi sisteme bak ya :) neyse ing 103 aliriz o zaman bi dal sagolasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3. veya 4. sınıf olan ve perşembe 13.30 15.30 arası programında boş olan biri benim için dersi ayırabilir mi? rica etsem
  • ben birşey sormak istiyorum. bu dönem ing 103 short stories alıcam. eğer kötü gelirse gelecek dönem ing 103 ün başka bir dalından ders alabilir miyim yoksa bir sonraki dönem de short stories seçmek zorunda mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcadess

ben birşey sormak istiyorum. bu dönem ing 103 short stories alıcam. eğer kötü gelirse gelecek dönem ing 103 ün başka bir dalından ders alabilir miyim yoksa bir sonraki dönem de short stories seçmek zorunda mıyım?

short stories almak zorundasın da veren hoca çok tatlı bi insandı, burdan tavsiye olarak almıştım ben de 2 sene önce öneririm:)
  • ahmet// kullanıcısına yanıt
    tamamdır çok teşekkürler:)
  • arkadaşlar şimdi benim altan dersim bil104e var ama kontenjanlar dolmuş, artılacağını da pek sanmıyorum benim de bu dersi almam lazım geçen dönemlerde dilekçeyle birlikte başvurunca dersi alabiliyormuşun diye sölentiler duymuştum bunu aslı nedir ne yapmam gerek almam için dersin hocasıyla mı görüşmem gerek.

Edit:Arkadaşlar genel havuz derslerinde bölüm kıstlaması ne zaman kalkıyor?,
    Edit 2 :Buldum 11 eylü de kalkıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagari Hasan Çelebi -- 29 Ağustos 2015; 12:45:31 >
  • Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    bölüm dersi olsa alabilirdin ama sen almak istediğin crnleri yaz ve kontenjan uyarısını al. En kötü okulun ilk haftası uğraşırsın, dersin hocasına gidip söyleyebilirsin. Dersten kaldığın için pek ihtimal vermiyorum da belki dilekçe ile de alabilirsin.
  • Arkadaşlar İTÜ Ayazağa kampüsüne ulaşım bakımından kolay bir yerde eşyalı ev kiralamayı düşünüyorum, nereleri olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sekoleyt

Gençler birkaç sorum olacak çapla ilgili çap yapan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok iyi olur.

Herkes çapın çok yorucu ve bezdirici olduğundan bahsediyor. Nedir çapı bu kadar zor yapan şeyler?

Ben mesela çap yapıyor olsam okulu 2 yıl uzatsam da rahat rahat bitirsem gibi bir şey yapamıyor muyum? Yani benim gözümü korkutan şey bu çapın düşme durumları?

Çap hangi durumlarda düşüyor? Genel ortalaman bilmem neyin altına düşerse, anadal ortalaman düşerse ya da çapta aldığın dersler bir sınırın altına düşerse falan düşüyor deniliyor. Tam olarak nasıldır bu olay? Dönem içinde çap derslerinden alman gereken kredinin altında alsan ne olur? vs. aklıma geldikçe yazarım gene.

Bir de okula gidip sorsam öğrenci işlerinde kafamdaki tüm soruları şak diye cevaplayacak birileri var mıdır?

Özetle çapın düşme durumları nelerdir? Teşekkürler şimdiden..

Edit: Otomasyona gidip sormuştum ve çapta artık düşme diye bir şey yok, çapta düşme kalktı cevabını aldım. Zaten vazgeçtim diye pek de irdelemedim, ilerde bakarız.

geç bir post olacak ama yine de cevaplıyım..sevdiğin bir mühendisliği yaparsan zorluğu sana kolay gelir...çapta düşme durumları için yönergeyi okuyabilirsin..bildiğim kadaryıla 2 defa 2.00 altına dusunce capın dusuyor fakat buna pek takılan yoktur sanırım...bende bu sene çap yapmaya başlayacağım ....en az 6 kredi alma zorunlugun var fakat danısmana dılekce vererek almayabılırsın programım dolu dıyebılırsın...hıc kalmadan 1.anadalını bıtırıp+1+2 sene cok muhım bı olay deıl bence..işin zor tarafı eğer zor bölümlerdeysen çapı alabilmekte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: masa70

quote:

Gençler birkaç sorum olacak çapla ilgili çap yapan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok iyi olur.

Herkes çapın çok yorucu ve bezdirici olduğundan bahsediyor. Nedir çapı bu kadar zor yapan şeyler?

Ben mesela çap yapıyor olsam okulu 2 yıl uzatsam da rahat rahat bitirsem gibi bir şey yapamıyor muyum? Yani benim gözümü korkutan şey bu çapın düşme durumları?

Çap hangi durumlarda düşüyor? Genel ortalaman bilmem neyin altına düşerse, anadal ortalaman düşerse ya da çapta aldığın dersler bir sınırın altına düşerse falan düşüyor deniliyor. Tam olarak nasıldır bu olay? Dönem içinde çap derslerinden alman gereken kredinin altında alsan ne olur? vs. aklıma geldikçe yazarım gene.

Bir de okula gidip sorsam öğrenci işlerinde kafamdaki tüm soruları şak diye cevaplayacak birileri var mıdır?

Özetle çapın düşme durumları nelerdir? Teşekkürler şimdiden..

Edit: Otomasyona gidip sormuştum ve çapta artık düşme diye bir şey yok, çapta düşme kalktı cevabını aldım. Zaten vazgeçtim diye pek de irdelemedim, ilerde bakarız.

geç bir post olacak ama yine de cevaplıyım..sevdiğin bir mühendisliği yaparsan zorluğu sana kolay gelir...çapta düşme durumları için yönergeyi okuyabilirsin..bildiğim kadaryıla 2 defa 2.00 altına dusunce capın dusuyor fakat buna pek takılan yoktur sanırım...bende bu sene çap yapmaya başlayacağım ....en az 6 kredi alma zorunlugun var fakat danısmana dılekce vererek almayabılırsın programım dolu dıyebılırsın...hıc kalmadan 1.anadalını bıtırıp+1+2 sene cok muhım bı olay deıl bence..işin zor tarafı eğer zor bölümlerdeysen çapı alabilmekte...

Teşekkürler O mevzuları araştırdım ben de yapayım yapmayayım falan filan son kararım şu an için yapmamak olmuştu. Yatay geçiş şu an için daha uygundu benim için. Ama o 2 nin altına düşme mevzusunu bir sor istersen. Tercih zamanı yeni yapılan öğrenci işleri binasına gidip sormuştum ben ' Bu çapta düşme hangi durumlarda oluyor?' diye, kadın bana hemen 1 sanie sonra hiç düşünmeden çapta düşme kalktı , artık yok demişti Sonra da çok irdelemedim iyi güzel demiştim. 5.yy sonunda belki çapa başvururum başvurursam, hayırlısı artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sekoleyt -- 2 Eylül 2015; 13:03:37 >
  • kısıtlamalar kalkmıyor muydu 11 eylül'de hani lineer cebir öylece duruyor ama ne hikmetse 120 kişilik kontenjana 150 kişi dolmuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -FoundeR-

kısıtlamalar kalkmıyor muydu 11 eylül'de hani lineer cebir öylece duruyor ama ne hikmetse 120 kişilik kontenjana 150 kişi dolmuş?

"Boş kontenjan olması halinde öğrenciler 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında danışmanıyla birlikte kayıt olabileceklerdir. " diye belirtmişler ben de bekledim netten alırım diye ama böyle saçma bir şey yapmışlar görüşmesi erken olan alacak gibi gözüküyor.
  • Hocaların isimleri ne zaman açıklanır bilen var mı? Geçen dönem danışmanla ders seçiminin hemen öncesi akşam açıklanmıştı :S
  • Arkadaşlar konu bayağı ölmüş ama gene de bir sorayım. Yayay geçiş için çalıştığım için ortalamam beklediğimden de bayağı bir yüksek oldu şu anda ve arkadaşlarım da o ortalamaya kesin sana burs çıkar diyorlar fakat başvurulan yerler hakkında çok bilgim yok. İnternetten anadolu vakfı, isov ve turing diye 3 yerin formunu doldurdum. İstanbul'da ailemle kaldığım için mi ne daha önce çıkmıyordu bana. Sizin de şuraya da başvur dediğiniz bir yer var mıdır acaba?
  • quote:

Arkadaşlar konu bayağı ölmüş ama gene de bir sorayım. Yayay geçiş için çalıştığım için ortalamam beklediğimden de bayağı bir yüksek oldu şu anda ve arkadaşlarım da o ortalamaya kesin sana burs çıkar diyorlar fakat başvurulan yerler hakkında çok bilgim yok. İnternetten anadolu vakfı, isov ve turing diye 3 yerin formunu doldurdum. İstanbul'da ailemle kaldığım için mi ne daha önce çıkmıyordu bana. Sizin de şuraya da başvur dediğiniz bir yer var mıdır acaba?

http://www.burshaberleri.com buradan takip edebilirsin.bana sorarsan ortalaman iyiyse ve gercekten ihtiyacin varsa tev,vehbi koc vakfi,ito,toplum gonullulerine kesin basvur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • itüden aktifleştirdiğimiz office 2013'ü evde de kullanabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -FoundeR- -- 25 Ekim 2015; 22:16:31 >
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.