Şimdi Ara

işten çıkarılma hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar veren veni işten cıkarmak istiyor ve aşagıda yazadığım evrakı benım imzalamamı istiyor. Ben bu evrakın yanlıs oldugunu beni kendilerinin işten cıkardıgını neden burada istifa ettiğim yazdığını söylememe ragmen onlar bu önemli değil tazminatını verecegiz diyorlar. Sizin yorumlarınız nedir sizce bu yaptıkları normal bir davranısmı ?

iş yerinizde bakımcı olarak 20/06/2012 tarihinde işe başladım.
    başka bir işyerinde çalışmak istediğimden şirketinizdeki işimden herhangi bir baskı olmaksızın kendi isteğimle 19/10/2018 tarihi itibariyle istifa ediyorum.

bu nedenle yerime gelecek personeli yetiştirmek üzere 56 günlük ihbar öneli içinde bir ay çalışacağımdan iş yerinden çıkışımın 20/11/2018 tarihinde yapılmasını ve bakiye kalan 26 günlük ihbar öneli ücreti ile kıdem tazminatımın ödenmesini saygıyla rica ediyorum.19/10/2018

benim anlamadığım ben başka bir işyerinde çalışmak için işten ayrılmıyorum ve ben istifa etmiyorum onlar çıkarıyor. ayrıca işverenın vermesi gereken kıdem ve ihbar tazminatı için ben neden rıcada bulanayım zaten vermek zorundalar

• Aman şakın imzalamayın bunu. Önce tüm mali haklarınızı alın, sonra da onların sizi işten çıkarmasını isteyin. O evrakı imzalarsanız işsizlik maaşı alamamak ve işe iade davası açamamak durumları ile karşı karşıya kalırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öncelikle yanıtın için teşekkürler. Evrakı imzalamadım imzalamayınca düşünmüyorum sizin fikirleriniz de o yönde zaten birde işe iademi zaten düşünmüyorum sadece tek istediğim çıkarıyorsalar dala vere çevirmesinler

• Sen zaten 6 yıllık çalışansın içeride 6 yıllık kıdem tazminatın var ayrıyetten, ihbar önelin var. Sana bildiri yapmadan seni işten çıkarmaya çalışıyorlar. Yapacağın şey belli işten çıkaracaklarsa çıkarmalarını beklemen sakın ve sakın onların verdikleri "işten kendi rızamla ayrıldım" vb. ibareler içeren evrakları imzalama derim.. Ayrıca e devletten sigorta primlerini yatırıp yatırmadıklarını da kontrol et :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.