Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: qamse

teşkkürler nopasaran çok yardımcı oldun.. bu arada bn sana haksızlık flnda yapmadım dikkat ettiysen cvp verdiin bi soru için defalarca teşkkür ettim tartışırken bile onun için kimse yanlış anlamasın tabiki burdaki herkesin merak etti şey var we sn karşılıksız cvp veriosun bi zorunluluğunda olmadığı halde tekrr teşekkürler

rica ederim. ben biraz fazla asabi bir çıkış yaptım hepsi bu. unuttum gitti. sorun yok.

quote:

Orjinalden alıntı: az_8784

bugün nişanlımla konuştum refüze taburundan tam 4 kez normal tabura çekilip refüze olmuş yine,bu tam olarak ne demek oluyor nopasaran?korktum açıkcası normal tabura geçicek diye:(:(birde revire henüz çıkmamış,alfabetik sırayla revire çağırılıyormuş askerler nişanlımın ismi de ziya olduğundan en son çıkacak galiba:(:(hala ıspartadan gönderilme ihtimali var değil mi?bir tandığımla konuştum o da ıspartda asker içeriden birini bulmuşlar aldırcaklarmış askerlerini oradan böyle birşey mümkün müdür?eğer olursa nişanlım gibi olan diğer askerlere haksızlık olmaz mı!!lütfen hemen cevabınızı bekliyorum:(:(

nişanlınızın ordan oraya sürükleniyor olması hoş değil tabi. ama bu maalesef olabilen bir şey. zira bölükler askerlerini kollara yerleştirirken, bu işi becerebilecek askerlerden oluşturmak istiyor kollarını ve bu durumda bazı askerlere böyle kötü bir piyango vurabiliyor. bir gece bir bölükte başka gece başka bölükte falan gezip duruyor. öyle ya da böyle 1 hafta 10 gün oldu 88/4 lerin alaya giriş yapmaları, bu süre içerisinde başka şehirlerdeki birliklere refüze olarak gönderilecek askerlerin de büyük bir çoğunluğu belirlenip gönderilmiş olmalı. ben en son 88/3 ler zamanında tam 1 haftayı doldurduğumuzda ne refüze ne de başka bir asker hareketliliği yaşanmamıştı. herkes yerlerine yerleştirilmişti. bu dönem bu süre biraz sarkmışa benziyor, sanırım yoğunluktan dolayı. içerden bir tanıdığı bulup ordaki bir askeri başla birliğe aldırmak diye bir şey söz konusu olamaz. her dönem bu tip insanlar çıkıp, benim amcam, dayım vs beni buradan aldıracak falan der, ama ben gerçekleşenini hiç görmedim de duymadım da. nişanlınızın revire gözükme ve ordaki doktorun gözlem sonucunu alması işinin de bu kadar uzamaması gerekiyordu ancak dediğim gibi bu dönem bir yoğunluk var sanırım ve işler sarkmışa benziyor. ben nişanlınızı başka yere gönderirler gibisinden kesin bir cümle kuramıyorum ve ümid de vermek istemiyorum, tamamı ile revir tabibinin kararına bağlı bir şey bu.
    ısparta'da askerlik yapıyor ve doğua gitme ihtimali var diye hepinizin içinde bir korku olduğunun farkındayım ancak siz içinizi ferah tutup, bunu nişanlınıza, sözlünüze, sevgilinize ve onun ailesine en yüksek seviyede hissettirebilmelisiniz. sizin de korktuğunuzu farkeden asker, emin olun daha çok korkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopasaran -- 19 Aralık 2008; 19:08:05 >

• quote:

Orjinalden alıntı: oznur_1001

TEŞEKKÜRLER NOPASARAN DİĞER ARKADAŞLARIN SORULARIYLA KAFAMDAKİ SORULARIN CEVAPLARINI VERDİN CİDDİ ANLAMDA ÇOK YARDIMCI OLUYORSUN TEŞEKKÜRLER TEKRARDAN....

Bende birşey sorcam mayın çavuşu ne yapar? Şimdiden teşekkür ediyorum...

dedektörle mayın taraması yapar işi çok zor allah kolaylık versin tecizatı ağır kullanması zor ve sabır gerektirir
  • peki askerler kaçta kalkıp kaçta yatıyo hany tv isleme gibi bi şansları oluyo mu
  • sabah 5-5:30 arası koğuş kalk verilir.
    6 da yemekhanede kahvaltılarını yaparlar
    6:30 7:00 arası eğitim alanı başta olmak üzere yemekhane etrafı dahil mıntıka yapılır
    8 de sabah içtiması ile günlük mesaileri başlar

akşam 19 yahut 20 gibi yat içtiması alınır ve askerler koğuşlarında istirahate çekilir. gece koğuş nöbeti olur ve günlük takip edilen bir çizelgeye göre her asker 2 saatlik bir koğuş nöbeti tutar. koğuşta kalan asker sayısına oranla nöbet sırası hafta 1 yahut 2 kez gelebilir.

gün içerisinde tv izleme şansı bulmak zor hatta imkansız ancak akşam yat içtimasından sonra merkez kantinde ve bölüğün amfisinde tv izleme şansları olsa da bu şansı kullanabilmeleri zordur. acemi asker zaten tv izlemeyi falan çok düşünmez bir an önce yatmayı uyumayı ister. :)
  • quote:

peki askerler kaçta kalkıp kaçta yatıyo hany tv isleme gibi bi şansları oluyo mu

akşam 21:00 21:30 gibi yatarlar sabah 05:00 05:30 arası kalkarlar bizim zamanımızda 2 saat koğuş nöbeti tutardık şimdi nasıl bilmiyorum ama gittimiz yerde 2 saati arar olduk
    tv izleyecek fırsatları pek olmayacak hafta sonu gazinoda kral tv falan izlerler
  • çok teşekkürler yaa bi çarşı iznine çıkabilse bnde oda rahtlıcakta daha çok var 9 ocak a inş. doğuya wermesler. bide komandoları belli boya göre fln alıolarmış heralde byu en az kaç olması gerekio ve bide onun kağıdında çavuş ayzıodu snradan deişip komando olma ihtimali avr mı
  • quote:

çok teşekkürler yaa bi çarşı iznine çıkabilse bnde oda rahtlıcakta daha çok var 9 ocak a inş. doğuya wermesler. bide komandoları belli boya göre fln alıolarmış heralde byu en az kaç olması gerekio ve bide onun kağıdında çavuş ayzıodu snradan deişip komando olma ihtimali avr mı

sonradan komando olma ihtimali yok zaten komandodan farksız eğitim alıyolar sadece dağcılık eğitimi almıyolar gerisi aynı ama daha hafif tabiki
    kağıdında kısaltmalı yazar mesela 7.62 mk tf çvş gibi bişeyler yazar
    mayın çavuşu
    sıhhiye çavuşu
    makinalı tüfek çavuşu
    60mm havan çavuşu
    rpg7 çavuşu
    bide unsur kamutanı yani manga çavuşu
    bunlardan birisidir
    bide ısparta %99 doğuya dağıtım yapar içgüvenlik eğitimi verdiği için bağzıları batıya düşsede kaydırma birlik olduğu için gene doğuya gider benim gibi mesela dağıtımım kırklareli/lüleburgaz çıkmıştı ama lüleburaza gittikten 20 gün sonra silopi/şırnağa gitmiştik fakat genede şanlı yani ballı bi kaç arkadaş lüleburgazda kalmıştı

• seninde hiç şansın yokmuş =) ama bunun dedesi paşa ve komutnlardan biri bbsının arkadaşıymış bi şekilde doğuya gönderilme me ihtimali avr mıdır snce bu durumda
  • quote:

seninde hiç şansın yokmuş =) ama bunun dedesi paşa ve komutnlardan biri bbsının arkadaşıymış bi şekilde doğuya gönderilme me ihtimali avr mıdır snce bu durumda

çok zor bizde denedik ama olmadı dağıtımlar tek merkezden geliyo oynama gibi bi şans olmuyomuş ama benimgibi kaydırma birliğe düşerse batıda kalma ihtimali olabilir burgazda kalan bi arkadaşın ağbiside aynı zamanda doğuda görev yapıyodu onu bu sebeple silopiye göndermediler kaydırma birliğe düşerse orada bişeyler ayarlana bilir
  • hmm.. tmm çok saoll inş. doğuya gitmes
  • doğu daha rahat ama şans inşallah batıda kalır biz çektik torunlar rahat etsin
  • siz askerlik yapalı kaç sene olduki
  • 87/1 gittim ben mayısta geldim
  • 87/1 in ne oldunu bilmiorum ama olsun =) geleli çok olmamış.
  • 87/1 1987 doğumlu neferlerin 1. dönemi demekdir
    gerçi ben 1986 doğumluyum ama olsun
  • kesin doğuya gidecek demek mayın çavuşu ama refüze birliğinde nişanlım sadece doğuda mayın çavuşu yoktur heralde gerçi en kötüye hazırladım kendimi ama insan yinede bir umut diye bekliyor.
    o kadarda korkmuyorum nedense içimde bir rahatlık var varsın doğu olsun allah dayanma gücü versin bütün askerlere....
  • refüze birlikleri kol halinde değilde tek tek dağıtımları oluyormuş ne çıkarsa bahtımıza bahtımızdan güldürür inşallah allahım :(
  • öznur ya takma kafana bu kadar,benim nişanlım da refüze o da mayın çavuşu olarak seçilmiş..bugün konuştum dün iştimada kesin doğuya gitcekler seçilmiş yani refüze askerler içinden normal birliklere gönderilcek askerler.nişanlım 4 kez seçilmiş ama kolunun çıkmasından dolayı 4 kez geri gönderilmiş,belki doğuya gitmeyiz batıdaki birliklere gönderilme ihtimalimiz yüksek,daha belli değil dedi.aradığında sen de sor bakalım yeri değişmediyse içini rahat tut.hem doğuya gitseler bile refüze asker operasyona çıkmıyor.yazıcılık,depo bekciliği,kantincilik gibi geri hizmette bir görev alıyor..nişanlının sağlık sorunu tam olarak ne?hem ıspartada askerlik yapmaya elverişsiz olan askerler 15 kişilik gruplarla antalya,amasya,manisa gibi illere gönderilmektedir.revire ise isim sıraysıyla çıkıyorlarmış nişanlının ismine göre tahmin et işte çıkıp çıkmadığını..ve içini ferah tut allah herkes için hayırlısını verir.belki o hayrı ilk etapta göremeyiz ama ileride mutlaka anlarız...

• inş. hiçbiri doğuya düşmezz çok az bi ihtimal var ama olsun inş. düşmezler.
  • refize birlik derken neresi manisa antalyamı?
    bu arada doğuya kafanızı takmayı bişey yok televizyonlar çok abartıyo biz içeri intikal yapıyoduk adamlar kameraya çekmiş sınıra yığınak var diye haber yapıyo doğu daha rahat
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.