Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.770
Cevap
15
Favori
588.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    li burda tanışalımm öle gidelimm olur muu
  • quote:

Orjinalden alıntı: enriko_35

nopasaran kardeş şimdii bu çavuş adayları biraz bönse yani aavanaksa bizden de çavuş adayı olur mu onuda örensek iyi olurr bide benim iki abim doğuda yaptı biri ığdırda hututta bride tuncelide jandarma komando olarak benim doğuya düşmeme gibi bii durumum olabilir mii?* teşekkürler

çavuş adayları öğrenim durumuna göre seciliyor. avanak yahut açık gözlü olman bir şeyi değiştirmez :))

doğuda askerlik yapan abiniz var mı diye sorulacak zaten. orda mutlaka belirt. tam olarak doğuya gider misin gitmez misin bilemiyorum.
  • bursa veya ç.kaleden gidn var mı ıspartaya arkadaşlar
  • arkdaşlar bide benim sülüste 60mm hvn cvs yazıo bununla ilgilide bilgisi olan paylaşırsa sewinirim
  • merhaba arkadaşlar..nopasaran size birşey sormak istiyorum..daha önce de yazmıştım nişanlım 40.alaya cuma günü teslim oldu.omzundan rahatsızlığı olduğu için refüze olmuş yeri değişmiş.1.taburdan 3.tabur 2.bölük 1.takıma alınmış.hala eğitimler başlamadı bölükteki asker sayısı tamamlanmadı çünkü dedi.daha önce yazmştınız ya 40.alaydan gönderilir büyük ihtimalle diye.acaba bu ne zaman olur?çok merak ediyorum da...
  • quote:

Orjinalden alıntı: az_8784

merhaba arkadaşlar..nopasaran size birşey sormak istiyorum..daha önce de yazmıştım nişanlım 40.alaya cuma günü teslim oldu.omzundan rahatsızlığı olduğu için refüze olmuş yeri değişmiş.1.taburdan 3.tabur 2.bölük 1.takıma alınmış.hala eğitimler başlamadı bölükteki asker sayısı tamamlanmadı çünkü dedi.daha önce yazmştınız ya 40.alaydan gönderilir büyük ihtimalle diye.acaba bu ne zaman olur?çok merak ediyorum da...

hmm.. daha önceki mesajlarımda söylemiş oldugum refüze bölüklerden birisine göndermişler nişanlınızı. şu dakikadan sonra nişanlınızın durumunda " ısparta dışına göndermek " gibi bir seçeneği ancak asker sayısı tamamlandığında netliğe ulaşır. ama ilk etapta ısparta dışına refüze edilenler arasına sokulmayıp refüze bölüğe gönderlimiş olması, ısparta dışına gönderilme ihtimalini düşürüyor.

• slm nopasaran benım sozlum 40. pıyade er alayına dustu ıspartaya cumartesı gunu teslım olacaktı ama bızı aramadı teslım oldum dıye numarada yok nasıl ulasacagız onu da bılmıyorum kendısının sulusunde avcı yazıyordu nasıl bı gorev verırler kendısıne cok mu zor yanı %100 doguya mı gıder bıde sozlumde buronsıt var soguga karsı duyarlı refuze olmasını saglarmı cevap verırsen cok sevınırım bız onu arasak ulasabılrmıyız ben ınternetten tlf numarası aldım ararsam ulasabılırmyım cok merak edıyoruz cevap yazarsan sevınırım sımdıden tesekkurler
  • arkadaslar sorumlarıma cevap yazabılecek kımse yokmu . cok merak edıyorum ne olur cevap yazın :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: gizem01

slm nopasaran benım sozlum 40. pıyade er alayına dustu ıspartaya cumartesı gunu teslım olacaktı ama bızı aramadı teslım oldum dıye numarada yok nasıl ulasacagız onu da bılmıyorum kendısının sulusunde avcı yazıyordu nasıl bı gorev verırler kendısıne cok mu zor yanı %100 doguya mı gıder bıde sozlumde buronsıt var soguga karsı duyarlı refuze olmasını saglarmı cevap verırsen cok sevınırım bız onu arasak ulasabılrmıyız ben ınternetten tlf numarası aldım ararsam ulasabılırmyım cok merak edıyoruz cevap yazarsan sevınırım sımdıden tesekkurler

normalde bugüne kadar aramış olması lazimdi. zira komutanları sık sık ailesine telefon etmeyen varsa telefon etsin diyerek askerlere telefon etmelerini sağlamaktadırlar. o hastalığı sebebi ile refüze olup olamayacağına ordaki tabip komutanlar karar verir kesin bir şey söyleyemem. siz bulduğunuz telefondan ona ulaşamazsınız, onun size ulşamasını bekleyin. dağıtımlar doğu ve güneydoğuya oluyor, avcı eri görevide cok zor olmayan bir görev. kolu nereye dağıtılırsa o da onlarla beraber dağıtılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopasaran -- 15 Aralık 2008; 13:42:40 >

• nopasaran cok teşekkur ederım. Daha oncekı yazılarında kol 23 kısılıkten olusuyor demıstın acaba o kolun ıcıne gırmek ıstemezsse gırmeyebılırmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gizem01

nopasaran cok teşekkur ederım. Daha oncekı yazılarında kol 23 kısılıkten olusuyor demıstın acaba o kolun ıcıne gırmek ıstemezsse gırmeyebılırmı.

rica ederim. kol'a girmemek gibi bir seçeneği yok. en kısa zamanda arar sizi umarım sözlünüz.
    hayırlı teskereler.
  • noparasan biz hataylıyız. yanı sozlum de hataylı batı olarak hataya atarlar demıstınız. acaba hataya atılma gıbı bır sansı olabılırmı. kol'a gırmemesı ıcın ne yapması lazım cevabınız ıcın sımdıden tesekkurler.
  • kola girmemek gibi bir durum yok.

hatay da dağıtımın yapılacağı iller arasında evet. hatay çıkması da şansınıza kalmış artık. dağıtımların nereye çıkacağ konusunda net bir şey söylemek imkansız .
  • peki orada acemılık suresı 3 aymı 1 aymı annesı ve babası 1 ay dıyor bende 3 ay dıye okumustum hangısı dogru
  • sizin bildiğiniz doğru acemilik süresi 3 ay.
  • nopasaraN sANa cok cok teşekkur ederım .Allah senden razı olsun bızı bılgılendırdıgın ıcın ınsallah bır an once arar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizem01 -- 15 Aralık 2008; 15:52:38 >
  • peki nopasaran nişanlım refüze oldu ya acemilik süresi yine 3 ay mı yoksa yemin töreninden sonra gelcek mi?ben konuştum çok rahatım burda komutanlarım beni sevdiler komutandan sonra takımdaki en yetkili kişiyim dedi her gün bikaç kez arıyor yani çok sıkı değil şuanda ıspartada kalma ihtimali var mı??bide konuştuğumda tam asker sayısı tamamlanmadı tamamlanınca tekrar revire çıkıp son durumumuz belli olcak dedi sizin yazdığınız gibi bu durumda raporu ilk defa kabul edildiğine göre 2.kez kabul edilme ihtimali nedir ki?ıspartadan gönderilir mi?çok soru sordum ama kusura bakmayın lütfen inanın çok merak ediyorum,çok teşekkür ediyorum size cevabınızı bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: az_8784

peki nopasaran nişanlım refüze oldu ya acemilik süresi yine 3 ay mı yoksa yemin töreninden sonra gelcek mi?ben konuştum çok rahatım burda komutanlarım beni sevdiler komutandan sonra takımdaki en yetkili kişiyim dedi her gün bikaç kez arıyor yani çok sıkı değil şuanda ıspartada kalma ihtimali var mı??bide konuştuğumda tam asker sayısı tamamlanmadı tamamlanınca tekrar revire çıkıp son durumumuz belli olcak dedi sizin yazdığınız gibi bu durumda raporu ilk defa kabul edildiğine göre 2.kez kabul edilme ihtimali nedir ki?ıspartadan gönderilir mi?çok soru sordum ama kusura bakmayın lütfen inanın çok merak ediyorum,çok teşekkür ediyorum size cevabınızı bekliyorum...

nişanlınız ısparta'da kaldığı sürece acemilik süresi 3 ay.
    ısparta da refüze bölüklerde acemiliğini tamamlarsa ısparta da kalma ihtimali var. doğuya gitme ihtimali de var elbette. şansına artık
    asker sayıları tamamlanınca her bölüğün her takımın askeri tam olarak belirlendiğinde sağlık sorunları olanlar için tekrar bir müşahade ve kontrol olabiliyor ( komutanları uygun görürse ) böyle bir durumda nişanlınız sağlık durumunu hem kendisi açıklar, hem de raporlarını tabip doktorlara sunar. onlar da bir karar verir. ilk giriş esnasında yapılan sağlık kontrolleri cok fazla asker oldugu için detaylı bir sekilde yapılamayabiliyor. bu ikinci kontroller takım komutanlarının tavsiyeleri ile oldugu için hem sayıca daha az oluyor hem de kesin sonuc veriyor. nişanlınızın duurmu için benim bir şey demem yanlış olur. tabip komutanlar karar verecekler.

sizlere faydam olabiliyorsa ne mutlu bana arkadaşlar. neler yaşadığınızı az çok biliyorum. ancak tek ricam soru soracak arkadaslar önceki sayfalardaki mesajları bir okusunlar. zira bahsedilecek her seyden az çok bahsetmeye gayret ettim.

• yaa bn size bişey sorucam bnm sevgilim ısparta 40. alaya çavuş olarak gitti ordan kesin doğuya mı sürerler yemekleri falan kötü mü bide mesela oraya mektup atıcam ne yazıcam açık adres mi sadece birliğin adını mı bana birliğin adınıda tam oalrak söler misin lütfe çok rica ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: maren

ıspartaya düşen arkadaşlar ben acemi birliğimi ısparta da yaptım 75 günlük acemi birliği oluyo ilk bir ayı çok zorlu geçmiyo ama son aylar kafayı yiyiyosunuz intikaller dağ eğitimi çok zorlu geçecek hele ki 88/4 gelecekler gerçekten soğuktan donacaksınız ben ısparta da kaldım havan çavuşuydum. ıspartada da yazıcı olarak kalacam. dağıtımlar hiç batı beklemeyim en batı yer hatay gerisi hep doğunun sıcak bölgeleri beni bulabilirseniz bulun orada yardımcı olurum size ismim eren

mrb maren benim abımde ısparta 40. piyade alayına düstü merkez.komando avcı eri yazıodu silüsünde suanda cok iyi oldugunu söylüyo aradığında tanıdığı komutan ve cavuslar var. peki orda kalma ihtimalı varmı ıspartada
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.