Şimdi Ara

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİRLİĞİ [2019 GİRİŞLİLER] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
15
Favori
37.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hukuk.

• Endüstri Mühendisliği İngilizce %50
  • Arkadaşlar Şehir'e hoş geldiniz, doğru bir tercih yaptınız, hepinizi tebrik ederim. Üniversite hayatınızda başarılar dilerim. İlk mesaja isimlerinizle beraber kazandığınız bölümleri ekledim, sormak istediğiniz soruları buradan veya isterseniz özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz.
  • siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler
  • Türk Dili ve Edebiyatı kazandım bende

• Arkadaşlar Şehir'e hoşgeldiniz, tebrikler. Mutlu ve başarılı bir hayat dilerim. İlk sayfaya isminizi ekliyorum.
  • Hazırlıkla ilgili ayrıntılı bilgilerihttp://www.sehir.edu.tr/Pages/Akademik/Bolum.aspx?BID=27 adresinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca twitterda 16 girişliler olarak iki tane hesap açılmış takip edebilirsiniz. (Bana ait değil)

https://twitter.com/Sehir16Giris
    https://twitter.com/sehiruni2016

• Yönetim Bilişim Sistemleri
  • SAKIN AMA SAKIN AMA SAKIN YAZMAYIN ORTA HALLİ BİR AİLE İSENİZ EZİLİCEĞİNİZ TAKSİT İŞLEMLERİNİN NASIL YAPILICAĞINI SORUNCA MALİ İŞLERİN PARASI OLMAYAN İNSAN BURAYI TERCİH ETMESİN DİYİP SİZİ İNSANLARIN İÇİNDE REZİL EDECEĞİ BİR ÜNİVERSİTEDİR BİZZAT BUGÜN KENDİM YAŞADIM KAPALI KAPALI TİPLERİN ÇALIŞTIĞI MÜSLÜMANLIĞIN TAKINILDIĞI AMA DİNLERİNİN PARA OLUP BİDE MÜSLÜMANIZ DİYİP ÜNİVERSİTE İÇİN 16000 TL KREDİ ÇEKTİRTİP ONU 20000 TL OLARAK ÖDEMENİZİ SAĞLAYAN BİR NEVİ İNSANI DOLANDIRAN KARAKTERSİZ İNSANLARIN ÇALIŞTIĞI BİR YERDİR BİZİ BU KADAR EZDİLER YA HAKKIMI HİÇBİR ŞEKİLDE HELAL ETMİYORUM MÜSLÜMANLAR YA HANİ ÖYLE GİYİNMİŞLER ÖYLE GÖRÜNÜYOLAR YA GÜYA ALIN BEYLER BAYANLAR BUDA ÖĞRENCİLERİN DAHA HAZIRLIK HAKKINDA DEDİĞİ VİDEOSU
    https://www.youtube.com/watch?v=t3jOk-FSkYA

DAHA FAZLA PARA KAZANMAK İÇİN SİZLERİ BIRAKABİLİYORLAR ÖĞRENCİ UMRUNDA OLMAYAN SADECE PARAYI DÜŞÜNEN BİR ÜNİVERSİTEDİR ŞİDDETLE TAVSİYE ETMİYORUM KENDİNİZE YAZIK ETMEYİN BEN ETTİM 1 SENEMİ YAKTILAR SİZLERE OLMASIN
    İYİ GÜNLER

• dedexkadir D kullanıcısına yanıt
    yazdık artık ama sen niye böyle dedin şaşırdım şimdi
  • dedexkadir D kullanıcısına yanıt
    bu sene böyle yapmazlar bence bu geçen sene ile alakalıdır rektör zaten sıkıntılıymış geçen sene bu sene yeni rektör nasıl olacak bakalım
  • kayıt tarihlerini 15-19 arası her gün farklı bir fakültenin kaydı şeklinde ayarlamışlar. Benim pazartesi kayıt yaptırmam gerek, ama resmiyette bu günler arası kayıt yaptırma hakkım yok mu? Bu arada yenikapı iskeleden üniversiteye nasıl giderim, pmden cevaplayan olursa çok makbule geçer.
  • %50 İşletme(İngilizce)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedexkadir

SAKIN AMA SAKIN AMA SAKIN YAZMAYIN ORTA HALLİ BİR AİLE İSENİZ EZİLİCEĞİNİZ TAKSİT İŞLEMLERİNİN NASIL YAPILICAĞINI SORUNCA MALİ İŞLERİN PARASI OLMAYAN İNSAN BURAYI TERCİH ETMESİN DİYİP SİZİ İNSANLARIN İÇİNDE REZİL EDECEĞİ BİR ÜNİVERSİTEDİR BİZZAT BUGÜN KENDİM YAŞADIM KAPALI KAPALI TİPLERİN ÇALIŞTIĞI MÜSLÜMANLIĞIN TAKINILDIĞI AMA DİNLERİNİN PARA OLUP BİDE MÜSLÜMANIZ DİYİP ÜNİVERSİTE İÇİN 16000 TL KREDİ ÇEKTİRTİP ONU 20000 TL OLARAK ÖDEMENİZİ SAĞLAYAN BİR NEVİ İNSANI DOLANDIRAN KARAKTERSİZ İNSANLARIN ÇALIŞTIĞI BİR YERDİR BİZİ BU KADAR EZDİLER YA HAKKIMI HİÇBİR ŞEKİLDE HELAL ETMİYORUM MÜSLÜMANLAR YA HANİ ÖYLE GİYİNMİŞLER ÖYLE GÖRÜNÜYOLAR YA GÜYA ALIN BEYLER BAYANLAR BUDA ÖĞRENCİLERİN DAHA HAZIRLIK HAKKINDA DEDİĞİ VİDEOSU
    https://www.youtube.com/watch?v=t3jOk-FSkYA

DAHA FAZLA PARA KAZANMAK İÇİN SİZLERİ BIRAKABİLİYORLAR ÖĞRENCİ UMRUNDA OLMAYAN SADECE PARAYI DÜŞÜNEN BİR ÜNİVERSİTEDİR ŞİDDETLE TAVSİYE ETMİYORUM KENDİNİZE YAZIK ETMEYİN BEN ETTİM 1 SENEMİ YAKTILAR SİZLERE OLMASIN
    İYİ GÜNLER

Kardeşim yaptığın eleştirilerin ne müslümanlıkla ne de okulun kurumsal kimliğiyle alakası yok, parası olanın veya olmayanın zorla getirildiği bir yer değil, tercihlerinizde özgürsünüz, siz tercihinizi yapmışsınız. Okulumu bu şekilde yaftalamana müsaade edemem burada. Yaşadığın olayı müslümanlığa bağlaman hiç hoş olmamış üstüne bir insanın dış görünüşüne göre müslümanlığı hakkında karar veremezsin. Bu olay çözülebilecek bir olaydır, eğitim kredisi alarak ödeme yapabiliyorsun 16 bin tl yi size 20 bin tl diye ödetmezler, ben 2013 girişliyim şuana kadar okulda ücret ödeme konusunda hiçbir sıkıntı çekmedim, mali işlerin gerçekten düzgün çalıştığını biliyorum...

Hazırlık konusuna gelince herkes kendi açısından değerlendirmiş, haklı eleştirilerin yanında, haksız olanlar da var. Evet hazırlık gerçekten zor Şehir'de ama bu zorluk sayesinde siz iyi bir İngilizce'ye sahip oluyorsunuz. Devam şartı mecburen aranacak (7 haftada 3 gün devamsızlık hakkınız var.)
    Kısaca hazırlığı anlatayım size özel mesajla başka bir arkadaşa da aynılarını yazmıştım buraya da yazmakta fayda var. Okulun para kaygısı olmadığı gibi, sınavlarda öğrencileri bıraktıklarına şahit olmadım ilk defa sizden duyuyorum...

Hazırlık eğitimi ilk aşamada zor gelse bile zamanla eğlenceli ve istekli bir hale dönüşecek, yani hazırlığımız abartıldığı kadar zor değil. Sistem şu şekilde, hazırlıkta kur sistemi uygulanıyor 5 kur var: Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Pre-Faculty. Okula kayıt olacağınız gün Düzey Belirleme Sınavı'na (DBS) giriyorsunuz (Listening, Grammar, Reading sectionları vardı bizim zamanımızda hala aynıdır tahminen). Bu sınava tüm öğrenciler girmek zorunda, 1-2 hafta içinde sonucunuz açıklanıyor ve seviyenize göre bir kura yerleştiriliyorsunuz, sınav sonucunda seviyeniz çok iyi olursa direk upper, pre-fac veya direk olsan lisansa geçiş sınavı (STEP)'e girmeye hak kazanabilirsiniz. Benim sana tavsiyem hazırlığı en azından yarım dönem okuman şuan seviyeni bilmediğim için bu öneriyi söyleyebilirim çünkü direk lisansa başlamak ilk aşamada zor geliyor hazırlık biraz üniversiteye alışma ve akademik yapıyı anlama sürecidir. Diyelim 2.kurdan başladınız yaza kadar bitirebilirsiniz, ben mesela elementary'den başlamıştım son kur olan pre-fac seviyesine hiç takılmadan gelmiş olmama rağmen son kuru yazın alabilmiştim ve sonunda hazırlığı başarıyla tamamlayarak ieltsden 5.5 aldım ve lisansa geçtim. 2016 haziran itibariyle YÖK, üniversitelerde lisansa geçiş içim IELTS denkliğini kaldırdı...Artık STEP sınavı ile lisansa geçiliyor.

Her kur 7 (Final sınavıyla birlikte 8 hafta) hafta sürüyor. Her kurda biri yabancı biri türk olmak üzere iki tane öğretmeniniz oluyor. Kurları geçince her defasında öğretmenleriniz, arkadaşlarınız, sınıflarınız değişiyor...Hocaların çoğunun yüksek lisans dereceleri, doktorları ve çok önemli uluslararası sertifikaları.. Kurlarda Mid-Term (vize sınavı), MET (final sınavı) oluyor bunlar haricinde, her hafta zorunlu ödevler, vocabulary ödevleri, sesli sunumlar, grup tartışmaları, hikaye, roman okumaları akademik makale yazma, hazırlama, kelime quizleri, video proje hazırlama gibi çalışmalar da yapıyorsunuz tüm yazdıklarım kuru geçme ortalamanıza etki ediyor. Bir kuru geçmek için en az C almalısınız. Hazırlık, ingilizce konuşma,okuma,yazma,dinleme olarak tüm becerileri kazanmak için tasarlanmış, Hazırlığı bitirdikten sonra iyi bir akademik ingilizceye sahip oluyorsunuz, tüm kurları başarıyla bitirdikten sonra bölüme geçiş şartı içinse STEP (ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI)'na giriyorsunuz 100 üzerinden en az 60 alırsanız bölüme geçiyorsunuz. Hazırlığı geçmek için biraz Türkçe'ye ara vermen gerekiyor 1 sene uzak duracaksınız ve kendini İngilizce'ye adayacaksınız, herhangi bir dili öğrenmen için ne kadar çabalarsan, vakit geçirirsen, o kadar karşılığını alırsan aksi halde geliştiremezsin. Benim diyeceklerim bu kadar, hazırlıkla ilgili ayrıntılı bilgiyihttp://www.sehir.edu.tr...demik/Bolum.aspx?BID=27 diller okulu sayfasında öğrenebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 13 Ağustos 2016; 2:07:04 >

• Psikoloji ingilizce

• lise 5

• İlk günden ders işleyecekler arkadaşlar
    İlk 5 dakikayı iyi değerlendirin hazırlığı tanıtıyorlar dinlenin felan :D
  • Hazırlığı nasıl geçcez bilmiyorum :D
  • hocam çok mu zorya gerçekten. ben ingilizce öğrenmek istiyorum yani merakım var dediklerine göre baya zorluyorlarmış bu sene değişen bir şey varmı
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.