Şimdi Ara

İstanbul hukuk / mezun senem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
6
Favori
1.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam dostlar, eşit ağırlıkçı arkadaşlara yardımım dokunacağını düşünerekten böyle bir konu açıyorum geçen sene +100k sıralamayı bu sene yaklaşık 7k çekerek ist üniv. hukuk (iö) yerleştim. Hedefi istanbul ankara marmara vb hukuk olan arkadaşlara tavsiyeler verebilirim sorularınıza açığım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tyt ayt netlerin sene başında kaçtı ?
    Tyt ayt mat'a nasıl çalıştın ?
    Konuların nezaman bitti ? ve şuan 50 60 tyt 20 30 ayt bandındaki biri tm de ilk 20 k ya giremez mi ?
    Teşekkürler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ocak ayında ilk ayt denememe girdim. Çok basit bir denemeydi. 45 net yaptım. Sınavda 65 geldi. Daha önünde çok zaman var. Ayt çabuk yükseliyor. Çalışırsan 70leri görmen işten bile değil

• 1 eylülde başladım çalışmalara tyt 60-70 arası
    Ayt 30-35 arasıydı

İyi bir lisede okudugum için temelim de iyidi tyt matematiğe çok çalışmadım sıfır çalışma ile 23-25 yapabiliyordum sene içinde daha çok problem çözerek 30 bandına çektim sınavda da 29 yaptım ayt matematiğim sıfırdı benim lise sonda hiç ders dinlemedim ve tabii ana eksene ayt mat koyarak plan belirledim.Özel ders aldım ilave olarak ilyas güneş dinledim.

Konularım sınava girdiğim gün bile eksikti özellikle geometri.Zaten fene hiç bakmadım o tamamen sıfırdı 2 net yaptım.Kısacası hiç bitiremedim hocam ben ama gözüm aşina idi her konuya ilk defa gördüğüm yoktu fen hariç

Girersin tabi ki hocam 12. Sınıf mısın mezun musun bilmiyorum ama eğer 12. Sınıfsan ayt matematik sıfıra yakın olmalı sen de yani onu eklediğinde 20k rahat gelir. titizlik istemiyor ayt mat hariç eşit ağırlık bölümü

• Edebiyat, coğrafya, tarih tavsiyeleriniz?

• Harvey Specter. kullanıcısına yanıt
    Bilgi sarmal çözdüm üç dersten de.Konu anlatımı edebiyatta limitten yapıyordum tarih-coğ final yayınları.Ama bana en çok katkısı olan kesinlikle denemeler oldu sözel bilgi eksiklerimi anca deneme çözerken görebiliyordum

• zepkotasic Z kullanıcısına yanıt
    YouTube'dan yararlandız mı? Netler nasıl geldi? 12'ler bu derslere ne zaman başlamalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harvey Specter. -- 2 Eylül 2019; 11:42:33 >
    Hocam ben youtube'dan sözel olarak hiç yararlanmadım.Tek kaynağım kitaplardı.Tyt sos 15-5
    Ayt edb 20-4 tar 7-2 coğ 6-0 geldi. Ben ilk günden başladım bütün dersleri eş zamanlı yürüttüm yorucu olmadı

İlk dönem Matematik, geometri, fen ve Türkçe'ye odaklanıp, ikinci dönem edb-sos1'e çalışmak mantıklı mıdır sizce,

İkinci dönem matematik çalışmayı bırakmazsan evet mantıklı matematik asla bırakılmamalı

İlk dönem matematikte ilerleyip(ayt mat için konuşuyorum tyt'de bir sıkıntı yok, durumum sizin başlangıcınız gibi, deneme ile ilerleteceğim), ikinci donem mat denemeleriyle devam edip eksikleri kapatmaktan bahsediyorum. O sırada edb-sos1 çalışacağım. Matematik boslanmamali tabii ki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harvey Specter. -- 2 Eylül 2019; 11:52:55 >
    O zaman gayet mümkün hocam,ancak edebiyat tarih deyip geçmeyin nankör dersler ezberin dibine vurmanız lazım,ama önünüzde aylar var planlı ve sürekli bir çalışma ile her şey mümkün

• Özel hukuk kürsüsünde İstanbul mu daha önde yoksa Ankara mı?

Yani benim fikrim başlarda Ankara idi. Fikrimi değiştirecek kadar önemli bir fark var mı aralarında?

• Hocam bu sene başlayacağım için yorum yapamıyorum ankara hukuk kazansam yine iühf seçerdim, istanbulda yaşamam yegane sebebi

• Hocam İstanbul Hukuk özel hukuk konusunda Türkiye'nin en iyisi, bu çoğu kişi tarafından kabul edilmiş bir önerme. Fakültenin sitesine girip sadece kadroya baksaniz bile biraz fikir oluşur kafanızda bu konuda.

• Okulun kadrosu üst düzey, barolar birliğine göre de en iyi hukuk fakültesi aühf militanları gelmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D43BC453B

tyt ayt netlerin sene başında kaçtı ?
    Tyt ayt mat'a nasıl çalıştın ?
    Konuların nezaman bitti ? ve şuan 50 60 tyt 20 30 ayt bandındaki biri tm de ilk 20 k ya giremez mi ?
    Teşekkürler..
    busted
  • Hocam istanbul hukuk mezunu birisini avukat enflasyonundan dolayı asgari ücretle başlatmazlar dsğil mi

• Selamlar.
    Ben uni hazirlik ogrencisiyim.
    Hukuk fakulteleri arasinda kararsiz kaldim.
    Bunlar Istanbul Ankarave Dokuz Eylul.
    Dokuz Eylul Izmir yani sehir olarak guzel ama 15k demek ki tercih edilmeme sebebi var ki Ankara ve Ist 3-4 k civarlarinda.
    Ankara desen sehir olarak biraz sorun olabilir (bana gore daha cok denize kiyisi olan ve sicak yerleri severim Izmir Antalya gibi)
    Istanbul da tam ortasi oluyor ama ogrenci sehri icin pahali olabilir diye korkuyorum malum tek gecim kaynagim Kyk olcak.
    Siz benim yerimde olsaydiniz hangi secimi yapardiniz ?
    Ankara mi Ist mi Dokuz Eylul mu ?
    Aralarindaki farklar neler en avantajlisi dezavantajlisi vs. detayli bilgi verecek biri olursa cok memnun olurum.
    Su an kafamda ist var cunku hem egitimi ankara kadar iyi hem de sehir guzel yani izmir kadar iyi olmasa da ankara kadar kotu de degi. (Bunlar tamamen benim kendi dusuncem hicbir sehri kotulemiyorum kendi yasamak istedigim sehre gore yorumluyorum)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.