Şimdi Ara

istatistik bölümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu bölüm hakkında bilgisi olanlar bu bölümü okumak nasıldır zorluğu hakkında biraz bilgi verebilir mi?..

• Çok arkadaşım var İstatistikte.Okuması zordur.Fen-Edebiyat Fakültesinde her bölüm zordur.Okulunda önemi var tabi.
  • Matematikle iyi dost olursun..
  • türev integral yoktur umarım..
  • Türev integral olmayan Sayısal bölümü yoktur ki İşletme, İktisat bölümlerinde bile var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_mann

türev integral yoktur umarım..

Keşke sadece onlar olsa...
  • Ben istatistik mezunuyum...

Türev integral yoktur umarım diosan hiç yazma daha iyi... :)

İş alanı geniş diyolar tamamen yalan. Madem geniş ben niye iş bulamıyorum...

Matematik'e göre daha kolay bir bölüm. Ama şöyle diyim,benimle beraber 1. sınıfta başladığım tüm samimi arkadaşlarımdan sadece 2si bitirdi :)
  • Bende istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümünde ikinci sınıftayım.
    ama bilgisayar mühendisliği veye öğretmenliğini tutturamadığım için gittim.(sadece ktü'de var devlet olarak)
    ve tam bir matematik bölümü. hele türev integralin dibine vuruyon.ama ben sırf bilgisayar için gittim ve çok memnunum.iyi programcılık öğretiliyor.
    ama iş alanı pek yok.senin çalışarak bişi yapman gerekiyo.benim bölümümü tavsiye edrim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ironblood

Ben istatistik mezunuyum...

Türev integral yoktur umarım diosan hiç yazma daha iyi... :)

İş alanı geniş diyolar tamamen yalan. Madem geniş ben niye iş bulamıyorum...

Matematik'e göre daha kolay bir bölüm. Ama şöyle diyim,benimle beraber 1. sınıfta başladığım tüm samimi arkadaşlarımdan sadece 2si bitirdi :)

Türkiye'de istatistiğin ne olduğunu ve istatistikçilerin neler yapabildiğini bilen iş veren kaç tane ki iş bulabilesin? Genelde kalite kontrol, örnekleme, benzetim analizleri vs. istatistik işleri için istatistikçi almak yerine endüstri mühendisi alıyorlar. Ve tekrar söylüyorum ki iş dünyasında istatistik bölümü tanınmıyor. Hatta bölümün sayısal mı yoksa sözel mi olduğunu bilmeyen çok kişi var. Bence bölüm mezunlarının bu mesleği tanıtmak için büyük gayret sarfetmesi gerekiyor. 4 yıl boyunca matematiğin herşeyi ile ilgilenen istatistik mezunlarına, ilköğretim matematik öğretmenliği bile vermeyen hükümete ise diyecek bişi bulamıyorum. Allah ıslah etsin...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.