Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
924
Cevap
10
Favori
371.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayanlar benim de sözlüm tuzlada uzun dönem, yedek subay. Bugün ziyarete gittim. Hafta içi ziyaret saatleri 13:00-14:00 ve 17:00-19:00 arası. Haftasonu için yanlış hatırlamıyosam 9dan 5e kadar dedi. Girerken eşyalarınızı xray'dan geçiriyosunuz. Onun dışında kurcalamıyorlar. Fakat telefon sokmak yasak, kapatıp teslim ediyorsunuz çıkışta veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Goncali G kullanıcısına yanıt
    Ya benim erkek arkadaşımda istanbul tuzla piyade okuluna çıktı askerliği. İlkel çağdaki gibi ankesörlüden arıyo beni. Buna da şükür tabi ama acayip boşluktayım Biz uzun dönem istmediğimiz halde uzum dönem çıktı. Haftaya da komando seçimleri varmış onu da istemiyoruz inşallah o da çıkmaz. Orda hiç telefon kullanamicak mı 1 sene boyunca bi fikrin var mı. Ya bi kız olarak telkinlerine o kadar ihtiyacım var ki

• quote:

Orijinalden alıntı: gamselim

Ya benim erkek arkadaşımda istanbul tuzla piyade okuluna çıktı askerliği. İlkel çağdaki gibi ankesörlüden arıyo beni. Buna da şükür tabi ama acayip boşluktayım Biz uzun dönem istmediğimiz halde uzum dönem çıktı. Haftaya da komando seçimleri varmış onu da istemiyoruz inşallah o da çıkmaz. Orda hiç telefon kullanamicak mı 1 sene boyunca bi fikrin var mı. Ya bi kız olarak telkinlerine o kadar ihtiyacım var ki

telefonu yakalatmadığı sürece orda telefon değil tablet bile kullanabilir tabi tuzla en fazla 3 ay suruyor ondan sonra istediği gibi kullanır ama oda kullanacağı yer şırnak mı olur yoksa istanbul maltepemı bilemem :D
  • gamselim G kullanıcısına yanıt
    PTT Kargoyla gönderin telefonunu alsın kullansın rahat rahat. O kadar kasılacak bir şey yok Tuzlada.
  • Sanki benim agzimdan yaziyomussun gibi geldi ayni seyleri hissediyoruz. Biz de uzun donem istememistik ilk gorunce cok sasirdik. Benimki de gecen hafta teslim oldu. Ve ayni sekilde komando secilmesini istemiyoruz ama saglik sartlari el veriyosa isteyip istememeye cok bagli degil ne yazikki haklarinsa hayirlisi olsun.
    Bi haftadir yeni yeni alisiyorum gozum surekli telefonda. Haberlesmenin kisitli olmasi cok zor. Gunde bi kere ankesorluden ariyo dedigin gibi, bugun (pazar) iki kere arayabildi haftasonlari daha rahat oluyolarmis. Acemilikleri bittikten sonra kuralarina gore gidecekleri yerler belli olacak ve ozmn artik maasli calisan gibi olacaklar. Tabi tam saatlerini bilmiyorum ama sabah 9 aksam 5 gibi dusun o saatten sonra rahat olcaklarmis ve cep telefonlarini da kullanabilceklermis.

Bizim atlatmamiz gereken donem bu acemilik, yerlerin belli olmasi vs.ye kadar olan sure. Telefonlarda neseli olmaya calis ki morali yuksek kalsin ztn butun gun sesimizi duymayi iple cekiyolar. Firsat kollayip ariyolar onda da moral bozup surekli konusamiyoruz diye dert yanmak istemezsin, canin sikkin olsa bi cok belli etme bi surekli karsilikli fedakarliga ihtiyac var...
    Haftasonlari ziyaret cok rahatmis bugun ailesi gitti onu gormeye 1den 5e kadar falan bahcede beraber vakit gecirmisler, imkanin varsa sen de git derim ikinize de iyi gelir

@gamselim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goncali -- 12 Mayıs 2014; 1:05:23 >

• Tuzlada askerlik yapmış biri olarak oraya telefon sokmak kolay.Hatta içeride bile satanlar oluyor.Ancak acemilikte içeride arama oluyor.
  • merhabalar erkek arkadaşım 15 gün önce eğirdire gitti uzun dönem çıkmıştı. bu hafta refüze olduğu için tuzlaya geçti (refüze olma nedeni gözleri 1 numara).bugün kura çekildi ve zpt/gzpt çıkmış. asteğmenliğini nerede yapabilir nereler çıkabilir ne görev alacak yardımcı olur musunuz bana lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: MDiri

PTT Kargoyla gönderin telefonunu alsın kullansın rahat rahat. O kadar kasılacak bir şey yok Tuzlada.

vay vay vay.. diri'ye bak sen

• 356. dönem yedek subay çıktı benim de. eski yazışmalara baktığımda piyade komando yazılmış genel olarak. bende sadece piyade yazıyor. arada bir fark var mı acaba?
  • banada 356,dönem yedek subaylık cıktı bir farkı yok sanırmsam .
  • hayırlı olsun hepimize tertip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancank

merhabalar erkek arkadaşım 15 gün önce eğirdire gitti uzun dönem çıkmıştı. bu hafta refüze olduğu için tuzlaya geçti (refüze olma nedeni gözleri 1 numara).bugün kura çekildi ve zpt/gzpt çıkmış. asteğmenliğini nerede yapabilir nereler çıkabilir ne görev alacak yardımcı olur musunuz bana lütfen

% 60 kıbrısa düşer %40 sınır birliklerine gider. çünkü gzpt birlikleri sadece buralarda var
  • Acemi İKM.MLY.OKL VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH / İSTANBUL MALTEPE
    USTA P.OKL. GÖST VE TATB.TB. MKNZ.P.BL.(ZMA) TUZLA/ İSTANBUL

kısa dönem.
  • merhaba melih ben

eğitim biriliği : İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBUL
    esas birlik : P.OKL.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BL. / İSTANBUL TUZLA / İSTANBUL

yer hakkınızda bilginz var mı?
  • Hayırlı olsun herkese benimde Tuzla uzun dönem..
  • Ben sevk belgemi aldim beyler 14 agustosta katiliyorum birlige. 116 lira da para vermisler.

• melih2939 M kullanıcısına yanıt
    aynı yerdeyiz kardeşim ama benim de çok bir bilgim yok henüz araştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

up

14 Ağustos 2013 sabah 02.15 otobüsüne binip öfleye pöfleye gittiğimi dün gibi hatırlıyorum.. askerlik bitti, üstüne 1.5 ay geçti.. vay bee

merhaba,

konuyu baştan sona şöyle bi taradım da güzel bilgi vermişsin sağol öncelikle.

bende 356 Kısa dönem olarak acemilik maltepe, usta birliği lojistik destek Tuzla piyade ER çıktı.

Bu lojistik destek ne oluyor ?görevimiz nedir?

Bide genel olarak durum nasıl Tuzlada kısa dönem ER ler için?

• quote:

Orijinalden alıntı: İsmailFidan

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

up

14 Ağustos 2013 sabah 02.15 otobüsüne binip öfleye pöfleye gittiğimi dün gibi hatırlıyorum.. askerlik bitti, üstüne 1.5 ay geçti.. vay bee

merhaba,

konuyu baştan sona şöyle bi taradım da güzel bilgi vermişsin sağol öncelikle.

bende 356 Kısa dönem olarak acemilik maltepe, usta birliği lojistik destek Tuzla piyade ER çıktı.

Bu lojistik destek ne oluyor ?görevimiz nedir?

Bide genel olarak durum nasıl Tuzlada kısa dönem ER ler için?

Orada mesleğine göre bir işe verirler.Öyle bir iş yoksa birşeyler yaparsın.Geçen yıl mayısta oradan terhis oldum.

• Arkadaşlar bende tuzladayım yedek subay adayı deniz. Kuv. Piyade sevkimi bu gün alıcam. Takipleşelim.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.