Şimdi Ara

İSTEMEYEREK DİŞ YAZIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rachelgreenb -- 3 Ağustos 2019; 18:43:55 >

• Bu arkadaş ve bu arkadaş gibi düşünenler (biri zaten malumunuz, adam diş hekimliği okumasına rağmen hala tıp için bir yerlerini yırtıyor) ilerde nasıl bu mesleği sürdürecekler aklım almıyor. Atama sıkıntısı dışında diş tıptan çok daha avantajlı bir meslek. Ki, türkiyede tıp dışında atanma garantisi olan meslek yok yani bu diş için olağan bir şey. Tıp ve diş okumuş 30 yaşlarında iki insandan diş hekimi olan kişi bana göre çok daha iyi avantajlarda yaşıyor ki bu birebir görüştüğüm tıp doktorları için de bir gerçek.
    Ülkemizde artık okula gir, sonrasında tak diye al maaşı devri kapandı kardeşim maalesef. Bir yerlere gelmek istiyorsan çileyi çekeceksin. Bunlar gibiler tıpta emeksiz bir yerlere geleceğini bildiği için emek isteyen diş hekimliğine gidince anca böyle buralarda ağlayıp durur. Çok afedersiniz ağzımı bozuyorum ama şu diş hekimliğini hele hele ilerde yapacağınız mesleği, itin g*tüne sokup durmayın artık. Yiyeceğiniz kaba pislemeyin. Mesleğin saygınlığını düşürüp durmayın. Saygılar.
    Bu mesleği sevmiyorsun, hatta nefret ediyorsun gibi görünüyor.İlerde yıllarca icra edeceğin diş hekimliğini her fırsatta yerin dibine gömmek seni iyi mi hissettiriyor?
    Şimdi çıkıp gerçekleri söylediğini, realist olduğunu söyleyeceksin ama bana kalırsa gerçekler bu değil. Dışarıda konuştuğum tıpçı ve dişçiler nedense senin gibi tıpı tozpembe, dişi cehennem gibi görmüyor. Senin hedefin tıp olabilir, senin için dişi seçmiş olmak ızdırap olabilir ( çok yanlış bir tercih olduğu belli), ama hem forumda yeni kazanacak diş hekimleri adaylarını hem kendini hem de diş hekimliği öğrencilerini kötü hissettirmek ve hedef haline getirmekten başka bir şey yaptığın yok.
    BENCE, samimi söylüyorum, 1 yıl ara verip çok ciddi tıpa hazırlanman en güzeli olur arkadaşım. Puanın da kırılmayacak, rahat rahat kazanırsın. Hem de kendin tatmin olursun.
  • Arkadaşım ftr yi 3. sınıfta bırakıp bu sene tekrar hazırlandı tıp için , tyt de yaşadığı bir sıkıntı yüzünden 29 bin geldi.Yazdırmadım diş kendisinede güveniyor bu sene tekrar hazırlanacak.Ne olursa olsun denemeye değer bence
  • İlk senense kesinlikle tercih verme,daha sonra diş hekimi abine dua edersin

2.veya 3.senense bir şey diyemiyorum.Yazabilirsin.Umarım seversin.

Bu arada dişe gidenlerin neredeyse hepsi 2-3 soruyla kaçırıyor zaten kendini yalnız hissetme bu konuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne abarttınız ya sanki diş hekimliği dünyanın en kötü mesleği, sanki diş hekimleri dünyanın en acınası insanları falan. Siz zaten gelmeyin oğlum, yapmayın bu mesleği.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cesines C kullanıcısına yanıt
    +++

• Bu kafayla 1. sene sınıfta kalır bu :D::D:D Diş hekimliğini yata yata geçeceğini sanıyordur kesin bir de.
    +1

Kesinlikle katılıyorum. Bence Türkiye şartlarında gayet iyi bir meslek.
    Sevmeden gidersen en kötü kararın olabilir tabii o her meslek için geçerli orası ayrı.
  • dubleonursuz D kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaş ve bu arkadaş gibi düşünenler (biri zaten malumunuz, adam diş hekimliği okumasına rağmen hala tıp için bir yerlerini yırtıyor) ilerde nasıl bu mesleği sürdürecekler aklım almıyor. Atama sıkıntısı dışında diş tıptan çok daha avantajlı bir meslek. Ki, türkiyede tıp dışında atanma garantisi olan meslek yok yani bu diş için olağan bir şey. Tıp ve diş okumuş 30 yaşlarında iki insandan diş hekimi olan kişi bana göre çok daha iyi avantajlarda yaşıyor ki bu birebir görüştüğüm tıp doktorları için de bir gerçek.
    Ülkemizde artık okula gir, sonrasında tak diye al maaşı devri kapandı kardeşim maalesef. Bir yerlere gelmek istiyorsan çileyi çekeceksin. Bunlar gibiler tıpta emeksiz bir yerlere geleceğini bildiği için emek isteyen diş hekimliğine gidince anca böyle buralarda ağlayıp durur. Çok afedersiniz ağzımı bozuyorum ama şu diş hekimliğini hele hele ilerde yapacağınız mesleği, itin g*tüne sokup durmayın artık. Yiyeceğiniz kaba pislemeyin. Mesleğin saygınlığını düşürüp durmayın. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesines -- 30 Temmuz 2019; 11:41:8 >

Tıpta emeksiz nereye geliniyor anlatsana biraz

Nöbetleri kim tutuyor tusa kim çalışıyor acaba? Doktorların emek vermeden doktorluk yaptığını mı savunuyorsunuz ayrıca?

• quarsil156 Q kullanıcısına yanıt
    Okulu bitirince atanma kaygısı yok, okuldan çıktığı zaman emek harcaması için hiçbir neden yok. Bundan bahsediyorum.Ha uzman olur, keyfi olur. Ben devlete atanmaktan veya düzenli bir maaştan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesines -- 30 Temmuz 2019; 11:47:18 >
    Kardeşim ondan mı bahsediyorum??? Okulu bitirince adamların kafasında "ulan şimdi ne yapacağım" sorusu bir mühendis kadar vs yok. Hemen de gereksiz alınganlık. Tamam sağ olun var olun nöbet falan tutuyorsunuz. Bir şey demiyoruz.

İş bulmak için ayrıca emek harcamıyorlar evet ama doktorluk gayet zahmetli bir iştir. Demek istediğini anladım şimdi ama ilk mesajından böyle bi anlam çıkıyor kb iyi günler.

İş bulma konusundan bahsediyorum sabahtan beri, yoksa doktorlar diş hekimlerinden daha çok yoruluyorlar. Bunu zaten en üstte onaylayıp, diş hekimlerinin yaşam standartları daha iyi demiştim. Anlaşıldıysak ne ala. Iyi günler.

AYNEN REIS TIP BELEŞ EN KRAL ÇALIŞAN ADAMLAR DİŞTE OLUYO SADECE
  • stormcloud kullanıcısına yanıt
    Hahahahhaha. Oğlum sizdeki bu alınganlık ne olacak böyle? Size Bir şey mi demişim? Neden böyle yükseliyorsunuz? Komik

Dostum biraz sakin okusan yazdıklarını alıngan davranan sensin de neyse uzatmayalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stormcloud kullanıcısına yanıt
    Bak arkadaşım ben tıpçılar az çalışıyor vs demedim. Tek demek istediğim işsizlik gibi bir dertleri yok. İş bulmak için çabalamıyorlar. Evet okulu okumak zor ama en gerizekalı adam bile 10 yılda bile olsa öyle böyle bitiriyor ve işi hazır. Diğer mesleklerde bu yok. Buradaki kolaylık insanların ağızlarını sulandırıyor. Başka bir şey demiyorum. Evet zor, çalışmak da zor. Farkındayım ki diş hekimliği yazdım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.