Şimdi Ara

İşte Sözde Çağdaş Diye Bize Yutturulan Batı Üzerine Birkaç Cümle (Video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birkaç sözü;

-Bize coğrafi keşif üzerinden anlatılan macellan, vasco de gama ve colomb gibi kişiler firavundan bile beterdir.

-Sözde Dünya'yı tehlikelerden kurtarmak ve ülkeleri barış içinde tutmak için kurulmuş BM'ye de hiçbir şeye yaramadığını söylüyor.

-Reform, rönesans, kardeşlik ve eşitlik masallarını kendileri bile anlatsa böyle anlatmazdı diyor. Ben bile hayranlık duyuyorum onu okuyunca diyor.

-Eğitim müfredatında sömürgecilik diye bir şey anlatılmıyor.

-Sonuç olarak böyle batı sevici bir nesil yetişti.

Yalnız bende hocanın sözlerinden sonra bir şey söylemek istiyorum. Her ne kadar ders kitaplarında bunlar anlatılmasada Trt Diriliş gibi dizilerle çocuklarımıza bu batı zihniyetinin gerçek yüzünü gösteriyor. Yalnız en kısa zamanda ders kitaplarınada bunların geçmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneÜye -- 15 Mart 2017; 10:29:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Video saçmalık. Bakın insan haklari eşitlik demokrasi gibi kavramlar batının tekelinde değildir ancak batıda uygulanmaktadır. Bu noktada kimsenin itiraz etmeye hakkı yoktur. Kısa bir örnekle açıklayalım.

Herhangi bir dava düşünün bu dava ceza davası olsun ve davanın sonucunda ise gerçekten suç işlemiş kişinin ceza alması gerektiği bir dava olsun. Yani bir suç işleniyor ve bir kişi ceza alacak. Şimdi bu suç işleyen kişileri tek tek ülkelerde ele alalım.

Suç işleyen kişi

Hollanda da bir bürokrat olsa

İsvicre de bir bürokrat olsa

Fransa'da bir bürokrat olsa

İngiltere'de bir bürokrat olsa

Belçika'da bir bürokrat olsa

Kısacası batı ülkelerinde bir bürokrat olsa ceza alır mıydı.

Peki suç işleyen kişi

Türkiye de bir bürokrat olsa

Suudi Arabistan da bir bürokrat olsa

İran da bir bürokrat olsa

Kuveyt de bir bürokrat olsa

Pakistan da bir bürokrat olsa

Afganistan da bir bürokrat olsa

Ceza alır mıydı.

Büyük ihtimal bu iki sorunun cevabını veremeyeceksiniz ve konuyu degistireceksiniz.

Bu soruya sizin koydugunuz saçma videodaki kişilerde cevap veremez.

Bakın ben Belçika da yaşıyorum inanın adalet ve tarafsız hukukun varlığı o kadar önemli bir duygu ki anlatamam yani bunu yaşamanız lazım. Düşünün ben bir Belçika vatandaşının ve başıma bir olay gelse ve eğer karşı taraf suçluysa karşı taraf Belçika'nın kraliçesi olsa bile guvendeyim eğer suçum yoksa ceza almam karşı tarafta cezasını mutlak suretle alır. İnanın bu duygu şu kadar ekmek kadar hava kadar değerli bir duygu.

Şimdi gelelim sömürme mevzusuna. Kardeşim sömürme diye bir şey yoktur. Ben ekonomi okudum ve sömürme diye bir şeyin olmadığı kanısındayım. Bakın bunu sanayi devriminden önceki köle ticareti dönemleri için söylemiyorum. Şuan mevcut olan ekonomik yapı için söylüyorum. Afrika ülkelerinde faaliyet gösteren Türk şirketleri yok mu var. Ee biz de somuruyoruz o zaman Afrikayi. Bu mudur yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    Onların kanunları kendinden olanlara başkalarına değil. Güya uluslararsı insan hakları bildirgesi. Videoyu izlemeden yorum atmayın. Bu nesil Allah'ın izni ile bunların gerçek yüzün görerek büyüyecek ve tekrar bunları kontrol edecek büyük bir millet haline gelecek.

Dünya'yı biz yönetirken sıkıştıkları zaman yardım ediyorduk. Adaletle yönetemedikleri yerleri ele geçirip adaletle yönetiyorduk. Yine aynı büyüklükte olursak yine aynı şeyi yaparız çünkü şeref ve ahlak bunu gerektirir. biz onlar gibi değiliz.

İnsanlığı uyutmak onlardan para kazanmak için dinsizlik çalışmaları yapıldı ve en büyük engel olan Osmanlı ve hilafeti bitirdiler. Şimdi istediklerini yapıp avrupa sevicileri kandırıyorlar ancak bu uzun sürmeyecek. Allah'ın izni ile tekrar Dünya'ya hükmeden bir devlet olacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneÜye

Onların kanunları kendinden olanlara başkalarına değil. Güya uluslararsı insan hakları bildirgesi. Videoyu izlemeden yorum atmayın. Bu nesil Allah'ın izni ile bunların gerçek yüzün görerek büyüyecek ve tekrar bunları kontrol edecek büyük bir millet haline gelecek.

Dünya'yı biz yönetirken sıkıştıkları zaman yardım ediyorduk. Adaletle yönetemedikleri yerleri ele geçirip adaletle yönetiyorduk. Yine aynı büyüklükte olursak yine aynı şeyi yaparız çünkü şeref ve ahlak bunu gerektirir. biz onlar gibi değiliz.

İnsanlığı uyutmak onlardan para kazanmak için dinsizlik çalışmaları yapıldı ve en büyük engel olan Osmanlı ve hilafeti bitirdiler. Şimdi istediklerini yapıp avrupa sevicileri kandırıyorlar ancak bu uzun sürmeyecek. Allah'ın izni ile tekrar Dünya'ya hükmeden bir devlet olacağız.

La oğlum yürü git işine yav. Değersiz propogandani git başka yerde yap. Kimse inanmaz söylediğin şu saçma sapan sözlere.

Neymiş onların adaleti sadece kendilerinden olanlara imiş hadi oradan. Al bak sizin cenahin temsil eden bir haber.

Norveç'te türbanı nedeniyle saçını boyamayı reddeden kuaföre karşı dava açarak mahkum ettiren Malika Bayan, türbanını çıkardıktan sonra paylaştığı Instagram fotoğraflarıyla ikinci kez Norveç kamuoyunun gündemine oturdu.

İşte Sözde Çağdaş Diye Bize Yutturulan Batı Üzerine Birkaç Cümle (Video)

http://www.birgun.net/haber-detay/davayi-kazandi-turbani-cikardi-yolumu-bulmak-durumundayim-150863.html

Ee şimdi bizde genelleme yapıp hepiniz aynı şeyin lacivertisiniz diyelim mı senin gibi. İyi olur mu.

Neymiş te Osmanlı onların getiremediği yerlere demokrasi ve adalet getiriyormus. Muhahah guleyimde boşa gitmesin bari. Yahu Osmani bir kere adalet için değil vergi ve asker için fethetti bütün toprakları. Sadece bir kaç eyalet hariç hepsinden orantısız vergi almıştır. Osmanlı kendi merkezini adamakıllı yonetememistir ki fethettiği yerleri yönetsin.

Osmanlinin 600 yy lik ömrünün yarısından çoğunda halk açlıktan şehirlere göç etmiştir. Osmanlı'nin çiftçiden aldığı öşür vergisi bile adaletin olmadığını gösterir. Toprak senin değil padisahin artı birde ürünün %10 unu padişaha veriyorsun aman ne kadar adaletli bir sistem. Ayrıca Osmanlı'da genel müsadere denilen kurum bile Osmanlı'nın demokratik ve adaletli olmadigini gösterir. Düşün yıllarca çalışıp mal biriktiriyorsun ama padişah iki lafiyla bütün malına el koyabiliyor.

Bak kardas size Osmanlıyı başka anlatmışlar. Senin deden Osmanlı'da bir hicti. Ne toprağı bile yoktu la hangi adaletten hukuktan bahsediyorsun sen.

Neyse partizan kişilerle konuşmanın bir sonuca ulaşmadığını çokça gördüm. O yüzden fazla uzatmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atılgan oo -- 15 Mart 2017; 11:38:45 >

Sende herhalde onlardansın onun için savunuyorsun. Boşuna laf yapma hoca çok güzel anlatmış. Ayrıca o kadın başını kapatmışta bilmem ne etmişte banane ondan. Başı kapalı haliyle açık halinin bir farkı yok ki zaten. Örtülü biri değil yani.

• quote:

Sende herhalde onlardansın onun için savunuyorsun. Boşuna laf yapma hoca çok güzel anlatmış. Ayrıca o kadın başını kapatmışta bilmem ne etmişte banane ondan. Başı kapalı haliyle açık halinin bir farkı yok ki zaten. Örtülü biri değil yani.

Lafı ağzınıza tikinca verdiğiniz tepki hep aynı oluyor "sende onlardansin"

Vay be öyle bir cevap verdinki şu an şok geçiriyorum. Merak etme zamanı geldiğinde şu an peşinden koştuğun batı zihniyetine küfür edeceksin ancak boş.

• quote:

Vay be öyle bir cevap verdinki şu an şok geçiriyorum. Merak etme zamanı geldiğinde şu an peşinden koştuğun batı zihniyetine küfür edeceksin ancak boş.

Yahu birde şunu anlamıyorum. Zamanı gelince diyorsunuz ya işte ben bu zamanı anlamıyorum. Hangi zamanmis bu. Kabaca kaç yıl var mesela. Ben şu an Belçika'nın kralı ile mahkemeye çıksam hiç korkum olmaz sucsuzsam ceza almam. Sen şu an bir bürokratla Türkiye'de mahkemeye ciksan ne olacağı bellidir. Ee bu noktadan sonra benim için bir zaman geleceği filan yok. Siz ancak kendinizi kandırıyorsunuz. Yahu siz daha dünyanın düz olduğunu iddia eden yalancı bir cenahsiniz nasıl getireceksiniz ki bu zamanı.

Ne olacaktı bu zaman gelecek anlatsana biraz.

Sonsuza kadar yaşayacağını mı düşünüyorsun ? Elbet bir gün yaşlanıp öleceksin. Herkes ölecek. Ölümden kaçış yok. Hiçbir yere kaçamazsınız. O zaman görürsün zamanı.

• quote:

Sonsuza kadar yaşayacağını mı düşünüyorsun ? Elbet bir gün yaşlanıp öleceksin. Herkes ölecek. Ölümden kaçış yok. Hiçbir yere kaçamazsınız. O zaman görürsün zamanı.

Andolsun, onların çoğu üzerine o söz (azap) hak olmuştur. Artık onlar iman etmezler. Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu sebeple kafaları yukarıya kalkık durumdadır. Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler. Onları uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar.

“Ey Âdemoğulları! Ben, size, şeytana kulluk etmeyin. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır. Bana kulluk edin. İşte bu dosdoğru yoldur, diye emretmedim mi? Andolsun, o sizden pek çok nesli saptırmıştı. Hiç düşünmüyor muydunuz ? Size vaadedilmiş olan cehennem (işte) budur. İnkâr ettiğinizden dolayı bugün girin oraya!”

• quote:

Andolsun, onların çoğu üzerine o söz (azap) hak olmuştur. Artık onlar iman etmezler. Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu sebeple kafaları yukarıya kalkık durumdadır. Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler. Onları uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar.

“Ey Âdemoğulları! Ben, size, şeytana kulluk etmeyin. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır. Bana kulluk edin. İşte bu dosdoğru yoldur, diye emretmedim mi? Andolsun, o sizden pek çok nesli saptırmıştı. Hiç düşünmüyor muydunuz ? Size vaadedilmiş olan cehennem (işte) budur. İnkâr ettiğinizden dolayı bugün girin oraya!”

53 - Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber?in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber?i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. Allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz ,hem de onların kalpleri için daha temizdir. Allah?ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikahlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu Allah katında büyük bir günahtır.

5. Eğer o sizi boşarsa Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

• quote:

Burayı bitirdiniz orayı da bitirmek için gereken her şeyi yapıyorsunuz helal olsun. 50-60 yıl önceki ırkçı tavırlarından,zulümlerden kurtulan avrupaya ırkçılığı yaymaya başladınız. 15-20 yıl önce ermeni ve pkklılar haricinde kimsenin Türk'lerle bir sıkıntısı yoktu fakat küfür söylettirmek için gereken her şey yapılacak gibi.

Ülkemizdeki muhafazakarlar trump kazandığı için sevinmişti Abd'deki seçimi. Tabi bilseler Trump'ın Abd'yi sözde yükseltmek için müslümanlardan ve ortadoğululardan arındırma amacı ve niyeti güttüğünü küfür ederlerdi ama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 15 Mart 2017; 16:16:17 >

Herhalde bu özel muameleden canın sıkılmış ? Bu normaldir bana ilginç gelmiyor gelemezde. Allah en sevdiği kuluna özel muamele yapıyor ve yapabilirde. Ne isterse onu yapar. Çünkü Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) insanlar içinden Allah'a en itaatkar olanıdır. Biz yaratılmadan önce ruhlar içinde Allah kendine en çok itaat eden kulunu seçti o da Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) oldu. Çünkü Allah her şeyi biliyor ve bilmekte. Zaman ve mekan yoktur Allah için.

Sen bile bir kişiyi sevdin mi çok özel muamele yaparsın. Burada ise özelliklede imtihan için yaratılan bu Dünya'da Allah kendisine en çok itaat eden insanı seçiyor. İstediği şeyi ona verebilir. Yalnız buna rağmen o sıradan hatta fakir bir geçimi seçti. Allah kendisi için bir dağı altın bile yapmak istedi ancak Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) mütevazi bir hayatı seçti.

Ayrıca biri senin evine izinsiz girse hatta senin rızan olmadan evinde uyuya kalsa ne yaparsın ? Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) çekindiği için Allah bildiriyor bunu insanlara.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Vay be şimdi Avrupa'nın yaptığı bu rezilliklerden biz mi sorumluyuz ? Pkk'ya destek versin, suriye'nin içine etsinler sonra mülteciler bize gelsin üç milyon mülteci sonra bunlar bin kişi bile gittiği zaman ağıt yaksın. Bu mu yani ? O kadar sizi uyutmuşlarki gerçekleri görmenize rağmen onları savunacak hale gelmişsiniz. Hele sen bana söylesene o ülkelerini nereleri sömürerek ne kadar insanın ırzına geçerek ve binlerce insanı hayatından ederek ulaştı ? Temel sağlam olsa bile o temeli nasıl inşaa ettiler ? Yani senin için sonu güzel olsunda başı nasıl olursa olsun mantığında ? Yalnız şunu da söyleyeyim ha o hukukta kendilerine işler. Pkk batıda istediği gibi gezip propagandasını yapıyor. Bu pkk nedir bilir misiniz ? Söyleyeyim belki haberiniz yoktur. Senelerce uğraştığımız şerefsiz satılmış bir örgüttür. Bu mu medeni batı ? En ufak bir çıkarına zarar gelsin kendi adamlarını bile sorgulamadan işini bitirirler.

• quote:

Vay be şimdi Avrupa'nın yaptığı bu rezilliklerden biz mi sorumluyuz ? Pkk'ya destek versin, suriye'nin içine etsinler sonra mülteciler bize gelsin üç milyon mülteci sonra bunlar bin kişi bile gittiği zaman ağıt yaksın. Bu mu yani ? O kadar sizi uyutmuşlarki gerçekleri görmenize rağmen onları savunacak hale gelmişsiniz. Hele sen bana söylesene o ülkelerini nereleri sömürerek ne kadar insanın ırzına geçerek ve binlerce insanı hayatından ederek ulaştı ? Temel sağlam olsa bile o temeli nasıl inşaa ettiler ? Yani senin için sonu güzel olsunda başı nasıl olursa olsun mantığında ? Yalnız şunu da söyleyeyim ha o hukukta kendilerine işler. Pkk batıda istediği gibi gezip propagandasını yapıyor. Bu pkk nedir bilir misiniz ? Söyleyeyim belki haberiniz yoktur. Senelerce uğraştığımız şerefsiz satılmış bir örgüttür. Bu mu medeni batı ? En ufak bir çıkarına zarar gelsin kendi adamlarını bile sorgulamadan işini bitirirler.

Ben batının kirli siyasetçilerini, şahsi ve sözde ülke çıkarları için her türlü pisliği yapabilecek politikacılarını mı övüyorum? Ben batının halkını övüyorum,o halkın koruduğu sistemi övüyorum. Kimsenin beni uyuttuğu yok. O ülkeler geçmişte sömürde de bizim Osmanlı gül mü götürüyordu toprak işgal ederken?

Hukuk kendilerine işliyorsa dışarıdan çok hukukluyuz,bakın biz çok moderniz izlenimi verip yüksek mahkemelerinde öyle davranmıyorlarsa sende farklı biri olursun özel biri olursun önemli biri olursan sana kimse yamuk yapamaz. Şimdi diyorsunuz değil mi bu pkklı teröristlere niye izin veriyorlar? Çünkü bizden korkmuyorlar,çekinmiyorlar,bize muhtaç değiller.

Ya biz biraz hür bir ülke olsaydık varya şu Abd'nin siyasal islam,bop projelerini yerine getiren adım adım yapan değilde bu projeleri bozan ülke olsaydık avrupa,abd bize buyur abi emret abi diyecekti bizim politikacıları baş üstünde ağırlayıp bizim sinirimizi bozacak tek bir hareket yaptırmayacaklardı (tabi bizde yapmayacaktık ilişkiler bozulmasın diye bu saygı işi karşılıklıdır). Bu çevremizdeki arap ülkeleri niye sorun yaşıyor biliyor musunuz? Zamanında israil ile arap ülkeleri arasında çıkan savaşta bu arap ülkeleri el birliği olup dünyaya ah size petrol dediler petrol krizi çıktı.

Biz ne yapabilirdik. Abd'nin İsrail'le beraber yıkmaya,bozmaya çalıştığı ülkelerde Hop bilader deyip elimizi koysaydık bugünler olmazdı.Tabi bunu sadece bugünlere yükleyemem suçu bugünlere atamam ama bu son 15 yılda da yapılabilecek çok şey vardı da yapmadık.

Kaddafi bize ambargolarda yardım etmişti Abd'nin asmasına izin verdiler. Abi senin ülkene yardım etmiş zor zamanda (ki Kaddafi'de Abd tarafından palazlandırılan sonra kontrolden çıkan biri büyük ihtimal) hemen hop ne yapıyorsunuz desenize.

Menderes'in gafleti ve şahsi hırsları, Kenan Evren'in gafleti veya hıyaneti artık neyse, Özal'ın yanlışları,hırsları veya hiyaneti bugünlere zemin hazırladı.

Bakın açıkça söylüyorum Menderes hain falan değildi. Çok hata yapmıştı ve çok taviz vermişti zenginin yanındaydı bu da tepki topladı kendisinden soğuttu insanları.

pkk diyorsunuz ya işte o pkk devlet içerisindeki art niyetliler,hainler tarafından halk içerisinden sözde milliyetçi,ülkücü akıllarını,vicdanlarını kaybetmiş insanlar tarafından kuruldu,kurduruldu. Ecevit, Doğan Öz ve bazı siyasetçiler bu devlet içerisindeki kirleri tespit etmeye başlamışlardı ki birisi uyarı niteliğinde yaralanacak şekilde saldırıya uğradı savcı da öldürüldü.

Irak'ın karışması durumunda Kuzey Irak'ın oluşmasına barzaninin orayı ele geçirmesini izleyen geçmişteki siyasetçilerde zamanında yani senelerce öncesinde pkknın ırakta devlet olmasına vesile oldular, suriyede orduyu yukarı değilde işide yönlendirip suriyenin kuzeyinde pydnin de devlet olmasıda ne yazık ki bu dönemde gerçekleşen bir hataydı (!).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 16 Mart 2017; 11:43:24 >

• quote:

Herhalde bu özel muameleden canın sıkılmış ? Bu normaldir bana ilginç gelmiyor gelemezde. Allah en sevdiği kuluna özel muamele yapıyor ve yapabilirde. Ne isterse onu yapar. Çünkü Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) insanlar içinden Allah'a en itaatkar olanıdır. Biz yaratılmadan önce ruhlar içinde Allah kendine en çok itaat eden kulunu seçti o da Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) oldu. Çünkü Allah her şeyi biliyor ve bilmekte. Zaman ve mekan yoktur Allah için.

Sen bile bir kişiyi sevdin mi çok özel muamele yaparsın. Burada ise özelliklede imtihan için yaratılan bu Dünya'da Allah kendisine en çok itaat eden insanı seçiyor. İstediği şeyi ona verebilir. Yalnız buna rağmen o sıradan hatta fakir bir geçimi seçti. Allah kendisi için bir dağı altın bile yapmak istedi ancak Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) mütevazi bir hayatı seçti.

Ayrıca biri senin evine izinsiz girse hatta senin rızan olmadan evinde uyuya kalsa ne yaparsın ? Peygamberimiz (Aleyhi Salatu ve Selam) çekindiği için Allah bildiriyor bunu insanlara.

Herhalde bu özel muameleden canın sıkılmış ? Bu normaldir bana ilginç gelmiyor gelemezde. Allah en sevdiği kuluna özel muamele yapıyor ve yapabilirde

Daha da açıklamaya gerek yok.

Ne var her şeye gülüyorsun ? Daima gülücük atıp duruyorsun! Ne biçim tartışıyorsun insanlarla ?

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Cevap verilecek çok şey var yazdıklarının içinde ancak sadece Osmanlı ile ilgili olanı yazayım. Osmanlı fetih yapdıysada oradaki halka adaletli davrandı oradaki yöneticilerden bile! Halk bundan memnundu. Şimdiki batı ne yapıyor ? Bir petrol için ırakta yapılanlar, suriye'de petrol ve su için yapılanlar vs.. bunlar sadece son zamanlarda yapılanlar. Kaç milyon kişi öldü ve binlerce kişi tecavüze uğradı. Osmanlı ile bu ülkeler kıyaslanamaz. Kıyaslamak bile hakarettir Osmanlı'ya.

• quote:

Cevap verilecek çok şey var yazdıklarının içinde ancak sadece Osmanlı ile ilgili olanı yazayım. Osmanlı fetih yapdıysada oradaki halka adaletli davrandı oradaki yöneticilerden bile! Halk bundan memnundu. Şimdiki batı ne yapıyor ? Bir petrol için ırakta yapılanlar, suriye'de petrol ve su için yapılanlar vs.. bunlar sadece son zamanlarda yapılanlar. Kaç milyon kişi öldü ve binlerce kişi tecavüze uğradı. Osmanlı ile bu ülkeler kıyaslanamaz. Kıyaslamak bile hakarettir Osmanlı'ya.

Arkadaşım halk memnun olsada hepsi mi memnun oluyor sen orada birilerini öldürmeden gidemiyorsun ki? Gül atarak mı giriyorsun? Yanlış anlama avrupalıları savunmuyorum. Zamanında yaşadığı aşırı sıkıntı,kirli,kanlı,vahşetli savaşlardan durumlardan dolayı zaten bir nevi gelişmek zorunda kaldılar. Savaş işte savaştan ne beklersin.

Yaşadığımız sorunların özünde evet bir petrol unsuru var fakat daha önemlisi İsrail unsuru ve bu sebeple İsrail'in kendine tehdit oluşturabilecek ülkeleri imha etme projesi mevcut. İsrail İslamiyet'i yok etmiyor bizim şirk inançlarımızı besliyor. İran , İsrail ve Abd'ye düşman diye düşünüyoruz Abd ve İsrail İran'ın şuan ki durumundan çok memnun bir referandumla devrim,sözde İslam adı altında ülkeyi nakavt ettiler.

Ben bu projelerin,savaşların,kargaşalarının ana sebeplerinin farkındayım yürütülmeye adım adım ilerlenildiğinin farkındayım. Sizin atladığınız,gözden kaçırdığınız nokta var. Siz bizim bu projelere , hamlelere karşı koyduğumuzu sanıyorsunuz. Bizi büyüyor,güçleniyor,bağımsızlaşıyor sanıyorsunuz. Biz bu projeler için kullanılıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 16 Mart 2017; 14:0:11 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.