Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: senay22 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2020 avukatlık asgari ücret tarifesi açıklandı , davayı kaybedenlerin Allah yardımcısı olsun , dava masraflarıyla beraber 4000 TL ödeyecek.

ASLİYE HUKUKLARDA GÖRÜLEN DAVALARDA ASGARİ ÜCRET 3.400 TL’YE YÜKSELTİLDİ

Asliye hukuk mahkemelerinde görülen davalarda alınacak maktu ücret 2.725 TL iken, yeni tarifeyle 3.400 TL’ye yükseltildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı günler arkadaşlar . Istanbul Bam 25 ı aradım bugün ise iadeler de 2019 a başlamışlar bekleyen arkadaşların bilgisine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • igkdr İ kullanıcısına yanıt
    kardeşim ağzına sağlık güzel haber diğer arkadaşlar da bilgi alıp paylaşırlarsa seviniirz
  • Güzel bir detay mı bilemiyorum(zira hiç bir veriye güvenim yok ülkede) ama aşağıdaki link umut verici.http://www.adb.adalet.gov.tr/Sayfalar/istatistikler/istatistikler/davasarti.pdf

Bu demek oluyor ki 2017 ye göre davalar ysrı yarıya azalmış. Muhtemelen 2018 de arabulucu yeni olduğu için anlaşmalar daha az olmultu. 2019 da ise daha fazla olması mantıklı. Demem o ki 2018 işe iadelerden sonra 2019 lara geçince (normalde 2018 in de daha hızlı ilerlemesi gerekti ama sanırım arabulucu yeni olduğu için çok etkimedi) daha hızlı ilerlemesi gerekir. Eğer hakimler yaw nasılsa az iyice yayalım, hiç iş yapmayalım demezlerse tabiii... Dosya sayısı azalmış ve İstanbul BAM da 2 yeni daire açılmış, 9 daireye 2 daire eklenmiş, yani kabaca sürenin en az yarıya inmesi gerekiyor.

• mehmetaliulkusevenn M kullanıcısına yanıt
    15 gun oldu karara çıkalı henüz karar uyap à dusmedi .

• Ist bam 31nci hukuk bu ay tamamen ise iadelere bakicakmis su anda 2019/ 800 900 lerdeymis benimkine 500 dosya kalmis umarim tez zamanda sonuclanir lehimize olmasi icin dua ediyoruz

• ANKARA BAM 6.HUKUKDAN SES YOK BİLGİ SAHİBİ OLAN VARMI ALACAK DOSYALARINDA..!

• quote:

Orijinalden alıntı: ozziem

Güzel bir detay mı bilemiyorum(zira hiç bir veriye güvenim yok ülkede) ama aşağıdaki link umut verici.http://www.adb.adalet.gov.tr/Sayfalar/istatistikler/istatistikler/davasarti.pdf

Bu demek oluyor ki 2017 ye göre davalar ysrı yarıya azalmış. Muhtemelen 2018 de arabulucu yeni olduğu için anlaşmalar daha az olmultu. 2019 da ise daha fazla olması mantıklı. Demem o ki 2018 işe iadelerden sonra 2019 lara geçince (normalde 2018 in de daha hızlı ilerlemesi gerekti ama sanırım arabulucu yeni olduğu için çok etkimedi) daha hızlı ilerlemesi gerekir. Eğer hakimler yaw nasılsa az iyice yayalım, hiç iş yapmayalım demezlerse tabiii... Dosya sayısı azalmış ve İstanbul BAM da 2 yeni daire açılmış, 9 daireye 2 daire eklenmiş, yani kabaca sürenin en az yarıya inmesi gerekiyor.
    ben buna pek inanamadım. rasgele word dökümanına rakamlar ve grafik konulmuş.
    resmi yazı ile yüklenseydi inanırdım

• eğer bu grafik doğru ise, 2018 sonrasındaki iş yükünün %50 azalması demek , dosya sayısının azalması demek...yani en fazla 1 yıl içinde 1 dosyanın sonuçlanması demek...unutmayın, kalemi ne zaman ararsanız, 2000 lerdeyiz derler...madem %50 iş azaldı, neden hep 2000 lerdeyiz....

• quote:

Orijinalden alıntı: 27 hd

eğer bu grafik doğru ise, 2018 sonrasındaki iş yükünün %50 azalması demek , dosya sayısının azalması demek...yani en fazla 1 yıl içinde 1 dosyanın sonuçlanması demek...unutmayın, kalemi ne zaman ararsanız, 2000 lerdeyiz derler...madem %50 iş azaldı, neden hep 2000 lerdeyiz....
    kalemdeki bilgilendirmede yanlış ki.
    zannediyor musunuz telefona bakan kişi bunu takip ediyor.

-hangi dosyalara bakıyorsunuz?
    -500 lerdeyiz!!!

salla sallayabildiğin kadar.

bunun yanında 2018 yılından büyük oranda anlaşılmış aşaması şu an için büyük oranda bir rahatlama manasına gelmiyor.
    istinaf belki hala 2016-2017 davalarına bakıyor.

ha eğer grafik bir nebze doğruysa tabi ki bir ölçüde azalma olacak ama bunun etkisini uzun vadede görebiliriz anca.
    bunun yanında krizin içinde debelendikçe ortaya çıkan dava dosyalarında da artış olması beklenebilir ki bu da neredeyse hiç değişiklik olamayabileceği manasına bile gelebilir

• Dosyam 9.5 aydır ön inceleme için atama bekliyor durumundaydı,1 haftada ön incelemede,incelemede ve son olarak 2 gün önce gereçeli karar yazıldı durumuna geldi.
    Bu Gerekçeli Karar Yazıldı durumu ne kadar sürer tahminen birde ne sonuç çıktığını uyap vatandaş portalından görebilirmiyiz?
    Şuanda herhangi bir evrak girişi görülmüyor uyapta.
  • Kardesım hayırlı olsun diyelim yer neresi... Hangi bam

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhannn888

ben buna pek inanamadım. rasgele word dökümanına rakamlar ve grafik konulmuş.
    resmi yazı ile yüklenseydi inanırdım

Alıntıları Göster
    ne alaka ,resmi yazı ile yüklenme nasıl oluyor?? Yani eğer buna inanmıyosan resmi yazı ile yüklenene de inanmaman gerek. Adalet bakanlığı sitesinden,üzerinde resmidir mi yazmasını bekliyodun,anlamadım . hee ben de kesin bir şey diyemem bunun doğruluğu hakkında, ama RESMİDİR dense devletin en üst kişileri imzasını atsa yine inanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhannn888

kalemdeki bilgilendirmede yanlış ki.
    zannediyor musunuz telefona bakan kişi bunu takip ediyor.

-hangi dosyalara bakıyorsunuz?
    -500 lerdeyiz!!!

salla sallayabildiğin kadar.

bunun yanında 2018 yılından büyük oranda anlaşılmış aşaması şu an için büyük oranda bir rahatlama manasına gelmiyor.
    istinaf belki hala 2016-2017 davalarına bakıyor.

ha eğer grafik bir nebze doğruysa tabi ki bir ölçüde azalma olacak ama bunun etkisini uzun vadede görebiliriz anca.
    bunun yanında krizin içinde debelendikçe ortaya çıkan dava dosyalarında da artış olması beklenebilir ki bu da neredeyse hiç değişiklik olamayabileceği manasına bile gelebilir

Alıntıları Göster
    tamamen yanlış mantıklar üzerinesin. Bunu doğru kabul edersek , en az %50 hızlanması gerekir. 2017 de açılan dava işe iade ile 2018 arasında fark azdı. 2018 lerin %60 ı arabulucu da çöülmesi demek , %40 ı kalması demek, yani 2017 ye göre %60 az iş yükü demek. 2017 de 200 bin dava varken 2018 de 400 bin olmadı yani. %10 arttı en fazla. Bu mantıkla ortalama %50 hızlanması gerek.

Ek olarak BAM da istanbul için 2 daire açıldı.
    Eğer hakimler aynı hızda çalışırsa en az %50 hızlanır. Ama hakimler iş azaldıkça yayıyorlar ve aynı hız oluyor bu yüzden. GÜnde 3 saat mola yerine 5 saat veriyolar mesela.

• muzaffer072 M kullanıcısına yanıt
    Benim Dosyada 30. Hukuk Dairesinde tazminat davası. dosyam 2018/193 ocak sonu gibi bakarlar ozaman değilmi hocam.??
  • quote:

Orijinalden alıntı: saban33

Avukat da bilmiyor maalesef istinafta jet hızıyla karar veriliyor diyorlar 3 ay oldu hala önincelemeye alınamamış bu nasıl jet anlam veremedim doğrusu,bu şekilde devam ederlerse işçiler kaybeder,işverenler keyfi eleman çıkarıyor biz mağdur oluyoruz mahkemeye gitsen yıllarca uğraş dur alacağını almak için geç gelen adalet adalet değildir bana göre ,
    Hocam sizin durumunuza benzer arkadaşımın da başına geldi. Karşı taraf istinafa gitti dosya 1 yılı aşkın duruyor. Çağlayan adliyesinde zabıt katibi arkadaşıma sorduk o dosyalara hiç bir şey yapılamaz, torpil vs işlemez ne zaman çıkacağı belli olmuyor demişti. Biraz kader kısmet işi olmuş sanırım.

• Adana BAM 7.HD, istinafta 19 Aydır ön inceleme için atama bekleniyor, işçi alacak davası benimki. Adalet sistemi çökmüş sanki. Sonuçlansa dahi Yargıtaya gider, en az 5 sene kadar orada bekleriz heralde. Bu arada davam 2015 yılında açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanok -- 6 Aralık 2019; 17:25:39 >

• ilkerim621 İ kullanıcısına yanıt
    Dosyanız istanbul bam demi birde numarası kaç acaba 2019 yılı işe iadelere başladılar mı

• İstanbul bam 28 . Hukuk dairesinde dosyası olan arkadaşlar 2019/1494 23.05.2019 ön inceleme için atama bekliyor yazıyor 2019 lu dosyalara başladılar mı nasıl öğrenebiliriz

• andomarda kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım senin dosya numaran kaç 28. Yada 30. Hukuk dairelerinin dosya numaraları farklı mı işe iade dosyası mı birde

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.