Şimdi Ara

...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
6.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F31FE8CB4 -- 30 Mart 2021; 19:40:4 >

• Ulan görende diğer illerde yaşam süper zannedecek. Paran ve huzurun varsa heryerde kralsın zaten. Fakirsende ülkenin heryerinde sürünürsün. İstanbul şuan Türkiyede yaşanılabilecek en iyi şehirlerin başında geliyor. Hakkarisinden Balıkesirine, Ispartasından Sakaryasına, Vanından Kocaelisine, Ankarasından Antalyasına, Ordusundan İstanbuluna kadar heryerde oksijen tüketmişliğim var. Doğma büyüme İstanbulluyum. İlk 3 gün gittiğiniz yeri beğenebilirsiniz ama 4. günden itibaren hiçbirinin İstanbulla yarışamayacağını anlıyorsunuz.
    Arkadaşlar ciddi soruyorum nasıl yaşıyonuz la orda? Hayır bir özelliği de yok yani. Yok derken, insanlar it gibi çalışmaktan göremiyodur ondan dedim. Nası olsa dadını çıkartamıyorsunuz,

bi köye taşının, tezek kokuları arasında sessizlik, huzur ve doğanın tadını çıkartın.

Allahım uzak etsin... Seven sevsin. Ben istemem.

Aylık kira: Devenin nalı.
    Yol: Bir yerden bir yere ortalama 3 taşıt değiştir, fiyat; devenin nalı.
    Araban olsa dert, olmasa dert. Yollar uzun, yakıt bahalı.
    Acıksan bir yere yimağa otursan haşırt! Devenin nalı.

Bu ne len!?

Yani bunca sıkıntıya değmez diyorum ben.

EDİT:

İstanbulda yaşamayan varsa izlesin:

Bu da ikincisi:

ben bunları izledikten sonra baya soğudum yani.
    İstanbul u öven ağır ılıktır.
    Pubg de tanışıyoruz
    Nerelisiniz diyorum
    Çoğu İstanbul diyor. Birine odaklanıp
    Ne zaman yatıp işe gidiyon diyorum. 10 gibi yatıp 5te yola çıkıyoruz diyor.
    Aldığın maaş yetiyor mu diyorum. Ucu ucuna diyor
    Peki memleket nere diyorum. Gururlanarak aslen Erzurum diyor.
    Köyüne gidip çalışsana diyorum. İş mi var diyor.
    Kendi işini kur diyorum amaaan kim uğraşcak diyor.
    O zaman karga bokunu yemeden yolda olmaya mahkunsun diyorum. Mikrofonu kapatıyor.
  • işte böyle 1,5 sene önce gelip beğenmeyen insanlar memleketlerine geri dönse, istanbul nüfusu azalacağından daha yaşanılabilir bir yer olacak ama yok. sövüp sövüp gitmiyorlar istanbuldan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 13 Ekim 2019; 16:16:0 >
  • Eskiden çok güzeldi İstanbul 19 Yıldır İstanbul'dayım çok berbat şimdi Küçükçekmece sefaköy tarafında oturuyorum aşırı derecede kalabalık buralar hiç sevmiyorum kalabalığı her gün kavga olayları filanda oluyor trafik desen ayrı dert.
  • İstanbul kadar pahalı bir il yok leş bir cafede ara sokakta olan bir mekanda limonata bardağı 10tl hemde ümraniye

kira veriyorsan yandın gittin,evin olması şart ayda 5000 tl kazanıcanki yaşıyasın oda kira vermiyeceksin ,ulaşım zaten çile metroya hergün binmekten helak olur insan ,insanlık bitmiş kimse kimsenin umrunda değil düşersen kaldıran olmaz gibi birşey artık..ha yaşanılacaksa ümraniye diyorum sakin yer merkezide güzel karşı taraf bana göre değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

İstanbul kadar pahalı bir il yok leş bir cafede ara sokakta olan bir mekanda limonata bardağı 10tl hemde ümraniye

kira veriyorsan yandın gittin,evin olması şart ayda 5000 tl kazanıcanki yaşıyasın oda kira vermiyeceksin ,ulaşım zaten çile metroya hergün binmekten helak olur insan ,insanlık bitmiş kimse kimsenin umrunda değil düşersen kaldıran olmaz gibi birşey artık..ha yaşanılacaksa ümraniye diyorum sakin yer merkezide güzel karşı taraf bana göre değil..
    yaşanılacak yer ümraniye mi :D LOL :D

• quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

yaşanılacak yer ümraniye mi :D LOL :D

Alıntıları Göster
    LOL değil warcraft

Sen nerdesin keko
  • Arkadaşlar ciddi soruyorum nasıl yaşıyonuz la orda? Hayır bir özelliği de yok yani. Yok derken, insanlar it gibi çalışmaktan göremiyodur ondan dedim. Nası olsa dadını çıkartamıyorsunuz,

bi köye taşının, tezek kokuları arasında sessizlik, huzur ve doğanın tadını çıkartın.

Bu ne len!?

EDİT:

Bu da ikincisi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendiİsteğiyleAyrıldı -- 13 Ekim 2019; 16:59:57 >

• okul bitsin kacip gidicem buradan
    cidden psikoloji bozar
    kalabalik ve sehir ici yolculuktan nefret eder hale geldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Arkadaşlar ciddi soruyorum nasıl yaşıyonuz la orda? Hayır bir özelliği de yok yani. Yok derken, insanlar it gibi çalışmaktan göremiyodur ondan dedim. Nası olsa dadını çıkartamıyorsunuz,

Bu ne len!?

EDİT:

Bu da ikincisi:

Herkes kötü şartlarda çalışmıyor. Çok yüksek maaşlar alıp , oturduğu yerden dünyalar kazanan adamlar var emin olun. Asıl onlar hayatın tadını çıkarıyor.

• Kendi evi olmayan herkes gitse de rahatlasak. Hangi kafayla gelip istanbul'da kiraya oturuyorlar anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 13 Ekim 2019; 17:54:35 >
  • Yok arkadaş bu konular beni de zehirlemişti şehir dışına çıktım şuan yana yakıla donmenin yollarini ariyorum zorunlu olmadıkça İst baska yerde yasamam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CD88C7FAD

Yok arkadaş bu konular beni de zehirlemişti şehir dışına çıktım şuan yana yakıla donmenin yollarini ariyorum zorunlu olmadıkça İst baska yerde yasamam
    Kaosa alışmışsın demek ki. Bir de hangi şehre gittiğin önemli muhtemelen kötü bir yere gitmişsindir. Türkiye'de adam akıllı 'şehir' olarak tanımlanacak yer yok denecek kadar az
  • keşke herkes doğduğu yerde yaşasa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

Kaosa alışmışsın demek ki. Bir de hangi şehre gittiğin önemli muhtemelen kötü bir yere gitmişsindir. Türkiye'de adam akıllı 'şehir' olarak tanımlanacak yer yok denecek kadar az

Alıntıları Göster
    Olabilir ama cidden Turkiyede İstanbuldan baska yerde yasanmaz bence ben de kotu zannediyorum istanbulu disina cikinca anladim degerini

Mugladayim suan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD88C7FAD -- 13 Ekim 2019; 19:43:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktor avukat her statüden insan şuan ülkede şizofreni durumda maalesef, bu topraklarda sağlıklı ve mutlu yaşayan görmedim.

• 20 sene önce istanbul süperdi ama şu anda dünyanın en leş şehirlerinden biri durumunda durumu olan bir dakika durmaz bu lanet şehirde

• 50 yıldır islamboldayım
    dutluk olduğu zamanları da bilirim
    2005 sonrası çok bozuldu

• quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

işte böyle 1,5 sene önce gelip beğenmeyen insanlar memleketlerine geri dönse, istanbul nüfusu azalacağından daha yaşanılabilir bir yer olacak ama yok. sövüp sövüp gitmiyorlar istanbuldan.
    Sana diyor konu sahibi, cevap versene üyeye, ne o verecek cevabın yok mu adam haklı. İpini koparan orada. :)
  • Bir kere eğitim için gittim bu kadar kalabalık ve kaosun olduğu bir yer daha önce görmedim.Yaşanılacak gibi bir şehir değil.Türkiye ekonomisinin büyük kısmı İstanbul'da yığılı olunca bu kadar nüfus olması kaçınılmaz.Allah korusun bir deprem olduğunda bu kalabalık ve hatalı ekonomik yığılma Türkiye'nin başını çok ağrıtır.Gerçi Bursa'da o İstanbul gibi olmaya başladı son 5yildir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.