Şimdi Ara

İstiridye Mantarı (kavak mantarı) Yetiştiriciliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
9
Favori
66.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kocaelıde arsam var yatırımlık 4 dönumunu sana verım kullan parada istemıyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: esarisoy

100 m lık oda yeterlıdır daha bölmeye gerek yoktur uygulama şöle yapılabilir 100 m lık odanın bır bolumu bolunerek mesala 25 m kulucka odası yapılır burası 24 derece olarak ıklımlendırılır geriye kalan 75m lık bolum 15 derece ıklımlendırılır hergun yapılan 300 kg kompost bu kulucka odasına konur orada 15gün durup kulucka donemını tamamlar hergun kulucka dönemini taamlayan kompostlar üretim odasına alınır burada yaklaşık 40 gün duracaklardır.genelde 3 flaş bekletilir bu flaşları 40 gün sürer ve kompost agırlıgının yuzde 20-30 arası ürün verir.

poşetler 10-15 kg lık yapılır genelde 80*35 ölçülerinde 15-18 mikronluk poşet kullanılır.10-12 kg kompost iyi sıkıştırarak doldurulabilir.

Hergün hazırlayacagınız 300 kg kompost 45 gun sonra üretim odanızı dolduracaktır 45*300 -13500 kg kompostunuz olur üretim odanızda odanızdan atılanla ve ve kulucka odanızdan gelenle hergün bu rakam sabit kalır bu devrede artık günde 100kg mantar almaya başlarsınız. şu an toptan satış fiyatı 5-5.5 lıradır kendınız degerlerndiriseniz halde 7 tl pazarda 10tl dir buda en kötü ayda 15ooo ytl ciro dur gelelim masraflara.

45 kg saman 45kg talaş(kesinlikle reçinesiz olacak kayın talaşı iyi olu)10 kg kalın kepek ve toplam kompost miktarının yüzde 2 si 6kg misel.

45kg saman 18
    45kg talaş 8
    10kg kepek 5
    6kg misel 30
    toplam 61 tl

kompost ayda 1830
    elektirik 1000
    pastorize 1500 kaynatarak yaptıgınız ve varil altında sanayi ocagında tüp yaktıgınız halde tüp masrafı. Dogal gaz ocagı yakmanız halınde düşer.
    su 500 fazla fazla yazdım )
    kira eger yerini kira ise .
    işçi eger bu iş için yanınıza işti tutacaksanız.

ŞİMDİ AYDA GÜZEL KAZANÇ GİBİ DURAN BU İŞ İLE GERÇEKTEN İYİ KAZANÇ ELDE EDİLEBİLİR AMA

1. İŞÇİLİĞİ GERÇEKTEN ÇOK AGIRDIR SİZİ ÇOK YORACAKTIR.
    2.İLK ODALARIN KURUMUNDA MASRAFTAN KACINMAMAK GEREKİR EN AZ 40 BİN LİRA MASRAFI OLCAKTIR BUNA HAZIR OLUN.
    3. HEMEN İLK SEFERLEDE VERİM ALAMAYACAKSINIZ DEVAM İÇİN DE CEBİNİZDE PARANIZ OLSUN.
    4.İLK BAŞLARDA PAZARLAMA SIKINTINIZ OLABİLİR.
    5.DANIŞACAGINIZ VE MİSEL ALACAGINIZ GUVENLİ BİR YER BULUN BEN ERKEL KİMYA İLE ÇALIŞIYORUM BUNDAN BAŞKA SLYVAN VAR MİSEL İ İTAL VE DAHA PAHALIDIR.KENDİ FİRMA GİBİ GÖSTEREN SİZİN BENİM GİBİ AKEDEMİSYEN OLMAYIPTA 1 YIL MANTAR ÜRETİP SONRA PİYASADA AKEDEMİSYEN GİBİ SATIŞ VE DANIŞMANLIK YAPMAYA ÇALIŞAN KİMSELERDEN UZAK DURUN.
    6. BU İŞ SIKINTILI UZUN VE YORUCU BİR İŞTİR KESİNLİKLE KOLAY DEGİLDİR KOLAY KAZANÇ GİRİ GOSTERMELERE KANMAYIN COK ZORLUKLARLA KARŞILAŞACAGINIZ AKLINIZDAN CIKARMAYIN MORALİNİZ BAZI EVRELERDE BAYA BOZULABİLİR TÜM BUNLARI BİLİP HAZIR OLARAK BAŞLAYINIZ.
    7. HAZIRMISINIZ O ZAMAN HER ZAMAN AKLINIZDA ARTIK ŞU OLSUN HİJYEN HİJYEN HİJYEN BU YOKSA MANTAR DA YOK.

Açıklayıcı bilgilerin için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: esarisoy

100 m lık oda yeterlıdır daha bölmeye gerek yoktur uygulama şöle yapılabilir 100 m lık odanın bır bolumu bolunerek mesala 25 m kulucka odası yapılır burası 24 derece olarak ıklımlendırılır geriye kalan 75m lık bolum 15 derece ıklımlendırılır hergun yapılan 300 kg kompost bu kulucka odasına konur orada 15gün durup kulucka donemını tamamlar hergun kulucka dönemini taamlayan kompostlar üretim odasına alınır burada yaklaşık 40 gün duracaklardır.genelde 3 flaş bekletilir bu flaşları 40 gün sürer ve kompost agırlıgının yuzde 20-30 arası ürün verir.

poşetler 10-15 kg lık yapılır genelde 80*35 ölçülerinde 15-18 mikronluk poşet kullanılır.10-12 kg kompost iyi sıkıştırarak doldurulabilir.

Hergün hazırlayacagınız 300 kg kompost 45 gun sonra üretim odanızı dolduracaktır 45*300 -13500 kg kompostunuz olur üretim odanızda odanızdan atılanla ve ve kulucka odanızdan gelenle hergün bu rakam sabit kalır bu devrede artık günde 100kg mantar almaya başlarsınız. şu an toptan satış fiyatı 5-5.5 lıradır kendınız degerlerndiriseniz halde 7 tl pazarda 10tl dir buda en kötü ayda 15ooo ytl ciro dur gelelim masraflara.

45 kg saman 45kg talaş(kesinlikle reçinesiz olacak kayın talaşı iyi olu)10 kg kalın kepek ve toplam kompost miktarının yüzde 2 si 6kg misel.

45kg saman 18
    45kg talaş 8
    10kg kepek 5
    6kg misel 30
    toplam 61 tl

kompost ayda 1830
    elektirik 1000
    pastorize 1500 kaynatarak yaptıgınız ve varil altında sanayi ocagında tüp yaktıgınız halde tüp masrafı. Dogal gaz ocagı yakmanız halınde düşer.
    su 500 fazla fazla yazdım )
    kira eger yerini kira ise .
    işçi eger bu iş için yanınıza işti tutacaksanız.

ŞİMDİ AYDA GÜZEL KAZANÇ GİBİ DURAN BU İŞ İLE GERÇEKTEN İYİ KAZANÇ ELDE EDİLEBİLİR AMA

1. İŞÇİLİĞİ GERÇEKTEN ÇOK AGIRDIR SİZİ ÇOK YORACAKTIR.
    2.İLK ODALARIN KURUMUNDA MASRAFTAN KACINMAMAK GEREKİR EN AZ 40 BİN LİRA MASRAFI OLCAKTIR BUNA HAZIR OLUN.
    3. HEMEN İLK SEFERLEDE VERİM ALAMAYACAKSINIZ DEVAM İÇİN DE CEBİNİZDE PARANIZ OLSUN.
    4.İLK BAŞLARDA PAZARLAMA SIKINTINIZ OLABİLİR.
    5.DANIŞACAGINIZ VE MİSEL ALACAGINIZ GUVENLİ BİR YER BULUN BEN ERKEL KİMYA İLE ÇALIŞIYORUM BUNDAN BAŞKA SLYVAN VAR MİSEL İ İTAL VE DAHA PAHALIDIR.KENDİ FİRMA GİBİ GÖSTEREN SİZİN BENİM GİBİ AKEDEMİSYEN OLMAYIPTA 1 YIL MANTAR ÜRETİP SONRA PİYASADA AKEDEMİSYEN GİBİ SATIŞ VE DANIŞMANLIK YAPMAYA ÇALIŞAN KİMSELERDEN UZAK DURUN.
    6. BU İŞ SIKINTILI UZUN VE YORUCU BİR İŞTİR KESİNLİKLE KOLAY DEGİLDİR KOLAY KAZANÇ GİRİ GOSTERMELERE KANMAYIN COK ZORLUKLARLA KARŞILAŞACAGINIZ AKLINIZDAN CIKARMAYIN MORALİNİZ BAZI EVRELERDE BAYA BOZULABİLİR TÜM BUNLARI BİLİP HAZIR OLARAK BAŞLAYINIZ.
    7. HAZIRMISINIZ O ZAMAN HER ZAMAN AKLINIZDA ARTIK ŞU OLSUN HİJYEN HİJYEN HİJYEN BU YOKSA MANTAR DA YOK.

merhaba yorumlarınız için teşekkürler.bende üniversiteden yeni mezun oldum.artık biyerlerden bende işe girişmek istiyorum.bende herkes gibi azçok bikaç bişey araştırdım.dediğiniz gibi bayağı zahmetli bir iş istiridye mantarı üretmek.siz hangi ilde bu işi yapıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: futuristt

Aranızda bu işi yapan var mı?

Edindiğim bilgiler ışığında sizlerin de fikrini almak istiyorum.

Bu mantarı yetiştirmek için tonu 600 TL den kompost alıyorsunuz.

1 ton kompostun mantar verimi %30 dan 300 kg yapıyor. (yalnız bu verim 3 aylık ortama verimdir)

Mantarın kg mını 4,5 - 10 tl arasında piyasaya satabiliyorsunuz. ( hiçbir yere satamazsanız bile kompostu satın aldığınız yer 4,5 tl den sizden satın alıyor )

100 metrekare bir alanda 10 ton mantar üretimi yapabiliyorsunuz.

100 metrekare yerin ilk kurulum maliyeti yaklaşık 15.000 tl (klima, kompost, hava jeneratörü vs.)

şimdi;

10 ton x 600 tl = 6.000 tl
    elektrik ve diğer masraflar (3 aylık) = 3.000 tl
    10 ton %30 verimle = 3 ton x 5 tl = 15.000 tl

15.000 - 9.000 = 6.000 / 3 = 2.000 tl aylık ortalama gelir.

futurisk kardeş naptın mantar işini. yılını geçti artık. inşallah başlayıp erim elde etmişsindir

• quote:

Orijinalden alıntı: ramdem74

quote:

1 ton kompostun mantar verimi %30 dan 300 kg yapıyor. (yalnız bu verim 3 aylık ortama verimdir)

Mantarın kg mını 4,5 - 10 tl arasında piyasaya satabiliyorsunuz. ( hiçbir yere satamazsanız bile kompostu satın aldığınız yer 4,5 tl den sizden satın alıyor )

100 metrekare yerin ilk kurulum maliyeti yaklaşık 15.000 tl (klima, kompost, hava jeneratörü vs.)

şimdi;

futurisk kardeş naptın mantar işini. yılını geçti artık. inşallah başlayıp erim elde etmişsindir

bu konu hakkında görüşebilirmiyiz

• Hocam bizde gerçi ben pek ilgilenmedim abim , peder 1 çuval beklettiler gözümüz gibi baktık nem dengesi falan yanlız 3 aydan sonra ilk alınan ürünün değeri ile son alınan üründe acayip bir uçurum meydana geliyor. Yani direk aldığını çöpe atıyorsun. Birde sürekli satamıyorsun .
    Zaten bekletme süreside normale göre düşük elinde kalma riski var ..

Ama hobi olarak yada ufak çaplı ek gelir olarak süper birşey maliyeti olabilir ama ciddi anlamda alıcın varsa mesela 20 kg satıyorsun direk elinden çıkartırsan kazanırsın. Ayrıca Bodrumu boş olan insanların en ideal kiracı yöntemi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

quote:

Orijinalden alıntı: ramdem74

quote:

şimdi;

bu konu hakkında görüşebilirmiyiz

tabiki görüşebilirz. bu konu hakkında bilgiye çok ihtiyacım var

• Geçen gün babamla çağdaş'tan aldık, çok güzel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba İstiridye Mantarı Kompostunda PROFESYONELLERLE Çalışmak İsterseniz Yardımcı Olalım. Yerimiz İstanbuldadır ve Tüm Türkiyeye Kompost Gönderiyoruz.. istersenizwww.komposturetimi.com dan bize ulaşınız...

Sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmutKeskiner

Merhaba İstiridye Mantarı Kompostunda PROFESYONELLERLE Çalışmak İsterseniz Yardımcı Olalım. Yerimiz İstanbuldadır ve Tüm Türkiyeye Kompost Gönderiyoruz.. istersenizwww.komposturetimi.com dan bize ulaşınız...

Sevgiler

misel satışınız varmı?
  • Merhaba Arkadaşlar
    Denizlide İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yapmaktayız.
    İsteyen arkadaşlara her konuda yardımcı olunur Kompost satışımız,sardırılmış kompost satışımız ve hobi kiti satışımız vardır ilgilenen arkadaşlar mail yoluyla yada telefon yoluyla ulaşabilirler.Herkeze hayırlı işler bol kazançlar.

Bereket Mantar Denizli
    e-mail :bereketmantar@hotmail.com
    tel :05326467526
  • Kendi üretimini yapmak isteyen yada hobi amaçlı üretim isteyen arkadaşlar 11 çeşit mantar miseli yani mantar tohumu satışı yapılan bu siteden siparişlerini verebilirler.
  • Konya da bulunan istiridye mantar ve kompost üretim tesisimize aile sebeblerden dolayı ayrılmak zorunda kalan ortağımızın yerine hisse ortağı alınacatır. ilgilenen arkadaşlar arasın detayları görüşelim. sadece %25 e kadar hisse satılıktır. husrev bey 0505-3145082
  • Merhaba arkadaşlar.
    Profesyonel anlamda istiridye mantarı ve kompost üretiyoruz. Bu işe ilgisi olan, hobi amaçlı kendi tüketeceği kadar mantar üretmeyi düşünen yada bu işi ticarete aktarıp kendisine geçim kaynağı yaratmayı düşünen arkadaşlara kompost konusunda yardımcı olabiliriz. Piyasada ve internet ortamında kompostların yapımı ve satışları hakkında çeşitli bilgiler bulabilirsiniz. Mühim olan kirli bilgi ile temiz bilgiyi ayırt edebilmektir.
    Hali hazırda bireysel yetiştiricilere ve şirketleşmiş olan bazı üretici firmalara danışmanlık hizmeti veren bizler, kompost üretiminde ''garanti ürün'' vermeyi taahhüt ediyoruz. Kompostlarımız garantilidir.
    Mail yada telefon yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.
    İyi çalışmalar...

Ziraat Müh. Murat DUMAN
    mdumann@hotmail.com
    0545 287 4167

• istiridye mantarına bende bi dönem merak salmıştım şu arkadaşlar ilgilendiler HAYGER MANTAR
     İstiridye Mantarı (kavak mantarı) Yetiştiriciliği İstiridye Mantarı (kavak mantarı) Yetiştiriciliği

• Yukarı kısımda ''esarisoy'' çok güzel maliyet analizi yapmış.Şu aşagıdaki vb. haberlerin doğru olma ihtimali ve kazandırma ihtimali varmı sizce?
    http://www.aksam.com.tr/ekonomi/ruyasinda-gordu-yetistirdigi-mantari-kilosu-30-eurodan-satmaya-basladi/haber-199897
  • up up heycanlı konuymuş.
  • 200 m2 soğuk hava depom var bende bu işi düşünüyorum . kimse almasa bile ben yerim sıkıntı değil. benim avantajm depomun makinamın ranzalarımın falan olması. geriye yetiştirmek kalıyor .
  • Konu çok güzel hortlatmış olayım. Var mı bu girişimde bulunan arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tahas T kullanıcısına yanıt
    benim iş başlamadan yattı. mantarları satmak için kayıtlı olmak lazımmış belediyede bodrum katına gıda ile ruhsat vermiyormuş.zaten raf ömrü 1 hafta ben 1 haftada nasıl satim okadar malı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.