Şimdi Ara

[İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu] (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.633
Cevap
7
Favori
92.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölüm kısıtlaması tam olarak ne oluyor? Ayrıca sis.itüye girince pini yazıyordum sayfa öyle kalıyordu.En son pini sallayım yine aynı tepkiyi verecek mi diye denedim. Şimdi de ''Your Web access has been disabled.''diyor ne b.ktan bir iş bu ya!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selkêt

Bölüm kısıtlaması tam olarak ne oluyor? Ayrıca sis.itüye girince pini yazıyordum sayfa öyle kalıyordu.En son pini sallayım yine aynı tepkiyi verecek mi diye denedim. Şimdi de ''Your Web access has been disabled.''diyor ne b.ktan bir iş bu ya!

Sanırım otomasyondan yeni pin alman gerekli.
  • Otomasyonu arıyorum açan yok! Şehir dışındayım nasıl alacağım hiç bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Something

/>

Korkuyorum.

bkz.http://www.teknikforum.com/viewtopic.php?f=1&t=1771

o insanlık dışı dersin hangisi olduğunu merak edip teknikforum linkine tıkladım ama bu forumu okuma yetkiniz yok diyor. nasıl bir forum ki orası

• quote:

Orijinalden alıntı: asdqwebnm

quote:

/>

Korkuyorum.

bkz.http://www.teknikforum.com/viewtopic.php?f=1&t=1771

o insanlık dışı dersin hangisi olduğunu merak edip teknikforum linkine tıkladım ama bu forumu okuma yetkiniz yok diyor. nasıl bir forum ki orası

Bu notları veren Zerrin Şentürk'ün forumdaki başlığı silinmiş.Kendisi mi itiraz etti acaba?

• quote:

Bölüm kısıtlaması tam olarak ne oluyor?

[İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu]

"Dersi Alabilen Bölümler" sütununun varlığı "bölüm kısıtlaması" olayını doğuruyor. :) Yani söz konusu dersi o dönem sadece o sütunda yazan bölümler alabilirmiş.

• quote:

Bu notları veren Zerrin Şentürk'ün forumdaki başlığı silinmiş.Kendisi mi itiraz etti acaba?

Olabilir. O hocanın Teknik Forum'da hakkında açılan konuyu okuduğunu ve çok ileri gidilen yorumların sahibi hakkında yasal işlemlere başvurduğunu biliyorum, Teknik Forum'daki konuda da söylenmişti ve bu konuda uyarılar dolanıyordu. En sonunda konuyu kapattırmış olabilir.

Kadının adı gazetelere kadar çıktı.

www.hurriyet.com.tr/pazar/5505151.asp?gid=59

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Olabilir. O hocanın Teknik Forum'da hakkında açılan konuyu okuduğunu ve çok ileri gidilen yorumların sahibi hakkında yasal işlemlere başvurduğunu biliyorum, Teknik Forum'daki konuda da söylenmişti ve bu konuda uyarılar dolanıyordu. En sonunda konuyu kapattırmış olabilir.

Kadının adı gazetelere kadar çıktı.

www.hurriyet.com.tr/pazar/5505151.asp?gid=59

Haberde 37 FF yazıyor, ama en son baktığımda 170lerdeydi o sayı,1.liğe yükselmiştir muhtemelen

•  [İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu]

şöyle bir ders programı yaptım 2. dönem için ama fiz101l ve isl 111e alamadım galiba açılmamış işletme müh %30 irregular öğrencisiyim nasıl bir yol izleyeyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberjackal

şöyle bir ders programı yaptım 2. dönem için ama fiz101l ve isl 111e alamadım galiba açılmamış işletme müh %30 irregular öğrencisiyim nasıl bir yol izleyeyim ?

Buradan bir kaç arkadaş ile benim vadiden konuştuğum üst sınıflar aynı şeyi dediler .Türkçe , inkilap vs. alın fazla kasmayın ilerde bölüm kısıtlaması çıkıyor filan diyorlar.O yüzden ben aşağıdaki gibi bir program yaptım , hepsi açılıyor mu ne kadarı tutuyor tam bilmiyorum ama 17 kredi yapıyor neredeyse 1 dönem yapıyor yani...

• quote:

quote:

Buradan bir kaç arkadaş ile benim vadiden konuştuğum üst sınıflar aynı şeyi dediler .Türkçe , inkilap vs. alın fazla kasmayın ilerde bölüm kısıtlaması çıkıyor filan diyorlar.O yüzden ben aşağıdaki gibi bir program yaptım , hepsi açılıyor mu ne kadarı tutuyor tam bilmiyorum ama 17 kredi yapıyor neredeyse 1 dönem yapıyor yani...

bu dersler seçmeli ders olarak mı geçiyor yani önümüzdeki yıllarda almamız gerekecek dersler mi her bölümün birbirini tutmuyor o nedenle tam bir fikir oluşturamıyorum

• quote:

quote:

bu dersler seçmeli ders olarak mı geçiyor yani önümüzdeki yıllarda almamız gerekecek dersler mi her bölümün birbirini tutmuyor o nedenle tam bir fikir oluşturamıyorum

• quote:

quote:

quote:

TUR , ATA ve ING kodlu dersler herkese zorunlu zannedersem. SNT ve ITB kodlu derslerde seçmeli heralde ITB almadım hiç biri zevkli gelmedi Ama snt kodlu bir sürü ders var mitoloji zevklidir diye onu yazdım.Sis itüden ders planlarına gelip bölümünü seçince alabileceğin dersler çıkıyor zaten.

• quote:

... hepsi açılıyor mu ne kadarı tutuyor tam bilmiyorum ama ...

Programcı'yı çalıştırdıktan sonra "Program" menüsündeki "Otomatik güncelleme" seçeneği onaylı değilse, tıkla. Bir de "Veri Al/Güncelle" seçeneğine tıkla ve ders listesinde güncelleme yap. (Güncel verileriwww.sis.itu.edu.tr/tr/ders_programlari/LSprogramlar/prg.php adresinden alıyor.)

"Hepsi açılıyor mu?" sorusu ilginç olmuş. Programcı'daki "Bölüm" menülerinde vewww.sis.itu.edu.tr/tr/ders_programlari/LSprogramlar/prg.php adresindeki listelerde yer alan bir ders açılmıştır işte. Senin yapacağın şey, sadece açılan bu dersler arasından seçim yapıp, program oluşturman.

quote:

TUR , ATA ve ING kodlu dersler herkese zorunlu zannedersem. SNT ve ITB kodlu derslerde seçmeli heralde ITB almadım hiç biri zevkli gelmedi. Ama snt kodlu bir sürü ders var mitoloji zevklidir diye onu yazdım.Sis itüden ders planlarına gelip bölümünü seçince alabileceğin dersler çıkıyor zaten.

Ders planında "Seçime Bağlı" başlığı altında yer almayan tüm derslerin alınması zorunludur. "Seçime Bağlı" başlığı altında listelenmiş olan derslerden ise 1 tanesinin alınması zorunludur.

TUR, ATA ve ING kodlu dersler zorunlu. Herkes alacak.

Lisans hayatın boyunca herhangi bir dönemde ITB kodlu derslerden 2 tanesini, SNT kodlu derslerden de 1 tanesini alman zorunlu. Ama "Şu ITB dersi zorunludur.", "Bu SNT dersi zorunludur." diye bir şey yok. O ITB ve SNT listesindeki dersler arasından sen seçim yapacaksın.

Bu "ders planı" diye bahsettiğim şeye de şuradan ulaşabilirsiniz:www.sis.itu.edu.tr/tr/dersplan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 21 Ocak 2012; 19:55:49 >

• Ing 103 dersi bir sürü bölüme ayrılmış hepsini almak zorunda mıyız?
  • @MetalMania7x

İstediğin bir tanesini alıyorsun.

Ceni hoca giderayak son şakasını da yapmış.(MAT102E)
    256 kişide 109 FF var
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalMania7x

Ing 103 dersi bir sürü bölüme ayrılmış hepsini almak zorunda mıyız?

İstediğin herhangi birini.

quote:

Orijinalden alıntı: Gsga

...

Ceni hoca giderayak son şakasını da yapmış.(MAT102E)
    256 kişide 109 FF var

Bana da CB gelmiş. BB-BA gelir diye düşünüyordum hep. Dersin 5 kredi olmasına yanıyorum, ortalamamı fena hâlde düşürüyor. Sınıfın yarısından fazlası FF almış zaten.

• BIL101E ile ilgili sorum olacak. İnternetten alınan dersi yalnızca dersten kalanlar mı alabiliyor? Yoksa ilk defa alacak birisi de internetten alabilir mi? Ona göre yarınki muafiyet sınavına kaydolacağız da, aciliyeti var anlayacağınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterm1nd

BIL101E ile ilgili sorum olacak. İnternetten alınan dersi yalnızca dersten kalanlar mı alabiliyor? Yoksa ilk defa alacak birisi de internetten alabilir mi? Ona göre yarınki muafiyet sınavına kaydolacağız da, aciliyeti var anlayacağınız

Daha önce en az bir defa almış olanlar alabilir.

İlgili açıklama:

BIL 101E Kodlu Ders Alacak Öğrencilerin Dikkatine
    20797 BIL 101E dersi web üzerinden yapılacaktır. Daha önce dersi en az bir defa alan öğrenciler bu dersi alabilirler. Derse devam olmayıp, öğrenciler sadece yapılacak sınavlara gireceklerdir. Bu nedenle gün saat yazılmamıştır. İlk defa BIL 101E dersini alacak öğrencilerin bu derse yazılmamaları gerekmektedir.

www.sis.itu.edu.tr/tr/ders_programlari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 25 Ocak 2012; 13:22:33 >

• Hmm sağolasın. Peki şimdi biz yarın okula gitmeye üşenenler olarak gelecek dönem BIL101E derslerine gitmeyip, VF den kalıp, sonraki dönem internetten alırsak bir kaybımız olmaz herhalde?
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.