Şimdi Ara

işte harbi canavar...512-MB-DDR3-7900GTX!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Delice Doluca hocam, XPS'i maalesef o civarlarda bir paraya alabileceginizi sanmiyorum. Cunku, Dell'in orjinal sitesinde XPS M1710'un 7900GTX ekran kartli yuksek konfigurasyonlu modelleri eyalet vergisi ile birlikte 3500 dolarin uzerinde satiliyor sanirim. Siz Dell Turkiye'den bu makineyi getirmesini istediginiz zaman cok daha yuksek fiyatlara cikacagini dusunuyorum. Dell Inspiron 9400 dusunebilirsiniz ama onun su anda sadece core duo ve ATI x1400lu modeli var, o da KDV ile 2400 dolara yakin. Size daha once PM atmistim, satilik olarak 9400un Core 2 Duo ve GeForce 7900GS ekran kartli modelini getirecegime dair, ama mesajimi gormemissiniz. Bir bakin eger ilginiizi cekerse, cunku makine 1 ay icinde gelecek demistim ama erkene alindi, makine daha bugun Turkiye'ye geldi. 1 yil garantisinin tamami duruyor.

Iyi gunler

quote:

Orjinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

verdiğin cevap için teşekkür ederim yyayman . hp nin fiyatı yaklaşık olarak 2100 dolar gibi .henüz satan bir site bulamadım ama bazı dükkanlar 15 inden sonra geleceğini (tabi sipariş ile ) ve yaklaşık bu fiyatta olacağını söylediler (sitesindeki önerilen fiyattan 250-300 dolar daha ucuz bütün ürünler ) ama önceliği dell e vereceğim sanırım . bir de gözümü çok yükseklere dikmek istemiyorum .yurtta oda arkadaşımın yeni dell6400 serisi bilgisayarı var 1 ay olmadı ati x1400 ekran kartıyla çok mutlu bir şekilde kullanıyor ürünü .yani bir şekilde 7600 ün de beni yolda bırakacağını sanmıyorum . bu arada bir sorum daha olacak : dell firmasını ara demişsin .tamam arayayım ama böyle bir durumda Türkiye deki fiyatlara denk olan bir fiyatla ürünü göndermeleri veya beni yurtiçinde bir dükkana yönlendirmeleri sözkonusu olmaz mı ??yani 2000 doları çok çok aşmamak şartıyla alabilirsem ürünü ne güzel(ayrıca kişisel görüşüm dell xps monsteri döver ) bir de ne kadar beklerim ?? bu da önemli 15 inde kredi kartımı kullanabiliyor olacağım ve 20 si gibi almış olmak istiyorum aleti hadi yurtdışı diyelim ay sonu olsun ama şubatta gelecese pek bir anlamı yok . bana bu konuda detaylı olarak yardımcı olabilirsen çok minnettar olurum .bir de 17 konusunda aslında artık iyice küçülmüş de olsa bir soru işareti var aklımda ben yaklaşık 15 gün öncesine kadar asus A6jc kullanıyordum iade ettim yurtta bir arkadaşımda da 17 inch lik hp 8397 vardı hep onda kalıyordu gözüm .açıkçası 17 olması taraftarıyım yüzde 95 .zaten dell xps de 15.4 te tat vermez öyle ekran kartına öyle ekran olmaz .

• la bunee..tam canavar..aslında fiyatı uygun.....sony yada toshiba olsa 4000 dolara satardı herhalde
  • yyayman SENİN SONY VAIO NUN KALITESINI ANLAMAN İÇİN KULLANMAN GEREK.CANAVARMIŞ BENİM İÇİN İYİ DEGİL
    BİR LAPTOPTA ÖZELLIKTEN ÇOK DAYANIKLILIK VE KALITE ARANIR.BU SENIN LAPTOPTA VARSA BİR SORUN YOK AMA SONY VAIONUN KALITESINI TARTIŞAMAZSIN
  • quote:

Orjinalden alıntı: desıgnss

GOSTERDIGIN LAPTOP CANAVAR OLABILIR AMA DAYANIKLIMI PIL PERFORMAN SIFIRDIR BENCE

Kardes sen de Sony vardi dimi ? Bence sen burda Pil muhabbeti yapip kullanmadigin makineyi kotuliyecegine bi ara git de kendi laptopunun Sakat Pil'ini degistir emi

Senin ustune tanimadigin marka bugun dunyada milyonlarca insanin magdur kalmasina neden oldu..Milletin can guvenligi tehlike altina bile girdi denilebilir..Senin kullandigin markanin yaptigi pillerin kafayi yiyipte patlamasi meshur oldu da YouTube ye bile dustu

Benim amacim kimseyi kotulemek degil..Ama lutfen kullanmadiginiz makine hakkinda kotu yorum yapip da kafalari bulandirmayin...
    Ayrica kendim gormuslugum var, Monster ( Yani Fokus Bilgisayar ) kadar kaliteli hizmet ve Garanti veren baska hicbir firma gormedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuJue -- 7 Kasım 2006; 12:58:01 >

• Değerli Arkadaşlar;

CLEVO firması tarafından üretilen M575U yada M570U modelini yakın zamanda getirmeyi planlıyoruz. Bu model ile ilgili bazı bilgileri ve resimleri sizlerle paylaşmak istedim. Ayrıca aynı kasa tasarımını kullanan farklı markaların linklerini de size daha fazla fikir verebilmesi için aşağıya ekledim.

Sizlerden tercih ettiğiniz ekran çözünürlüğünün ne olduğu, hangi modelin sizce daha şık olduğu ve kasa renginin gümüş mü yoksa siyah mı olması gerektiği, ekran kartı tercihi, Yedek batarya yada dahili Tv kartı böyle bir modelde olmasının istenip istenmediği gibi konularda görüşlerinizi bekliyorum. Siz inceleme ve değerlendirmeleriniz sonunda bu konudaki fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız tercihleriniz yönünde hareket ederek tüm beklentileri karşılayacak bir çalışma ve modelleme yapabiliriz diye düşünüyoruz.

Ayrıca yine CLEVO tarafından üretilen 19" M590K bir notebook modeli var. Bu modelde ekran kartı alternatifleri; 1 GB DUAL SLI olarak QDFX-2500M yada GeForce Go 7900 GTX yada 256 MB 7900GS ekran kartlı olarak getirmek olabilir. Bu model ile ilgili de görüşlerinizi, fikirlerinizi ve tercihlerinizi bekliyoruz. Bu modelin AMD işlemcili olması açıkcası bizi düşündürüyor, siz ne dersiniz ???

Tüm eleştirilerinizi, önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyoruz. Aşağıda detaylı ürün resimleri bulabilirsiniz. Ayrıca google' de Clevo M570U yada SAGER 5760 olarak arama yaparsanız değişik incelemeler, testler ve forumlarda yapılmış tartışmalara ulaşabilirsiniz. Yine google' da gaming notebook diye arama yaptığınızda bir çok sitede bu model barebone ile yapılmış yüksek performanslı notebookları görebilirsiniz.

Ayrıca bu modelle yapılmış 3D Mark ve PC Mark testlerine bu linkten erişebilirsiniz.http://www.abs.com/app/z5_specs.asp#04

Saygılarımla,

İlhan YILMAZ

http://www.xoticpc.com/web/images/5720.htm
    http://secure.hypersonic-pc.com/scripts/custom_sys.aspx?sysid=Aviator_CX7
    http://www.voodoopc.com/whyvoodoo/galleria.aspx?galleryID=1&albumID=64#Top ( Kanada kökenli Voodoo PC firması HP tarafından satın alındı !!! )
    http://www.gen-x-pc.com/note_C5760.htm
    http://www.xoticpc.com/info_pages.php?pages_id=11 ( Notebook üreticilerinin kimler olduğu ve kimlere üretim yaptığı ile ilgili bir yazı. ( Laptop Manufacturers or (Who really makes Laptops?) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fokusshop.com -- 7 Kasım 2006; 16:06:35 >

• Fokusbilgisayar'a çok teşekkür ederim doğurusu. Bir ilki gerçekleştirdiği için. Ocak - Şubat gibi böyle bit laptop düşüneceğim sanırım.

19" M590K çok hoşuma gitti. Özellikle AMD olması bence bir avantaj çünkü daha ucuz olma ihtimali yüksek. 17" 7900GTX de mükemmel. Böyle bir ekran kartına sahip laptop en az 17" alınır zaten.

Yalnız 7900GTX'e rağmen fiyatlar biraz yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven Shield -- 7 Kasım 2006; 18:47:50 >
  • quote:

verdiğin cevap için teşekkür ederim yyayman . hp nin fiyatı yaklaşık olarak 2100 dolar gibi .henüz satan bir site bulamadım ama bazı dükkanlar 15 inden sonra geleceğini (tabi sipariş ile ) ve yaklaşık bu fiyatta olacağını söylediler (sitesindeki önerilen fiyattan 250-300 dolar daha ucuz bütün ürünler ) ama önceliği dell e vereceğim sanırım . bir de gözümü çok yükseklere dikmek istemiyorum .yurtta oda arkadaşımın yeni dell6400 serisi bilgisayarı var 1 ay olmadı ati x1400 ekran kartıyla çok mutlu bir şekilde kullanıyor ürünü .yani bir şekilde 7600 ün de beni yolda bırakacağını sanmıyorum . bu arada bir sorum daha olacak : dell firmasını ara demişsin .tamam arayayım ama böyle bir durumda Türkiye deki fiyatlara denk olan bir fiyatla ürünü göndermeleri veya beni yurtiçinde bir dükkana yönlendirmeleri sözkonusu olmaz mı ??yani 2000 doları çok çok aşmamak şartıyla alabilirsem ürünü ne güzel(ayrıca kişisel görüşüm dell xps monsteri döver ) bir de ne kadar beklerim ?? bu da önemli 15 inde kredi kartımı kullanabiliyor olacağım ve 20 si gibi almış olmak istiyorum aleti hadi yurtdışı diyelim ay sonu olsun ama şubatta gelecese pek bir anlamı yok . bana bu konuda detaylı olarak yardımcı olabilirsen çok minnettar olurum .bir de 17 konusunda aslında artık iyice küçülmüş de olsa bir soru işareti var aklımda ben yaklaşık 15 gün öncesine kadar asus A6jc kullanıyordum iade ettim yurtta bir arkadaşımda da 17 inch lik hp 8397 vardı hep onda kalıyordu gözüm .açıkçası 17 olması taraftarıyım yüzde 95 .zaten dell xps de 15.4 te tat vermez öyle ekran kartına öyle ekran olmaz .

Birader benim amacım zaten burda yardımcı olmak insanlara, ama birisi kalkıp hiç kullanmadığı bi markayla ilgili atıp tutunca sinir oluyorum.Mesela bi eleman daha var senin mesajını yazdıktan sonra onada vericem cevabını

Doğru tabi 7600 kötü bi kart değil ama 17'' almışken tam almak gerekir diye düşünüyorum.

Demin baktım 17'' Dell 9400'ü
    (Core2Duo 2.0, 1 GB ram, 120/100 5400/7200 HDD, GeForce7900GS, 9 cell battery, wi-fi, 8xDVD burner + Dell $59'lık vista paketini bedava veriyo çıkınca tabii) $1500'a alabiliyosun.İmkanın varsa Amerikadan almak en iyisi tabii, ama Dell'i arayıp bu notebookun ne kadara geleceğinide öğrenebilirsin Türkiye'ye.

Satan arkadaşlarda var tabii üstüne $500-$600 kar koyup satarlarsa alınabilir aslında...

Beni kesmez dersen DELL XPS M1710 var onda aynı özellikler var yanlız fazladan 2GB ram ve 7900GTX var(ışıklarını ve kasasını saymazsan tabii) onunda fiyatı $2500 den yüksek değil(tabi işini biliyosan)

Ben Dell'i ara dediğimde Dell Amerka'dan bahsetmiştim, Dell Türkiye illaki seni kazıklamak için yüksek fiyat söyliycektir.Ara söyle ''Bu 7900'lü ekran kartları türkiyede satılmıyo oyuzden size başvurdum de.İstediğin özellikleri söyle fiyatı ne kadar olur'' falan diye sormakta bi fayda var ama ingilizce lazım tabii.

Ama git bi Monsterin 7900gtx'ini gör derim ben, o da bi alternatif.Ben bizzat gördüm (benim gördüğüm monster değil Sager markaydı ama aynı kasa sonuçta) gayet sağlam ve kaliteli duruyo, adamlar çokta iyi garanti hizmeti veriyolar.Bence aklında bulunsun, en azından git bi gör denemekten bişey çıkmaz.

• teşekkürler arkadaşım aslında ben bu hp ve hemen ardından dell markalarını incelemeye başlamadan önce mosnter taraftarıydım .ilhan beyin ilgisi ürünlerin sıfır ölü garantisi sorunlu ürünlerin koşlsuz deiştirilmesi gerçekten türkiye gibi malını sattıktan sonra müşteriyi tanımayn bir ülke için çok iyiydi ama bir süre sonra sorunların çözülmediğini farkettim .hala montaj sorunları devam ediyor bluetooth olayı meçhul ölü pizel çıkma katsayısı çok fasla ben öyle getir götür yapamam alacam ürünü kullanacam 40 defa servise gitmek birşey ifade etmiyor ama ihan beyin samimiyeti ve ilgisi bu sorunların çösüleceği inancı yaratıyor hla ...bakalım 15ine kadar zamanım var ben hala umutluyum monsterdan ama alternatiflere de bakmak lazım tabi .
  • quote:

Orjinalden alıntı: desıgnss

yyayman SENİN SONY VAIO NUN KALITESINI ANLAMAN İÇİN KULLANMAN GEREK.CANAVARMIŞ BENİM İÇİN İYİ DEGİL
    BİR LAPTOPTA ÖZELLIKTEN ÇOK DAYANIKLILIK VE KALITE ARANIR.BU SENIN LAPTOPTA VARSA BİR SORUN YOK AMA SONY VAIONUN KALITESINI TARTIŞAMAZSIN

Sony'nin kaliytesi malum zaten sorgulan mı var??? Sen okusana benim yazdıklarımı hangi mesajımda Sony'e kalitesiz ya da benzeri bişey dedim??

Ayrıca ''Bi laptopta özellikten çok kalite ve dayanıklılık aranır'' gibi bi cümle kurma gafletine düştüğün için sana popomla gülüyorumZira senin gibi düşünenler acemidir işini bilmiyordur...

Bi notebookta ne aranır söyliyim mi ben sana?? En ucuz fiyata senin ihtiyacını karşılayan ne ise o aranır, kaldı ki herkesin ihtiyacı farklıdır, sen notebookunda internete girip film izlemek istersin oyuzden sony'nin attığı kazığı hissetmezsin ama ben notebookumda oyunda oynamak isterim ihtiyacımı hangisi karşılıyosa onu alırım bu bazen Dell olur, bazen Monster olur ama sony olmaz...

Bak birader elektronik cihazlarda İSTİSNASIZ her markada sorun çıkar, oyuzden Sony en iyisidir falan demek olmaz, madem bu kadar dayanıklı kaliteliydi neden pilleri patladı??Aynı şey iyi bildiğimiz Toshiba, Dell içinde geçerli tabii ama senin beğenmediğin Monster'da olmadı böyle bişey.
    Oyuzden bi marka hakkında bi fikrin yoksa, kullanmadıysan daha önce senin yapabileceğin en iyi şey susmaktır, bok atmak değil...

Bu arada Caps Lock açık kalmış, ben hatırlatıyımda sonra birisi başka bi şekilde hatırlatır ağırına gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 7 Kasım 2006; 20:57:43 >

• muatap olmaya degmezsin
  • ohaaa yaw cihaza bak beeaaa keşke 2 ghz ram koysalarmış daha da süerp olurmuş ama ekran kartı olayı bitiriyo zatenn
  • quote:

Orjinalden alıntı: cynergist

XPS M1710'i olan arkadaşlar bu makinayı amerikadan mı aldınız avrupada falan satılıyomu ya da türkiyeye gelmesiyle ilgili bi durum var mı?.Bunu almayı düşünmüyorum ama merak ettim doğrusu

Avrupa'da da satılıyo ama dolar değil euro üzerinden yani biraz daha pahalıya geliyo ayrıca üzerinde hangi ülkeden aldıyson onun klavyesi ve o dili kullanan bi windows bulunuyo, hadi windows belki ingilizce yapılır ama almanca ve fransızca klavye tam bi kabus...

Aslında ingiltereden alınabilir belki tanıdık varsa ama dediğim gibi dolar üzerinde değil euro ve sterlin üzerinden hesaplanıyo.
  • Sn. cynergist; Sn. seboist ve Sn. ka1984 ve değerli arkadaşlar;

Ürün ile ilgili yorumlarınız sonrasında sistem belleği 2 GB' a çıkartılmıştır. Önerileriniz için teşekkür ederiz. Ayrıca 100 GB 7200 RPM SATA harddisk seçeneğine alternatif olarak 160 GB 5400 RPM seçeneğinide bu modelin içine dahil ettik. Bu alternatif ile herhangi bir fiyat farkı olmadan isteyen istediği disk seçimini yapabilmektedir.

Selamlar,

İlhan YILMAZ

quote:

Orjinalden alıntı: cynergist

Gerçekten bi canavar.Sırf ekran kartı için bile alınırTipi de diğer monsterlara göre bence daha güzel.Yalnız bu fiyata 2 gb'lık ram beklerdim.Çünkü fiyatı bayağı bi yüksek.2500$+kdv

• önerilerimizi dikkate aldığınız için teşekkürler ilhan bey... açıkçası sadece sizin bu ilginiz ve verdiğiniz en ufak bir memnuniyetsizlikte iadeye varan garantörlük uygulamanız için artık ciddi olarak markanızı değerlendirmeye aldığımı söylemeliyim...(özellikle de bu cihaz için)

-her firmaya bir İLHAN BEY uygulaması hiç fena olmaz ... ne dersiniz arkadaşlar...
  • Ben İlhan Bey'in ilgisini zaten uzun zamandır talip ediyorum. Ama bence eksik olan nokta cihazın pili olmuş ilhan bey. Bu kadar donanıma sahip bir bilgisayarı 8celllik bir pile teslim etmeniz ileride sizin başınızı ağrıtır hemde bizim hoşumuza gitmez. Çünkü 2 saatlik yaklaşık performansı verildiyse bu bilgisayarı kullandığımız zaman 1saat,1.5saat anca gider diye düşünüyorum. Bir de 7900 kadar üst değilde 15 inch ekranda 7800 ekran kartı gibi bir ara model olabilir. Bence şu anki compal (gümüş kasa, datron kasasına benzeyen değil) onların yerinede daha alt bir model getirebilirsiniz. Gördüğüm kadarıyala o model de başınızı çok ağrıttı. Bende sizin datron kasa modellerinizden alacaktım ancak fiyatı pahalı geldiği için alamadım. siz hard disk, ekran kartında farklılıkları nedeniyle fiyat arttığını belirtmiştiniz ama beni cezbetmedi açıkçası bu fiyat artışına bu fiyatlar. Yine de bu kadar kibar, iyi, art niyet olmaksızın düşünüp cidden işini zevk aldığı için yapan bir satıcı olduğunuz için tebrik ederim. O kadar hakarete karşın dahi serin kanlılığınızı korumanız çok büyük bir artı sizin için. Bana kalırsa bu şekilde sürekli geçmişten ders alarak ileriye dönük yatırımlar, geliştirimler yapmanız ilerinin bir Sony, Dell, HP markası kadar yükselmenizi sağlayacaktır. En azından bu gidişle Türkiye'de adınızın duyulacağına eminim. Size başarılar dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: seboist

önerilerimizi dikkate aldığınız için teşekkürler ilhan bey... açıkçası sadece sizin bu ilginiz ve verdiğiniz en ufak bir memnuniyetsizlikte iadeye varan garantörlük uygulamanız için artık ciddi olarak markanızı değerlendirmeye aldığımı söylemeliyim...(özellikle de bu cihaz için)

-her firmaya bir İLHAN BEY uygulaması hiç fena olmaz ... ne dersiniz arkadaşlar...

Ben de sana katiliyorum arkadasim..Ilhan Bey gercekten cok hos bir musteri temsilcisi...Yani bizim aklimiza gelenleri yapiyor..
    Cogu firma taniyorum ( aslinda cogu degil Fokus Bilgisayar haric diger hepsi ) adamlar sadece parayi vurup islerine bakarlar...

Dilerim Fokus Bilgisayar citayi daha da yukseltir ve bi Sony bi Asus gibi olur..
    Bu arada Ilhan Bey AMD nin laptoplarda fazla pil tukettigi hep soyleniyor..Bence AMD laptopda fazla iyi bir secenek olmaz..
    Zaten Core Duo serileri kendilerini ispatlamis kaftanlar

Selametle...

• Sayın İlhan Bey;
    Clevo 'nun kasa tasarımları gerçekten çok hoş ve şık ; Yurtdışında bulunan arkadaşlarımdan ve forumlardan aldığım bilgiye göre de ; kasa çok sağlammış ve ; sorun çıkarma olasılığının az olduğunu öğrendim .

Bu yüzden sizden istediğim Clevo'nun varsa 15,4" modellerinden de getirmeniz . ( Ekran kartı performanslı olanlardan. En azından bir 7900 Gs filan)
    Bizim gibi notebook kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri pildir. Yanımızda ekstradan pil taşımak zorunda kalıyoruz. Kasadan çıkıntı olsa bile 15,4" sahip 8 veya 9 cell pil bizim için bulunmaz bir nimet olacaktır.
  • quote:

evet arkadaşım kesinlikle haklısın markalar ürünü iyi yapmak yerine parça parça arttırarak birbirleriyle yarışıyorlar yani teknoloji için değil para için yapılmış bir şeyler sözkonusu ne yazık ki . bunun dışında ekran kartı konusuna geleyim : bit benim bildiğim işlemlerin yapıldığı bandın genişliği yani 128 bit lik bir makina da işlemler işlemcinin gönderdiği hızla 128 er 128 er girip sonuçlar 128 er 128 er çıkıyor . sadece bit denilen şeyin performansta en uygun yazılım desteği altında yarattığı farkı bulmak için bence core duo ve core 2 duo işlemcilerin karşılaştırıldığı başlıktan yararlanabiliriz bu durumda .bu kayda değer ancak aceleye değmez bir farka denk geliyor . bunların dışında chipset in yetenekleri veri yolu transfer hızı ramlarin kendi içlerindeki hızı ve de son olarak da hafıza boyutu ekran kartında yarıştırılabilecek şeyler . ha bir de sistem uyumluluğu var (ama 7900 le 7600 ü bu konuda yarıştırmak istemem zira ben ucus olduğu için 7600 ü savunuyoruym ) .
    bir de yazılım demişsin arkadaşım :bence yazılım önemli .yani senin yazılımı kolay temin edebilip edememene göre değişir ama orijinal bir microsoft yazılımı başlı başına performans artışı demek yani microsofta en kötü ihtimalle kısmen bile olsa bağımlı oluğumuz bir gerçek . ancak microsoft un çok detaylı , ıncık cıncık bir yazılım olduğu da gerçek doğal olarak kırılmış bir windows un ömrü ve çalışma performansı ne yazık ki orijinalini aratıyor .
    en son olarak da kasa konusu : burada hp ye yapılan eleştiriler bir yana monster in daha dikkatli olması lasım daha sıkışık ve daha ısınmaya müsait parçalar barındıran bir kasa var (hatta hp de ekran kartına overclock yapıp 7900 yaklaşmaya yetecek kadar soğutma bile sözkonusu ) ayrıca monster başlığı altında da kasa ile ilgili problemleri okuduktan sonra hp deki tek problemin boya dökülmesi olmasına razıyım (laptopu deri kaplayan birisi olarak boyayı hiç sorun bile etmem )
    baya uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın . ama söz konusu bir CANAVAR olunda direk alternatif bulmaya ve acımasızca eleştirmeye çalışıyorum çünkü bu aralar benim de bir canavara ihtiyacım var ve almışken fiyat /performans bakımından en uygun ürünü almak istiyorum haliyle

• 14. LİK MODELERİ GELECEKMİ?
  • Arkadaşlar bundan önceki mesajları hiç okumuyomusunuz ya??Hiç düşünmüyomusunuz acaba neden 17'' ekranlı kocaman kasa kullanmışlar diye??

Hepsinin tek bir nedeni var o da ISINMAdır...

17'' bi dizüstüne 7600'dan daha büyük, daha performanslı bi ekranb kartını SIĞDIRMAK ayrı dert, stabil çalışmasını sağlamak ayrı derttir.Hadi diyelim binbir zorlukla soktun bi GeForce7900'ü 15.4'' bi dizüstüne, abartmıyorum o kart bir haftaya kalmaz YANAR, çünkü kasa yeterince büyük değildir, yeterince soğutma yapılamaz ve hava sirkülasyonu yetmez...

Hatta çoğu 15.4'' dizüstünde 7600 ya da x1600 kartlar potansiyelinin altında çalışmaya sabitlenir çünkü fazla ısınması dolayısıyla sorun çıkarması istenmez.

Bazı arkadaşlar çok büyük, ağır, pili az gidiyo falan bi sürü dert yanmışlar ama azcık kafa yorsalar kendileride anlarlar nedenlerini bunların, kaldı ki bunlar gerek bu konuda gerek diğper konularda onlarca defa konuşuldu, anlatıldı...

Eğer bi dizüstünde yeni çıkan oyunları kaymak gibi oynamak istiyosanız 17'' bişey bakıcaksınız, zaten bu 17''lik aletlerde genellikle şarjdan çıkarmadan kullanılır, yapılış amacı budur.En fazla bir ya da birbuçuk saat oyun oynarsın daha fazla değil, bu 15.4''lerde de değişmez piyasada hiçbir 15.4'' dizüstü yoktur ki 2 saat boyunca fişe takılı olmadan oyun oynatsın...

Eğer oyun oynamayı seviyosan, 17'' almanın hiçbi sakıncası yok zaten artık heryerde bi FİŞ bulmak mümkün öyle değilmi vapurda bile var...

Bu arada ''Bunun 14''liğide gelicek mi?'' diyen arkadaşa cevabım; ''Hayır, Zeki Müren seni göremiycek'' anlayana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 10 Kasım 2006; 16:38:25 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.