Şimdi Ara

İtalya'dan alınan iphone 3G & aktivasyon & sonunda benim de 3G'm var!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
7.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • italyadan alan birileri hangi şehir hangi mağazadan aldığını ve nekadara aldıgını yazabilir mi acaba? çıldırmak üzereyim ya benım arkadas beceremiyor yada buldular yolmaya çalışıyolar hiçbir şekilde unlock falan deilmiş aletler kırılması lazım demişler ve verdikleri fiyatlarda bi hayli uçuk
  • Valla bulamamalarına bir şey demiyorum ama fiyat konusunda "hısım hısıma bi kısım fazla sokar" gibi geliyor aşağıdaki linkten inceleyebilirsin

http://www.tim.it/consumer/o69017/prodotto.do
  • quote:

Orjinalden alıntı: starsky

italyadan alan birileri hangi şehir hangi mağazadan aldığını ve nekadara aldıgını yazabilir mi acaba? çıldırmak üzereyim ya benım arkadas beceremiyor yada buldular yolmaya çalışıyolar hiçbir şekilde unlock falan deilmiş aletler kırılması lazım demişler ve verdikleri fiyatlarda bi hayli uçuk

nosficik linki vermiş zaten. o fiyatlar şehir efsanesi. yok öyle bir şey.
    haklı olduğun tek konu var, simlock'sız neredeyse bitti. bulunmuyor.
    tüm milano tarandı, bir dükkanda bile bulunamadı.
    Anasının danasının halasının vs... gibi bir ilişki Viçenza'da bir dükkanda bulundu zar zor...
    Yabancı forumlardan okudum dün, yukarıda verdiğim linkte de var, millet Sırbistandan, Almanya'dan, İngiltereden (daha henüz ingiltere duyumamıştı simlocksızı) günü birlik italyaya gidip iphone alıyor ve mesaj atıyorlar günlük, şu dükkanda var, şurada yok diye... forumu kurcalarsan bulursun ama ne kadar update bilgi var bilmiyorum...

unlock değilmiş falan tamamen yalan.
    çatır çatır unlock.
    ayrıca sana şu bilgiyi de vereyim:
    unlock telefonların seri numaraları:
    MB 489T/A
    MB 496T/A
    MB 500T/A

benimki 496T/A mesela...
    ha, bu ne kadar doğru bilgi bilmiyorum ama en azından benim telefonda tuttu...
    499 € veya 569 €'ya alacağın iphone her hatla çalışacaktır.
    Şüphen olmasın...

• quote:

Orjinalden alıntı: nosficik

Valla bulamamalarına bir şey demiyorum ama fiyat konusunda "hısım hısıma bi kısım fazla sokar" gibi geliyor aşağıdaki linkten inceleyebilirsin

http://www.tim.it/consumer/o69017/prodotto.do

Vallahi çok güzel bir laf söyledin, "hısımla iş yapacağıma hikimi keserim" daha iyi

• quote:

Orjinalden alıntı: tylerdurdenxxx

quote:

Orjinalden alıntı: UnoMomento

paylaşım için teşekkürler tylerdurdenxxx bende yakın zamanda bir akrabama aldırıcam bu arada simlocksuzlar az mı bulunuyo İtalya'da

abi, out of stock!!! bitmiş...
    bütün milano da bir tane bulamadık.
    Viçenza dan zar zor kıyıda kalmış bir tükkandan buldu arkadaş...

sadece kontratlı iphone lar kalmış...
    yabancı forumlarda güncel hangi tükkanda var, hangisinde yok yazıyor... benim linkini verdiğim forumun 22, 23, 24 - oralarda bir sayfa işte - sayfasında da yazıyordu galiba...
    oralara bi bak...

Hadi ya neyse bakalım kısmet haftaya belki azda olsa magazalara gelir bi de TIM ya da Vodafone'dan almamız farketmez di mi ikisindende alınan sözleşmesiz sorun çıkarmaz

• arkadaşlar bu stoklar bitince acaba ne kadar bi süre içerisinde yeni mallar geliyor mağazalara? gerçi benim tanıdığım bayramda gidip gelecek italya ya ama olsun gidipte alamadan gelirse çok üzülürüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: oGuxXx*

arkadaşlar bu stoklar bitince acaba ne kadar bi süre içerisinde yeni mallar geliyor mağazalara? gerçi benim tanıdığım bayramda gidip gelecek italya ya ama olsun gidipte alamadan gelirse çok üzülürüm

aynen ya benim tanıdıkta haftaya 5 gün orda olucak eğer yeni telefonlar gelmezse çok kötü olcak benim için
  • kuzenlere baktırıyorum mevcut olan mağazaları bildiricem burdan birkaç şehire birden bakıcaklar

quote:

Orjinalden alıntı: UnoMomento

quote:

Orjinalden alıntı: oGuxXx*

arkadaşlar bu stoklar bitince acaba ne kadar bi süre içerisinde yeni mallar geliyor mağazalara? gerçi benim tanıdığım bayramda gidip gelecek italya ya ama olsun gidipte alamadan gelirse çok üzülürüm

aynen ya benim tanıdıkta haftaya 5 gün orda olucak eğer yeni telefonlar gelmezse çok kötü olcak benim için

• Selam,
    Bu Iphone'ların İtalya'da hangi mağazalarda satıldığına dair, adres bilgisini nerden bulabiliriz?
    Vodafone satıyor sanırım ama sitede italyanca yazıyor...
  • Herkese Merhabalar,

Tylerdurdenxxx in bahsettiği aqrkadaş herhalde ben oluyorum.
    Ben ana iPhone 3G başlığı altında sorulan sorulara elimden geldiği kadar cevapladım.
    Ancak önemli olan birkaç konuyu burada tekrar yazabilirim.

1. iPhone direkt olarak Turkcell simkartımı taktım ve çalıştı. Sadece telefonun Turkcell i bulması diğer telefonlara göre (Nokia, Erricson vs.) daha uzun sürüyor.
    2. Internet ayarlarını yapınca ilk seferde çalışmıyor. Sonra ayarlardaki reset kısmında internet ayarlarını reset leyip tekrar yapınca çalışıyor.
    3. Pasaport olayına gelince, ben telefonu 2007 yılında giriş çıkışı olan bir pasaporta yaptırdım. 2008 yılı için mutlaka 30 günlük süre koşulunu arıyorlar. Kayıt ettirdikten 30-45 dk. sonra internetten kontrol edince kayıtlı gözüktü.
    4. İtalya da telefon hem TIM hem de Vodafone mağzalarında satılıyor. Bizimkiler TIM den alındı. 569 Euro ödedik. Alan kişi aynı anda 3 adet aldı. Hiç bir sıkıntı olmadı. Sadece 3 ayrı fiş kesilmiş.

Umarım önemli olan konulara cevap verebilmişimdir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonaran -- 11 Eylül 2008; 9:49:00 >

• dün italyada yakınım bahsettigim gibi almaya calıstı ve o telafuz ettıgınız rakamları sadece italyada yasayanların alabildigini söyledi cıldırmak uzereyım ya salı gunu tekrar gıdıcek bana tam olarak sehır magaza ısmı soyleyın rıca edıorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonaran

Herkese Merhabalar,

Ben ana iPhone 3G başlığı altında sorulan sorulara elimden geldiği kadar cevapladım.

evet, o şanslı kişi sendin ama fazla rahatsız etmek istemedik...
    mesela itunes ile aktive etmek gerekliliği yazıyor her forumda, bu önemli bir bilgi... ille de italyan kartını takmak gerekliliği yok... bu da önemli bir bilgi... bunu senin de yazdığın forumun ilerleyen sayfalarında birçok kişi sordu.
    neyse, ben de bulduklarımı topladım...

şimdi madem biraz vaktin var, şu soruya cevap verirsen çok seviniriz...
    bugün geliyor iphone'um... akşama fotoğraflarını atmayı planlıyorum :)
    bugün taktım TR kartımı, ne kada vaktim var kayıt ettirmek için???
    sana gelen sms'te ne kadarlık bir süre verilmişti???
    bunu hatırlayabilirsen süper olur...
    bunca zahmetten sonra mundar olmasın telefon
    gerçi yarın kaydettiricem ama yine de bir tırsıyorum akşama kapatılır mı diye
    hasta etti bu iphone beni!!!

• quote:

dün italyada yakınım bahsettigim gibi almaya calıstı ve o telafuz ettıgınız rakamları sadece italyada yasayanların alabildigini söyledi cıldırmak uzereyım ya salı gunu tekrar gıdıcek bana tam olarak sehır magaza ısmı soyleyın rıca edıorum

abi yazdık ya...
    "tüm milano tarandı, bir dükkanda bile bulunamadı.
    Anasının danasının halasının vs... gibi bir ilişki Viçenza'da bir dükkanda bulundu zar zor... "

hiçbirimizi italya da yaşamıyoruz... buradaki herkes senin gibi tanıdıkları vasıtasıyla getirten kişiler... belki birçoğu nereden alındığını bile bilmiyor...

ben Viçenza'dan aldım, aldırttım daha doğrusu...
  • quote:

dün italyada yakınım bahsettigim gibi almaya calıstı ve o telafuz ettıgınız rakamları sadece italyada yasayanların alabildigini söyledi cıldırmak uzereyım ya salı gunu tekrar gıdıcek bana tam olarak sehır magaza ısmı soyleyın rıca edıorum

starsky, ayrıca o rakamlar bizim telaffuz ettiğimiz değil, yine yukarıda linki verildiği üzere vodefone'nun italyan web sitesinde official olarak lanse ettiği rakamlar... burada problem arkadaşında, adam gibi bir mağaza gidip sorsa kimse ona yanlış bilgi veremez... alanlar var italyadan bi sürü o rakamlara, hiç problemsiz... bence senin arkadaşın yanlış bilgi veriyor ya da beceremiyor ya da hiç bir yere gidip sormadı bile...

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

2. jenerasyon IPHONE başlığı altında bir arkadaşımız bahsetti.
    Ancak gerek ilk aldığı zamanın heyecanı, gerekse sonrasındaki kurcalama hevesi yüzünden haliyle fazla yanıt veremedi sorulara...

Ben de İtalya'dan iphone 3G 16 GB Siyah modelini aldım. Gerçi henüz gelmedi.
    Perşembe günü gelecek. Ama daha da vahimi pasaporta 18 Eylül'de kayıt ettirebileceğim.
    TR sim kartını takıp telekom kuruluna "ahanda italyadan iphone aldım" beyanatını yaptıktan sonra kaç gün YASAL limitim var pasaporta kaydettirmek için, bilmediğimden dolayı sabreden derviş modeline geçip pasaporta kayıt ettirene kadar ipod olarak kurcalayacağım!

İtalya'dan alınan iphone'larla ilgili birçok bilinmeyen var. Bazı tereddütler var. Ben de forumda giderebilmiş değildim ve en sonunda yabancı forumlara dadandım.
    Oraralarda okuduğum bazı kesin bilgileri sizinle de paylaşmak istedim. Belki işinizi görür.
    Kesin sorulara, kesin cevaplar ile neyin nasıl olduğu yazılmış.
    Önce, onlarca okuduğum post'lardan en adam gibi sorulmuş ve cevaplanmış olanı paylaşmak isterim.

İtalya'dan alınan iphone 3G & aktivasyon & sonunda benim de 3G'm var!!!

Şimdi buradaki soru ve cevapları hemen çevireyim:
    1- Aldığın zaman ilk aktivasyonu italyan sim kartı ile yaptın, başka bir kartla mı?
    2- Sim kartını takmadan veya taktıktan sonra bir ince ayar, ayar değişikliği yaptın mı?
    3- itunes'a ilk bağlandığın zaman aktivasyon gerekli oldu mu?
    4- Forum kullanıcılarına verebileceğin başka faydalı, gerekli bilgiler var mı?

Cevaplar
    1- İtalyan sim kartı ile aktive etmek zorunluluğu yok. İstediğiniz kartı sokup aktive edebilirsiniz, ekranda çıkanları takip edin, yeter.
    2- Hayır.
    3- Evet, kartı takıyor ve itunes a bağlanıyorsunuz, aktivasyon işlemi hemen başlıyor.

Toplamak gerekirse;
    - Bütün iphone'lar kullanılmadan önce aktive edilmek zorunda.
    - Aktive etmek için geçerli, çalışan bir sim kartı takmak yeterlidir.
    - Iphone'nun simlock'lu olup olmaması duruma göre bazı kartları zaten kendisi red edecektir. Mesela ispanya da satılan iphone'lar movistar'a simlock'lıdır ve aktivasyon işleminde sadece Movistar kabul eder. Ama İtalya'da satılan iphone'lar simlock'sızdır ve aktivasyon süreci ve sonrasında her sim kartı kabul eder.

Umarım yardımcı olabilmişimdir (Her ne kadar birçok kere cevaplandıysa da...)

demiş ve bitirmiş arkadaş durumu

Ben de forumda italyadan iphone aldığımı belirtmiştim ve birçok arkadaş aktivasyon işlemlerini sormuştu.
    Bunlara böylece cevap vermiş oldum.

Bir diğer soru da alırken geçilen engellerdi (yaawww paramızla daha fazla nasıl rezil olabiliriz, çok merak ediyorum... ben de dahil!!!!)
    Aslında hiçbir engel veya şart, koşul yok. Şöyle, sadece pasaport gerekiyor. Onu senin pasaportuna işliyorlar. Sebep, eğer birgün italyan mafyasına karışıp suç işleme kararı alırsan, kısaca "dur ben bi don corlione olayım" dersen ve hala mal gibi cep telefonu kullanıyorsan izini sürebilmek için. İtalyada öğrenim gören başka uyruklu bir arkadaş şöyle yazmış: "This is so the Government/Police can trace people to Phones in the event of crime. You simply need a Passport or if you are Italian, an identity card." Yabancı uyrukluysan pasaport, italyansan kimlik ve her iki koşulda da kredi kartı

Benim şimdilik arayıp, tarayıp bulduklarım bunlar.
    Ancak şunu açık yüreklilikle söyleyeyim, italyan sim kartına gerek olmadığı, her hangi bir kartla aktive edildiği, her şekilde çalıştığı onlarca defa yazılmış.
    Tek şart itunes ile aktive etmek...

Benim "preciousssss"da elime geçince ve işlemleri yapınca, tekrar bizzat yaşadıklarımı da yazacağım.
    Daha öncesinde almak isteyen ve aklında sorular olan varsa, tereddütlerini gidermek için bu başlığı açayım istedim, tabii benim de aradığım cevaplardı bunlar haliyle...
    Onlarca defa "istediğin kartı tak, çalıştır, sorun yok" bizzat kullanan kişilerin tecrübelerini yazdıkları forumlardan birinin de linkini veriyorum...
    Tereddütleri geçmeyen arkadaşlar, detaylı inceleyebilir!!!
    http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=45363&page=14

Ama sakın sormayın x kartı ile aktive olur mu diye, adamlar delirmiş, "G-İ-T D-E F-O-R-U-M-U O-K-U D-E-N-Y-O" gibi cevaplar yazıyorlar!!!!!!!!

Benden şimdilik bu kadar.
    İtalya'dan alıp kullanan arkadaşlar var ise, katkılarını bekleriz tabii...

Saygılar

arkadaşım telefonun menüsü türkçe destekliyormu ???

• quote:

Öyle bir zorunluluk var mı bilmiyorum.
    Bize alan kişi İtalya da yaşayan bir İtalya ndı!
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tonaran

Herkese Merhabalar,

evet, o şanslı kişi sendin ama fazla rahatsız etmek istemedik...
    mesela itunes ile aktive etmek gerekliliği yazıyor her forumda, bu önemli bir bilgi... ille de italyan kartını takmak gerekliliği yok... bu da önemli bir bilgi... bunu senin de yazdığın forumun ilerleyen sayfalarında birçok kişi sordu.
    neyse, ben de bulduklarımı topladım...

şimdi madem biraz vaktin var, şu soruya cevap verirsen çok seviniriz...
    bugün geliyor iphone'um... akşama fotoğraflarını atmayı planlıyorum :)
    bugün taktım TR kartımı, ne kada vaktim var kayıt ettirmek için???
    sana gelen sms'te ne kadarlık bir süre verilmişti???
    bunu hatırlayabilirsen süper olur...
    bunca zahmetten sonra mundar olmasın telefon
    gerçi yarın kaydettiricem ama yine de bir tırsıyorum akşama kapatılır mı diye
    hasta etti bu iphone beni!!!

Telefonu kapatma ile ilgili bahsettiğin türden bir mesaj gelmedi.
    Ben ve arkadaşlarımda telefona sim kartı taktıntan 2-3 gün sonra kayıt ettirdik.
    Kapanma gibi bir sorunumuz olmadı!

Ayrıca telefonu bilgisayara takıp, iTunes dan hemen aktive ettik. Bu işlem çok kısa sürüyor!

• quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

bilmem
    akşama göreceğiz... 2.0.2'yi destekliyor, jailbreak yaparsan ama orjinalinin, italyadan geldiği için bir de, TR desteklediğini zannetmiyorum...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

bilmem
    akşama göreceğiz... 2.0.2'yi destekliyor, jailbreak yaparsan ama orjinalinin, italyadan geldiği için bir de, TR desteklediğini zannetmiyorum...

teşekkürler paylaşımın için
  • ALDIM!!!
    şuan 2.0.2'ye update ediyor kendini...

hiçbir problemsiz çalıştı...

bi süre aleti mıncırıcam, izninizleeeee

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.